Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
ROMANYA ŞATOLAR & BULGARİSTAN SAHİLİ TURU
 • KİŞİ BAŞI:
 • KONAKLAMA: 5 GÜN & 4 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ:
 • KONAKLAMA YERİ: 1 gece Varna' da Oda + Kahvaltı Konaklama - 2 gece Bükreş' de Oda + Kahvaltı Konaklama - 1 gece Sofya’ da Oda + Kahvaltı Konaklama
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK / ACENTA ÖNÜ
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  ROMANYA ŞATOLAR & BULGARİSTAN SAHİLİ TURU Hakkında Genel Bilgiler

  ROMANYA ŞATOLAR &  BULGARİSTAN SAHİLİ TURU
  5 GÜN  &  4 GECE
  BURGAZ-NESSEBAR-VARNA-BALÇIK-KÖSTENCE-BÜKREŞ-SİNAİA-BRAN-BRAŞOV-RUSÇUK-PLEVNE-SOFIA-FILIBE
   
  29.EKİM.2019 / SALI- (AYVALIK - BULGARİSTAN)
  Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Çanakkale, Keşan, Kırklareli yol güzergahı üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Sonrasında Dereköy Sınır Kapısından işlemlerimizi tamamlayıp Bulgaristan' a giriş yapıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Bulgaristan' da ki ilk durağımız BURGAZ Liman şehri olacaktır.

 • GEZİLECEK YERLER: BURGAZ-NESSEBAR-VARNA-BALÇIK-KÖSTENCE-BÜKREŞ-SİNAİA-BRAN-BRAŞOV-RUSÇUK-PLEVNE-SOFIA-FILIBE
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: 30.EKİM.2019 / ÇARŞAMBA - BULGARİSTAN (BURGAZ - NESSEBAR - VARNA)

  Eskiden bir balıkçı köyü olan BURGAZ, Bulgaristan' ın dördüncü büyük şehridir. Karadeniz kıyısı boyunca bembeyaz sahilleri olan bir sayfiye kasabasıdır. Yaz aylarında nüfusunu ikiye katlayan kasabalar arasında yer almaktadır. Günümüzde Bulgaristan'ın önemli kültür sanat kentlerinden biri olup, her seneyaz aylarında düzenlenen “Spirit of Burgas” adlı müzik festivali ile anılmaktadır.
  Burgaz turumuzda Ülkenin en büyük ticaret limanını, Burgaz Gölü'nü ve Atanasovska Gölü'nü panoramik olarak görüyoruz. Sonra 1983 yılında Dünya Kültür Mirası listesine giren NESSEBAR’ a hareket ediyoruz. Yarımada üzerinde kurulu Nessebar, Karadeniz kıyısında Burgaz'daki en büyük sahil köyleri arasındadır. Ayrıca Avrupa' nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olup, Roma ve Bizans döneminden kalma tarihi eserleri, Arnavut kaldırımlı şirin sokakları ve birçok deniz manzaralı lokantaları ile yaz aylarında oldukça fazla turist karşılayan en gözde turistik merkezi unvanına sahiptir.
  Gezimizi bitirdikten sonra yolumuz üzerinde yer alan Karadeniz' in en uzun plajlarından biri olan Sunny Beach' i izleyerek, Karadeniz'in incisi olarak adlandırılan VARNA' ya varıyoruz. Burada şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Tiyatro Binası, Sahil Parkı, Bazilika ve Katedral ziyaretlerimizin ardından yine Varna'da bulunan konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.( KONAKLAMA VARNA’DA 4 * CHERNO MORE HOTEL’de. )

   


  2. Gün: 31.EKİM.2019 / PERŞEMBE (BALÇIK) ROMANYA (KÖSTENCE - BÜKREŞ)

  Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından çıkışımızı yapıp, Bulgaristan'ın BALÇIK Beldesi’ne geçiyoruz. Burada Balçık Botanik Bahçesi’ni ve Kraliçe Maria Sarayı’nı gördükten sonra ROMANYA' nın KÖSTENCE Şehri’ne doğru yola çıkıyoruz. 
  Köstence'de yapacağımız şehir turunda 20. YY başında Art Nouveau tarzında inşaa edilen Casino Binası, Ovidius Meydanı, Mahmudiye Camii, Hünkar Camii, Ceneviz Deniz Feneri, Aslanlı Ev, Roma Mozaikleri’ni görüyoruz. Vereceğimiz kahve molasından sonra yolumuzu Romanya'nın başkenti BÜKREŞ' e doğru çeviriyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası Bükreş' te konaklama yapacağımız otelimize varıyor ve dinleniyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam yemekli ROMEN GECESİ' ne katılıyoruz.(extra) 
  (Canlı müzik eşliğinde Romen yemeklerini tadıp, halk dansları ile eğleniyoruz.) Otele dönüş ve konaklama. ( KONAKLAMA BÜKREŞ 4* RIN GRAND HOTEL’de.)

