Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
FETHİYE & DATÇA TURU
 • KİŞİ BAŞI:
 • KONAKLAMA: 3 GÜN & 2 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ:
 • KONAKLAMA YERİ: Ocean Blue high Class
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  FETHİYE & DATÇA TURU Hakkında Genel Bilgiler

  FETHİYE - ÖLÜDENİZ - YUVARLAK ÇAY - DATÇA - HİSARÖNÜ - SELİMİYE - AKYAKA TURU
  3 GÜN & 2 GECE
  1. TUR 09.NİSAN.2020 / PERŞEMBE

  Akşam saat 23:00 da siz değerli konuklarımızı Ayvalık dan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir - Muğla  yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Fethiye'ye varıyoruz.

   


 • GEZİLECEK YERLER:
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün:

  Turumuza ilk olarak  Saklıkent’te güzel bir  kahvaltı ile başlıyoruz.Kahvaltımız sonrasında  Kanyonun nasıl keşfedildiğine dair kabul gören rivayete göre; yörede hayvan otlatan bir çoban, kanyonun olduğu kısma kaçan hayvanını kovalaması neticesinde bu eşsiz doğal güzelliği keşfetmiştir. İlgili resmi mercilere haber verildiğinde kanyon kayıt ve koruma altına alınmış, bölge milli park ilan edilmiştir. Sadece tarihi güzellikler değil, aynı zamanda müthiş doğasıyla da kendine aşık eder Fethiye…Likya‘nın en eski yerleşim alanlarından biri olan Tlos Antik Kentine gidiyoruz. MÖ 14. yüzyıl Hitit belgelerinde Dlawa, Likya yazıtlarında ise Tlawa olarak geçiyor. Yunan mitoslarına göre Tlos Antik Kenti’nin adı, Tremilus ile Praksidike’nin dört oğlundan biri olan Tloos’dan geliyor. Tlos, Hristiyanlık Döneminde de Likya’nın önemli piskoposluk merkezlerinden biri oldu. Burada rehberimizden bilgilerimizi alıp ve bol bol fotoğraf çektikten sonra Ölüdeniz' de bulunan  otelimize doğru yol alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.Ölüdeniz konaklama Ocean Blue high Class


  2. Gün:

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Dalyan’ a doğru yola çıkıyoruz. Dalyan yeşilin ve mavinin bir arada olduğu bize huzur veren bir yerdir. Burada tekne turuna katılıyoruz. Tekne turunda en dikkat çekici manzara, tepelerdeki Kaya Mezarlarıdır. Doğal kayalara oyularak şekillendirilen bu dev mezarlar çok heybetli ve etkileyicidir. Tur bitiminde öğle yemeği için İztuzu' na gidiyoruz.Dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ödülüne de sahip İztuzu, tam bir doğa harikası. Bir tarafı tatlı su diğer tarafı Akdeniz olan bu kumsalın bir benzerinin olmadığı söylenir. Denize dikey uzanan dağların dibinden başlayıp, dalyan deltasının ağzını kapatan plajın kumları altın sarısı ve inceciktir.Deniz ise kristal berraklığındadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Muğla'nın gizli ceneti Yuvarlak Çay'a gidiyoruz.Sandras Dağlarının kar sularının getirdiği serinliği ile doğanın tüm güzelliklerini sunduğu vadide tertemiz havası ile adeta büyüleniyoruz.Çayın üzerindeki salıncakta sallanarak hoş vakit geçirdiğimiz doğa harikası bu yere veda ederek denizi bir sağımıza bir solumuza alarak  ünlü coğrafyacı ve tarihçi Strabon’un dediği gibi; “Tanrı, yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını istiyorsa Datça Yarımadası’na bırakır” sözünü hatırlayarak tarihin en eski tıp okullarının kurulduğu, insanların şifa bulmak için geldikleri DATÇA’ya ulaşıyoruz. Konaklamamızı yapacağımız ‘USLU ROYAL ‘ oteline  gidiyoruz.


  3. Gün:

  Güzel bir kahvaltının ardından otelimizden belirlenen saatte çıkışımızı yaparak DATÇA’ merkeze gidiyoruz. Nem oranı sıfır, doğası ve yeşillikleriyle tertemiz bir yer olan ve sıcak yaz günlerinde bol oksijeniyle yüzünüze vuran serin rüzgârı hissedeceğiniz yer DATÇA…  DATÇA’ da öğle yemeğimizi alıp, temiz, güzel ve ışıl ışıl denizi seyrediyoruz. Daha sonra burada bal ve badem alışverişi yapıyoruz. Sonraki durağımız  ESKİ DATÇA’ ya gidip burada serbest zaman veriyoruz.Eski Datça’nın begonvillerle süslü dar sokaklarında gezerken Can Yücel’i anıyoruz.Buradaki gezimizin ardından Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Marmaris - Hisarönü körfezi yoluyla turkuazdan maviye denizin  değişik  tonlarını seyrederek  Hisarönü  körfezinin incilerinden Selimiye’ye ulaşıyoruz.  (antik çağda Hydas, sonra Losta daha sonra güneşin batışıyla ilgili olarak Kızılköy ismini almış)sahilinde yürüyüş yapıyoruz buranın dokusunu hissedip ünlü Losta tatlısını(keçi peynirli) tadabiliriz. ‘’Tepelerin arasına sıkışmış, müthiş güzel bakir koylarıyla, Dünya üzerinde şehirden dumandan, gürültüden uzak, dokusunu ve özgünlüğünü koruyabilmiş cennetten kopmuş bir yere geldiğimizin farkındalığıyla ”neden daha önce buraya gelmedik ki ”sorusunu sormaktan kendimizi alıkoyamıyoruz.Orhaniye Kızkumu’nu görüp gezimizin ardından  yolumuz üzerindeki yeşil ile mavinin birleştiği  Gökova körfezine uğruyoruz dileyen misafirlerimiz Akyaka 'da tekne turuna katılabilirler.Muğla-Yatağan  Çine  yol güzergahı üzerinden dönüşe geçiyoruz. Çine’ nin meşhur çöp şiş’i ve köftesini tatmak için yolda mola veriyoruz. Ardından Aydın -İzmir yol güzergâhından Ayvalık’ a dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

