Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
GAP TURU 5 GÜN 4 GECE
 • KİŞİ BAŞI:
 • KONAKLAMA: 5 GÜN & 4 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ:
 • KONAKLAMA YERİ: 4* GRAND BOĞAZİÇİ HOTEL’DE - 4* BEST WESTERN RAVANDA HOTEL - 5* NEVALİ OTEL - 5* MATİAT OTEL’ VB.
 • BAŞLANGIÇ YERİ:
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  GAP TURU 5 GÜN 4 GECE Hakkında Genel Bilgiler

  GAP TURU
  UÇAKLA ADANA GİDİŞ - DÖNÜŞ
  (5 GÜN & 4 GECE)

  1. TUR 29.MART.2020 / PAZAR
  29.MART.2020 PAZAR GECESİ saat 23:45 civarında Ayvalık’ dan İzmir’ e doğru hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte sabaha karşı saat 04:00 civarı İzmir Adnan Menderes Havalimanı' na varıyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER: ADANA - HATAY - GAZİANTEP - HALFETİ ŞANLIURFA - MARDİN - MİDYAT
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün:

  ADANA & HATAY
  İşlemlerimizin ardından Pegasus PC3010 saat 06:00 uçuşu ile Adana’ ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik uçuşumuzun ardından Adana’ ya varıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından ilk durağımız şehrin simgesi haline gelen Taş Köprü olacaktır. Taşköprü, Seyhan Nehri üzerinde, Adana kent merkezinde, Adana ve Karşıyaka yakalarını birleştiren köprüdür. Adana' nın simgesi olarak kabul edilen köprü, bir Roma dönemi eseridir. Rehberimizin buradaki anlatımını dinledikten sonra Sabancı Cami’ ne doğru yola koyuluyoruz. Sabancı Merkez Camii, Adana' nın Reşatbey semtinde, Merkez Park' ın güneyinde ve Seyhan Nehri' nin batı kıyısında 1998 yılında hizmete açılmıştır. 28.500 kişiye sağladığı ibadet imkanı nedeniyle Balkanların ve Orta Doğu' nun en büyük camisi kabul edilir. Sonrasında 1998 yılında Sabancı Merkez Cami' nin hizmete açılmasına kadar Adana'  nın en büyük camisi olma özelliğini korumuş olan Ulu Cami ‘ yi geziyoruz. Ramazanoğulları Camii veya Adana Ulu Cami, 16. yy.’dan kalma tarihi bir camidir. Ramazanoğulları Beyliği’nin başyapıtı olan cami, şehrin en önemli tarihi yapılarından birisidir. 
  Ardından Hatay’ a (Antakya) doğru yola çıkıyoruz. Gezimize dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan ve Antik Dönem’ e ait eserlerin sergilendiği Antakya Mozaik Müzesi’ ni ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi’ ni görüp Tarihi Antakya Evleri’ ni fotoğrafladıktan sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi’ ne gidiyoruz. Ardından geçmişi kent kadar eski olup geleneksel  el işçiliğinden, yemeklerine, giyimden, teneke işçiliğine kadar her türlü mesleğin icrasını burada görebileceğiniz Hatay Uzun Çarşı’ da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından 4* GRAND BOĞAZİÇİ HOTEL’DE gidiyoruz.
  Akşam yemeği ve konaklama.


  2. Gün:

  HATAY & GAZİANTEP
  Otelde aldığımız sabah kahvaltısında sonra, Gaziantep’ teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi olacaktır. Rehberimiz eşliğinde Zeugma Müzesi’ndeki turumuzun ardından, Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını görüyoruz ve 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görüyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp, fotoğraflıyoruz. Ardından Gaziantep’ te meşhur yöresel lezzetlerin ve kebapların tadına bakmak için öğle yemeği molası veriyoruz. (extra). Gaziantep baklavasının da tadına da baktıktan sonra Gaziantep’teki Zeytin Han’ da yapacağımız gezi sonrasında vereceğimiz kısa alışveriş molasının ardından Bakırcılar Çarşısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir ara veriyoruz. Serbest zamanımızın sonrasında 4* BEST WESTERN RAVANDA HOTEL’ E yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.


