Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
 • KİŞİ BAŞI: 599.00 TL
 • KONAKLAMA: 2 GÜN 1 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 21 Ocak
 • KONAKLAMA YERİ: SENNA CİTY OTEL Akşam yemeği ve konaklama
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  ESKİŞEHİR SÖMETR TURU Hakkında Genel Bilgiler

  ESKİŞEHİR TURU
  SÖMESTR TATİLİNE ÖZEL

    
  MERKEZDE PORSUK ÇAYI KENARINDA
  SENNACİTY OTELDE KONAKLAMA

    
  KENT PARK – KURŞUNLU KÜLLİYESİ – LÜLETAŞI MÜZESİ – SICAK CAM YAPIMI İZLEME – AHŞAP ESERLER MÜZESİ – ODUN PAZARI EVLERİ VE SOKAKLARI – ATLIHAN EL SANATLARI ÇARŞISI – BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ – KÖPRÜ BAŞI – PORSUK ÇAYI – ŞELALE PARK – SAZOVA BİLİM KÜLTÜR VE SANAT PARKI - MASAL ŞATOSU – KORSAN GEMİSİ – ESMİNYATÜRK – HAYVANAT BAHÇESİ - AKVARYUM             
                                                     

  21.OCAK.2022 / CUMA      

  Gece saat 23.45’ de Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Balıkesir yol güzergâhı üzerinden yolumuza devam edip Susurluk’ da mola veriyoruz. Daha sonra yolculuğumuza devam edip sabah saatlerin de Eskişehir’ de oluyoruz.

   


 • GEZİLECEK YERLER: KENT PARK – KURŞUNLU KÜLLİYESİ – LÜLETAŞI MÜZESİ – SICAK CAM YAPIMI İZLEME – AHŞAP ESERLER MÜZESİ – ODUN PAZARI EVLERİ VE SOKAKLARI – ATLIHAN EL SANATLARI ÇARŞISI – BALMUMU HEYKELLER MÜZESİ – KÖPRÜ BAŞI – PORSUK ÇAYI – ŞELALE PARK – SAZOVA BİLİM KÜLTÜR VE SANAT PARKI - MASAL ŞATOSU – KORSAN GEMİSİ – ESMİNYATÜRK – HAYVANAT BAHÇESİ - AKVARYUM
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: 22.OCAK.2022 / CUMARTESİ

  Kahvaltı molamızın ardından Eskişehir ‘de İlk olarak Büyükşehir Belediyesinin şehre kazandırdığı içinde göleti ve 350 mt’ lik yüzme parkuru ile Avrupa’ nın en büyük parklarından biri olan
  “Kent Park” ı geziyor ve göl kıyısındaki kafelerde kısa bir mola veriyoruz. Daha sonra yine Türkiye’ nin ilk ve tek olan 100’ e yakın eserin sergilendiği “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi” geziyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Turumuza Eskişehir’ in güneyinde yer alan Odunpazarı semtinde aslına uygun olarak yeniden yapılan “Tarihi Odunpazarı Evleri” ile devam ediyoruz. Geleneksel Anadolu Türk Mimarisi örneklerini koruyan Odunpazarı, kıvrımlı yolları, çıkmaz sokaklar, ahşap süslemeli, bitişik düzenli, cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak günümüze kadar gelmiştir. Odunpazarı ''Tarihi ve Kentsel Sit'' olarak koruma altına alınmıştır. Odunpazarı’ ndan ayrılıp ilk olarak üç evin birleşiminden meydana getirilen Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi, “Çağdaş Cam Sanatları Müzesi” ni geziyoruz.