   


  3. Gün: 01.KASIM.2019 / CUMA - (TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU) (SİNAİA - BRAN - BRAŞOV)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Romanya'nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya Bölgesi’ne doğru hareket ediyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri barındıran, ayrıca gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri olan SİNAİA' ya varıyoruz. Ormanlar içerisinde Avrupa'nın en güzel şatolarından Peles Kalesi'ni ve Şatosu' nu geziyoruz. Ardından BRAN Kasabası'nda bulunan Kont Drakula Şatosu’nu (Bran Kalesi) geziyoruz. 14. YY’ dan bugüne ortaçağ görüntüsünü koruyan Wallachia ve Transilvanya arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu şato aslında Dünya' nın en meşhur Vampiri Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Ayrıca bu ortaçağ kalesi Kraliyet Ailesinin yazlık evi olarakta kullanılmıştır. 
  Bu gezimizin sonrasında BRAŞOV'a hareket ediyoruz. Tarihi güzellikleri ve eski sokaklarıyla, ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiştir. Bu güzel şehirde Braşov Tarih Müzesi, Mureşelinor Evi Müzesi, Kara Kilise ve Şehir Surları göreceğimiz yerler arasındadır. Transilvanya turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. ( KONAKLAMA BÜKREŞ 4* RIN GRAND HOTEL’de.)

   


  4. Gün: 2.KASIM.2019 / CUMARTESİ - (BÜKREŞ - RUSÇUK - PLEVNE)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkışımızı yapıp, başkent BÜKREŞ' i gezmeye başlıyoruz. Doğunun Paris'i diye adlandırılan Bükreş' te göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan halkevi (Parlamento Sarayı) Dünya’nın en büyük ve en ağır binalarından biri olma özelliğine sahiptir.Kuzey Kore tarzı bu binanın inşası için kilise, manastır, sinagog ve konutların yıkıldığı, 20 bin asker ve siyasi tutuklunun çalıştırıldığı söylenir ve bittiğinde yaklaşık 10 milyar dolara mal olmuştur. Tur bitiminde Romanya' dan ayrılıp, Romanya Barış Köprüsü’nden geçerek Bulgaristan' ın RUSÇUK şehrine varıyoruz. Tuna nehri kıyısında bulunan bu şehirde göreceğimiz yerler arasında Levent Tabya ve Osmanlı eserlerinden Seyyid Paşa Mustafa Camii bulunmaktadır.Gezimize Plevne şehrinde devam ediyoruz. Birçok kültürel ve tarihî yapıya ev sahipliği yapar. Şehirde 93 Harbi’nin alanı yer alır. Plevne Tarih Müzesi, Bulgaristan’ın en büyük müzelerinden biridir. Müze, ulusal öneme sahip bir kültür anıtıdır. Plevne Panorama, Rus-Türk Savaş’ının, özellikle beş ay süren Plevne Kuşatması’nın olaylarını tasvir eden bir panoramadır. St. George Fahri Şapel Türbesi; 1877 yılında Plevne Kuşatmasında hayatını kaybeden Rus ve Romen askerlerin anısına inşa edilmiştir. Daha sonrasında otelimize geçip dinleniyoruz. (KONAKLAMA SOFIA 4* RAMADA HOTEL’ de.)


  5. Gün: 3.KASIM.2019 / PAZAR – (SOFİA – PLOVDIV (FILIBE)

  Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında St. Nedelya Kilisesi, Rus kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Alexander Neski Katedrali, Başbakanlık Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, BanyaBaşi Camii ve Ulusal Kültür Sarayı ‘nı görüp, rehberimiz eşliğinde bilgilerimizi alarak geziyoruz. Turumuzun sonunda öğle yemeği ve ardından ise Plovdiv-Filibe’ye hareket ediyoruz. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri ve koruma altında bulunan bu eski şehri gezdikten sonra şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesini gezerek,  eski kiliseler ile Hüdavendigar - Ulu Cami gibi Osmanlı eserlerini görüp Svilengrad-Haskovo üzerinden Edirne’ ye hareket ediyoruz. Kontrollerimizin ve freeshop alışverişinin ardından Türkiye’ ye giriş yapıp, Çanakkale yolu üzerinden Ayvalık’ dönüş yapıyoruz...


