trenel

meis turizm

Ayvalık Çıkışlı UÇAKLI GAP TURU

TUR HAKKINDA
GÜZERGAH
DETAY VE UYARILAR
VİDEO
ÜCRETLER
REHBER TAVSİYESİ
Hizmete Dahil OLANLAR 
 • 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Ayvalık-İzmir Havalimanı Gidiş & Dönüş Transferi
 • İzmir – Mardin Gidiş Uçak Bileti
 • Adana – İzmir Dönüş Uçak Bileti
 • Havalimanı Otel Transferleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ve kültür turları
 • Otopark Ücretleri
 • Turizm Otobüs İçi İkramlar
 • Meis Turizm Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Hizmete Dahil OLMAYAN
 • Öğle Yemekleri ve içecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Sıra Gecesi
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Minibüs Ücreti
 • Müze Kart – Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müze Ören Yer Ücretleri
1.GÜN 18 EKİM 2018 / PERŞEMBE MARDİN & MİDYAT 

Gece saat 01:00 civarında Ayvalık’dan İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte yaklaşık 3,5 saat süren yolculuğumuzun ardından İzmir Hava Limanına varıyoruz. İşlemlerimizin ardından Pegasus Havayollarının saat 06:00 uçuşu ile Mardin’e hareket ediyoruz. 2 saatlik uçuşumuzun ardından Mardin’e varıyoruz. Sabah Mardin Havalimanı’nda rehberimizle buluşmanın ardından sabah kahvaltısı için serbest zaman veriyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden-Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlıyoruz. Kırklar Kilisesi ziyaretinden sonra Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak geçen Ulu Camiyi görüyoruz. Sonrasında Eski dönemlerden günümüze kadar gelen tarihsel bir geleneğin sonucu olarak, kendine özgü bir mimari karaktere sahip olan,  Anadolu ev mimarisinin en güzel örneklerinden Mardin Evleri’nin bulunduğu sokaklarda dolaşıp öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Midyat’a vardığımızda burada Devlet Konuk Evini dolaşıyoruz ve ardından Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MARDİN ERDOBA ELEGANCE HOTEL’ de

2. GÜN 19 EKİM 2018 / CUMA ŞANLIURFA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, 1963 yılında tarlasını sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. (Kültür ve Turizm Bakanlığının koruma ve yasal yenileme süreci içerisinde ören yeri açık olduğu takdirde ziyaret gerçekleştirilecektir.) Turumuzun ardından Göbekli Tepe’den ayrılıyor ve Eyyübiye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyoruz. Balıklı Göl Halil- ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip öğle için mola veriyoruz. Ardından dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüyoruz. Harran gezimizi tamamladıktan sonra Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler,  bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da alışveriş için vereceğimiz serbest zamandan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama GRAND URFA HOTEL’ de olacaktır. Yemek sonrasında Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz.(EKSTRA - ………TL)

3. GÜN 20 EKİM 2018 / CUMARTESİ ADIYAMAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak GAP Projesinin can damarı olan ve 13 yıldır aralıksız çalışan Atatürk Barajına gidiyoruz. Adıyaman şehir merkezinde rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezinin ardından medeniyetlerin doğuş yeri olan Mezopotamya’ya yakınlığı nedeniyle tarih süreci içerisinde sayısız medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kahta’ ya doğru yola çıkıyoruz. Kahta’ da öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Nemrut Dağı’na bizleri çıkartacak olan minibüslerimize geçiyoruz. (EKSTRA) İlk olarak minibüslerle Karakuş Tümülüsüne gideceğiz. Dört yöne bakan dört steli gördükten sonra Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsünü görerek Arsemia Antik Kentine varacağız. Kartal yuvasını andıran; Antiochos-Heracles tokalaşma steli ve bunun önünde döneminin Anadolu’da bilinen en büyük kitabesini gördükten sonra minibüslerle olan yolculuğumuzu bitirip merdivenli yolun başına geliyoruz. Yaklaşık yarım saat sürecek olan yürüyüşümüzün ardından Nemrut Dağı’nın zirvesine varıyoruz (2150 m). Güneşin batışını en iyi şekilde görebilmek için uygun bir yerde bekliyoruz. Gezilerimizin ardından Adıyaman’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama HOTEL ANTİOCHOS’de olacaktır.