  3. Gün:

  HALFETİ & ŞANLIURFA 
  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Sonrasında bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehri’ nin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. (EKSTRA) Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ ye çıkıyoruz. Halfeti’ den ayrıldıktan sonra Şanlıurfa’ ya doğru devam ediyoruz. Öncelikle öğle yemeğinde Şanlıurfa’nın yöresel lezzetlerinin tadına bakacağız.(extra) Ardından Şanlıurfa’ da Eyyübiye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyoruz. Devamında Balıklı Göl, Halil- ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret ediyoruz. 
  Gezimizi tamamlayıp 5* NEVALİ OTEL’ de gidiyoruz. Akşam yemeği Sıra Gecesi eşliğinde olacaktır. (EKSTRA)


  4. Gün:

  ŞANLIURFA & MARDİN
  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler,  bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından 1963 yılında tarlasını sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe’ ye hareket ediyoruz. (Kültür ve Turizm Bakanlığının koruma ve yasal yenileme süreci içerisinde ören yeri açık olduğu takdirde ziyaret gerçekleştirilecektir.)

  Göbekli Tepe, Şanlıurfa İli’ nin 15 km kuzeydoğusunda, merkeze bağlı Örencik Köyü yakınlarındaki dağlık alan üzerinde yer almaktadır. Göbeklitepe, tarihin bilinen en eski ve en büyük tapınağıdır. Rehberimizden ayrıntılı bilgileri dinledikten sonra Göbekli Tepe’ den ayrılıyor ve dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’ a geliyoruz.
  Dünya’ da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüyoruz. Harran gezimizi tamamladıktan sonra Mardin’e doğru yola koyuluyoruz. Mardin’ de önce öğle yemeği için mola vereceğiz.(extra) Ardından gezimize başlıyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden-Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi’nden başlıyoruz. Kırklar Kilisesi ziyaretinden sonra Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak geçen Ulu Camiyi görüyoruz. Sonrasında Eski dönemlerden günümüze kadar gelen tarihsel bir geleneğin sonucu olarak, kendine özgü bir mimari karaktere sahip olan, Anadolu ev mimarisinin en güzel örneklerinden Mardin Evleri’nin bulunduğu sokaklarda dolaşıyoruz. Gezimizin ardından Midyat' a konaklama yapacağımız 5* MATİAT OTEL’ e gidiyoruz. Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


  5. Gün:

  MİDYAT
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Midyat’ ta turumuza başlıyoruz. İlk olarak Devlet Konuk Evini dolaşıyoruz. Midyat Konukevi üç katlı bir evdir. Midyat Kaymakamlığı tarafından satın alınmıştır. Konukevi dizilerde mekan olarak kullanılmasıyla da bilinmektedir. Ardından Midyat’ ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında alışverişimizi tamamlıyoruz. Sonra Deyrulzafaran Manastırı’ nı (Safran Manastırı) , rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Deyrüzzaferân Manastırı Mardin'in 3 km doğusunda, 5. yüzyılda yapılan bir Süryani manastırı ve Süryanilerin önemli dini merkezlerinden biridir. Üç kattan oluşan Manastır 5'inci yüzyıldan başlayarak farklı zamanlarda yapılan eklentilerle bugünkü haline 18'inci yüzyılda kavuşmuştur.
  Midyat gezimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeğinin ardından Mardin Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Pegasus Havayolları saat 17:20 uçuşuyla Mardin’ den İzmir’ e hareket ediyoruz. Ardından İzmir – Ayvalık transferimizi gerçekleştirip vedalaşıyoruz.

  Başka bir Meis Turizm Organizasyonun da buluşmak dileğiyle...

