fbpx
trenel

meis turizm

Ayvalık Çıkışlı BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

TUR HAKKINDA
GÜZERGAH
TUR SONRASI NOTLAR
VİDEO
DATÇA HAKKINDA
ÜCRETLER
REHBER TAVSİYESİ
Hizmete Dahil OLANLAR 
 • CETTİA RESORT HOTEL ‘DE 1 GECE KONAKLAMA
 • ( SABAH KAHVALTISI + AKŞAM YEMEĞİ )
 • ULAŞIM + REHBERLİK HİZMETLERİ
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI
Hizmete Dahil OLMAYAN
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • ÖZEL HARCAMALAR
 • TEKNE TURU ÜCRETLERİ
 • MÜZE ve ÖREN GİRİŞLERİ
 • NOT: Rehberimiz gerek gördüğünde programda değişiklik yapabilir.

1.GÜN: 09 ŞUBAT 2019 / AYVALIKTAN ÇIKIŞ  ( ESKİ DATÇA – DATÇA ) 
Akşam saat 01:00 da, Ayvalık' tan Datça’ya doğru hareket ediyoruz. İzmir - Aydın yol güzergahı üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Marmaris’e varıyor ve kahvaltı molası veriyoruz. Molamızın ardından Datça’ya hareket ediyoruz. Avlularından badem ağaçları sarkan beyaz badanalı taş evleri ve dar sokakları ile Eski Datça’ya gidiyoruz ve Reşadiye’de büyük bir camii ve 200 yıllık bir geçmişe sahip olan, ahşap tavanı ve duvar süslemeleriyle dikkat çeken Türk evlerinden Mehmet Ali Bey Konağı göreceğimiz yerler arasında. Datça’nın dar sokaklarında yürürken Can Yücel’i anıyoruz. Burada Can Yücel’in ömrünün son yıllarını da geçirdiği Canevi ‘ de ziyaret edeceğimiz yerler arasında.
Datça’nın merkezine giderek BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ etkinliklerine katılıyoruz. Rehberimizin uygun göreceği saatte buluşarak mavinin ve yeşilin değişik tonlarını yakalayarak doğanın el değmemiş güzelliklerinde geç saatlerde Marmaris’e geri dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Otelde akşam yemeğimizi aldıktan sonra dinlenmek üzere odalarımıza ayrılıyoruz.

2. GÜN: 10 ŞUBAT 2018 / DÖNÜŞ  (MARMARİS – AKYAKA – SAKAR TEPE – BELEN KAHVESİ - BOZÜYÜK ) 
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra otelimizden ayrılarak MARMARİS LİMAN ’a gidiyoruz. Ege Denizi’nin incisi Marmaris’in ünlü limanında kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası kullandıktan sonra karelerimize aldığımız anılarla AKYAKA ’nın yolunu tutuyoruz.
Dileyen konuklarımızla tekne turuna çıkıyoruz. Doğal bir akvaryumu andıran AZMAK ’ta ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek keyifli bir tur yapıyoruz. Sonrasında balık-ekmek yemeden gidilmez diyerek öğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında SAKAR TEPE ’yi çıkmaya başlıyoruz. GÖKOVA KÖRFEZİ ’nin güzel görüntülerinin eşliğinde bir şarkının hikâyesine doğru yolculuk yaparak BELEN KAHVESİ ’ne ulaşıyoruz. Kahvelerimizi içtikten sonra sevilen dizi film “GÜZEL KÖYLÜ” nün çekimlerinin de yapıldığı köylerden birisi olan BOZÜYÜK ’e gidiyoruz. Sokaklarını geziyor, evlerini görüyor ve anlarımızı fotoğraflarımızda ölümsüzleştiriyoruz. Her güzel filmin sonu olduğu gibi turunda sonuna geliyor ve AYVALIK ‘a doğru yola çıkıyoruz.