4. GÜN 21 EKİM 2018 / PAZAR HALFETİ & GAZİANTEP

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Sonrasında bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. (EKSTRA) Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz ve ardından Gaziantep’e doğru devam ediyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesine gidiyoruz. Sonrasında yöresel lezzetlerden meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakmak için öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına da baktıktan sonra Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını geziyor ve 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görüyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Zeytin Han’da yapacağımız gezi sonrasında vereceğimiz kısa alışveriş molasının ardından Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ŞİREHAN HOTEL’DE olacaktır. 

5. GÜN 22 EKİM 2018 / PAZARTESİ ANTAKYA  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Gaziantep’ten ayrılıyor ve Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. Antakya’da gezimize dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan ve Antik Dönem’e ait eserlerin sergilendiği Antakya Mozaik Müzesi’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi’ni görüp Tarihi Antakya Evleri’ni gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Ardından geçmişi kent kadar eski olup geleneksel  el işçiliğinden, yemeklerine, giyimden, teneke işçiliğine kadar her türlü mesleğin icrasını burada görebileceğiniz Hatay Uzun Çarşı’da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ÖZCİHAN HOTEL’DE olacaktır.

6. GÜN 23 EKİM 2018 / SALI ADANA

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Antakya’dan ayrılıyoruz. Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Ardından Ortadoğu’nun ve Avrupa’nın en büyük Camisi Sabancı Merkez Camine geçiyoruz. Eski Adana'nın 15 km yukarısında 850.000 dönüm araziyi ve Adana'yı Seyhan Nehri'nin sebep olabileceği su baskınından kurtarmak amacı ile yapılan Seyhan Barajı’ nı ziyaret edeceğiz. Seyhan Barajı’ndaki gezimizden sonra öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Gezimize ülkemizin en büyük şehirlerinden olan Çukurova’nın merkezi konumunda bulunan Adana’da şehrin simgesi olmuş Taş Köprü ile devam ediyoruz. Taş Köprü’den sonraki durağımız Ulu Camii … Ulu Camii mimarisi ile olduğu kadar, taş işçiliği, renkli taş ve İznik çini süslemeleri ile de ünlüdür. Hemen ardından bitişiğindeki Ramazanoğulları Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Ramazanoğulları Medresesi 1493 yılında Ramazanoğlu Piri Paşa tarafından yaptırılmıştır.1914’e kadar Medrese olarak kullanılmıştır. Eski kayıtlarda ‘’Eski Medrese ‘’ olarak geçen bu eser, Ulu Camii’nin doğu tarafında yer almaktadır. Adana’daki gezimize sırasıyla Büyük Saat ve Kazancılar Çarşısı’yla devam ediyoruz. Ardından Şakirpaşa Havalimanı ‘na doğru yola çıkıyoruz , saat 19.00 civarında havalimanında işlemlerimizi yaptırıp, saat 21.30 Sun Pegasus Havayolları seferi ile İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’e vardığımızda bizleri bekleyen otobüsümüze binip Ayvalık’a doğru yola çıkıyoruz. Gece yarısında Ayvalık’ta oluyoruz.

GÜZERGAH 
 • MARDİN & MİDYAT
 • ŞANLIURFA
 • ADIYAMAN
 • HALFETİ & GAZİANTEP
 • ANTAKYA
 • ADANA
DETAY VE UYARILAR
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

1- Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
2- Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
3- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
4- Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
5- Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.
VİDEO EKLENECEK
KİŞİ BAŞI 1.449.00₺
TEK KİŞİ 1.699.00₺
0-6 YAŞ 999.00₺
7-12 YAŞ 1.199.00₺

