Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
KIBRIS TURU
 • KİŞİ BAŞI:
 • KONAKLAMA: 4 Gün / 3 Gece
 • HAREKET TARİHLERİ:
 • KONAKLAMA YERİ: LES AMSEDEURS HOTEL
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  KIBRIS TURU Hakkında Genel Bilgiler

  KIBRIS TURU
  (4 Gün / 3 Gece)

  07.EKİM.2019 / PAZARTESİ

  11.KASIM.2019 / PAZARTESİ
   


 • GEZİLECEK YERLER:
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün:

  Sabah saat 05:00’ da Ayvalık’ dan İzmir Havaalanı’ na hareket ediyoruz. Havalimanında Anadolu jet Havayollarının saat 10:25 uçağı ile Kuzey Kıbrıs’a uçuyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından Ercan Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla buluşup, 3 gece konaklama yapacağımız  Les Ambassadeurs Otele girişimizi yapıyoruz.İlk günümüzü siz değerleri misafirlerimizi dinlenmek  ve otelin etkinlerinden faydalanabilmeniz için serbest zaman veriyoruz.Akşam yemeği ve Konaklama


  2. Gün:

  Sabah kahvaltıdan sonra Lefke' ye doğru yol alıyoruz. LEFKE, Kıbrıs adasının kuzeyinde, Güzelyurt Körfezi' ne bakan bir kasabadır. Toplam nüfusu 2006 itibariyle 11.071'dir. Lefke Avrupa Üniversitesi bu kasabada bulunmaktadır. Gemi konağı' ndan başlayarak Lefke'de çeşitli dönemlere ait mimarî yapı örneklerini görmek mümkündür. Modern evler, sarı taştan yapılan büyük konaklar, Osmanlı mimarî örnekleri, maden ocağının faal olduğu dönemlerde yapılan işçi evleri bunların başlıcalarıdır. Soli ve Vouni antik kentlerinin kalıntıları ile Yeşilırmak' taki Yeşilırmak Taşı (Petra Tou Limniti) ise bölgedeki önemli tarihî kalıntılardır. Bunların yanı sıra, su kemerleri, Pir Paşa Camii, Orta ve Aşağı Camiler de önemli yapılardır. LEFKE, bir tarihi eserler kasabasıdır. Sonra, Güzelyurt da bulunan Mavi Köşk’ e (Kaçakçının Köşkü) doğru yola çıkıyoruz. Girne - Güzelyurt dağ yolu üzerinde Çamlıbel köyünde bulunan, Rum lider Makarios’ un avukatlığını yapan ve aynı zamanda Orta Doğu’nun en büyük silah tüccarı olan İtalyan asıllı Rum Pablo Pavilides’ in yaşadığı bu ev günümüzde silahlı kuvvetlerimizin kontrolü altındaki bir müze ev olarak hizmet vermektedir. Rehberimizin anlatımı eşliğinde Mavi Köşk gezimizi tamamlıyoruz. Devamında Yavuz Çıkartma Plajı’ nı görüyoruz. Şehitlerimizin anılarını yad edip, ruhlarının şad olması için yaptığımız dualardan sonra, Barış ve Özgürlük Anıtını fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında Rumlar tarafından kaçarken bırakılan, Türkler tarafından kullanıldıktan sonra emekliye ayrılan askeri araçların sergilendiği Açık Hava Müzesi gezisi ve devamında 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında adaya ilk ayak basılan noktada şehit düşen subay, astsubay, erbaş ve erler anısına inşa edilerek adını, ilk çıkartmada şehit düşen Alay Komutanı Albay İbrahim Karaoğlanoğlu’ n dan alan Karaoğlanoğlu Şehitliği' ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.


  3. Gün:

  Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası, serbest zaman veriyoruz. Bu günü Sizlere ayırdık dilediğiniz gibi Kıbrıs’ın tadını doya doya çıkartabilirsiniz.Dileyen misafirlerimiz otelde dinlenmeye devam edebilir.Akşam yemeği ve konaklama.