Hizmete Dahil OLANLAR 
 • Ayvalık
 • Çanakkale
 • Eceabat
 • Kabatepe
 • Gökçeada
TUR SONRASI NOTLAR EKLENECEK
[-]

DATÇA HAKKINDA
Coğrafi olarak Güney-Batı Ege’de yer alan Datça Muğla ilimize bağlı bir ilçedir, 1282 de Menteşoğulları’nın hakimiyetine giren bu topraklar 1390 yılında Yıldırım Beyazıt zamanında Osmanlı İmparatorluğuna katılmış olup Sultan Reşad zamanında Yarımadaya Reşadiye yarımadası denilmiştir. Cumhuriyet döneminde 1928 tarihinde Muğla İline bağlı bir ilçe olan Datça’nın ilk merkezi Reşadiye mahallesinde kurulmuştur. 1947 yılında ilçe merkezi Reşadiye’den İskele Mahallesine taşınmıştır. Yüzölçümü 424.19 km2 olan Yarımada’nın sahil bandı 226.55 km dir, bu sahillerde irili ufaklı 52 koy vardır. Marmaris – Datça sınırını teşkil eden Balıkaşıran’da ( Datça’ya 45 km ) kara genişliği 1 km ye yaklaşan Yarımada’nın, en geniş yeri 17 km dir. Tipik bir Akdeniz iklimi görülür; yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçer. Yazın esen kuzey rüzgarları ve denizden gelen meltemler birçok tatil bölgesinde sıcaklıklar dayanılmaz haldeyken Datça’ya serin bir hava kazandırır. Datça dağlık, engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Bunun sonucu olarak dağların arasında yer alan düzlüklerde, vadilerde iklim, bitki örtüsü, yaban hayatı bakımından çeşitlilikler görülür. Yarımadanın kuzeyinde Gökova, güneyinde Hisarönü körfezleri yer alır. Tek kara bağlantısı olan Marmaris’ten itibaren 70 km uzunluktaki yarımadanın bir tarafında Akdeniz diğer tarafında Ege Denizidir, Yarımadanın ucunda Ege ve Akdeniz’in suları biribiriyle kucaklaşır. O nedenledir ki Datça yarımadası binlerce yıldan bu yana barış adası olarak kalmıştır, bugün de dost, sevecen insanların ülkesidir. İlçe 12 Mahalleden oluşmaktadır, daha önce üç olan mahallelere Büyük Şehir yasasıyla 8 köy de katılmıştır. Mahalleler sırasıyla; İskele, Reşadiye, Eski Datça, Emecik, Kızlan, Karaköy, Hızırşah Sındı, Mesudiye, Yaka, Cumalı ve Yazı’dır.

Datça Ulaşım Datça’ya ulaşım genellikle karayoluyla yapılmaktadır, kendi arabanızla veya otobüslerle gelebilirsiniz. Havaalanlarını kullanmak isterseniz yine karayoluyla gideceğiniz bir mesafe var.Dalaman havaalanında indikten sonra 160 km katetmeniz gerekecek (3 saate yakın). Bodrum havaalanından karayoluyla 234 km lik mesafe var(4 saate yakın). Bodrum’dan feribotla Datça’ya geçerseniz 2 saatlik deniz yolculuğu yapıyorsunuz. Datça marmaris arası 70 km , Datça Muğla arası 125 km. Datça – İzmir arası 355 km, Datça İstanbul arası 882 km , Datça Ankara arası 708 km, Datça Antalya arası 394 km. Bu mesafelere göre, Ankara 11 saat, Bursa 12 saat, İstanbul 14 saat, İzmir 6-7 saat, Muğla 2 saat sürüyor. Ege ve Akdeniz tarafında yapılmakta olan marinaların tamamlanması ile deniz yoluyla ulaşımın daha hızlanacağı görülüyor. Karaköy marinası hızla ilerlemektedir.

Nüfus: 2016 verilerine göre 20.513 olan nüfus yazlıkçıların da gelmesi ile yaz aylarında 40.000 i geçmekte. Datça nüfusu 10.575 erkek ve 9.938 kadından oluşmakta. Mahallelere göre Datça nüfusu; İskele Mahallesi: 11.818, Reşadiye Mah: 1.087, Kızlan Mah. 1.210, Emecik Mah. 1151, Mesudiye Mah. 820, Karaköy Mah. 790, Cumalı mh. 726, Eski datça Mah. 691, Yaka Mah. 763, Yazı Mah. 591, Hızırşah Mah. 517, Sındı Mah. 349 dir.

