Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
ROMANYA ŞATOLAR - BULGARİSTAN SAHİLİ TURU
 • KİŞİ BAŞI: 249.00
 • KONAKLAMA: 4 GÜN & 3 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 22 Mayıs
 • KONAKLAMA YERİ: 23 -24 mayıs 4* RIN GRAND HOTEL - 25 mayıs 4* GOLDEN TULIP HOTEL
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  ROMANYA ŞATOLAR - BULGARİSTAN SAHİLİ TURU Hakkında Genel Bilgiler

  ROMANYA Şatolar ve BULGARİSTAN Sahili Turu
  4 GÜN  &  3 GECE

  1. TUR 22.MAYIS.2020 / CUMA
  ESKİ ZAĞRA - VELİKO TARNOVA - BÜKREŞ - SİNAİA - BRAN - BRAŞOV (TRANSİLVANYA ŞATOLAR)RUSÇUK - RAZGRAD - VARNA - NESSEBAR - BURGAZ

  Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Çanakkale, Keşan, Uzunköprü yol güzergahı üzerinden Kapıkule Sınır Kapısı' na ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizi tamamlayıp, Bulgaristan' a giriş yapıyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER: ESKİ ZAĞRA - VELİKO TARNOVA - BÜKREŞ - SİNAİA - BRAN - BRAŞOV (TRANSİLVANYA ŞATOLAR) RUSÇUK - RAZGRAD - VARNA - NESSEBAR - BURGAZ
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün:

  (ESKİ ZAĞRA - VELİKO TIRNOVA - BÜKREŞ)
  Yolda vereceğimiz kahvaltı sonrasında STARA ZAGORA üzerinden yola devam ediyoruz. 
  Türkçe' de ESKİ ZAĞRA olarak bilinen Stara Zagora, Bulgaristan'ın 28 ilinden biri olup ülkenin orta kısmında yer almaktadır ve Bulgaristan'ın altıncı büyük şehridir. Osmanlı döneminde nüfusun büyük çoğunluğu Türk olan şehirde günümüzde 15.000'e yakın Türk yaşamaktadır.
  Sonra VELİKO TARNOVA' dan geçiyoruz. Kısaca bahsetmek gerekirse Veliko Tarnova Bulgaristan' ın Sofya' dan önceki başkentidir. Eksi adı sadece Tarnova (Tırnova) olan bu şehre 1965 yılında büyük ve yüce anlamına gelen veliko unvanı verilmiştir.
  Yolumuza devam edip Rusçuk' a ulaşıyoruz. Burada rehberimiz ile buluşup Romanya' ya giriş yapıyoruz.
  Romanya' daki ilk durağımız başkent BÜKREŞ' e olacaktır.
  Doğunun Paris' i diye adlandırılan Bükreş' te göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan halkevi (Parlamento Sarayı) Dünyanın en büyük ve en ağır binalarından biri olma özelliğine sahiptir. Kuzey Kore tarzı bu binanın inşası için kilise, manastır, sinagog ve konutların yıkıldığı, 20 bin asker ve siyasi tutuklunun çalıştırıldığı söylenir ve bittiğinde yaklaşık 10 milyar dolara mal olmuştur. Bu günlük gezimizi tamamlayıp, otelimize varıyoruz. Otele yerleşme ve konaklama...


