trenel

meis turizm

Ayvalık Çıkışlı UÇAKLI GAP TURU

TUR HAKKINDA
GÜZERGAH
DETAY VE UYARILAR
VİDEO
ÜCRETLER
REHBER TAVSİYESİ
Hizmete Dahil OLANLAR 
 • 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Ayvalık - İzmir Havalimanı Gidiş & Dönüş Transferi
 • İzmir – Diyarbakır Gidiş Uçak Bileti
 • Gaziantep – İzmir Dönüş Uçak Bileti
 • Havalimanı Otel Transferleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ve kültür turları
 • Otopark Ücretleri
 • Turizm Otobüs İçi İkramlar
 • Meis Turizm Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
Hizmete Dahil OLMAYAN
 • Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri ve içecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Sıra Gecesi
 • Halfeti Tekne Turu
 • Müze Kart – Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müze Ören Yer Ücretleri
1.GÜN 4 KASIM 2018 / PAZAR - DİYARBAKIR

Sabaha karşı saat 03:00 civarında Ayvalık’dan İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte yaklaşık 3,5 saat süren yolculuğumuzun ardından İzmir Havalimanı’na varıyoruz. İşlemlerimizin ardından Sun Express Havayolları’nın saat 09:00 uçuşu ile Diyarbakır’a hareket ediyoruz. 2 saatlik uçuşumuzun ardından Diyarbakır’a varıyoruz. Sabah Diyarbakır Kaplener Havalimanı’nda rehberimiz bizi karşılıyor. Turumuza ilk olarak şehirdeki camiler arasında en büyüğü ve en ünlüsü olan, İslam döneminin ünlü Şam Emeviye Cami’nin Anadolu’ya yansıması olarak değerlendirilen büyük değer Diyarbakır Ulu Camii ile başlıyoruz. Ulu Camii İslam âlemince 5. Harem-i Şerifi olarak kabul görmektedir. Ardından Diyarbakır Surları ile devam ediyoruz. Diyarbakır Surları ,  Dünya’nın en eski ve en sağlam surlarından olan Diyarbakır kalesi Çin Seddi'nden sonra en uzun surdur. Diyarbakır kalesi , 5.700 metre uzunluğunda,10-12 metre yüksekliğinde, 3-5 metre, 82 adet burcu, 4 yöne açılan ana kapıları bulunmaktadır. Burçlar üzerindeki görkemli kabartmalar ve kitabeleriyle dünyanın ender kalelerindendir.  Kale’deki gezimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Turumuza On Gözlü Köprü ile devam ediyoruz. On gözlü köprü Mervaniler zamanında inşa edilmiştir, inşa tarihi 1065 olan on gözlü köprü, 178.00 m. uzunluğunda, 5.60 m. genişliğinde tasarlanmıştır. Adını aldığı on kemer yani gözden oluşmuş ve boyut babında en büyük kemer açıklığı da 14.70 m. olarak kayda geçmiştir. Dicle Köprüsü, Silvan Köprüsü ve Mervani Köprüsü olarak dört ayrı isimle bilinen ihtişamlı köprü, Mardin Kapısının 3.km batısında yer almaktadır. On gözlü köprüdeki gezimizi tamamladıktan sonra , tarihi 1572 – 1575 yıllarına kadar uzanan Hasan Paşa Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Burada yer alan kitabeye göre ilin Osmanlılar tarafından alınması üzerine o dönemde vali olan Sokullu Mehmet Paşa'nın oğlu Vezirzade Hasan Paşa tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Bugünkü gezimizi burada sonlandırarak, konaklamamızı gerçekleştirmek üzere 4* SV BUSINESS HOTEL DİYARBAKIR’ a geçiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. 

