Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
ROMANYA ŞATOLAR & BULGARİSTAN SAHİLİ TURU
 • KİŞİ BAŞI: 275.00
 • KONAKLAMA: 5 GÜN & 4 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 29 Ekim
 • KONAKLAMA YERİ: 1 gece Varna' da Oda + Kahvaltı Konaklama - 2 gece Bükreş' de Oda + Kahvaltı Konaklama - 1 gece Sofya’ da Oda + Kahvaltı Konaklama
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK / ACENTA ÖNÜ
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  ROMANYA ŞATOLAR & BULGARİSTAN SAHİLİ TURU Hakkında Genel Bilgiler

  ROMANYA ŞATOLAR &  BULGARİSTAN SAHİLİ TURU
  5 GÜN  &  4 GECE
  BURGAZ-NESSEBAR-VARNA-BALÇIK-KÖSTENCE-BÜKREŞ-SİNAİA-BRAN-BRAŞOV-RUSÇUK-PLEVNE-SOFIA-FILIBE
   
  29.EKİM.2019 / SALI- (AYVALIK - BULGARİSTAN)
  Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Çanakkale, Keşan, Kırklareli yol güzergahı üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Sonrasında Dereköy Sınır Kapısından işlemlerimizi tamamlayıp Bulgaristan' a giriş yapıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Bulgaristan' da ki ilk durağımız BURGAZ Liman şehri olacaktır.
 • GEZİLECEK YERLER: BURGAZ-NESSEBAR-VARNA-BALÇIK-KÖSTENCE-BÜKREŞ-SİNAİA-BRAN-BRAŞOV-RUSÇUK-PLEVNE-SOFIA-FILIBE
 • TUR PROGRAMI ⤵

  1. Gün: 30.EKİM.2019 / ÇARŞAMBA - BULGARİSTAN (BURGAZ - NESSEBAR - VARNA)

  Eskiden bir balıkçı köyü olan BURGAZ, Bulgaristan' ın dördüncü büyük şehridir. Karadeniz kıyısı boyunca bembeyaz sahilleri olan bir sayfiye kasabasıdır. Yaz aylarında nüfusunu ikiye katlayan kasabalar arasında yer almaktadır. Günümüzde Bulgaristan'ın önemli kültür sanat kentlerinden biri olup, her seneyaz aylarında düzenlenen “Spirit of Burgas” adlı müzik festivali ile anılmaktadır.
  Burgaz turumuzda Ülkenin en büyük ticaret limanını, Burgaz Gölü'nü ve Atanasovska Gölü'nü panoramik olarak görüyoruz. Sonra 1983 yılında Dünya Kültür Mirası listesine giren NESSEBAR’ a hareket ediyoruz. Yarımada üzerinde kurulu Nessebar, Karadeniz kıyısında Burgaz'daki en büyük sahil köyleri arasındadır. Ayrıca Avrupa' nın en eski yerleşim merkezlerinden biri olup, Roma ve Bizans döneminden kalma tarihi eserleri, Arnavut kaldırımlı şirin sokakları ve birçok deniz manzaralı lokantaları ile yaz aylarında oldukça fazla turist karşılayan en gözde turistik merkezi unvanına sahiptir.
  Gezimizi bitirdikten sonra yolumuz üzerinde yer alan Karadeniz' in en uzun plajlarından biri olan Sunny Beach' i izleyerek, Karadeniz'in incisi olarak adlandırılan VARNA' ya varıyoruz. Burada şehir turumuza başlıyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Tiyatro Binası, Sahil Parkı, Bazilika ve Katedral ziyaretlerimizin ardından yine Varna'da bulunan konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz.( KONAKLAMA VARNA’DA 4 * CHERNO MORE HOTEL’de. )

   


