Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
19 EYLÜL PERŞEMBE BÜYÜK BALKAN TURU
 • KİŞİ BAŞI: 449.00
 • KONAKLAMA: 8 GÜN 7 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 19 Eylül
 • KONAKLAMA YERİ: 7 Gece Otelde Konaklama + Sabah Kahvaltısı
 • BAŞLANGIÇ YERİ: MEİS TURİZM / ACENTA ÖNÜ
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  19 EYLÜL PERŞEMBE BÜYÜK BALKAN TURU Hakkında Genel Bilgiler

 • GEZİLECEK YERLER: Kavala - Selanik -(Bitola - Ohri - (Elbasan - Tiran) & KARADAĞ (Bar - Sutomore) - (Budva - Kotor) & HIRVATİSTAN (Dubrovnik) -BOSNA HERSEK (Potiçel - Mostar - Saraybosna) -SIRBİSTAN (Belgrad) -MAKEDONYA (Üsküp) -BULGARİSTAN (Sofya - Plovdiv Filibe) & AYVALIK
 • TUR PROGRAMI ⤵

  1. Gün: 19 EYLÜL 2019 - PERŞEMBE

  Akşam saat 21:00 da, buluşup yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varış. ( 330 km ) Türkiye İpsala sınır kapısındaki ve Yunanistan Kipi Gümrük Sınır kapısındaki işlemlerimizin ardından, Yunanistan’ a girişimizi gerçekleştiriyoruz.


  2. Gün: 20 EYLÜL 2019 - CUMA YUNANİSTAN (Kavala - Selanik)

  Yaklaşık 2.5 saatlik yolculuğumuzun ardından Angiastasia Dinlenme Tesislerinde sabah kahvaltımızı alıyoruz,kahvaltımızın ardından çok kısa sürecek bir yolculuk sonrasında KAVALA’ ya ( 93km) varış.
  Kavala’ da sırasıyla Pargalı İbrahim Paşa Camii , İmaret , Kavalalı Mehmet Ali Paşanın evi , heykeli , Mimar Sinan eseri olan su kemeri ve Eski Şehir ziyaretinden sonra Kavala da öğle yemeği için serbest zaman.Sonra SELANİK’ e hareket ediyoruz. ( 153km)  Selanik’ te ki ilk durağımız Unesco tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitri Kilisesi,sonrasında aynı cadde üzerinde bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün Evi Ziyareti , Kamara , Rotonda – Hortacı Süleyman Efendi Camii , Bey Hamamı , Hamza Bey Camii , bedesten , Venizelos Heykeli ve Meydanı’nı gördükten sonra Selanik’ in ünlü Aristoteles Meydanı’nda serbest zaman , belirlenecek saatte buluştuktan sonra sahilden yaya olarak Beyaz Kule ’ ye gidiyoruz. Kule ziyaretimiz ve fotoğraf molamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. İsteyen misafirlerimizle Yunan Taverna Gecesine gidiyoruz. Geceleme otelimizde. (CAPSIS HOTEL vb.)

   


  3. Gün: 21 EYLÜL 2019 - CUMARTESİ MAKEDONYA(Bitola - Ohri)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası MAKENDONYA’ ya yolculuğumuz başlıyor. Yunanistan’ın Florina şehri üzerinden öğle saatlerinde Bitola (Manastır) Sınır Kapısından Manastır şehrine giriyoruz. ( 214 km)Buradaki ilk ziyaretimiz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün okulu ve şimdilerde müze olan Manastır Askeri Rüştiyesi.... Sonrasında Şirok sokak, Saat Kulesi, Haydar Kadir ve İsakiye camii, Bedesten,tarihi Osmanlı evleri göreceğimiz yerler arasındadır. Manastır ziyaretimizden sonra yolumuz  OHRİ’ ye ( 69km) devam edecek,yolumuz üzerinde bulunan Resneli Niyazi’nin evi ziyaretinden sonra Ohri’ye varış. Unesco Dünya kültür mirası listesindeki OHRİ GÖLÜ, tipik çarşısı, Osmanlı Evleri, Haydar Paşa Camii, Hacı Turgut Camii ziyaretinden sonra öğle yemeğini bir balık restoranında alıyoruz. Ohrid’ e özel alabalıklı menü. Ohri gölünde yapılacak (ekstra) 1 saatlik tekne gezisinden sonra serbest zaman ve otele yerleşme, akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde. (........................ vb.)

   


  4. Gün: 22 EYLÜL 2019 - PAZAR ARNAVUTLUK (Elbasan - Tiran) & KARADAĞ (Bar - Sutomore)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ARNAVUTLUK’ a ( 83km) doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak yolumuz üzerinde bulunan Elbasan şehrini gördükten sonra 20.YY boyunca savaşlar arasında yaşamış balkanların dağlık ülkesi ARNAVUTLUK’ un başkenti Tiran’ a ( 52km) varıyoruz. Tiran’ da yapacağımız panoramik şehir turumuz sırasında Milli Tarih Müzesi, Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanını görüyoruz. Turumuzun ardından Dünyanın Kosova ile birlikte en genç iki devletinden biri olan KARADAĞ’ a ( 190km)geçip büyüleyici Adriyatik manzarası eşliğinde Bar’ a ( 51km) varıyoruz. Bar' ı gördükten sonra yola devam ederek konaklama yapacağımız Sutomore' ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde... (.................... vb.)

