Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
27 NİSAN SAKIZ ADASI PASKALYA ( ROKET SAVAŞLARI )
 • KİŞİ BAŞI:
 • KONAKLAMA: 2 GÜN 1 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ:
 • KONAKLAMA YERİ: 4* GOLDEN SAND HOTEL’de oda +kahvaltı konaklama
 • BAŞLANGIÇ YERİ: MEİS TURİZM / ACENTA ÖNÜ
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  27 NİSAN SAKIZ ADASI PASKALYA ( ROKET SAVAŞLARI ) Hakkında Genel Bilgiler

 • GEZİLECEK YERLER: SAKIZ ADASI ,APLOTERYA ,MECİDİYE Camii ,VOUNAKİ MEYDANI ,SAKIZ KALESİ ,LANGADA ,TABAKİKA ,DASKALOPETRA ,ARMOLİA KÖYÜ ,PYRGİ
 • TUR PROGRAMI ⤵

  1. Gün: 27 NİSAN 2019 CUMARTESİ

  26 NİSAN CUMA‘ yı 27 NİSAN CUMARTESİ’ye bağlayan gece saat 02:00‘ da Ayvalık’tan Çeşme’ye yola çıkıyoruz.  Sakız Adası turu için Cumartesi sabahı saat 08:00 da Çeşme gümrük limanı girişindeki TURYOL check-in ofisinde oluyoruz. Pasaport kontrolünün ardından 09:00 da Ege’nin maviliklerinde feribot ile 30 dakika sürecek keyifli yolculuğumuz başlıyor.
  Sakız Adası limanına vardığımızda giriş işlemlerinin ardından valizlerimizi otobüsün bagajına yerleştiriyor ve Ege’nin gizli hazinesi Sakız Adası’nı keşfe başlıyoruz. Rehberimiz ile birlikte APLOTERYA adı verilen Sakız adası çarşısını, Sultan Abdulmecit tarafından yaptırtılan MECİDİYE Camii’yi, Sakız adasının en büyük ve en işlek meydanı olan VOUNAKİ MEYDANI’nı geride bıraktıktan sonra BİZANS döneminde inşaa edilmiş fakat daha sonra sırasıyla CENEVİZ ve OSMANLI dönemlerinde de adanın yönetim merkezi olmuş SAKIZ KALESİ’ni ve içerisindeki OSMANLI eserlerini ziyaret edecegiz. Ardından öğle yemeği için (extra) adanın en güzel balıkçı köyü LANGADA’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde TABAKİKA bölgesinde adanın sembollerinden biri haline gelmiş deniz kenarındaki yeldeğirmenlerinde fotoğraf molası veriyoruz. DASKALOPETRA bölgesinde Homeros’un İlyada ve Odysseia destanlarının yazıldığı öğretmen kayasını ziyaret ediyoruz. Otelde dinlenme ,geceye hazırlık için serbest zaman ve akşam yemeği. Saat 19:30 da otel lobisinde akşam yemeği için buluşuyoruz. (Akşam yemeğinde içecekler extra) Açık büfe zengin menüsüyle akşam yemeğinin ardından saat 21:30 ‘ da Rehberimiz ve otobüsümüzle Roket Savaşı transfer alanına doğru yol alıyoruz. Etkinlik bitiminde tekrar kaldığımız otellere transfer gerçekleşiyor.

   


