Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
ROMANYA ŞATOLAR - BULGARİSTAN SAHİLİ TURU
 • KİŞİ BAŞI: 249.00
 • KONAKLAMA: 4 GÜN & 3 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 22 Mayıs
 • KONAKLAMA YERİ:
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  ROMANYA ŞATOLAR - BULGARİSTAN SAHİLİ TURU Hakkında Genel Bilgiler

  ROMANYA Şatolar ve BULGARİSTAN Sahili Turu
  4 GÜN  &  3 GECE

  1. TUR 22.MAYIS.2020 / CUMA
  ESKİ ZAĞRA - VELİKO TARNOVA - BÜKREŞ - SİNAİA - BRAN - BRAŞOV (TRANSİLVANYA ŞATOLAR)RUSÇUK - RAZGRAD - VARNA - NESSEBAR - BURGAZ

  Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Çanakkale, Keşan, Uzunköprü yol güzergahı üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı' na ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp, Bulgaristan' a giriş yapıyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER: ESKİ ZAĞRA - VELİKO TARNOVA - BÜKREŞ - SİNAİA - BRAN - BRAŞOV (TRANSİLVANYA ŞATOLAR) RUSÇUK - RAZGRAD - VARNA - NESSEBAR - BURGAZ
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün:

  (ESKİ ZAĞRA - VELİKO TIRNOVA - BÜKREŞ)
  Yolda vereceğimiz kahvaltı sonrasında STARA ZAGORA üzerinden yola devam ediyoruz. 
  Türkçe' de ESKİ ZAĞRA olarak bilinen Stara Zagora, Bulgaristan'ın 28 ilinden biri olup ülkenin orta kısmında yer almaktadır ve Bulgaristan'ın altıncı büyük şehridir. Osmanlı döneminde nüfusun büyük çoğunluğu Türk olan şehirde günümüzde 15.000'e yakın Türk yaşamaktadır.
  Sonra VELİKO TARNOVA' dan geçiyoruz. Kısaca bahsetmek gerekirse Veliko Tarnova Bulgaristan' ın Sofya' dan önceki başkentidir. Eksi adı sadece Tarnova (Tırnova) olan bu şehre 1965 yılında büyük ve yüce anlamına gelen veliko unvanı verilmiştir.
  Yolumuza devam edip Rusçuk' a ulaşıyoruz. Burada rehberimiz ile buluşup Romanya' ya giriş yapıyoruz.
  Romanya' daki ilk durağımız başkent BÜKREŞ' e olacaktır.
  Doğunun Paris' i diye adlandırılan Bükreş' te göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan halkevi (Parlamento Sarayı) Dünyanın en büyük ve en ağır binalarından biri olma özelliğine sahiptir. Kuzey Kore tarzı bu binanın inşası için kilise, manastır, sinagog ve konutların yıkıldığı, 20 bin asker ve siyasi tutuklunun çalıştırıldığı söylenir ve bittiğinde yaklaşık 10 milyar dolara mal olmuştur. Bu günlük gezimizi tamamlayıp, otelimize varıyoruz. Otele yerleşme ve konaklama...


  2. Gün:

  (TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU)
  (SİNAİA - BRAN - BRAŞOV)
  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Romanya' nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya bölgesine doğru hareket ediyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri barındıran, ayrıca gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri olan SİNAİA' ya varıyoruz. Ormanlar içerisinde Avrupa' nın en güzel şatolarından Peles Kalesi' ni ve Şatosu' nu geziyoruz.
  Ardından BRAN Kasabası' n da bulunan Kont Drakula Şatosu (Bran Kalesi)' nu geziyoruz. 14. YY. dan bu güne ortaçağ görüntüsünü koruyan Wallachia ve Transilvanya arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu şato aslında Dünya' nın en meşhur Vampiri Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Ayrıca bu ortaçağ kalesi Kraliyet Ailesinin yazlık evi olarak ta kullanılmıştır.
  Bu gezimiz sonrası BRAŞOV' a hareket ediyoruz. Tarihi güzellikleri ve eski sokaklarıyla, ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapılarıyla bu güzel şehirde Braşov Tarih Müzesi, Mureşelinor Evi Müzesi, Kara Kilise ve Şehir Surları göreceğimiz yerler arasındadır. Transilvanya turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz.
  Arzu eden misafirlerimiz ile (EKSTRA) akşam yemekli ROMEN GECESİ' ne katılıyoruz. 
  (Canlı müzik eşliğinde Romen yemeklerini tadıp, halk dansları ile eğleniyoruz.) 
  Otele dönüş ve konaklama.