Mail Order Ödeme Formu

pdf ikon word ikon
PDF Dosyası Olarak İndirmek İçin Tıklayın... Word Dosyası Olarak İndirmek İçin Tıklayın...
    BANKA HESAP NUMARALARI
Banka Şube IBAN Hesap No Şube Kodu
TÜRKİYE İŞBANKASI Ayvalık TR46 0006 4000 0012 1200 6154 68 615468 2120
GARANTİ BANKASI Ayvalık TR02 0006 2000 7890 0006 2996 06 6299606 789
AKBANK Ayvalık TR61 0004 6003 0888 8000 0900 51 90051 308
YAPIKREDİ BANKASI Ayvalık TR03 0006 7010 0000 0089 7934 29 89793429 139
REHBERİMİZDEN TAVSİYELER
 • Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Havlu, Plaj Terliği ve Mayonuzu Almayı Unutmayın!)
 • Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın!
 • Fotoğraf/Video çekiyorsanız makinayı unutmuyoruz :)
 • Herhangi bir hastalığınız varsa ilaçlarınız

TUR HAKKINDA

Hizmete Dahil OLANLAR 

 • 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Ayvalık-İzmir Havalimanı Gidiş & Dönüş Transferi
 • İzmir – Mardin Gidiş Uçak Bileti
 • Adana – İzmir Dönüş Uçak Bileti
 • Havalimanı Otel Transferleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ve kültür turları
 • Otopark Ücretleri
 • Turizm Otobüs İçi İkramlar
 • Meis Turizm Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Hizmete Dahil OLMAYAN

 • Öğle Yemekleri ve içecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Sıra Gecesi
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Minibüs Ücreti
 • Müze Kart – Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müze Ören Yer Ücretleri

1.GÜN 18 EKİM 2018 / PERŞEMBE MARDİN & MİDYAT 

Gece saat 01:00 civarında Ayvalık’dan İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte yaklaşık 3,5 saat süren yolculuğumuzun ardından İzmir Hava Limanına varıyoruz. İşlemlerimizin ardından Pegasus Havayollarının saat 06:00 uçuşu ile Mardin’e hareket ediyoruz. 2 saatlik uçuşumuzun ardından Mardin’e varıyoruz. Sabah Mardin Havalimanı’nda rehberimizle buluşmanın ardından sabah kahvaltısı için serbest zaman veriyoruz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden-Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlıyoruz. Kırklar Kilisesi ziyaretinden sonra Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir olarak geçen Ulu Camiyi görüyoruz. Sonrasında Eski dönemlerden günümüze kadar gelen tarihsel bir geleneğin sonucu olarak, kendine özgü bir mimari karaktere sahip olan,  Anadolu ev mimarisinin en güzel örneklerinden Mardin Evleri’nin bulunduğu sokaklarda dolaşıp öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Midyat’a doğru yola çıkıyoruz. Midyat’a vardığımızda burada Devlet Konuk Evini dolaşıyoruz ve ardından Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat çarşılarında vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MARDİN ERDOBA ELEGANCE HOTEL’ de

2. GÜN 19 EKİM 2018 / CUMA ŞANLIURFA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, 1963 yılında tarlasını sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. (Kültür ve Turizm Bakanlığının koruma ve yasal yenileme süreci içerisinde ören yeri açık olduğu takdirde ziyaret gerçekleştirilecektir.) Turumuzun ardından Göbekli Tepe’den ayrılıyor ve Eyyübiye Mahallesine geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyoruz. Balıklı Göl Halil- ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip öğle için mola veriyoruz. Ardından dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüyoruz. Harran gezimizi tamamladıktan sonra Kapalı Çarşı, kilimciler, isotçular, demirciler,  bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han’da alışveriş için vereceğimiz serbest zamandan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama GRAND URFA HOTEL’ de olacaktır. Yemek sonrasında Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz.(EKSTRA - ………TL)