  2. Gün: 31.EKİM.2019 / PERŞEMBE (BALÇIK) ROMANYA (KÖSTENCE - BÜKREŞ)

  Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından çıkışımızı yapıp, Bulgaristan'ın BALÇIK Beldesi’ne geçiyoruz. Burada Balçık Botanik Bahçesi’ni ve Kraliçe Maria Sarayı’nı gördükten sonra ROMANYA' nın KÖSTENCE Şehri’ne doğru yola çıkıyoruz. 
  Köstence'de yapacağımız şehir turunda 20. YY başında Art Nouveau tarzında inşaa edilen Casino Binası, Ovidius Meydanı, Mahmudiye Camii, Hünkar Camii, Ceneviz Deniz Feneri, Aslanlı Ev, Roma Mozaikleri’ni görüyoruz. Vereceğimiz kahve molasından sonra yolumuzu Romanya'nın başkenti BÜKREŞ' e doğru çeviriyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuk sonrası Bükreş' te konaklama yapacağımız otelimize varıyor ve dinleniyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam yemekli ROMEN GECESİ' ne katılıyoruz.(extra) 
  (Canlı müzik eşliğinde Romen yemeklerini tadıp, halk dansları ile eğleniyoruz.) Otele dönüş ve konaklama. ( KONAKLAMA BÜKREŞ 4* RIN GRAND HOTEL’de.)

   


  3. Gün: 01.KASIM.2019 / CUMA - (TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU) (SİNAİA - BRAN - BRAŞOV)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Romanya'nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya Bölgesi’ne doğru hareket ediyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri barındıran, ayrıca gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerinden biri olan SİNAİA' ya varıyoruz. Ormanlar içerisinde Avrupa'nın en güzel şatolarından Peles Kalesi'ni ve Şatosu' nu geziyoruz. Ardından BRAN Kasabası'nda bulunan Kont Drakula Şatosu’nu (Bran Kalesi) geziyoruz. 14. YY’ dan bugüne ortaçağ görüntüsünü koruyan Wallachia ve Transilvanya arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu şato aslında Dünya' nın en meşhur Vampiri Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Ayrıca bu ortaçağ kalesi Kraliyet Ailesinin yazlık evi olarakta kullanılmıştır. 
  Bu gezimizin sonrasında BRAŞOV'a hareket ediyoruz. Tarihi güzellikleri ve eski sokaklarıyla, ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiştir. Bu güzel şehirde Braşov Tarih Müzesi, Mureşelinor Evi Müzesi, Kara Kilise ve Şehir Surları göreceğimiz yerler arasındadır. Transilvanya turumuzu tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz. ( KONAKLAMA BÜKREŞ 4* RIN GRAND HOTEL’de.)

   


  4. Gün: 2.KASIM.2019 / CUMARTESİ - (BÜKREŞ - RUSÇUK - PLEVNE)

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkışımızı yapıp, başkent BÜKREŞ' i gezmeye başlıyoruz. Doğunun Paris'i diye adlandırılan Bükreş' te göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan halkevi (Parlamento Sarayı) Dünya’nın en büyük ve en ağır binalarından biri olma özelliğine sahiptir.Kuzey Kore tarzı bu binanın inşası için kilise, manastır, sinagog ve konutların yıkıldığı, 20 bin asker ve siyasi tutuklunun çalıştırıldığı söylenir ve bittiğinde yaklaşık 10 milyar dolara mal olmuştur. Tur bitiminde Romanya' dan ayrılıp, Romanya Barış Köprüsü’nden geçerek Bulgaristan' ın RUSÇUK şehrine varıyoruz. Tuna nehri kıyısında bulunan bu şehirde göreceğimiz yerler arasında Levent Tabya ve Osmanlı eserlerinden Seyyid Paşa Mustafa Camii bulunmaktadır.Gezimize Plevne şehrinde devam ediyoruz. Birçok kültürel ve tarihî yapıya ev sahipliği yapar. Şehirde 93 Harbi’nin alanı yer alır. Plevne Tarih Müzesi, Bulgaristan’ın en büyük müzelerinden biridir. Müze, ulusal öneme sahip bir kültür anıtıdır. Plevne Panorama, Rus-Türk Savaş’ının, özellikle beş ay süren Plevne Kuşatması’nın olaylarını tasvir eden bir panoramadır. St. George Fahri Şapel Türbesi; 1877 yılında Plevne Kuşatmasında hayatını kaybeden Rus ve Romen askerlerin anısına inşa edilmiştir. Daha sonrasında otelimize geçip dinleniyoruz. (KONAKLAMA SOFIA 4* RAMADA HOTEL’ de.)