  3. Gün:

  (RUSÇUK - RAZGRAD - VARNA)
  Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından çıkışımızı yapıp, Romanya' dan ayrılıyoruz. Romanya barış köprüsünden geçerek Bulgaristan' ın RUSÇUK şehrine varıyoruz. Tuna nehri kıyısında bulunan bu şehirde göreceğimiz yerler arasında Levent Tabya ve Osmanlı eserlerinden Seyyid Paşa Mustafa Cami bulunmaktadır.
  Ardından RAZGRAD' a gidiyoruz. Razgrad, kuzeydoğu Bulgaristan' da bulunan, Deliorman olarak bilinen Türk bölgesinde bir şehirdir. Tuna Nehri' nin 80 kilometre güneyinde yer alır. Resmi olarak % 27 ile, Kırcaali' den sonra en yüksek Türk nüfus oranına sahip Bulgaristan şehridir. Burada Damat İbrahim Paşa Camii ni ve Osmanlı Saat Kulesi' ni görüyoruz.
  Sonrasında Karadeniz' in incisi olarak adlandırılan VARNA' ya varıyoruz. Burada şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Tiyatro Binası, Sahil Parkı, Bazilika ve Katedral ziyaretlerimizin ardından konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.


  4. Gün:

  (NESSEBAR - BURGAZ)
  Oteldeki kahvaltımızdan sonra çıkışımızı yapıp, 1983 yılında Dünya Kültür Mirası listesine giren NESSEBAR’ a hareket ediyoruz. Yarımada üzerinde kurulu Nessebar Karadeniz kıyısında, Burgaz' da ki
  en büyük sahil köyleri arasındadır. Ayrıca Avrupa' nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olup, Roma ve Bizans döneminden kalma tarihi eserleri, Arnavut kaldırımlı şirin sokakları ve birçok deniz manzaralı lokantaları ile yaz aylarında oldukça fazla turist karşılayan en gözde turistik merkezi unvanına sahiptir. Nessebar gezimizin ardından eskiden bir balıkçı köyü olan BURGAZ' a geliyoruz.
  Burgaz, Karadeniz kıyısı boyunca bembeyaz sahilleri olan bir sayfiye kasabası ve liman şehridir. Yaz aylarında nüfusunu ikiye katlayan kasabalar arasında yer almaktadır. Günümüzde Bulgaristan' ın önemli kültür sanat kentlerinden biri olup, her sene yaz aylarında düzenlenen “Spirit of Burgas” adlı müzik festivali ile anılmaktadır. Burgaz turumuzda Ülkenin en büyük ticaret limanını, Burgaz Gölü' nü ve Atanasovska Gölü' nü panoramik olarak görüyoruz. Vereceğimiz moladan sonra bu güzel gezimizin sonuna geliyoruz. Bulgaristan' dan ayrılıp, dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.
  Dereköy Sınır Kapısındaki gümrük işlemlerimizin ardından Ülkemize giriş yapıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde gece yarısından sonra Ayvalık' a ulaşıyoruz.
  Not : Rehberimiz uygun gördüğünde tur programında değişiklik yapabilir.

  Başka bir MEİS TURİZM Organizasyonunda buluşmak dileğiyle....


