Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
FETHİYE & DATÇA TURU
 • KİŞİ BAŞI: 599.00 TL
 • KONAKLAMA: 3 GÜN & 2 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 09 Nisan
 • KONAKLAMA YERİ: Ocean Blue high Class
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  FETHİYE & DATÇA TURU Hakkında Genel Bilgiler

  FETHİYE - ÖLÜDENİZ - YUVARLAK ÇAY - DATÇA - HİSARÖNÜ - SELİMİYE - AKYAKA TURU
  3 GÜN & 2 GECE
  1. TUR 09.NİSAN.2020 / PERŞEMBE

  Akşam saat 23:00 da siz değerli konuklarımızı Ayvalık dan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir - Muğla  yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Fethiye'ye varıyoruz.

   


 • GEZİLECEK YERLER:
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün:

  Turumuza ilk olarak  Saklıkent’te güzel bir  kahvaltı ile başlıyoruz.Kahvaltımız sonrasında  Kanyonun nasıl keşfedildiğine dair kabul gören rivayete göre; yörede hayvan otlatan bir çoban, kanyonun olduğu kısma kaçan hayvanını kovalaması neticesinde bu eşsiz doğal güzelliği keşfetmiştir. İlgili resmi mercilere haber verildiğinde kanyon kayıt ve koruma altına alınmış, bölge milli park ilan edilmiştir. Sadece tarihi güzellikler değil, aynı zamanda müthiş doğasıyla da kendine aşık eder Fethiye…Likya‘nın en eski yerleşim alanlarından biri olan Tlos Antik Kentine gidiyoruz. MÖ 14. yüzyıl Hitit belgelerinde Dlawa, Likya yazıtlarında ise Tlawa olarak geçiyor. Yunan mitoslarına göre Tlos Antik Kenti’nin adı, Tremilus ile Praksidike’nin dört oğlundan biri olan Tloos’dan geliyor. Tlos, Hristiyanlık Döneminde de Likya’nın önemli piskoposluk merkezlerinden biri oldu. Burada rehberimizden bilgilerimizi alıp ve bol bol fotoğraf çektikten sonra Ölüdeniz' de bulunan  otelimize doğru yol alıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizdedir.Ölüdeniz konaklama Ocean Blue high Class


  2. Gün:

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Dalyan’ a doğru yola çıkıyoruz. Dalyan yeşilin ve mavinin bir arada olduğu bize huzur veren bir yerdir. Burada tekne turuna katılıyoruz. Tekne turunda en dikkat çekici manzara, tepelerdeki Kaya Mezarlarıdır. Doğal kayalara oyularak şekillendirilen bu dev mezarlar çok heybetli ve etkileyicidir. Tur bitiminde öğle yemeği için İztuzu' na gidiyoruz.Dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma ödülüne de sahip İztuzu, tam bir doğa harikası. Bir tarafı tatlı su diğer tarafı Akdeniz olan bu kumsalın bir benzerinin olmadığı söylenir. Denize dikey uzanan dağların dibinden başlayıp, dalyan deltasının ağzını kapatan plajın kumları altın sarısı ve inceciktir.Deniz ise kristal berraklığındadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra Muğla'nın gizli ceneti Yuvarlak Çay'a gidiyoruz.Sandras Dağlarının kar sularının getirdiği serinliği ile doğanın tüm güzelliklerini sunduğu vadide tertemiz havası ile adeta büyüleniyoruz.Çayın üzerindeki salıncakta sallanarak hoş vakit geçirdiğimiz doğa harikası bu yere veda ederek denizi bir sağımıza bir solumuza alarak  ünlü coğrafyacı ve tarihçi Strabon’un dediği gibi; “Tanrı, yarattığı kulunun uzun ömürlü olmasını istiyorsa Datça Yarımadası’na bırakır” sözünü hatırlayarak tarihin en eski tıp okullarının kurulduğu, insanların şifa bulmak için geldikleri DATÇA’ya ulaşıyoruz. Konaklamamızı yapacağımız ‘USLU ROYAL ‘ oteline  gidiyoruz.