Doğal durum Yarımadanın Kuzey kıyıları yüksek dağlarla, sık bitki örtüsüyle kaplıdır. Kocadağ’ın Ege denizi tarafında daha çok sandal, defne gibi maki türü ağaçlar geçit vermez şekilde sıralanırlar. Doğuya doğru gittikçe ormanlık alanlar artar, genellikle, ormanlar kızıl çam ağaçlarından oluşur. Emecik köyünden sonra ormanlık alanlar çoğalır. Mesudiye, Hızırşah Ağaçlama, Sındı köyü taraflarında da ormanlık alanlar vardır. Doğuya doğru gittikçe derin vadilerde Datça’nın adını dünyaya duyuran endemik Datça Hurması ağaçları görünür. Eksera deresi, Hurmalıbük deresi, Karaalibükü deresi, Karasüleyman bükü deresi Datça hurmasının en yoğun olduğu yerlerdir. Doğa yürüyüşleri sayfalarımda buralara yaptığım gezileri görebilirsiniz. Yarımada’nın En Yüksek Dağı Kocadağ (Bozdağ) 1162 m, bu dağın kuzey yamaçları çok sık bitki örtüsüne, derin vadilere sahiptir. Yaban keçisi, karakulak, ayı gibi yaban hayvanlarının yaşadığı bilinmektedir. Emecik dağı 747 m, bu dağın çevresi ormanlarla kaplıdır, burada da yaban hayatı zengindir ama son yıllarda bilinçsizce doğaya bırakılan zararlı maddelerle yapılaşmalar yaban yaşamını tehdit etmektedir. Tuludağ 743 m, Karadağ 738 m, Yarıkdağ 615 m ile dikkati çeken yükseltilerdir. Datça ovaları: Kızlan, Karaköy, Mesudiye, Palamutbükü’dür. Kızlan, Karaköy ovaları Datça’nın sebze ihtiyacının büyük kısmını sağlar. Antik çağlarda insanlar bu verimli ovaların etrafında yerleşmişlerdir. Son yıllardaki yapılaşmanın hızı bu verimli ovaları tehdit etmektedir.

Ekonomik Durum Dikili Alanlar: Bademlikler: 1300 hektar Toplam Ürün (2013 yılı) – 500 ton iç badem 1000 ton çağla, Zeytinlik 800 hektar – 10 ton zeytinyağı, Domates 350 kektar ( Her yıl artıyor ) 13.500 ton, Hububat 150 hektar 400 ton , Sebzelik 60 hektar 900 ton ürün, kavun karpuz 35 hektar – alınan ürün 1250 ton, meyvelik 30 hektar – 300 ton, patates 30 hektar 750 ton, bağ 18 hektar 207 ton, turunçgiller 13 hektar 410 ton. 5 Adet zeytin sıkma tesisi ( mengen ) var, Kızlanda 2, Yaka, Sındı, Yazı köylerinde bir adet zeytinyağı tesisi bulunmakta. Bal üretimi: 25.000 adet kovandan 490 ton olarak gerçekleşti. İlçedeki büyükbaş hayvan sayısı 1200, küçükbaş hayvan sayısı 5500, arılı kovan 24. 875. Datça, doğal, tarihsel zenginlikleri ile önemli bir turizm kenti olmaya doğru gidiyor. Eko turizm için oldukça uygun şartlara sahiptir, mavi yolculuk güzergahı üzerinde olması açısından da önemli bir konumdadır. Trekking, windsurf, yelken, bisiklet gibi etkinlikler için ideal bir yerdir. Nemin az olması, bol oksijeni ile sağlık turizme için de çok uygun bir yerdir. İlçedeki konaklama tesisleri Kültür ve Turizm bakanlığı veya Yerel İşletme belgeli olarak hizmet vermektedir. Birçoğu aile işletmesi şeklindeki konaklama tesislerinde sizleri güleryüzlü bir hizmet beklemede. Datça limanından kalkan günübirlik gezi tekneleri ve ticari yatlarla birbirinden güzel koyları görme, denize girme imkanı bulabilirsiniz. Sualtı dalış sporları için 2 adet dalış teknesi faaliyet göstermekte.