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 1 gece Varna' da Oda + Kahvaltı Konaklama
  • 2 gece Bükreş' de Oda + Kahvaltı Konaklama
  • 1 gece Sofya’ da Oda + Kahvaltı Konaklama
  • Gidiş & Dönüş Ulaşım Bedeli
  • Programda yer alan rehberli & kültür turları
  • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası (65 yaş altı)
  • Meis Turizm araç içi ikramlar

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle, Akşam Yemekleri ve İçecekler
  • Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
  • Romen Gecesi Akşam Yemekli
  • Özel Harcamalar
  • 65 yaş üstü sigorta farkı

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  • Rehber, gerekli gördüğünde; tur içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
  • Programlarda belirtilen geziler gümrük kontrollerine bağlı olarak bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  • Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
  • Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.
  • Ülkeye girişte normal Türk pasaportlarına vize zorunludur, Yeşil pasaporttan vize istenmez.
  • 18 yaşından küçüklerin Anne veya Babadan birisi yanında değilse muvafakatname almalıdır.

   

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  RODOS & SİMİ TURU
  3 GÜN - 2 GECE 26.05.2020
  RODOS & SİMİ TURU
  249.00 Kişi Başı

  26.MAYIS.2020 / SALI (Ayvalık –Marmaris) Gece saat 23.30’da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ daki molamızın ardından, İzmir, Aydın ve Muğla yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Marmaris Liman'a ulaşıyoruz.

  BALKAN TURLARI 2020
  8 GÜN & 7 GECE 30.05.2020
  BALKAN TURLARI 2020
  399.00 Kişi Başı

  Akşam saat 21:00 da, buluşup yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varış. ( 330 km ) Türkiye İpsala sınır kapısındaki ve Yunanistan Kipi Gümrük Sınır kapısındaki işlemlerimizin ardından, Yunanistan’ a girişimizi gerçekleştiriyoruz.

  GÖKÇEADA MAYIS & HAZİRAN TURLARIMIZ
  2 GÜN & 1 GECE 30.05.2020
  GÖKÇEADA MAYIS & HAZİRAN TURLARIMIZ
  375.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 04:00’ da Ayvalık dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Eceabat’ a feribotla geçişimizi yapıp sonra Kabatepe' den de saat 09:00 feribotuyla Gökçeada’ ya geçiyoruz.

  BATUMLU KARADENİZ TURLARI 2020
  8 GÜN / 7 GECE 02.06.2020
  BATUMLU KARADENİZ TURLARI 2020
  2049.00 TL Kişi Başı

  Akşam Saat 21:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Bursa, İzmit, Bolu, Mengen, Devrek, Çaycuma, Bartın yol güzergâhı üzerinden Amasra’ ya geliyoruz. (AYVALIK – AMASRA 756 Km)

  EDİRNE TURU 2020
  2 GÜN 1 GECE 05.06.2020
  EDİRNE TURU 2020
  475.00 TL Kişi Başı

  05.HAZİRAN.2020 / CUMA Akşam saat 23:45’de Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ ye geliyoruz.

  YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
  5 GÜN 4 GECE 11.06.2020
  YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
  299.00 Kişi Başı

  11.HAZİRAN.2020– Perşembe Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Edremit-Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısında oluyoruz.

  OTOBÜSLE TİFLİS&BATUM TURU ( KARADENİZ , İÇ ANADOLU , DOĞU ANADOLU)
  11 GÜN - 10 GECE 14.06.2020
  OTOBÜSLE TİFLİS&BATUM TURU ( KARADENİZ , İÇ ANADOLU , DOĞU ANADOLU)
  2550.00 TL Kişi Başı

  10 MART 2020 SALI Saat 16:00’da Ayvalık -Edremit Balıkesir -Susurluk –Bursa –Ankara yol güzergahı üzerinden gerekli molaları vererek Sivas’a varıyoruz.

  EGE`NİN KÖYLERİ
  2 GÜN 1 GECE 20.06.2020
  EGE`NİN KÖYLERİ
  449.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 06:00 da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Ve ilk durağımıza doğru yola çıkıyoruz. Şakran’ da kahvaltı molamızı verip, İzmir yol güzergâhı üzerinden İzmir’in en tanınmış, en ‘farklı’ köylerinden olan, adını bir köyde ilk kez kurulan tiyatrosu ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesi ile farklı ve çağdaş yapısını yansıtan Bademler Köyü’ ne ulaşıyoruz.

  GÖKÇEADA TEMMUZ & AĞUSTOS TURLARIMIZ
  2 GÜN & 1 GECE 08.07.2020
  GÖKÇEADA TEMMUZ & AĞUSTOS TURLARIMIZ
  399.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 04:00’ da Ayvalık dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Eceabat’ a feribotla geçişimizi yapıp sonra Kabatepe' den de saat 09:00 feribotuyla Gökçeada’ ya geçiyoruz.

  GÖKÇEADA EYLÜL TURLARIMIZ
  2 GÜN & 1 GECE 02.09.2020
  GÖKÇEADA EYLÜL TURLARIMIZ
  375.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 04:00’ da Ayvalık dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Eceabat’ a feribotla geçişimizi yapıp sonra Kabatepe' den de saat 09:00 feribotuyla Gökçeada’ ya geçiyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...