  2. Gün: 28 NİSAN 2019 PAZAR

  Kahvaltının ardından aracımızdaki yerimizi alıyor ve dünya üzerinde DAMLA SAKIZI’nın üretiminitekelinde bulunduran MASTIHAHORIA adı verilen adanın güneyindeki köylere doğru turumuza başlıyoruz. Turumuzda ilk durağımız yüzlerce yıldır el yapımı seramikleriyle meşhur ARMOLİA KÖYÜ ve meşhur seramik atölyelerin birini ziyaret etmek için küçük bir mola. Bir sonraki durağımız Sakız Adası’ndaki bir çok ortaçağdan kalma kale-köy arasında mimari yapısını günümüze kadar en güzel korumuş olan MESTA. Bizleri inşa edildiği dönem 13. Yüzyıla zamanda bir yolculuğa çıkarıyor. Labirent gibi ara sokaklarından ilerleyerek köyün merkezindeki meydanına ulaşıyor ve kahve molası veriyoruz. Taksiarchis kilisesini ziyaretinin ardından köyden ayrılıyoruz. Sıradaki köyümüz evlerin üzerindeki geometrik şekilleriyle dünyada eşi bulunmayan PYRGİ. Ksista adı verilen ve Cenevizlilerden günümüze yüzyıllardır uygulanan bu teknik hakkında detaylı bilgileri rehberimiz bize aktarıyor. Son olarak öğlen yemeği için (extra) deniz kenarında canlı müzik yapan bir tavernaya gidiyoruz. Burda misafirlerimiz Paskalya’ya özgü oğlak çevirmenin yanı sıra çeşitli deniz ürünleri ve mezelerden oluşan menüden istediklerini seçebilirler. Akşamüstü saat 18:00’da Sakız Adası’ndan güzel hatıralar ayrılıyoruz ve yarım saat sürecek olan feribot yolculuğumuzdan sonra Ayvalık’a doğru yola çıkıyoruz. Gece saatlerinde Ayvalık’ta oluyoruz. 

  Bir başka MEİS TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere...

  GEZMEK GEZDİRMESİNİ BİLENLERLE GÜZELDİR…

   


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • Ayvalık – Çeşme – Ayvalık Ulaşım Bedeli
  • Çeşme-Sakız Turyol Hızlı Feribot Geçişleri,
  • 4* GOLDEN SAND HOTEL’de oda +kahvaltı konaklama
  • İlk gün açık büfe akşam yemeği
  • Şehir Merkezi & Kuzey Ada Turu,
  • Güney Ada Turu,
  • Roket Savaşları alanına ve diğer tüm transferler
  • Şehir ve liman vergileri
  • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik ve Acente Refakati

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle yemekleri
  • Özel Harcamalar
  • Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 Türk Lirası)
  • Şehir vergileri      
  • Seyahat Sağlık Sigortası        
  • Vize Ücreti

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir.
  Pasaportunda K.K.T.C Giriş-Çıkış damgası olan Türk Pasaportları Sakız Adasına giriş yapamamaktadır, sorumluluk yolcuya aittir.
  Pasaportların kullanım süresi seyahat tarihinden itibaren 3 ay geçerli olmalıdır.

   

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  MİDİLLİ ADASI HER SALI 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 27.08.2019
  MİDİLLİ ADASI HER SALI 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER SALI 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  HER SALI 2 GECE 3 GÜN MİDİLLİ
  3 GÜN 2 GECE 27.08.2019
  HER SALI 2 GECE 3 GÜN MİDİLLİ
  149.00 Kişi Başı

  SALI / (MERKEZ & GERA & AGIASOS & KALLONI & PETRA) Sabah saat 08:00’da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 11:00’da Midilli Gümrük’te oluyoruz.

  HER PERŞEMBE 2 GÜN 1 GECE MİDİLLİ
  2 GÜN 1 GECE 22.08.2019
  HER PERŞEMBE 2 GÜN 1 GECE MİDİLLİ
  99.00 Kişi Başı

  HER PERŞEMBE/ (MERKEZ & GERA & AGIASOS) Sabah saat 08:00’ da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz.

  SAKIZ ADASI TURU
  2 GÜN 1 GECE 24.08.2019
  SAKIZ ADASI TURU
  119.00 Kişi Başı

  Sabaha karşı 4:00’ de Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz dinlenme molasının ardından sabah saatlerinde Çeşme’ ye varıyoruz.

  RODOS KOS TURU 3 GÜN 2 GECE
  3 GÜN - 2 GECE 16.09.2019
  RODOS KOS TURU 3 GÜN 2 GECE
  299.00 Kişi Başı

  15.EYLÜL.2019 / PAZAR Gece saat 23.30’da Ayvalık dan hareket ediyoruz. Şakran’ da ki molamızın ardından, İzmir, Aydın ve Muğla yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Marmaris Liman'a ulaşıyoruz.

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...