2.GÜN 5 KASIM 2018 / PAZARTESİ - HASANKEYF & MİDYAT / MARDİN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında turumuzun ikinci gününü gerçekleştirmek üzere Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Mağara evleri ile dünyada bir ilk olan taş köprüsü ile Hasankeyf Kalesi’ne çıkıyoruz. Kalede Küçük Saray; Küçük Sarayın kuzey ve batı cephelerinde mevcut olan alçı süslemelerin dekorasyonu üstün bir sanat değeri taşımaktadır, Büyük saray, tüm manzaraya haim görkemli yapısıyla dikkatleri üzerine çeker , Ulu cami ve yerleşim yerlerini , El-rızk Camisi ; Eyyubi Sultanı Süleyman tarafından 1409 tarihinde yaptırıldı. Kitabenin orta kısmında bitkisel süslemelerin içine Allah’ın doksan dokuz ismi yazılmıştır , Osmanlı Hamamı ve Zeynel Bey Türbesi’ni dolaşıyoruz. Ilısu Barajı tamamlanınca su altında kalacak olan 550 yıllık Zeynel Bey Türbesi, 150 tekerden oluşan özel bir platform üzerindeki beton bloklar üzerinde tek parça halinde taşındı. Fotoğraf molasından sonra Hasankeyf’e veda edip Midyat’a doğru devam ediyoruz. Midyat’a vardığımızda burada Devlet Konukevi’ ni dolaşıyoruz. Midyat Konukevi üç katlı bir evdir ve ardından Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Ardından rehberimiz eşliğinde Mor Gabriel Kilisesi’ni gezeceğiz. Mor Gabriel Manastırı, dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırıdır.Midyat çarşılarında vereceğimiz serbest zaman ve öğle yemeği molası sonrasında Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* MARDİN ERDOBA ELEGANCE HOTEL’de.

3.GÜN 6 KASIM 2018 / SALI - MARDİN & GÖBEKLİTEPE / ŞANLIURFA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden-Arap’ ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlıyoruz. Kasımiye Medresesi Mardin’in güneybatısındaki tepelerin altında yer almaktadır. Medresenin yapımına Artuklu Dönemi’nde başlanmış ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kasım Padişah döneminde 1457-1502 yıllarında tamamlanmıştır. Hemen ardından Kırklar Kilisesi ile devam ediyoruz. Kırklar Kilisesi Doğu-batı yönünde 12 masif sütun üzerine oturtulmuş kemerlerle taşınan tavan bölümü düzgün kesme taşlarla örülüdür. Kırklar Kilisesi’ndeki ziyaretimizden sonra Mardin’in en büyük ve en eski camiisi olan Camii Kebir olarak geçen Ulu Camii’yi görüyoruz. Sonrasında Eski dönemlerden günümüze kadar gelen tarihsel bir geleneğin sonucu olarak, kendine özgü bir mimari karaktere sahip olan,  Anadolu ev mimarisinin en güzel örneklerinden Mardin Evleri’nin bulunduğu sokaklarda öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından , 1963 yılında tarlasını sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. İnşası Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe İngiltere'de bulunan Stonehengen ' den 7000, Mısır Piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski. Ayrıca yerleşik hayata geçişi temsil eden kültür bitkisi buğdayın atasına da Göbeklitepe eteklerinde rastlanmıştır. İnşa edildikten 1000 yıl sonra üstleri insanlar tarafından kapatılarak gömülen bu tapınaklar yeniden gün ışığına çıkıyor.(Kültür ve Turizm Bakanlığının koruma ve yasal yenileme süreci içerisinde ören yeri açık olduğu takdirde ziyaret gerçekleştirilecektir.) Turumuzun ardından Göbekli Tepe’den ayrılıyoruz ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* DEDEMAN ŞANLIURFA HOTEL’ de olacaktır. Yemek sonrasında Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz .(EKSTRA - ………TL)

4.GÜN 7 KASIM 2018 / ÇARŞAMBA - ŞANLIURFA & HARRAN EVLERİ & HALFETİ / GAZİANTEP

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası ve Eyyübiye Mahallesi’ne geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyoruz. Balıklı Göl (Balıklı göl, İbrahim peygamberin ateşe atılarak düştüğü yer olarak bilinmektedir.) , Halil- ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip öğle için mola veriyoruz. Ardından dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüyoruz. Sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Sonrasında bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. (EKSTRA) Taş mimarisiyle yapılmış , evlerin ve camilerin su altında kaldığı ilçe , aradan geçen süre içerisinde doğal güzelliğiyle dikkat çekiyor.Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra Gaziantep’e doğru devam ediyoruz.  ŞİREHAN HOTEL’DE olacaktır.