Eğitim Durumu İlçede, 6 Anasınıfı, 1 anaokulu, 5 ilkokul, 5 ortaokul, 3 lise, 1 yüksekokul bulunmakta. Kazım Yılmaz Meslek Yüksekokulunda otel işletmeciliği, Muhasebe ve Vergi uygulamaları, Aşçılık Programı dersleri verilmekte.

Sosyal Durum ilçede deniz sporlarına ve futbola ilgi büyük, Datça Belediyespor futbol takımı, 1. amatör kümede faaliyet göstermektedir, Reşadiye mahallesinde 1000 kişi kapasiteli futbol sahası, Kargı Yolunda çim futbol sahası ve kapalı spor salonu vardır. İlçe merkezindenki Anfi tiyatro’da yaz aylarında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Kışları etkinliklerin adresi Bülent Ecevit Kültür merkezi olmaktadır. Bu merkezde yıl boyunca Datça Belediyesi ve Halk Eğitimi merkezi işbirliği ile değişik dallarda kurslar düzenlenmekte. Yıl boyu birçok etkinlik düzenleniyor bunların bazıları Datça’ya ait etkinliklerdir, bunların arasında Çocuk şenliği, uçurtma şenliği, kış yüzme maratonu, Akdeniz’den Ege’ye doğa ve dostluk yürüyüşü, gibi etkinlikler var. Sanat Galeri, sanatsal kurslar veren atölyeler son yıllarda oldukça çoğaldı, birçok kişi boş zamanlarını güzel uğraşlarla geçirmektedir. Datça Belediyesi’ne ait sergi salonlarında yaz boyu sergiler açılmakta, bu salonlardan biri Datça Yat Limanında diğeri Cumhuriyet Meydanında bulunuyor.

 

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 325.00₺
TEK KİŞİLİK ODA 395.00₺
0 - 6 YAŞ 99.00₺
7 - 12 YAŞ 245.00₺

Mail Order Ödeme Formu

pdf ikon word ikon
PDF Dosyası Olarak İndirmek İçin Tıklayın... Word Dosyası Olarak İndirmek İçin Tıklayın...
    BANKA HESAP NUMARALARI
Banka Şube IBAN Hesap No Şube Kodu
TÜRKİYE İŞBANKASI Ayvalık TR46 0006 4000 0012 1200 6154 68 615468 2120
GARANTİ BANKASI Ayvalık TR02 0006 2000 7890 0006 2996 06 6299606 789
AKBANK Ayvalık TR61 0004 6003 0888 8000 0900 51 90051 308
YAPIKREDİ BANKASI Ayvalık TR03 0006 7010 0000 0089 7934 29 89793429 139
REHBERİMİZDEN TAVSİYELER
 • Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Havlu, Plaj Terliği ve Mayonuzu Almayı Unutmayın!)
 • Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın!
 • Fotoğraf/Video çekiyorsanız makinayı unutmuyoruz :)
 • Herhangi bir hastalığınız varsa ilaçlarınız

TUR HAKKINDA

Hizmete Dahil OLANLAR 

 • CETTİA RESORT HOTEL ‘DE 1 GECE KONAKLAMA
 • ( SABAH KAHVALTISI + AKŞAM YEMEĞİ )
 • ULAŞIM + REHBERLİK HİZMETLERİ
 • ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

Hizmete Dahil OLMAYAN

 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • ÖZEL HARCAMALAR
 • TEKNE TURU ÜCRETLERİ
 • MÜZE ve ÖREN GİRİŞLERİ
 • NOT: Rehberimiz gerek gördüğünde programda değişiklik yapabilir.