  5. Gün: 3.KASIM.2019 / PAZAR – (SOFİA – PLOVDIV (FILIBE)

  Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında St. Nedelya Kilisesi, Rus kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Alexander Neski Katedrali, Başbakanlık Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, BanyaBaşi Camii ve Ulusal Kültür Sarayı ‘nı görüp, rehberimiz eşliğinde bilgilerimizi alarak geziyoruz. Turumuzun sonunda öğle yemeği ve ardından ise Plovdiv-Filibe’ye hareket ediyoruz. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri ve koruma altında bulunan bu eski şehri gezdikten sonra şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesini gezerek,  eski kiliseler ile Hüdavendigar - Ulu Cami gibi Osmanlı eserlerini görüp Svilengrad-Haskovo üzerinden Edirne’ ye hareket ediyoruz. Kontrollerimizin ve freeshop alışverişinin ardından Türkiye’ ye giriş yapıp, Çanakkale yolu üzerinden Ayvalık’ dönüş yapıyoruz...


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 1 gece Varna' da Oda + Kahvaltı Konaklama
  • 2 gece Bükreş' de Oda + Kahvaltı Konaklama
  • 1 gece Sofya’ da Oda + Kahvaltı Konaklama
  • Gidiş & Dönüş Ulaşım Bedeli
  • Programda yer alan rehberli & kültür turları
  • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası (65 yaş altı)
  • Meis Turizm araç içi ikramlar

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle, Akşam Yemekleri ve İçecekler
  • Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
  • Romen Gecesi Akşam Yemekli
  • Özel Harcamalar
  • 65 yaş üstü sigorta farkı

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  29.10.2019275.00349.00 275.000 - 3 Yaş 95.00
  7 - 12 Yaş 199.00
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  • Rehber, gerekli gördüğünde; tur içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
  • Programlarda belirtilen geziler gümrük kontrollerine bağlı olarak bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
  • Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  • Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
  • Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.
  • Ülkeye girişte normal Türk pasaportlarına vize zorunludur, Yeşil pasaporttan vize istenmez.
  • 18 yaşından küçüklerin Anne veya Babadan birisi yanında değilse muvafakatname almalıdır.

   

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  23 EKİM UÇAKLI GAP TURU
  6 GÜN & 5 GECE 23.10.2019
  23 EKİM UÇAKLI GAP TURU
  1849.00 TL Kişi Başı

  22 EKİM 2019/ SALI gece saat 23:45 civarında Ayvalık’ dan İzmir’ e doğru yola çıkıyoruz.

  BATI KARADENİZ TURU
  3 GÜN 2 GECE 24.10.2019
  BATI KARADENİZ TURU
  650.00 TL Kişi Başı

  23.10.2019 / ÇARŞAMBA Akşam Saat 21.00’da Ayvalık’tan hareket ediyoruz. Balıkesir , Bursa, İzmit, Bolu, Tosya yol güzergâhı üzerinden KASTAMONU’ya geliyoruz.(AYVALIK – KASTAMONU 794 Km)

  KAŞ & MEİS ADASI TURU
  2 GÜN & 1 GECE 25.10.2019
  KAŞ & MEİS ADASI TURU
  99.00 Kişi Başı

  25.EKİM.2019 / CUMA Akşam saat 23:00 da siz değerli konuklarımızı Ayvalık dan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir –Muğla yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Kaş’a varıyoruz.

  AKDENİZ TURU
  3 GÜN & 2 GECE 25.10.2019
  AKDENİZ TURU
  649.00 TL Kişi Başı

  24.EKİM.2019 / PERŞEMBE Akşam saat 23:00 da siz değerli konuklarımızı Ayvalık dan alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 26.10.2019
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  ÇANAKKALE TURU
  GÜNÜBİRLİK 26.10.2019
  ÇANAKKALE TURU
  100.00 TL Kişi Başı

  HER ÇARŞAMBA / CUMARTESİ ÇIKIŞLI

  SAKIZ ADASI TURU
  2 GÜN 1 GECE 26.10.2019
  SAKIZ ADASI TURU
  119.00 Kişi Başı

  Sabaha karşı 4:00’ de Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz dinlenme molasının ardından sabah saatlerinde Çeşme’ ye varıyoruz.