  Başka bir Meis Turizm Organizasyonunda buluşmak üzere…


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Ulaşım Bedeli
  • Rehberlik Hizmeti
  • Programda Belirtilen Turlar
  • Seyahat Sigortası
  • Meis Turizm Güvencesi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle Yemekleri
  • İçecekler
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Dalyan ve Akyaka Tekne Turu
  • Otelde Yapılan Ekstra Harcamalar

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  AYVALIK TEKNE TURU
  GÜNÜBİRLİK 14.07.2020
  AYVALIK TEKNE TURU
  80.00 TL Kişi Başı

  HER GÜN Ayvalık merkezde gemilerin önünde saat 10:30 civarı buluşuyoruz. Bilet işlemlerinden sonra saat 11:30‘ da Ayvalık' ın eşsiz koylarını görmek için hareket ediyoruz.

  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  GÜNÜBİRLİK 14.07.2020
  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  15 GÜNDE BİR SALI ÇIKIŞLI Sabah saat 07:00‘da Ayvalık‘ tan hareket ediyoruz. Şakran’ daki molamızın ardından Türkiye’nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ ye gidiyoruz.

  DİKİLİ TEKNE TURU
  GÜNÜBİRLİK TUR 14.07.2020
  DİKİLİ TEKNE TURU
  149.00 TL Kişi Başı

  HER SALI / PERŞEMBE - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:30 da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Dikili' ye doğru yola çıkıyoruz. Ardından saat 11:00’ da kalkacak teknemize binmek üzere Dikili İskele' ye geçiyoruz.

  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 15.07.2020
  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  175.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 05:00' da Ayvalık’tan hareket ediyoruz. Şakran' da kahvaltı molası verip sonra yolumuza devam ediyoruz.

  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  GÜNÜBİRLİK 15.07.2020
  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  125.00 TL Kişi Başı

  HER ÇARŞAMBA ÇIKIŞLI Sabah saat 09:00'da Ayvalık'tan hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzdan sonra Şakran' da kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında rotamızı KOZBEYLİ KÖYÜ’ ne doğru çeviriyoruz.

  FOÇA TEKNE TURU
  GÜNÜBİRLİK 17.07.2020
  FOÇA TEKNE TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMA ÇIKIŞLI Ayvalık’ tan sabah saat 08:30 da hareket ediyoruz. Şakran' da vereceğimiz molanın ardından aracımıza binip, Eski Foça' ya varıyoruz. İzmir' in şirin kasabası Foça' nın eşsiz güzellikteki kıyılarını görmek için teknemize geçiyoruz.

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  GÜNÜBİRLİK 18.07.2020
  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  150.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ / PAZAR ÇIKIŞLI Sabah saat 07:00 de Ayvalık'tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Çanakkale Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Buradan Eceabat'a geçiyoruz.

  EGE`NİN KÖYLERİ
  2 GÜN 1 GECE 18.07.2020
  EGE`NİN KÖYLERİ
  649.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 06:00 da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Ve ilk durağımıza doğru yola çıkıyoruz. Şakran’ da kahvaltı molamızı verip, İzmir yol güzergâhı üzerinden İzmir’in en tanınmış, en ‘farklı’ köylerinden olan, adını bir köyde ilk kez kurulan tiyatrosu ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesi ile farklı ve çağdaş yapısını yansıtan Bademler Köyü’ ne ulaşıyoruz.

  LAVANTA & SALDA GÖLÜ TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 18.07.2020
  LAVANTA & SALDA GÖLÜ TURU GÜNÜBİRLİK
  225.00 TL Kişi Başı

  18.TEMMUZ.2020 - CUMARTESİ Akşam saat 22:00 da Ayvalık' tan yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir - Aydın yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Isparta' nın Keçiborlu ilçesine bağlı Lavanta üretimi ile meşhur Kuyucak Köyü ve yakınındaki Seyri Alem Seyir Tepesi' ne ulaşıyoruz.

  KUŞADASI EFES ŞİRİNCE MERYEMANA TURU
  GÜNÜBİRLİK 19.07.2020
  KUŞADASI EFES ŞİRİNCE MERYEMANA TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER PAZAR ÇIKIŞLI Sabah saat 07:00'da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Şakran' da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından yola devam ederek Şirince' ye geliyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...