  2. Gün:

  (TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU)
  (SİNAİA - BRAN - BRAŞOV)
  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Romanya' nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya bölgesine doğru hareket ediyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri barındıran, ayrıca gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri olan SİNAİA' ya varıyoruz. Ormanlar içerisinde Avrupa' nın en güzel şatolarından Peles Kalesi' ni ve Şatosu' nu geziyoruz.
  Ardından BRAN Kasabası' n da bulunan Kont Drakula Şatosu (Bran Kalesi)' nu geziyoruz. 14. YY. dan bu güne ortaçağ görüntüsünü koruyan Wallachia ve Transilvanya arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu şato aslında Dünya' nın en meşhur Vampiri Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Ayrıca bu ortaçağ kalesi Kraliyet Ailesinin yazlık evi olarak ta kullanılmıştır.
  Bu gezimiz sonrası BRAŞOV' a hareket ediyoruz. Tarihi güzellikleri ve eski sokaklarıyla, ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapılarıyla bu güzel şehirde Braşov Tarih Müzesi, Mureşelinor Evi Müzesi, Kara Kilise ve Şehir Surları göreceğimiz yerler arasındadır. Transilvanya turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz.
  Arzu eden misafirlerimiz ile (EKSTRA) akşam yemekli ROMEN GECESİ' ne katılıyoruz. 
  (Canlı müzik eşliğinde Romen yemeklerini tadıp, halk dansları ile eğleniyoruz.) 
  Otele dönüş ve konaklama.


  3. Gün:

  (RUSÇUK - RAZGRAD - VARNA)
  Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından çıkışımızı yapıp, Romanya' dan ayrılıyoruz. Romanya barış köprüsünden geçerek Bulgaristan' ın RUSÇUK şehrine varıyoruz. Tuna nehri kıyısında bulunan bu şehirde göreceğimiz yerler arasında Levent Tabya ve Osmanlı eserlerinden Seyyid Paşa Mustafa Cami bulunmaktadır.
  Ardından RAZGRAD' a gidiyoruz. Razgrad, kuzeydoğu Bulgaristan' da bulunan, Deliorman olarak bilinen Türk bölgesinde bir şehirdir. Tuna Nehri' nin 80 kilometre güneyinde yer alır. Resmi olarak % 27 ile, Kırcaali' den sonra en yüksek Türk nüfus oranına sahip Bulgaristan şehridir. Burada Damat İbrahim Paşa Camii ni ve Osmanlı Saat Kulesi' ni görüyoruz.
  Sonrasında Karadeniz' in incisi olarak adlandırılan VARNA' ya varıyoruz. Burada şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Tiyatro Binası, Sahil Parkı, Bazilika ve Katedral ziyaretlerimizin ardından konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.


  4. Gün:

  (NESSEBAR - BURGAZ)
  Oteldeki kahvaltımızdan sonra çıkışımızı yapıp, 1983 yılında Dünya Kültür Mirası listesine giren NESSEBAR’ a hareket ediyoruz. Yarımada üzerinde kurulu Nessebar Karadeniz kıyısında, Burgaz' da ki
  en büyük sahil köyleri arasındadır. Ayrıca Avrupa' nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olup, Roma ve Bizans döneminden kalma tarihi eserleri, Arnavut kaldırımlı şirin sokakları ve birçok deniz manzaralı lokantaları ile yaz aylarında oldukça fazla turist karşılayan en gözde turistik merkezi unvanına sahiptir. Nessebar gezimizin ardından eskiden bir balıkçı köyü olan BURGAZ' a geliyoruz.
  Burgaz, Karadeniz kıyısı boyunca bembeyaz sahilleri olan bir sayfiye kasabası ve liman şehridir. Yaz aylarında nüfusunu ikiye katlayan kasabalar arasında yer almaktadır. Günümüzde Bulgaristan' ın önemli kültür sanat kentlerinden biri olup, her sene yaz aylarında düzenlenen “Spirit of Burgas” adlı müzik festivali ile anılmaktadır. Burgaz turumuzda Ülkenin en büyük ticaret limanını, Burgaz Gölü' nü ve Atanasovska Gölü' nü panoramik olarak görüyoruz. Vereceğimiz moladan sonra bu güzel gezimizin sonuna geliyoruz. Bulgaristan' dan ayrılıp, dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.
  Dereköy Sınır Kapısındaki gümrük işlemlerimizin ardından Ülkemize giriş yapıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde gece yarısından sonra Ayvalık' a ulaşıyoruz.
  Not : Rehberimiz uygun gördüğünde tur programında değişiklik yapabilir.

  Başka bir MEİS TURİZM Organizasyonunda buluşmak dileğiyle....