   


  5. Gün: 23 EYLÜL 2019 - PAZARTESİ KARADAĞ (Budva - Kotor) & HIRVATİSTAN (Dubrovnik)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında muhteşem KARADAĞ Sahillerindeki turumuza başlıyoruz. İlk olarak Budva’ da yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad- Eski Şehir ve kaleyi gezeceğiz, ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapurlu zengin bir iş adamına satılması ile günümüzde restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılmış olan St. Stefan turumuzun ardından, yolumuz üzerinde tarih, doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor ( 60km) turuna başlıyoruz. Bu turumuzda tarih boyunca korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen ve böylece ekonomisini İtalyan Devleti ile yaptığı ticarete dayandırmış Kotor’ da Eski Şehir, Aziz Tripun Kilisesi, Nikola Kilisesi ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasındadır.
  Turumuz sonrasında eski Yugoslavya’ yı oluşturan üç ana devletten biri olan Katolik meshebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahiline hakim coğrafyası sebebi ile Balkan kültüründen ziyade İtalyan &Akdeniz kültürüne yakınlığı ile tanınan HIRVATİSTAN’ a ( 93km )geçiyoruz. Muhteşem manzaralar eşliğinde ki kısa yolculuğumuzun ardından Dalmaçya Sahilinin göz bebeği Dubrovnik’ e varıyoruz. Unesco tarafından Dünya mirasları listesine alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Bu turumuz esnasında kuleler, muhteşem surlar,14.YY’ dan kalma Dünya’nın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, Onofrio Çeşmesi, Orlanda Heykeli, Gümrük Binası, Şehir Kapıları ve diğer önemli yapılar görülecektir. Ardından konaklama yapacağımız (65 km) Neum' a gidiyoruz. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde. (......................... vb.)

   


  6. Gün: 24 EYLÜL 2019 - SALI BOSNA HERSEK (Potiçel - Mostar - Saraybosna)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında, yakın tarihin savaş ve katliamlarla dolu Türkiye’ ye tarihi ve dini bağları olan Balkanların tarih ve kültür merkezi BOSNA HERSEK’ e ( 185km) geçiyoruz. 15.YY dan bu yana Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16.YY’ daki dokusu ile bozulmadan günümüze kadar ulaşmış Osmanlı Köyü Potiçel olacaktır. Sokaktaki çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köy gezimizin ardından, 1992 savaşında yıkılan köprüsü ile anılan Mostar’ a geçiyoruz. Mostar’ da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Unesco Dünya mirası listesindeki Mostar Köprüsü’ nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı Mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçuları tarafından yıkılmıştır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti’ nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii’ ni görüp Bosna Hersek’ in başkenti Saray Bosna’ya hareket ediyoruz. İlk olarak Avrupa’ nın en müstesna çarşısı olan Başçarşı’ yı ve sonrasında yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tünelini, Saat Kulesini, Saray Bosna Katolik Katedralini, Ortodoks Kilisesini ve Musevi Sinagogunu görüyoruz. Ardından 1.Dünya savaşının çıktığı Latin Köprüsü’ nü ve Osmanlı Kalesi Beyaz Tabyayı gezdikten sonra, Fatih Sultan Mehmet’ in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Sonrasında Ferhadiye Caddesini ve içinde modern Bosna Hersek’ in ilk Cumhurbaşkanı Alija İzet begoviç’ in mezarının bulunduğu şehitliği geziyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama. (.......................... vb.)

   


  7. Gün: 25 EYLÜL 2019 - ÇARŞAMBA SIRBİSTAN (Belgrad)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında SIRBİSTAN’ ın başkenti Belgrad’ a ( 295km) hareket ediyoruz. Belgrad şehrinde Osmanlı İmparatorluğu döneminde sayıları iki yüz elliyi bulan camilerden ayakta kalabilmiş yegane cami olan Bayraklı Camii, Hüseyin Kethuda Camii görülecektir. Kale meydan parkı içerisindeki iki İstanbul Kapısı,Saat Kulesi,Askeri Müze, 1715 yılında Mora Yarımadası’ nda Venedik kontrolündeki birçok yeri alarak Mora Fatihi unvanını almış olan ve 1716 yılında Petrovaradin’ de şehit edilen Damat Ali Paşa Türbesi, Stefan Lazareviç Anıtı, üç padişah dönemi hizmet etmiş ve Osmanlı İmparatorluğu’ nun en güçlü sadrazamlarından Sokollu Mehmet Paşa Çeşmesi,Roma Sarnıcı,Hunyadi Janos Anıtı, Karacorceviç Kapısı, Saborna Kilisesi, Aşağı Şehir, Nebojsa Kulesi, Despod ve Zindan Kapıları,Fransız Anıtı ve aslen 1912 de İvan Mestroviç tarafından terazi meydanı için yapılmış olan, sonrasında 1928 de Kale Meydanına taşınarak Belgrad kentinin sembolü haline gelmiş olan Pobednik- Zafer Anıtı göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğimiz ve geceleme Belgrad’ da... (......................... vb.)