5. GÜN 8 KASIM 2018 / PERŞEMBE - GAZİANTEP / KAHRAMANMARAŞ 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajı’nın suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesine gidiyoruz. Çağımızın en önemli arkeolojik keşiflerinden olan Zeugma Antik Kenti’nden çıkartılan, toplam olarak 2500 m²’lik alan kaplayan ve bu dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasının örneklerini meydana getiren mozaiklerin haricinde yine Roma Dönemi’ne ait heykeller, sütunlar ve çeşmeleri de müzede görebilmek mümkün. Sonrasında yöresel lezzetlerden meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakmak için öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına da baktıktan sonra Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını geziyor ve 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görüyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Gaziantep Kalesi, Türkiye’de ayakta kalabilen kalelerin en güzel örneklerinden birisi olup, gerek ihtişamı ve heybetiyle, gerekse bir sır gibi gizlediği tarihiyle şehir merkezinde, Alleben Deresi’nin güney kenarında, yaklaşık 25 m yükseklikte hemen herkesin dikkatini çeken bir tepe üzerindedir. Zeytin Han’da yapacağımız gezi sonrasında vereceğimiz kısa alışveriş molasının ardından Bakırcılar Çarsısı’ndan geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın sonrasında otelimize yerleşmek üzere Kahramanmaraş’a doğru yola çıkıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama 4* KAHRAMANMARAŞ SAFFRON HOTEL’de.

6.GÜN 9 KASIM 2018 / CUMA KAHRAMANMARAŞ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Kahramanmaraş’taki turumuza başlamak üzere yola çıkıyoruz. Buradaki turumuza Kahramanmaraş Kalesi ile başlıyoruz. Kahramanmaraş Kalesi, Kahramanmaraş kent merkezindeki yığma tepenin üstündedir. Günümüze değin birçok onarım geçiren kalenin MÖ 1. yüzyıl - MS 2. yüzyıl arasında yapılmış olacağı düşünülmektedir. Kale’deki gezimizin ardından meşhur Maraş dondurmasının tadına bakabileceğiniz çarşıları dolaşacağız. Kahramanmaraş’ın tarihi çarşılarında dolaşmak ve öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Kahramanmaraş; Kapalı Çarşı, Saraçhane, Bakırcılar, Semerciler, Mazmanlar, Kazzazlar, Demirciler Çarşısı ve bu çarşılar etrafında toplanmış geleneksel el sanatları alanında hizmet veren çok sayıda atölye ve dükkânla Türkiye'de geleneksel el sanatlarının en yoğun şekilde icra edildiği merkezlerden biri konumundadır. Sim sırma işlemeciliği, bakırcılık, köşkerlik, keçecilik, külekçilik, ahşap oymacılığı, saraçlık, semercilik, bıçakçılık, kuyumculuk, demircilik, gibi geleneksel el sanatlarının birçok çeşidinin doğal ortamında sergilendiği, temelleri Dulkadiroğulları dönemine dayanan tarihî çarşılar hâlâ ayakta olmakla birlikte ekonomik açıdan canlılığını korumaktadır. Ardından Ulu Camii dolaşmak üzere yola çıkıyoruz. Kahramanmaraş Ulu Camii Kahramanmaraş kalesi güney etekleri, kent meydanında yer alır. Özgün bir Dulkadirli eseri olan yapının: Esas inşa tarihi 1442-1454, banisi Dulkadirli Süleyman Bey olup; oğlu Alaüddevle Bey’in yapıyı 1501-2 tarihlerinde yenilercesine yaptırdığı onarım, bu tarihin inşa tarihi olarak kabul edilmesinde etken olmuştur.
Doğu-batı doğrultuda dikdörtgen bir form gösteren yapıda harim kısmı, mihraba dik atılan sivri kemerler ile yedi sahna bölünmüştür. Yapının mukarnaslı, kolyeli Köşk Minaresi ve harime girişi sağlayan mukarnas kavsaralı Taç Kapısı ayrıca önemlidir. Ulu Camii’ndeki gezimizi bitirdikten sonra dönüş yolculuğumuza geçmeden önce akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından dönüş yoluna koyuluyoruz. Sun Express Havayolları Gaziantep 23:25 uçuşu ile İzmir’e dönüyoruz.