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 2 gece Bükreş' de Oda + Kahvaltı Konaklama
  • 1 gece Varna' da Oda + Kahvaltı Konaklama
  • Gidiş & Dönüş Ulaşım Bedeli
  • Programda yer alan rehberli & kültür turları
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (65 yaş altı)
  • Meis Turizm araç içi ikramlar

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle, Akşam Yemekleri ve İçecekler
  • Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
  • Romen Gecesi Akşam Yemekli 
  • Özel Harcamalar

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  22.05.2020249.00325.00 249.000 - 3 Yaş 75.00
  3 - 11 Yaş 175.00
  0 - 3 Yaş 75.00
  3 - 11 Yaş 175.00
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ TURU
  GÜNÜBİRLİK 16.04.2020
  BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ TURU
  119.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 07.00 ‘da Ayvalık ‘tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından çiçeğin başkenti olan Bayındır’ a geliyoruz.

  URLA ENGİNAR FESTİVALİ
  GÜNÜBİRLİK 17.04.2020
  URLA ENGİNAR FESTİVALİ
  99.00 TL Kişi Başı

  URLA ENGİNAR FESTİVALİ /Sabah saat 07:00’de Ayvalık’tan hareket ediyoruz.Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında İzmir’in batısında yer alan, her tarafı zeytinlikler ve narenciye bahçeleriyle kaplı olan

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  SAKIZ ADASI PASKALYA ( ROKET SAVAŞLARI )
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  SAKIZ ADASI PASKALYA ( ROKET SAVAŞLARI )
  149.00 Kişi Başı

  17 NİSAN CUMA’ yı 18 NİSAN CUMARTESİ’ ye bağlayan gece saat 02:00‘ da Ayvalık’tan Çeşme’ye yola çıkıyoruz.

  EGE`NİN KÖYLERİ
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  EGE`NİN KÖYLERİ
  449.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 06:00 da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Ve ilk durağımıza doğru yola çıkıyoruz. Şakran’ da kahvaltı molamızı verip, İzmir yol güzergâhı üzerinden İzmir’in en tanınmış, en ‘farklı’ köylerinden olan, adını bir köyde ilk kez kurulan tiyatrosu ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesi ile farklı ve çağdaş yapısını yansıtan Bademler Köyü’ ne ulaşıyoruz.

  BOZCAADA TURU KONAKLAMALI
  2 GÜN & 1 GECE 18.04.2020
  BOZCAADA TURU KONAKLAMALI
  425.00 TL Kişi Başı

  Sabah 07:00’ de Ayvalık'tan hareket ediyoruz. Çanakkale karayolu üzerinden geyikli feribot iskelesine geliyoruz.

  MANİSA MESİR MACUNU ŞENLİKLERİ
  GÜNÜBİRLİK 19.04.2020
  MANİSA MESİR MACUNU ŞENLİKLERİ
  99.00 TL Kişi Başı

  19.NİSAN.2020 / PAZAR Ayvalık’ tan sabah saat 07:00’ da misafirlerimizi alarak Bergama, Soma üzerinden yola çıkıyoruz. Bir kahvaltı molasının ardından Manisa’ya ulaşıyoruz.

  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  3 GÜN 2 GECE 30.04.2020
  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  695.00 TL Kişi Başı

  Akşam saat 23:00’da Ayvalık’ tan yola çıkıyoruz. Balıkesir, ardından Bursa sonra Eskişehir’e varıyoruz.

  EGE`NİN İNCİSİ BODRUM TURU
  3 GÜN & 2 GECE 30.04.2020
  EGE`NİN İNCİSİ BODRUM TURU
  575.00 TL Kişi Başı

  30.NİSAN.2020 / PERŞEMBE saat 23:45 de siz değerli konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Egenin İncisi Bodrum’ a varıyoruz.

  KAKAVA ŞENLİKLERİ
  GÜNÜBİRLİK 04.05.2020
  KAKAVA ŞENLİKLERİ
  149.00 TL Kişi Başı

  04.MAYIS.2020 / PAZARTESİ Akşam saat 23:00’ da Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ ye geliyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...