1.GÜN: 09 ŞUBAT 2019 / AYVALIKTAN ÇIKIŞ  ( ESKİ DATÇA – DATÇA ) 

Akşam saat 01:00 da, Ayvalık' tan Datça’ya doğru hareket ediyoruz. İzmir - Aydın yol güzergahı üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Sabah saatlerinde Marmaris’e varıyor ve kahvaltı molası veriyoruz. Molamızın ardından Datça’ya hareket ediyoruz. Avlularından badem ağaçları sarkan beyaz badanalı taş evleri ve dar sokakları ile Eski Datça’ya gidiyoruz ve Reşadiye’de büyük bir camii ve 200 yıllık bir geçmişe sahip olan, ahşap tavanı ve duvar süslemeleriyle dikkat çeken Türk evlerinden Mehmet Ali Bey Konağı göreceğimiz yerler arasında. Datça’nın dar sokaklarında yürürken Can Yücel’i anıyoruz. Burada Can Yücel’in ömrünün son yıllarını da geçirdiği Canevi ‘ de ziyaret edeceğimiz yerler arasında.
Datça’nın merkezine giderek BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ etkinliklerine katılıyoruz. Rehberimizin uygun göreceği saatte buluşarak mavinin ve yeşilin değişik tonlarını yakalayarak doğanın el değmemiş güzelliklerinde geç saatlerde Marmaris’e geri dönüyor ve otelimize yerleşiyoruz. Otelde akşam yemeğimizi aldıktan sonra dinlenmek üzere odalarımıza ayrılıyoruz.

2. GÜN: 10 ŞUBAT 2018 / DÖNÜŞ  (MARMARİS – AKYAKA – SAKAR TEPE – BELEN KAHVESİ - BOZÜYÜK ) 

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra otelimizden ayrılarak MARMARİS LİMAN ’a gidiyoruz. Ege Denizi’nin incisi Marmaris’in ünlü limanında kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası kullandıktan sonra karelerimize aldığımız anılarla AKYAKA ’nın yolunu tutuyoruz.
Dileyen konuklarımızla tekne turuna çıkıyoruz. Doğal bir akvaryumu andıran AZMAK ’ta ağaçlar ve sazlıklar arasından süzülerek keyifli bir tur yapıyoruz. Sonrasında balık-ekmek yemeden gidilmez diyerek öğle yemeğimizi alıyor ve sonrasında SAKAR TEPE ’yi çıkmaya başlıyoruz. GÖKOVA KÖRFEZİ ’nin güzel görüntülerinin eşliğinde bir şarkının hikâyesine doğru yolculuk yaparak BELEN KAHVESİ ’ne ulaşıyoruz. Kahvelerimizi içtikten sonra sevilen dizi film “GÜZEL KÖYLÜ” nün çekimlerinin de yapıldığı köylerden birisi olan BOZÜYÜK ’e gidiyoruz. Sokaklarını geziyor, evlerini görüyor ve anlarımızı fotoğraflarımızda ölümsüzleştiriyoruz. Her güzel filmin sonu olduğu gibi turunda sonuna geliyor ve AYVALIK ‘a doğru yola çıkıyoruz.

GÜZERGAH

Hizmete Dahil OLANLAR 

 • Ayvalık
 • Çanakkale
 • Eceabat
 • Kabatepe
 • Gökçeada

TUR SONRASI NOTLAR

TUR SONRASI NOTLAR EKLENECEK

VİDEO

[-]