GÜZERGAH 
 • DİYARBAKIR
 • HASANKEYF
 • MİDYAT
 • MARDİN & GÖBEKLİTEPE
 • ŞANLIURFA & HARRAN EVLERİ & HALFETİ
 • GAZİANTEP
 • KAHRAMANMARAŞ
DETAY VE UYARILAR
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

1- Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
2- Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
3- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
4- Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
5- Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.
VİDEO EKLENECEK
KİŞİ BAŞI 1.499.00₺
TEK KİŞİ 1.699.00₺
0-6 YAŞ 999.00₺
7-12 YAŞ 1.199.00₺

Mail Order Ödeme Formu

pdf ikon word ikon
PDF Dosyası Olarak İndirmek İçin Tıklayın... Word Dosyası Olarak İndirmek İçin Tıklayın...
    BANKA HESAP NUMARALARI
Banka Şube IBAN Hesap No Şube Kodu
TÜRKİYE İŞBANKASI Ayvalık TR46 0006 4000 0012 1200 6154 68 615468 2120
GARANTİ BANKASI Ayvalık TR02 0006 2000 7890 0006 2996 06 6299606 789
AKBANK Ayvalık TR61 0004 6003 0888 8000 0900 51 90051 308
YAPIKREDİ BANKASI Ayvalık TR03 0006 7010 0000 0089 7934 29 89793429 139
REHBERİMİZDEN TAVSİYELER
 • Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Havlu, Plaj Terliği ve Mayonuzu Almayı Unutmayın!)
 • Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın!
 • Fotoğraf/Video çekiyorsanız makinayı unutmuyoruz :)
 • Herhangi bir hastalığınız varsa ilaçlarınız

TUR HAKKINDA

Hizmete Dahil OLANLAR 

 • 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Ayvalık - İzmir Havalimanı Gidiş & Dönüş Transferi
 • İzmir – Diyarbakır Gidiş Uçak Bileti
 • Gaziantep – İzmir Dönüş Uçak Bileti
 • Havalimanı Otel Transferleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri ve kültür turları
 • Otopark Ücretleri
 • Turizm Otobüs İçi İkramlar
 • Meis Turizm Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Hizmete Dahil OLMAYAN

 • Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
 • Öğle Yemekleri ve içecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Sıra Gecesi
 • Halfeti Tekne Turu
 • Müze Kart – Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müze Ören Yer Ücretleri