  4. Gün:
  Otelde aldığımız sabah kahvaltısı sonrası lobide buluşup, Boğaz Şehitliğine doğru yola çıkıyoruz. Ardından Lefkoşa’ ya ulaşıp 1963 Aralık ayında Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alayı'nda görevli Binbaşı Nihat İlhan'ın evinin EOKA' ya bağlı Rum çeteciler tarafından basılmasıyla gerçekleşen olaydan sonra müzeye çevrilen Barbarlık Müzesi’ni geziyoruz. Yeşil Hat Sınır bölgesine geçiyor ve Kıbrıs Ada’sını ikiye ayıran bu sınır hattından her iki tarafta kalmış mahalleleri fotoğraflama imkanı buluyoruz. Sonrasında Lefkoşa Surları’nı görüyor, devamında şehrin eskiden Girne’ye açılan kapısından (Girne Kapısı) geçiyoruz. Cumhurbaşkanlığı bu gezimizde göreceğimiz diğer bir nokta. Lefkoşa’ da son olarak KKTC' nin kurucu cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ ın mezarına gidiyoruz. Takiben Gazimağusa’ ya doğru hareket edip, ilk olarak Kıbrıs'ta 1974 harekatına müteakip yerleşime kapatılan modern zaman Pompei' si olarak da adlandırabileceğimiz, Rum bir bakkalın coca-cola sponsorlu tabelasını, inşaat halindeyken harekat gerçekleşince apar topar terk edilen dev bir otel inşaatının yanında hala duran büyük vincini, panjurlarında kurşun izleri fark edilen evlerini, dışarıdan panoramik olarak görebileceğimiz Kapalı Maraş Sınır gezisini yapıyoruz. 1970 li yıllarda dünyanın en büyük turizm merkezlerin den biri olan bu yerden, Lüzinyan surları olarak bilinen ancak sonraları Kıbrıs’ı ele geçiren Venediklilerin Osmanlılara karşı önlem almak üzere, 1550’li yıllarda yeniden elden geçirdiği, Mağusa’ nın Osmanlılar tarafından fethinin ardından Osmanlılarca onarılıp bugünkü halini alan Gazi Mağusa Surları’nı geziyoruz. Vatan Şairimiz Namık Kemal’ in Nisan 1873 tarihinde İstanbul Gedik Paşa tiyatrosunda “Vatan Yahut Silistre” oyununun oynanmasından sonra aynı ay içerisinde Kıbrıs’ a sürüldüğü ve Haziran 1876 tarihinde V.Murat tarafından affedilene kadar yaklaşık 38 ay tutsak edildiği, günümüzde adıyla anılan Namık Kemal Zindanı’ nı ziyaret ediyoruz. Venedik Sarayı Kalıntılarını görebileceğimiz, günümüzde Lala Mustafa Paşa Camii olarak kullanılan St.Nicolas Katedrali ziyaretimizle Mağusa turumuzu tamamlıyoruz. Dönüş yolumuzda St.Barnabas  İkon ve Arkeoloji Müzesi gezimiz ile turumuzu noktalıyoruz. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra dönüş için havaalanına gidiyoruz.Ercan havaalanından Anadolu Jet hava yollarının 23:55 uçuşu ile İzmir ‘e dönüyoruz.Bizi havaalanında karşılayan otobüsümüze binip Ayvalık’a doğru yolca çıkıyoruz.
  Başka bir MEİS Turizm Organizasyonunda  buluşmak üzere…

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 5* Les Ambassedeurs Hotel de Yarım Pansiyon  Konaklama 
  • Sabah Kahvaltısı +  3 Akşam Yemeği 
  • Ayvalık – İzmir Havalimanı Gidiş & Dönüş Transfer 
  • İzmir - Kıbrıs Gidiş & Dönüş Uçak Bilet
  • Havalimanı – Otel Transferleri
  • Programda yer alan rehberli & kültür turları
  • 1618 No’lu Seyahat Sigortası
  • Meis Turizm araç içi ikramlar

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Alkollü İçecekler
  • Harcamalar
  • Müze ve Ören Giriş Yerleri

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  GENEL NOTLAR :
  * Çocuk fiyatı, iki büyükle aynı odada konaklama olduğunda geçerlidir.
  * Kıbrıs’ a Türk vatandaşları Nüfus Cüzdanı ile gidebilmektedir.Lütfen pasaport kullanmayınız.
  * Program akışında, Hava,Yol,vb... nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir 
  * Tur bedeli ve ön ödeme sadece hastalık v.b. durumlarda iade edilir. (Hastane raporu istenir.)
  * Kıbrıs çıkışında 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda ( tek ebeveyn veya akraba vb…) turda değil ise Muvafakatname ( Noter onaylı ) ile çıkış yapabilir.*

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  KIBRIS KASIM 2020
  4 GÜN 3 GECE 02.11.2020
  KIBRIS KASIM 2020
  1899.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 05:00’ de Ayvalık’ dan İzmir Havaalanına hareket ediyoruz. Havalimanında Anadolujet Havayollarının saat 11:15 uçağı ile Kuzey Kıbrıs’ a uçuyoruz.Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşun ardından Ercan Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla buluşup ilk önce güzel bir kahvaltı molası veriyoruz. Kahvelerimizi yudumladıktan sonra Güzelyurt da bulunan Mavi Köşk’ e (Kaçakçının Köşkü) doğru yola çıkıyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...