  NOT : REHBER UYGUN GÖRDÜĞÜNDE PROGRAMIN İÇERİĞİ AYNI KALMA KAYDI İLE DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
  • Ayvalık-İzmir Havalimanı Gidiş & Dönüş Transferi
  • İzmir – Adana Gidiş /Mardin – İzmir Dönüş Uçak Bileti
  • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ve kültür turları
  • Otopark Ücretleri
  • Meis Turizm Güvencesi
  • 1618 Nolu Zorunlu Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle Yemekleri ve içecekler
  • Tüm Özel Harcamalar
  • Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
  • Halfeti Tekne Turu
  • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Şanlıurfa Akşam Yemekli Sıra Gecesi

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  NOT : 
  1- Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
  2- Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
  3- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  4- Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
  5- Çocuk fiyatları 2 yetişkinin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

   

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ TURU
  GÜNÜBİRLİK 16.04.2020
  BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ TURU
  119.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 07.00 ‘da Ayvalık ‘tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından çiçeğin başkenti olan Bayındır’ a geliyoruz.

  URLA ENGİNAR FESTİVALİ
  GÜNÜBİRLİK 17.04.2020
  URLA ENGİNAR FESTİVALİ
  99.00 TL Kişi Başı

  URLA ENGİNAR FESTİVALİ /Sabah saat 07:00’de Ayvalık’tan hareket ediyoruz.Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında İzmir’in batısında yer alan, her tarafı zeytinlikler ve narenciye bahçeleriyle kaplı olan

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  SAKIZ ADASI PASKALYA ( ROKET SAVAŞLARI )
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  SAKIZ ADASI PASKALYA ( ROKET SAVAŞLARI )
  149.00 Kişi Başı

  17 NİSAN CUMA’ yı 18 NİSAN CUMARTESİ’ ye bağlayan gece saat 02:00‘ da Ayvalık’tan Çeşme’ye yola çıkıyoruz.

  EGE`NİN KÖYLERİ
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  EGE`NİN KÖYLERİ
  449.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 06:00 da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Ve ilk durağımıza doğru yola çıkıyoruz. Şakran’ da kahvaltı molamızı verip, İzmir yol güzergâhı üzerinden İzmir’in en tanınmış, en ‘farklı’ köylerinden olan, adını bir köyde ilk kez kurulan tiyatrosu ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesi ile farklı ve çağdaş yapısını yansıtan Bademler Köyü’ ne ulaşıyoruz.

  BOZCAADA TURU KONAKLAMALI
  2 GÜN & 1 GECE 18.04.2020
  BOZCAADA TURU KONAKLAMALI
  425.00 TL Kişi Başı

  Sabah 07:00’ de Ayvalık'tan hareket ediyoruz. Çanakkale karayolu üzerinden geyikli feribot iskelesine geliyoruz.

  MANİSA MESİR MACUNU ŞENLİKLERİ
  GÜNÜBİRLİK 19.04.2020
  MANİSA MESİR MACUNU ŞENLİKLERİ
  99.00 TL Kişi Başı

  19.NİSAN.2020 / PAZAR Ayvalık’ tan sabah saat 07:00’ da misafirlerimizi alarak Bergama, Soma üzerinden yola çıkıyoruz. Bir kahvaltı molasının ardından Manisa’ya ulaşıyoruz.

  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  3 GÜN 2 GECE 30.04.2020
  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  695.00 TL Kişi Başı

  Akşam saat 23:00’da Ayvalık’ tan yola çıkıyoruz. Balıkesir, ardından Bursa sonra Eskişehir’e varıyoruz.

  EGE`NİN İNCİSİ BODRUM TURU
  3 GÜN & 2 GECE 30.04.2020
  EGE`NİN İNCİSİ BODRUM TURU
  575.00 TL Kişi Başı

  30.NİSAN.2020 / PERŞEMBE saat 23:45 de siz değerli konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Egenin İncisi Bodrum’ a varıyoruz.

  KAKAVA ŞENLİKLERİ
  GÜNÜBİRLİK 04.05.2020
  KAKAVA ŞENLİKLERİ
  149.00 TL Kişi Başı

  04.MAYIS.2020 / PAZARTESİ Akşam saat 23:00’ da Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ ye geliyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...