1.GÜN 4 KASIM 2018 / PAZAR - DİYARBAKIR

Sabaha karşı saat 03:00 civarında Ayvalık’dan İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalarla birlikte yaklaşık 3,5 saat süren yolculuğumuzun ardından İzmir Havalimanı’na varıyoruz. İşlemlerimizin ardından Sun Express Havayolları’nın saat 09:00 uçuşu ile Diyarbakır’a hareket ediyoruz. 2 saatlik uçuşumuzun ardından Diyarbakır’a varıyoruz. Sabah Diyarbakır Kaplener Havalimanı’nda rehberimiz bizi karşılıyor. Turumuza ilk olarak şehirdeki camiler arasında en büyüğü ve en ünlüsü olan, İslam döneminin ünlü Şam Emeviye Cami’nin Anadolu’ya yansıması olarak değerlendirilen büyük değer Diyarbakır Ulu Camii ile başlıyoruz. Ulu Camii İslam âlemince 5. Harem-i Şerifi olarak kabul görmektedir. Ardından Diyarbakır Surları ile devam ediyoruz. Diyarbakır Surları ,  Dünya’nın en eski ve en sağlam surlarından olan Diyarbakır kalesi Çin Seddi'nden sonra en uzun surdur. Diyarbakır kalesi , 5.700 metre uzunluğunda,10-12 metre yüksekliğinde, 3-5 metre, 82 adet burcu, 4 yöne açılan ana kapıları bulunmaktadır. Burçlar üzerindeki görkemli kabartmalar ve kitabeleriyle dünyanın ender kalelerindendir.  Kale’deki gezimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Turumuza On Gözlü Köprü ile devam ediyoruz. On gözlü köprü Mervaniler zamanında inşa edilmiştir, inşa tarihi 1065 olan on gözlü köprü, 178.00 m. uzunluğunda, 5.60 m. genişliğinde tasarlanmıştır. Adını aldığı on kemer yani gözden oluşmuş ve boyut babında en büyük kemer açıklığı da 14.70 m. olarak kayda geçmiştir. Dicle Köprüsü, Silvan Köprüsü ve Mervani Köprüsü olarak dört ayrı isimle bilinen ihtişamlı köprü, Mardin Kapısının 3.km batısında yer almaktadır. On gözlü köprüdeki gezimizi tamamladıktan sonra , tarihi 1572 – 1575 yıllarına kadar uzanan Hasan Paşa Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Burada yer alan kitabeye göre ilin Osmanlılar tarafından alınması üzerine o dönemde vali olan Sokullu Mehmet Paşa'nın oğlu Vezirzade Hasan Paşa tarafından yaptırıldığı bilinmektedir. Bugünkü gezimizi burada sonlandırarak, konaklamamızı gerçekleştirmek üzere 4* SV BUSINESS HOTEL DİYARBAKIR’ a geçiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. 

2.GÜN 5 KASIM 2018 / PAZARTESİ - HASANKEYF & MİDYAT / MARDİN

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında turumuzun ikinci gününü gerçekleştirmek üzere Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Mağara evleri ile dünyada bir ilk olan taş köprüsü ile Hasankeyf Kalesi’ne çıkıyoruz. Kalede Küçük Saray; Küçük Sarayın kuzey ve batı cephelerinde mevcut olan alçı süslemelerin dekorasyonu üstün bir sanat değeri taşımaktadır, Büyük saray, tüm manzaraya haim görkemli yapısıyla dikkatleri üzerine çeker , Ulu cami ve yerleşim yerlerini , El-rızk Camisi ; Eyyubi Sultanı Süleyman tarafından 1409 tarihinde yaptırıldı. Kitabenin orta kısmında bitkisel süslemelerin içine Allah’ın doksan dokuz ismi yazılmıştır , Osmanlı Hamamı ve Zeynel Bey Türbesi’ni dolaşıyoruz. Ilısu Barajı tamamlanınca su altında kalacak olan 550 yıllık Zeynel Bey Türbesi, 150 tekerden oluşan özel bir platform üzerindeki beton bloklar üzerinde tek parça halinde taşındı. Fotoğraf molasından sonra Hasankeyf’e veda edip Midyat’a doğru devam ediyoruz. Midyat’a vardığımızda burada Devlet Konukevi’ ni dolaşıyoruz. Midyat Konukevi üç katlı bir evdir ve ardından Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Ardından rehberimiz eşliğinde Mor Gabriel Kilisesi’ni gezeceğiz. Mor Gabriel Manastırı, dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırıdır.Midyat çarşılarında vereceğimiz serbest zaman ve öğle yemeği molası sonrasında Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* MARDİN ERDOBA ELEGANCE HOTEL’de.