  ROMANYA ŞATOLAR & BULGARİSTAN SAHİLİ TURU
  5 GÜN & 4 GECE 29.10.2019
  ROMANYA ŞATOLAR & BULGARİSTAN SAHİLİ TURU
  275.00 Kişi Başı

  29.EKİM.2019 / SALI- (AYVALIK - BULGARİSTAN) Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' tan hareket ediyoruz.

  29 EKİM SALI GÜNÜBİRLİK MİDİLLİ
  GÜNÜBİRLİK TUR 29.10.2019
  29 EKİM SALI GÜNÜBİRLİK MİDİLLİ
  55.00 Kişi Başı

  29 EKİM SALI GÜNÜBİRLİK MİDİLLİ ADASI (LESVOS) Saat 08:00 da Ayvalık gümrüğünde buluşuyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından saat 09:00 / 09:30 civarında Midilli’ye hareket ediyoruz.

  DATÇA & MARMARİS TURU
  2 GÜN & 1 GECE 01.11.2019
  DATÇA & MARMARİS TURU
  425.00 TL Kişi Başı

  01.KASIM.2019 / CUMA Akşam saat 23:30’ da Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk olarak ŞAKRAN’ da mola veriyoruz. Burada ki moladan sonra İzmir, Aydın yol güzergâhı üzerinden yolumuza devam ediyoruz.

  EDİRNE TURU 1 GECE KONAKLAMALI
  2 GÜN 1 GECE 02.11.2019
  EDİRNE TURU 1 GECE KONAKLAMALI
  399.00 TL Kişi Başı

  02 KASIM 2019 / CUMARTESİ Sabah saat 05:00 Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ ye geliyoruz.

  KESTANE FESTİVALİ 2-3 KASIM
  2 gün 1 gece 02.11.2019
  KESTANE FESTİVALİ 2-3 KASIM
  99.00 Kişi Başı

  16.KASIM.2019 / CUMARTESİ ( MERKEZ & THERMI & MANDAMADOS & MOLIVOS & PETRA ) Sabah saat 08:00’ da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz.

  GİRİT ADASI TURU
  5 GÜN / 4 GECE 04.11.2019
  GİRİT ADASI TURU
  575.00 Kişi Başı

  03.11.2019 / PAZAR Akşam saat 18:00’ da Ayvalık’ tan yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varış.

  10 KASIM SELANİK
  2 GÜN 1 GECE 08.11.2019
  10 KASIM SELANİK
  99.00 Kişi Başı

  08.KASIM.2019/ CUMA Ayvalık acente önünden akşam saat 20.00’ da hareket ediyoruz.

  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  3 GÜN 2 GECE 08.11.2019
  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  625.00 TL Kişi Başı

  07.KASIM.2019 / PERŞEMBE Akşam saat 23:00’da Ayvalık’ tan yola çıkıyoruz. Balıkesir, ardından Bursa sonra Eskişehir’e varıyoruz.

  ESKİŞEHİR ANKARA TURU
  2 GÜN 1 GECE 09.11.2019
  ESKİŞEHİR ANKARA TURU
  375.00 TL Kişi Başı

  08.KASIM.2019 / CUMA Akşam saat 00:00’da Ayvalık’tan yola çıkıyoruz. Balıkesir, ardından Bursa sonra Eskişehir’e varıyoruz.

  BENELÜX TURU
  7 GECE 8 GÜN 15.11.2019
  BENELÜX TURU
  599.00 Kişi Başı

  Ayvalıkdan gece 2:00 İzmir’e doğru yolu çıkıyoruz.Adnan Menderes Havalimanı dışhatlar gidiş terminalinde saat 06:00’dacheck in işlemlerimizi yaptırıyoruz.

  18 KASIM UÇAKLI GAP TURU
  6 GÜN & 5 GECE 18.11.2019
  18 KASIM UÇAKLI GAP TURU
  1849.00 TL Kişi Başı

  17.KASIM.2019 PAZAR GÜNÜNÜ, 18.KASIM.2019 PAZARTESİ’YE BAĞLAYAN Gece saat 01:00 civarında Ayvalık’ dan İzmir’ e doğru yola çıkıyoruz.

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...