  Müzede alacağımız bilgi sonrası galerilerde sergilenen cam sanatı ürünlerini görüyoruz ve sıcak cam yapımı izleme fırsatı buluyoruz. Sonrasında 2008 yılında kurulan lületaşından el yapımı çeşitli parçaların sergilendiği “Lületaşı Müzesi” ni geziyor ve 1525 yılı yapımlı “Kurşunlu Camii ve Külliyesi” ni görüyoruz. Ardından Eskişehir’in önde gelen el sanatlarını oluşturan atölyeleri ve satış dükkânlarının bulunduğu otantik “Atlıhan Çarşısı” nı geziyoruz. Burada lületaşı ve gümüş el işleri alış-verişi için serbest zaman veriyoruz. 
  Alışveriş sonrası öğle yemeğinde Eskişehir’ in de yöresel lezzeti Çibörek’ in tadına bakabilirsiniz. Yemeğin ardından Ahşap Eserler Müzesi ile turumuza devam ediyoruz.
  Sonra Köprübaşı’ nda kısa bir yürüyüş yapıp, arzu eden misafirlerimiz ile birlikte Porsuk Çayında keyifli “Gondol Turu” muzu gerçekleştiriyoruz. Gondol turuna katılmak istemeyen konuklarımız ise porsuk çayı kenarında birbirinden güzel kafelerde dinlenebilirler.
  Belirlenen saatte buluşup, Eskişehir’ e kuşbakışı bakacağımız Şahin Tepesine hareket ediyoruz.
  Burada bulunan Şelale Park’ ta mükemmel şehir manzarasını görüyoruz. Şehir manzarasının dışında parkta bulunan 1400 metrekarelik yapay şelale, yel değirmeni, Don Kişot ve Sanço Panço heykelleri Eskişehir’ i gezmeye gelenler tarafından da, mutlaka fotoğraflanan mekânlar arasındadır. Bugünlük turumuzu bitirip Porsuk Çayı kenarında bulunan SENNA CİTY OTEL‘ e varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Otel merkezde olduğu için gece Eskişehir çarşıyı gezebilir, bozanın ve met helvasının tadına bakabilirsiniz.

  2. Gün: 23.OCAK.2022 / PAZAR

  Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısı sonrasında belirlenen saatte çıkışımızı yapıp TCDD de Türkiye’ nin ilk yerli imalatı olan “Devrim Arabası” nı görüyoruz. Devamında Büyükşehir Belediyesi tarafından Sazova mevkiine yapılan “Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı” na gidiyoruz. 
  Öncelikle burada Kristof Kolomb’ un Amerika Kıtasını keşfettiği zaman kullandığı ‘Santa Maria’ isimli kalyon tipi korsan geminin bir örneğini geziyoruz. Fotoğraflarımız molamızın ardından Masal Şatosu ile tura devam ediyoruz.

  9 Mart 2014 tarihinde Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN tarafından "Her Şey Çocuklar İçin" sloganıyla açılan Masal Şatosu; her yaştan bireye içindeki çocuğu yaşatma fırsatını sunmakta ve çocukların hayal güçlerini geliştirmelerine katkıda bulunmaktadır. Masal Şatosunda geçen keyifli zamanın ardından Esminyatürk’ ü gidiyoruz. Esminyatürk Türk Dünyası Şaheserleri, Eskişehir 2013 Türk  Dünyası Kültür Başkenti Ajansı tarafından gerçekleştirilen bir projedir. Parktaki eserler, Türk Kültürünü yaşamış ve yaşayan ülkelerde yer alan Türk İzleri taşıyan şaheserlerin küçük örnekleridir. Fotoğraf molası sonrasındaki turumuzun son durağı ise Eskişehir Hayvanat Bahçesi olacaktır. Hayvanat bahçesi içerisinde ilk olarak Su Altı Dünyası Akvaryum’ a giriyoruz. Teraryum, dokunma akvaryumu, tropikal akvaryum, amazon nehri ve mersin akvaryumu gibi bölümleri bulunan Sualtı Dünyası' nda 123 farklı tür balık görüyoruz. Sonrasında Hayvanat bahçesinde 120 tür canlının yaşadığı birbirinden güzel hayvan dostlarımızı görüyoruz. Güzel dakikaların sonrasında turumuzu sonlandırıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bursa, Balıkesir yol güzergahı üzerinden yaklaşık 6 saatlik yolculuk sonrasında Ayvalık a ulaşıyoruz.