3.GÜN 6 KASIM 2018 / SALI - MARDİN & GÖBEKLİTEPE / ŞANLIURFA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden-Arap’ ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlıyoruz. Kasımiye Medresesi Mardin’in güneybatısındaki tepelerin altında yer almaktadır. Medresenin yapımına Artuklu Dönemi’nde başlanmış ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kasım Padişah döneminde 1457-1502 yıllarında tamamlanmıştır. Hemen ardından Kırklar Kilisesi ile devam ediyoruz. Kırklar Kilisesi Doğu-batı yönünde 12 masif sütun üzerine oturtulmuş kemerlerle taşınan tavan bölümü düzgün kesme taşlarla örülüdür. Kırklar Kilisesi’ndeki ziyaretimizden sonra Mardin’in en büyük ve en eski camiisi olan Camii Kebir olarak geçen Ulu Camii’yi görüyoruz. Sonrasında Eski dönemlerden günümüze kadar gelen tarihsel bir geleneğin sonucu olarak, kendine özgü bir mimari karaktere sahip olan,  Anadolu ev mimarisinin en güzel örneklerinden Mardin Evleri’nin bulunduğu sokaklarda öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından , 1963 yılında tarlasını sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbeklitepe’ye hareket ediyoruz. İnşası Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe İngiltere'de bulunan Stonehengen ' den 7000, Mısır Piramitlerinden ise 7500 yıl daha eski. Ayrıca yerleşik hayata geçişi temsil eden kültür bitkisi buğdayın atasına da Göbeklitepe eteklerinde rastlanmıştır. İnşa edildikten 1000 yıl sonra üstleri insanlar tarafından kapatılarak gömülen bu tapınaklar yeniden gün ışığına çıkıyor.(Kültür ve Turizm Bakanlığının koruma ve yasal yenileme süreci içerisinde ören yeri açık olduğu takdirde ziyaret gerçekleştirilecektir.) Turumuzun ardından Göbekli Tepe’den ayrılıyoruz ve otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama 5* DEDEMAN ŞANLIURFA HOTEL’ de olacaktır. Yemek sonrasında Şanlıurfa’nın vazgeçilmezi Sıra Gecesine katılıyoruz .(EKSTRA - ………TL)

4.GÜN 7 KASIM 2018 / ÇARŞAMBA - ŞANLIURFA & HARRAN EVLERİ & HALFETİ / GAZİANTEP

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası ve Eyyübiye Mahallesi’ne geliyor ve sabrın timsali Eyüp Peygamberin çile çektiği mağarayı ve makamındaki kuyuyu ziyaret ediyor ve sabır için, şifa için sulardan içiyoruz. Balıklı Göl (Balıklı göl, İbrahim peygamberin ateşe atılarak düştüğü yer olarak bilinmektedir.) , Halil- ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamberin ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camini ziyaret edip öğle için mola veriyoruz. Ardından dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran’a geliyoruz. Dünya’da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran’da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüyoruz. Sonrasında Birecik’e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Sonrasında bizi sanki cennetten bir köşe Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti de Fırat Nehrinin kenarında bizi bekleyen teknemiz ile güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. (EKSTRA) Taş mimarisiyle yapılmış , evlerin ve camilerin su altında kaldığı ilçe , aradan geçen süre içerisinde doğal güzelliğiyle dikkat çekiyor.Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti’ye çıkıyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra Gaziantep’e doğru devam ediyoruz.  ŞİREHAN HOTEL’DE olacaktır.