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 2 gece Bükreş' de Oda + Kahvaltı Konaklama
  • 1 gece Varna' da Oda + Kahvaltı Konaklama
  • Gidiş & Dönüş Ulaşım Bedeli
  • Programda yer alan rehberli & kültür turları
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (65 yaş altı)
  • Meis Turizm araç içi ikramlar

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle, Akşam Yemekleri ve İçecekler
  • Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
  • Romen Gecesi Akşam Yemekli 
  • Özel Harcamalar

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  22.05.2020249.00325.00 249.000 - 3 Yaş 75.00
  3 - 11 Yaş 175.00
  0 - 3 Yaş 75.00
  3 - 11 Yaş 175.00
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  GÜNÜBİRLİK ULUDAĞ TURU
  GÜNÜBİRLİK TUR 30.01.2020
  GÜNÜBİRLİK ULUDAĞ TURU
  120.00 TL Kişi Başı

  GÜNÜBİRLİK ULUDAĞ TURU / Sabah saat 06:00’da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Balıkesir – Susurluk da vereceğimiz molanın ardından yolumuza devam ederek ULUDAĞ’ a doğru yol alıyoruz.

  BALIKESİR ÇOCUK KÖYÜ
  günübirlik tur 31.01.2020
  BALIKESİR ÇOCUK KÖYÜ
  49.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 09.00’ da Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra Balıkesir Çocuk Köyü’ne varıyoruz.

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 01.02.2020
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 01.02.2020
  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  130.00 TL Kişi Başı

  10.KASIM.2019 / PAZAR Sabah saat 05:00' da Ayvalık’tan hareket ediyoruz.

  BURSA ULUDAĞ TURU
  2 GÜN 1 GECE 01.02.2020
  BURSA ULUDAĞ TURU
  375.00 TL Kişi Başı

  25.OCAK.2020 - CUMARTESİ ULUDAĞ’ DA KAYAK GÜNÜ Sabah saat 06:30’ de Ayvalık acente önünden hareket ediyoruz.

  KUŞADASI & EFES & ŞİRİNCE & MERYEMANA
  GÜNÜBİRLİK 02.02.2020
  KUŞADASI & EFES & ŞİRİNCE & MERYEMANA
  100.00 TL Kişi Başı

  HER PAZAR GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00'da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. İzmir Otobandan Selçuk'a oradan da Şirince 'ye geliyoruz.

  GÖNEN YILDIZ TERMAL OTEL
  4 GÜN - 3 GECE 03.02.2020
  GÖNEN YILDIZ TERMAL OTEL
  825.00 TL Kişi Başı

  03.ŞUBAT.2020 – PAZARTESİ Sabah saat 08:00 de Ayvalık acenta önünden hareket ediyoruz.

  DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
  2 GÜN & 1 GECE 07.02.2020
  DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
  449.00 TL Kişi Başı

  Akşam saat 23:30’ da Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk olarak ŞAKRAN’ da mola veriyoruz. Burada ki moladan sonra İzmir, Aydın yol güzergâhı üzerinden yolumuza devam ediyoruz.

  BANSKO KAYAK TURU
  3 GÜN - 2 GECE 13.02.2020
  BANSKO KAYAK TURU
  199.00 Kişi Başı

  13.ŞUBAT.2020 - PERŞEMBE Akşam saat 22:00' da Ayvalık' dan çıkış yapıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Edirne Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben sabah saatlerinde Bulgaristan' a girişimizi yapıyoruz.

  14 ŞUBAT BALIKESİR AGİROS TERMAL HOTEL
  3 GÜN 2 GECE 14.02.2020
  14 ŞUBAT BALIKESİR AGİROS TERMAL HOTEL
  449.00 TL Kişi Başı

  14.ŞUBAT.2020 / CUMA Sabah saat 08:00 de Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Balıkesir yol güzergahı üzerinden yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında 2 gece konaklama yapacağımız AGIROS TERMAL HOTEL' e girişimizi yapıyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...