  Başka bir MEİS Turizm Organizasyonunda buluşmak dileğiyle…
  Rehberimiz uygun gördüğünde program akışında değişiklik yapabilmektedir.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • Rehberlik hizmeti
  • Otelde 1 gece Konaklama
  • 1 Sabah Kahvaltısı ve 1 Akşam Yemeği
  • Ulaşım Bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Müze, Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
  • Öğle yemekleri & İçecekler
  • Porsuk Çayı Gondol Turu

   

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  21.01.2022599,00 TL725,00 TL 599,00 TL0 - 5 Yaş 299,00 TL
  6 - 11 Yaş 449,00 TL
  0 - 5 Yaş 299,00 TL
  6 - 11 Yaş 449,00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  BALIKLIOVA-ILDIR-ALAÇATI-GERMİYAN KÖYÜ TURU
  GÜNÜBİRLİK TUR 21.01.2022
  BALIKLIOVA-ILDIR-ALAÇATI-GERMİYAN KÖYÜ TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMA / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından küçük balıkçı kasabası olan Balıklıova’ da turumuza başlıyoruz.Balıklıova’nın un kurabiyesi ve damat helvası oldukça meşhurdur.

  ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
  2 GÜN 1 GECE 21.01.2022
  ESKİŞEHİR SÖMETR TURU
  599.00 TL Kişi Başı

  21.OCAK.2022 / CUMA Gece saat 23.45’ de Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Balıkesir yol güzergâhı üzerinden yolumuza devam edip Susurluk’ da mola veriyoruz. Daha sonra yolculuğumuza devam edip sabah saatlerin de Eskişehir’ de oluyoruz.

  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  GÜNÜBİRLİK 22.01.2022
  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  149.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ Sabah saat 09:00' da siz değerli misafirlerimizle birlikte sosyal mesafemizi koruyarak Ayvalık' tan yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzdan sonra Şakran' da kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında rotamızı KOZBEYLİ KÖYÜ’ ne doğru çeviriyoruz.

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  GÜNÜBİRLİK 22.01.2022
  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER ÇARŞAMBA /CUMARTESİ GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00 de Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Çanakkale Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Buradan Eceabat' a geçiyoruz. Feribot yolculuğumuz yaklaşık 25 dakika sürüyor. Kilitbahir Kalesi' ni ve Namazgah Tabyası' nı karşıdan görerek ilk önce Mecidiye Tabyası' na ulaşıyoruz

  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  GÜNÜBİRLİK 22.01.2022
  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Alaçatı’ ya geliyoruz. Alaçatı, tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgar alması sebebiyle rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

  GÖLYAZI TİRİLYE MUDANYA CUMALIKIZIK
  GÜNÜBİRLİK 22.01.2022
  GÖLYAZI TİRİLYE MUDANYA CUMALIKIZIK
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 06:00’ de Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Susurluk, Balıkesir yol güzergahı üzerinden eşsiz bir güzelliğe sahip olan Gölyazı’ ya geliyoruz. Buradaki gezimizin ardından Tirilye’ ye doğru yola çıkıyoruz

  KARABURUN NERGİS FESTİVALİ
  GÜNÜBİRLİK 22.01.2022
  KARABURUN NERGİS FESTİVALİ
  175.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 07:00 da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. İzmir yol güzergahından temiz havası, zeytini, enginarı, lezzetli deniz ürünleriyle Ege’nin en güzel ilçelerinden biri olan Ege’nin akciğeri ; Urla’ya varıyoruz.

  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  GÜNÜBİRLİK 22.01.2022
  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMERTESİ / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00‘ da Ayvalık‘ tan hareket ediyoruz. Şakran’ daki molamızın ardından Türkiye’ nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ ye gidiyoruz.

  KAZDAĞLARI ŞELALELER TURU
  GÜNÜBİRLİK 23.01.2022
  KAZDAĞLARI ŞELALELER TURU
  125.00 TL Kişi Başı

  HER CUMA VE PAZAR - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:00’da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Dünya’ nın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış olan, Antik Dönemde de İda Dağı olarak adlandırılan Kazdağları’ na doğru hareket ediyoruz.

  ULUDAĞ TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK TUR 23.01.2022
  ULUDAĞ TURU GÜNÜBİRLİK
  175.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 06:00’da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Balıkesir – Susurluk da vereceğimiz molanın ardından yolumuza devam ederek ULUDAĞ’ a doğru gidiyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...