3. GÜN 20 EKİM 2018 / CUMARTESİ ADIYAMAN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak GAP Projesinin can damarı olan ve 13 yıldır aralıksız çalışan Atatürk Barajına gidiyoruz. Adıyaman şehir merkezinde rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezinin ardından medeniyetlerin doğuş yeri olan Mezopotamya’ya yakınlığı nedeniyle tarih süreci içerisinde sayısız medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kahta’ ya doğru yola çıkıyoruz. Kahta’ da öğle yemeği için vereceğimiz molanın ardından Nemrut Dağı’na bizleri çıkartacak olan minibüslerimize geçiyoruz. (EKSTRA) İlk olarak minibüslerle Karakuş Tümülüsüne gideceğiz. Dört yöne bakan dört steli gördükten sonra Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsünü görerek Arsemia Antik Kentine varacağız. Kartal yuvasını andıran; Antiochos-Heracles tokalaşma steli ve bunun önünde döneminin Anadolu’da bilinen en büyük kitabesini gördükten sonra minibüslerle olan yolculuğumuzu bitirip merdivenli yolun başına geliyoruz. Yaklaşık yarım saat sürecek olan yürüyüşümüzün ardından Nemrut Dağı’nın zirvesine varıyoruz (2150 m). Güneşin batışını en iyi şekilde görebilmek için uygun bir yerde bekliyoruz. Gezilerimizin ardından Adıyaman’da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama HOTEL ANTİOCHOS’de olacaktır.

4. GÜN 21 EKİM 2018 / PAZAR HALFETİ & GAZİANTEP

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Sonrasında bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. (EKSTRA) Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz ve ardından Gaziantep’e doğru devam ediyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesine gidiyoruz. Sonrasında yöresel lezzetlerden meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakmak için öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına da baktıktan sonra Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını geziyor ve 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görüyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Zeytin Han’da yapacağımız gezi sonrasında vereceğimiz kısa alışveriş molasının ardından Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ŞİREHAN HOTEL’DE olacaktır. 

5. GÜN 22 EKİM 2018 / PAZARTESİ ANTAKYA  

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Gaziantep’ten ayrılıyor ve Antakya’ya doğru yola çıkıyoruz. Antakya’da gezimize dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesi olan ve Antik Dönem’e ait eserlerin sergilendiği Antakya Mozaik Müzesi’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Ardından İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası Antakya Sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından müsait olduğu takdirde gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi’ni görüp Tarihi Antakya Evleri’ni gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St Pierre Kilisesi’ne gidiyoruz. Ardından geçmişi kent kadar eski olup geleneksel  el işçiliğinden, yemeklerine, giyimden, teneke işçiliğine kadar her türlü mesleğin icrasını burada görebileceğiniz Hatay Uzun Çarşı’da alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama ÖZCİHAN HOTEL’DE olacaktır.

6. GÜN 23 EKİM 2018 / SALI ADANA

Sabah otelimiz de alacağımız kahvaltı sonrasında Antakya’dan ayrılıyoruz. Adana’ya doğru yola çıkıyoruz. Ardından Ortadoğu’nun ve Avrupa’nın en büyük Camisi Sabancı Merkez Camine geçiyoruz. Eski Adana'nın 15 km yukarısında 850.000 dönüm araziyi ve Adana'yı Seyhan Nehri'nin sebep olabileceği su baskınından kurtarmak amacı ile yapılan Seyhan Barajı’ nı ziyaret edeceğiz. Seyhan Barajı’ndaki gezimizden sonra öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Gezimize ülkemizin en büyük şehirlerinden olan Çukurova’nın merkezi konumunda bulunan Adana’da şehrin simgesi olmuş Taş Köprü ile devam ediyoruz. Taş Köprü’den sonraki durağımız Ulu Camii … Ulu Camii mimarisi ile olduğu kadar, taş işçiliği, renkli taş ve İznik çini süslemeleri ile de ünlüdür. Hemen ardından bitişiğindeki Ramazanoğulları Medresesi’ni ziyaret ediyoruz. Ramazanoğulları Medresesi 1493 yılında Ramazanoğlu Piri Paşa tarafından yaptırılmıştır.1914’e kadar Medrese olarak kullanılmıştır. Eski kayıtlarda ‘’Eski Medrese ‘’ olarak geçen bu eser, Ulu Camii’nin doğu tarafında yer almaktadır. Adana’daki gezimize sırasıyla Büyük Saat ve Kazancılar Çarşısı’yla devam ediyoruz. Ardından Şakirpaşa Havalimanı ‘na doğru yola çıkıyoruz , saat 19.00 civarında havalimanında işlemlerimizi yaptırıp, saat 21.30 Sun Pegasus Havayolları seferi ile İzmir’e hareket ediyoruz. İzmir’e vardığımızda bizleri bekleyen otobüsümüze binip Ayvalık’a doğru yola çıkıyoruz. Gece yarısında Ayvalık’ta oluyoruz.

