KAZDAĞI ŞELALELER TURU

 • Gezi Tarihi: CUMARTESİ
 • Hareket Saati: 09:00
 • Fiyat: 60 TL
 • Hits: 39395
KAZDAĞI ŞELALELER TURU
Ayvalık Çıkışlı Kazdağları Turu


Şunu daha büyük bir haritada görüntüle: Meis Turizm Kazdağı Turu

telephone

(+90) 266- 312 41 52

mobile

(+90) 533- 663 96 98

email

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Rehber

 • Var

Ulaşım

 • Lüks Araçlarla

Başlangıç Yeri

 • Ayvalık Meydan

Gezi Süresi

 • Günübirlik

Hizmete Dahil

 • Lüks Araçlarla Seyahat
 • Rehberlik Hizmetleri
 • Otopark Ücretleri

Hizmete Dahil Değil

 • Sabah Kahvaltısı
 • Özel Harcamalar
 • Öğle Yemeği
 • Etnografya Müzesi Giriş Ücreti
 • Hasan Boğuldu Giriş Ücreti

Tur Programı

Günübirlik Kazdağları Turu

Sabah saat 9'da Ayvalık Acenta önünden Kazdağları Turumuz için hareket ediyoruz.

Kızıl Keçili Köyü veya Zeytinli Köyünde sabah kahvaltısının ardından oksijen açısından Alplerden sonra dünyada 2. bölge olan Kazdağı Köyleri’ni keşfe başlıyoruz.

Sırasıyla ilk olarak Hasanboğuldu, Sütüven Şelalesini görüyoruz. Daha sonra Tahtakuşlar Köyü Etnografya Müzesi gezimizin ardından Şelale gezimizi takiben Adatepe eski Yunan Köyüne gidiyoruz. Burada Eski Rum Evleri arasında yapacağımız keyifli yürüyüşün ardından Köy hayatını solumanız, dinlenmeniz ve asırlık çınar ağaçları altında güzel bir kahve içebilmeniz için Köy Meydanında serbest zaman veriyoruz.

Daha sonra Pınarbaşına gidiyoruz. Burada öğle yemeği molası veriyoruz.

Serbest zamanın ardından eşsiz güzellikteki manzarasıyla bizleri bekleyen Zeus Altarı’ na gidiyoruz. Burada panoramik fotoğraf molası ve serbest zamanın ardından Zeytinyağı Müzesini ziyaret ediyoruz.  Bu müzede zeytin yağının eskiden ve günümüzde nasıl yapıldığını öğrenip, arzu eden misafirlerimiz alışverişlerinide yapabiliyorlar. Daha sonra Ayvalığa geri dönüş yolculuğumuz başlıyor.

 

HASAN BOĞULDU'NUN HİKAYESİ

Filmlere dahi konu olan başrollerini HÜLYA AVŞAR ve YALÇIN DÜMER' in oynadığı Hasan Boğuldu'nun hikayesi..

Hasan Boğuldu

Her Çarşamba güzeller güzeli obalı Emine Kazdağı'nın zirvelerine kurulu köyünde yetiştirdiği bal peynir süt gibi ürünlerini yaklaşık 5 saatlik bir inişten sonra ovaya kurulu Edremit Pazarı'na getirir ve satmak için sergi açar geçimini sağlar.

Yine böyle bir Çarşamba günü taptaze ürünlerinin başında beklerken yakışıklı ova köylüsü bıçkın delikanlı Hasan ile gözgöze gelir ve birbirlerine tutulurlar.

Hasan Emine'ye her gelişinde sattığı sebze-meyvenin arasından karpuz ikramında bulunur. Ancak pazarın kurulduğu gün görüşebildikleri böyle geçen hasret dolu haftalar sonunda sevdalarını evlilik ile tüllendirmeye karar verirler. Fakat Emine'nin ailesi bu evlilik fikrinden pek de hoşnut olmazlar; zira Hasan ovalıdır kızları ise obalı. Ovalı Hasan'ın kendi zor yörük obası hayat şartlarına dayanamayacağını düşünürler ve Hasan'ı bir imtihana tabi tutmaya karar verirler. Hasan'ın Emine ile evlenebilmesi için kırk okkalık bir tuz çuvalını ovadan obaya kadar sırtında çıkarması gerekmektedir. Emineyle ovadan sırtında tuz çuvalıyla yola koyulan Hasan'ın yaklaşık 5-6 kilometrelik bu yolun sonlarına doğru dizlerinin bağı çözülmeye başlamıştır zira nazik yetişmiş bedeni bu yüke dayanamamaktadır.

Bu işi başaramayacağını anlayan Hasan Emine'ye başka diyarlara kaçmayı orda evlenmeyi teklif eder Emine bunu kabul etmez devam etmesini ister. O erkeğinin başaracağına ve köye başları dik varacaklarına inanmıştır bir kere. Yalvarışlarına kulak asmayan Emine'nin arkasında çabalayan Hasan terleyen sırtına nüfuz eden tuzun da yakıcı etkisiyle artık dayanamaz hale gelir ve gökbüvetin buz gibi sularına sesizce yuvarlanır ve boğulur. Bunu farketmeden köye kadar çıkan Emine arkasında Hasan'ın olmadığını görünce deliye döner ve Hasan'ı aramaya başlar fakat bulamaz.

En sonunda Hasan'ın boğulduğu gölete gelince Hasan'a hediye etmiş olduğu yazmanın yüzmekte olduğunu görür. Bu acıya dayanamayan Emine de yazma ile kendini göletin yanındaki ulu bir çınara asar. O günden sonra dalları gölete uzanan bu çınara Emine Çınarı gölete de Hasan Boğuldu Göleti denmeye başlanır.

 

Fiyat Bilgisi

BANKA HESAP NUMARALARI

Banka Şube IBAN Hesap No Şube Kodu
is-bank Ayvalık TR46 0006 4000 0012 1200 6154 68 615468 2120
garanti Ayvalık TR02 0006 2000 7890 0006 2996 06 6299606 789
akbank Ayvalık TR61 0004 6003 0888 8000 0900 51 90051 308
yapikredi Ayvalık TR03 0006 7010 0000 0089 7934 29 89793429 139

Tavsiyeler

 • Kamera, Fotoğraf Makinesi, Havlu, Plaj Terliği ve Mayonuzu Almayı Unutmayın!

DETAYLAR / UYARILAR

E-Bültenimize abone olun. Turlarımız hakkında sizi bilgilendirelim.

      Tur | Otel Arama

midilli tur
online-bilet
cruise-acenta
sondakika firsat
midilli renacar

havayolu transfer

whatsapp
schengen vize banka-hesap-bilgileri ozel indirim