  3. Gün:

  Güzel bir kahvaltının ardından otelimizden belirlenen saatte çıkışımızı yaparak DATÇA’ merkeze gidiyoruz. Nem oranı sıfır, doğası ve yeşillikleriyle tertemiz bir yer olan ve sıcak yaz günlerinde bol oksijeniyle yüzünüze vuran serin rüzgârı hissedeceğiniz yer DATÇA…  DATÇA’ da öğle yemeğimizi alıp, temiz, güzel ve ışıl ışıl denizi seyrediyoruz. Daha sonra burada bal ve badem alışverişi yapıyoruz. Sonraki durağımız  ESKİ DATÇA’ ya gidip burada serbest zaman veriyoruz.Eski Datça’nın begonvillerle süslü dar sokaklarında gezerken Can Yücel’i anıyoruz.Buradaki gezimizin ardından Marmaris’e doğru hareket ediyoruz. Marmaris - Hisarönü körfezi yoluyla turkuazdan maviye denizin  değişik  tonlarını seyrederek  Hisarönü  körfezinin incilerinden Selimiye’ye ulaşıyoruz.  (antik çağda Hydas, sonra Losta daha sonra güneşin batışıyla ilgili olarak Kızılköy ismini almış)sahilinde yürüyüş yapıyoruz buranın dokusunu hissedip ünlü Losta tatlısını(keçi peynirli) tadabiliriz. ‘’Tepelerin arasına sıkışmış, müthiş güzel bakir koylarıyla, Dünya üzerinde şehirden dumandan, gürültüden uzak, dokusunu ve özgünlüğünü koruyabilmiş cennetten kopmuş bir yere geldiğimizin farkındalığıyla ”neden daha önce buraya gelmedik ki ”sorusunu sormaktan kendimizi alıkoyamıyoruz.Orhaniye Kızkumu’nu görüp gezimizin ardından  yolumuz üzerindeki yeşil ile mavinin birleştiği  Gökova körfezine uğruyoruz dileyen misafirlerimiz Akyaka 'da tekne turuna katılabilirler.Muğla-Yatağan  Çine  yol güzergahı üzerinden dönüşe geçiyoruz. Çine’ nin meşhur çöp şiş’i ve köftesini tatmak için yolda mola veriyoruz. Ardından Aydın -İzmir yol güzergâhından Ayvalık’ a dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

  Başka bir Meis Turizm Organizasyonunda buluşmak üzere…


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Ulaşım Bedeli
  • Rehberlik Hizmeti
  • Programda Belirtilen Turlar
  • Seyahat Sigortası
  • Meis Turizm Güvencesi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle Yemekleri
  • İçecekler
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Dalyan ve Akyaka Tekne Turu
  • Otelde Yapılan Ekstra Harcamalar

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  09.04.2020599.00 TL775.00 TL 599.00 TL0 - 5 Yaş 325.00 TL
  6 - 11 Yaş 475.00 TL
  0 - 5 Yaş 325.00 TL
  6 - 11 Yaş 475.00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  GÜNÜBİRLİK ULUDAĞ TURU
  GÜNÜBİRLİK TUR 30.01.2020
  GÜNÜBİRLİK ULUDAĞ TURU
  120.00 TL Kişi Başı

  GÜNÜBİRLİK ULUDAĞ TURU / Sabah saat 06:00’da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Balıkesir – Susurluk da vereceğimiz molanın ardından yolumuza devam ederek ULUDAĞ’ a doğru yol alıyoruz.

  BALIKESİR ÇOCUK KÖYÜ
  günübirlik tur 31.01.2020
  BALIKESİR ÇOCUK KÖYÜ
  49.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 09.00’ da Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra Balıkesir Çocuk Köyü’ne varıyoruz.

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 01.02.2020
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 01.02.2020
  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  130.00 TL Kişi Başı

  10.KASIM.2019 / PAZAR Sabah saat 05:00' da Ayvalık’tan hareket ediyoruz.

  BURSA ULUDAĞ TURU
  2 GÜN 1 GECE 01.02.2020
  BURSA ULUDAĞ TURU
  375.00 TL Kişi Başı

  25.OCAK.2020 - CUMARTESİ ULUDAĞ’ DA KAYAK GÜNÜ Sabah saat 06:30’ de Ayvalık acente önünden hareket ediyoruz.

  KUŞADASI & EFES & ŞİRİNCE & MERYEMANA
  GÜNÜBİRLİK 02.02.2020
  KUŞADASI & EFES & ŞİRİNCE & MERYEMANA
  100.00 TL Kişi Başı

  HER PAZAR GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00'da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. İzmir Otobandan Selçuk'a oradan da Şirince 'ye geliyoruz.

  GÖNEN YILDIZ TERMAL OTEL
  4 GÜN - 3 GECE 03.02.2020
  GÖNEN YILDIZ TERMAL OTEL
  825.00 TL Kişi Başı

  03.ŞUBAT.2020 – PAZARTESİ Sabah saat 08:00 de Ayvalık acenta önünden hareket ediyoruz.

  DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
  2 GÜN & 1 GECE 07.02.2020
  DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
  449.00 TL Kişi Başı

  Akşam saat 23:30’ da Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk olarak ŞAKRAN’ da mola veriyoruz. Burada ki moladan sonra İzmir, Aydın yol güzergâhı üzerinden yolumuza devam ediyoruz.

  BANSKO KAYAK TURU
  3 GÜN - 2 GECE 13.02.2020
  BANSKO KAYAK TURU
  199.00 Kişi Başı

  13.ŞUBAT.2020 - PERŞEMBE Akşam saat 22:00' da Ayvalık' dan çıkış yapıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Edirne Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben sabah saatlerinde Bulgaristan' a girişimizi yapıyoruz.

  14 ŞUBAT BALIKESİR AGİROS TERMAL HOTEL
  3 GÜN 2 GECE 14.02.2020
  14 ŞUBAT BALIKESİR AGİROS TERMAL HOTEL
  449.00 TL Kişi Başı

  14.ŞUBAT.2020 / CUMA Sabah saat 08:00 de Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Balıkesir yol güzergahı üzerinden yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında 2 gece konaklama yapacağımız AGIROS TERMAL HOTEL' e girişimizi yapıyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...