GÜZERGAH

GÜZERGAH 

 • MARDİN & MİDYAT
 • ŞANLIURFA
 • ADIYAMAN
 • HALFETİ & GAZİANTEP
 • ANTAKYA
 • ADANA

DETAY VE UYARILAR

DETAY VE UYARILAR


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

1- Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
2- Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
3- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
4- Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
5- Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.

VİDEO

VİDEO EKLENECEK

ÜCRETLER

KİŞİ BAŞI 1.449.00₺
TEK KİŞİ 1.699.00₺
0-6 YAŞ 999.00₺
7-12 YAŞ 1.199.00₺

Mail Order Ödeme Formu

pdf ikon word ikon
PDF FORMATI WORD FORMATI
BANKA HESAP NUMARALARI

banka hesap numaralari

REHBER TAVSİYESİ

REHBERİMİZDEN TAVSİYELER

 • Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Havlu, Plaj Terliği ve Mayonuzu Almayı Unutmayın!)
 • Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın!
 • Fotoğraf/Video çekiyorsanız makinayı unutmuyoruz :)
 • Herhangi bir hastalığınız varsa ilaçlarınız

simge2

  

Tatiliniz Güvende
2004'ten beri Meis Turizm'e güvenen misafirlerimizin arasına sizde katılın

  

simge1

  

Müşteri Memnuniyeti
Meis Turizm olarak mutluluğunuz için tur esnasın da yanınızdayız oluyoruz

  

simge4

  

Taksit Avantajı
Meis Turizm; tur ödemesi konusun da  taksit ile satın alma imkanı sunuyor

  

simge3

  

Güvenli Alışveriş
Meis Turizm yapılabilecek farklı ödeme yöntemleri ile bilgileriniz güvenle saklanıyor

simge2

  

Tatiliniz Güvende
2004'ten beri Meis Turizm'e güvenen misafirlerimizin arasına sizde katılın

     
simge1   Müşteri Memnuniyeti
Meis Turizm olarak mutluluğunuz için tur esnasın da yanınızdayız oluyoruz
     
simge4   Taksit Avantajı
Meis Turizm; tur ödemesi konusun da  taksit ile satın alma imkanı sunuyor
     
simge3   Güvenli Alışveriş
Firmamız yapacağınız farklı ödeme yöntemleri ile bilgilerinizi güvenle saklıyor
simge2

  

Tatiliniz Güvende
2004'ten beri Meis Turizm'e güvenen misafirlerimizin arasına sizde katılın

   simge1    Müşteri Memnuniyeti
Meis Turizm olarak mutluluğunuz için tur esnasın da yanınızdayız oluyoruz
             
simge4    Taksit Avantajı
Meis Turizm; tur ödemesi konusun da taksit ile satın alma imkanı sunuyor
   simge3    Güvenli Alışveriş
Firmamız yapacağınız farklı ödeme yöntemleri ile bilgilerinizi güvenle saklıyor
saat

  

MÜŞTERİ HİZMETLERİ
7 Gün / 08:30 - 21:00

  m temsilcisi

0545 529 63 63
Destek ve Rezevasyon Hattı

saat

  

MÜŞTERİ HİZMETLERİ
7 Gün / 08:30 - 18:30

  m temsilcisi

0545 529 63 63
Destek ve Rezevasyon Hattı

  Whatsapp Hattımız

0545 260 10 10
Whatsapp Hattımız

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

7 Gün / 08:30 - 21:00

0545 529 63 63

Destek ve Rezevasyon Hattı

0545 260 1010

Whatsapp Hattımız

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin! Güncel tur ve fırsatlardan önce siz haberdar olun.

facebook twitter gplus2 instagram youtube visalogo mastercard tursab