   


  8. Gün: 26 EYLÜL 2019 - PERŞEMBE MAKEDONYA (Üsküp)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’ nın doğum yeri olan Üsküp’ e 
  (435 km) varış. Üsküp’ te Vardar Nehri’ nin kıyısında cafe,bar restoranların arasından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi Mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsünü ve Davut Paşa Hamamı nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısına gidiyor ve Türk çarşısındaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk çarşısının içerisinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 han binası inşa edilmiş olan Üsküp’ te, günümüzde sadece 3 han binası kalmıştır. 15.YY’ ın 2. yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han’ ı ziyaretlerinin ardından Üsküp’ ün sembol eserlerinden biri olan 16.YY da inşa edilmiş Saat Kulesini 14.YY da yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camiini ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camiini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından otelimize yerleşme, otelde alınan akşam yemeği sonrası isteyen misafirlerimizle birlikte Üsküp de veya Ohrit de  Rumeli Gecesi Eğlencesi ne katılım.Geceleme otelimizde. (................... vb.)

   


  9. Gün: 27 EYLÜL 2019 - CUMA BULGARİSTAN (Sofya - Plovdiv Filibe) & AYVALIK

  Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Bulgaristan’a ( 223km) hareket ediyoruz. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ ya vardıktan sonra Sofya şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda St.Nedelya Kilisesi, Rus kilisesi, Ayasofya Kilisesi,  Alexander Neski Katedrali, Başbakanlık Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, Banya Başi Camii ve Ulusal Kültür Sarayı ‘nı görüp, rehberimiz eşliğinde bilgilerimizi alarak geziyoruz. Turumuzun sonunda öğle yemeği ve ardından ise Plovdiv-Filibe ye hareket ediyoruz.
  Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri ve koruma altında bulunan bu eski şehri gezdikten sonra şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesini gezerek,  eski kiliseler ile Hüdavendigar - Ulu Cami gibi Osmanlı eserlerini görüp Svilengrad-Haskovo üzerinden Edirne’ ye hareket ediyoruz.
  Kontrollerimizin ve freeshop alışverişinin ardından Türkiye’ ye giriş yapıp, Çanakkale yolu üzerinden Ayvalık’ dönüş yapıyoruz...

  GEZMEK GEZDİRMESİNİ BİLENLERLE GÜZELDİR…


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 7 Gece Otelde Konaklama + Sabah Kahvaltısı 
  • Otellerde Akşam Yemeği 
  • Lüks Otobüslerle Ulaşım 
  • Türkçe Rehberlik Hizmetleri 
  • Programda belirtilen Turlar 
  • Belgrad’ta Yerel Rehber 
  • Dubrovnik Giriş Ücreti 
  • Kotor Giriş Ücreti 
  • Selanik’te Taverna Gecesi
  • Üsküp veya Ohrit de  Rumeli Gecesi Eğlencesi 
  • 65 Yaş Altı Yurtdışı Zorunlu Sigorta Bedeli 
  • Araç içi ikramlar
  • Meis Turizm Güvencesi 

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Yurt Dışı Çıkış Fonu (15 TL) 
  • Vize Ücreti (Sorunuz) 
  • 65 Yaş ve Üzeri Zorunlu Sigorta Prim Farkı 
  • Tüm Öğle Yemekleri 
  • Yemeklerde Alınan İçecekler 
  • Otellerdeki Ekstra Harcamalar 
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri 
  • Ohri Tekne Turu (15 €uro) 
  • Kişisel Harcamalar 

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  19.09.2019449.00649.00 449.000 - 6 Yaş 249.00
  7 - 12 Yaş 349.00
  0 - 6 Yaş 249.00
  7 - 12 Yaş 349.00
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  •  Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir. 
  •  Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir. 
  •  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. 
  • Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir. 
  •  Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir. 

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  19 EYLÜL PERŞEMBE BÜYÜK BALKAN TURU
  8 GÜN 7 GECE 19.09.2019
  19 EYLÜL PERŞEMBE BÜYÜK BALKAN TURU
  449.00 Kişi Başı

  19 EYLÜL PERŞEMBE BÜYÜK BALKAN TURU Kavala - Selanik -(Bitola - Ohri - (Elbasan - Tiran) & KARADAĞ (Bar - Sutomore) - (Budva - Kotor) & HIRVATİSTAN (Dubrovnik) -BOSNA HERSEK (Potiçel - Mostar - Saraybosna) -SIRBİSTAN (Belgrad) -MAKEDONYA (Üsküp) -BULGARİSTAN (Sofya - Plovdiv Filibe) & AYVALIK

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...