5. GÜN 8 KASIM 2018 / PERŞEMBE - GAZİANTEP / KAHRAMANMARAŞ 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajı’nın suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesine gidiyoruz. Çağımızın en önemli arkeolojik keşiflerinden olan Zeugma Antik Kenti’nden çıkartılan, toplam olarak 2500 m²’lik alan kaplayan ve bu dönemde sanatın ulaştığı zirve noktasının örneklerini meydana getiren mozaiklerin haricinde yine Roma Dönemi’ne ait heykeller, sütunlar ve çeşmeleri de müzede görebilmek mümkün. Sonrasında yöresel lezzetlerden meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakmak için öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına da baktıktan sonra Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını geziyor ve 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görüyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğraflıyoruz. Gaziantep Kalesi, Türkiye’de ayakta kalabilen kalelerin en güzel örneklerinden birisi olup, gerek ihtişamı ve heybetiyle, gerekse bir sır gibi gizlediği tarihiyle şehir merkezinde, Alleben Deresi’nin güney kenarında, yaklaşık 25 m yükseklikte hemen herkesin dikkatini çeken bir tepe üzerindedir. Zeytin Han’da yapacağımız gezi sonrasında vereceğimiz kısa alışveriş molasının ardından Bakırcılar Çarsısı’ndan geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın sonrasında otelimize yerleşmek üzere Kahramanmaraş’a doğru yola çıkıyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama 4* KAHRAMANMARAŞ SAFFRON HOTEL’de.

6.GÜN 9 KASIM 2018 / CUMA KAHRAMANMARAŞ

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Kahramanmaraş’taki turumuza başlamak üzere yola çıkıyoruz. Buradaki turumuza Kahramanmaraş Kalesi ile başlıyoruz. Kahramanmaraş Kalesi, Kahramanmaraş kent merkezindeki yığma tepenin üstündedir. Günümüze değin birçok onarım geçiren kalenin MÖ 1. yüzyıl - MS 2. yüzyıl arasında yapılmış olacağı düşünülmektedir. Kale’deki gezimizin ardından meşhur Maraş dondurmasının tadına bakabileceğiniz çarşıları dolaşacağız. Kahramanmaraş’ın tarihi çarşılarında dolaşmak ve öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Kahramanmaraş; Kapalı Çarşı, Saraçhane, Bakırcılar, Semerciler, Mazmanlar, Kazzazlar, Demirciler Çarşısı ve bu çarşılar etrafında toplanmış geleneksel el sanatları alanında hizmet veren çok sayıda atölye ve dükkânla Türkiye'de geleneksel el sanatlarının en yoğun şekilde icra edildiği merkezlerden biri konumundadır. Sim sırma işlemeciliği, bakırcılık, köşkerlik, keçecilik, külekçilik, ahşap oymacılığı, saraçlık, semercilik, bıçakçılık, kuyumculuk, demircilik, gibi geleneksel el sanatlarının birçok çeşidinin doğal ortamında sergilendiği, temelleri Dulkadiroğulları dönemine dayanan tarihî çarşılar hâlâ ayakta olmakla birlikte ekonomik açıdan canlılığını korumaktadır. Ardından Ulu Camii dolaşmak üzere yola çıkıyoruz. Kahramanmaraş Ulu Camii Kahramanmaraş kalesi güney etekleri, kent meydanında yer alır. Özgün bir Dulkadirli eseri olan yapının: Esas inşa tarihi 1442-1454, banisi Dulkadirli Süleyman Bey olup; oğlu Alaüddevle Bey’in yapıyı 1501-2 tarihlerinde yenilercesine yaptırdığı onarım, bu tarihin inşa tarihi olarak kabul edilmesinde etken olmuştur.
Doğu-batı doğrultuda dikdörtgen bir form gösteren yapıda harim kısmı, mihraba dik atılan sivri kemerler ile yedi sahna bölünmüştür. Yapının mukarnaslı, kolyeli Köşk Minaresi ve harime girişi sağlayan mukarnas kavsaralı Taç Kapısı ayrıca önemlidir. Ulu Camii’ndeki gezimizi bitirdikten sonra dönüş yolculuğumuza geçmeden önce akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından dönüş yoluna koyuluyoruz. Sun Express Havayolları Gaziantep 23:25 uçuşu ile İzmir’e dönüyoruz.

GÜZERGAH

GÜZERGAH 

 • DİYARBAKIR
 • HASANKEYF
 • MİDYAT
 • MARDİN & GÖBEKLİTEPE
 • ŞANLIURFA & HARRAN EVLERİ & HALFETİ
 • GAZİANTEP
 • KAHRAMANMARAŞ

DETAY VE UYARILAR

DETAY VE UYARILAR


1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

1- Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
2- Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
3- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
4- Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
5- Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.

VİDEO

VİDEO EKLENECEK

ÜCRETLER

KİŞİ BAŞI 1.499.00₺
TEK KİŞİ 1.699.00₺
0-6 YAŞ 999.00₺
7-12 YAŞ 1.199.00₺

Mail Order Ödeme Formu

pdf ikon word ikon
PDF FORMATI WORD FORMATI
BANKA HESAP NUMARALARI

banka hesap numaralari

REHBER TAVSİYESİ

REHBERİMİZDEN TAVSİYELER

 • Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Havlu, Plaj Terliği ve Mayonuzu Almayı Unutmayın!)
 • Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın!
 • Fotoğraf/Video çekiyorsanız makinayı unutmuyoruz :)
 • Herhangi bir hastalığınız varsa ilaçlarınız

simge2

  

Tatiliniz Güvende
2004'ten beri Meis Turizm'e güvenen misafirlerimizin arasına sizde katılın

  

simge1

  

Müşteri Memnuniyeti
Meis Turizm olarak mutluluğunuz için tur esnasın da yanınızdayız oluyoruz

  

simge4

  

Taksit Avantajı
Meis Turizm; tur ödemesi konusun da  taksit ile satın alma imkanı sunuyor

  

simge3

  

Güvenli Alışveriş
Meis Turizm yapılabilecek farklı ödeme yöntemleri ile bilgileriniz güvenle saklanıyor

simge2

  

Tatiliniz Güvende
2004'ten beri Meis Turizm'e güvenen misafirlerimizin arasına sizde katılın

     
simge1   Müşteri Memnuniyeti
Meis Turizm olarak mutluluğunuz için tur esnasın da yanınızdayız oluyoruz
     
simge4   Taksit Avantajı
Meis Turizm; tur ödemesi konusun da  taksit ile satın alma imkanı sunuyor
     
simge3   Güvenli Alışveriş
Firmamız yapacağınız farklı ödeme yöntemleri ile bilgilerinizi güvenle saklıyor
simge2

  

Tatiliniz Güvende
2004'ten beri Meis Turizm'e güvenen misafirlerimizin arasına sizde katılın

   simge1    Müşteri Memnuniyeti
Meis Turizm olarak mutluluğunuz için tur esnasın da yanınızdayız oluyoruz
             
simge4    Taksit Avantajı
Meis Turizm; tur ödemesi konusun da taksit ile satın alma imkanı sunuyor
   simge3    Güvenli Alışveriş
Firmamız yapacağınız farklı ödeme yöntemleri ile bilgilerinizi güvenle saklıyor
saat

  

MÜŞTERİ HİZMETLERİ
7 Gün / 08:30 - 21:00

  m temsilcisi

0545 529 63 63
Destek ve Rezevasyon Hattı

saat

  

MÜŞTERİ HİZMETLERİ
7 Gün / 08:30 - 18:30

  m temsilcisi

0545 529 63 63
Destek ve Rezevasyon Hattı

  Whatsapp Hattımız

0545 260 10 10
Whatsapp Hattımız

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

7 Gün / 08:30 - 21:00

0545 529 63 63

Destek ve Rezevasyon Hattı

0545 260 1010

Whatsapp Hattımız

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin! Güncel tur ve fırsatlardan önce siz haberdar olun.

facebook twitter gplus2 instagram youtube visalogo mastercard tursab