DATÇA HAKKINDA

DATÇA HAKKINDA

Coğrafi olarak Güney-Batı Ege’de yer alan Datça Muğla ilimize bağlı bir ilçedir, 1282 de Menteşoğulları’nın hakimiyetine giren bu topraklar 1390 yılında Yıldırım Beyazıt zamanında Osmanlı İmparatorluğuna katılmış olup Sultan Reşad zamanında Yarımadaya Reşadiye yarımadası denilmiştir. Cumhuriyet döneminde 1928 tarihinde Muğla İline bağlı bir ilçe olan Datça’nın ilk merkezi Reşadiye mahallesinde kurulmuştur. 1947 yılında ilçe merkezi Reşadiye’den İskele Mahallesine taşınmıştır. Yüzölçümü 424.19 km2 olan Yarımada’nın sahil bandı 226.55 km dir, bu sahillerde irili ufaklı 52 koy vardır. Marmaris – Datça sınırını teşkil eden Balıkaşıran’da ( Datça’ya 45 km ) kara genişliği 1 km ye yaklaşan Yarımada’nın, en geniş yeri 17 km dir. Tipik bir Akdeniz iklimi görülür; yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçer. Yazın esen kuzey rüzgarları ve denizden gelen meltemler birçok tatil bölgesinde sıcaklıklar dayanılmaz haldeyken Datça’ya serin bir hava kazandırır. Datça dağlık, engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Bunun sonucu olarak dağların arasında yer alan düzlüklerde, vadilerde iklim, bitki örtüsü, yaban hayatı bakımından çeşitlilikler görülür. Yarımadanın kuzeyinde Gökova, güneyinde Hisarönü körfezleri yer alır. Tek kara bağlantısı olan Marmaris’ten itibaren 70 km uzunluktaki yarımadanın bir tarafında Akdeniz diğer tarafında Ege Denizidir, Yarımadanın ucunda Ege ve Akdeniz’in suları biribiriyle kucaklaşır. O nedenledir ki Datça yarımadası binlerce yıldan bu yana barış adası olarak kalmıştır, bugün de dost, sevecen insanların ülkesidir. İlçe 12 Mahalleden oluşmaktadır, daha önce üç olan mahallelere Büyük Şehir yasasıyla 8 köy de katılmıştır. Mahalleler sırasıyla; İskele, Reşadiye, Eski Datça, Emecik, Kızlan, Karaköy, Hızırşah Sındı, Mesudiye, Yaka, Cumalı ve Yazı’dır.

Datça Ulaşım Datça’ya ulaşım genellikle karayoluyla yapılmaktadır, kendi arabanızla veya otobüslerle gelebilirsiniz. Havaalanlarını kullanmak isterseniz yine karayoluyla gideceğiniz bir mesafe var.Dalaman havaalanında indikten sonra 160 km katetmeniz gerekecek (3 saate yakın). Bodrum havaalanından karayoluyla 234 km lik mesafe var(4 saate yakın). Bodrum’dan feribotla Datça’ya geçerseniz 2 saatlik deniz yolculuğu yapıyorsunuz. Datça marmaris arası 70 km , Datça Muğla arası 125 km. Datça – İzmir arası 355 km, Datça İstanbul arası 882 km , Datça Ankara arası 708 km, Datça Antalya arası 394 km. Bu mesafelere göre, Ankara 11 saat, Bursa 12 saat, İstanbul 14 saat, İzmir 6-7 saat, Muğla 2 saat sürüyor. Ege ve Akdeniz tarafında yapılmakta olan marinaların tamamlanması ile deniz yoluyla ulaşımın daha hızlanacağı görülüyor. Karaköy marinası hızla ilerlemektedir.

Nüfus: 2016 verilerine göre 20.513 olan nüfus yazlıkçıların da gelmesi ile yaz aylarında 40.000 i geçmekte. Datça nüfusu 10.575 erkek ve 9.938 kadından oluşmakta. Mahallelere göre Datça nüfusu; İskele Mahallesi: 11.818, Reşadiye Mah: 1.087, Kızlan Mah. 1.210, Emecik Mah. 1151, Mesudiye Mah. 820, Karaköy Mah. 790, Cumalı mh. 726, Eski datça Mah. 691, Yaka Mah. 763, Yazı Mah. 591, Hızırşah Mah. 517, Sındı Mah. 349 dir.

Doğal durum Yarımadanın Kuzey kıyıları yüksek dağlarla, sık bitki örtüsüyle kaplıdır. Kocadağ’ın Ege denizi tarafında daha çok sandal, defne gibi maki türü ağaçlar geçit vermez şekilde sıralanırlar. Doğuya doğru gittikçe ormanlık alanlar artar, genellikle, ormanlar kızıl çam ağaçlarından oluşur. Emecik köyünden sonra ormanlık alanlar çoğalır. Mesudiye, Hızırşah Ağaçlama, Sındı köyü taraflarında da ormanlık alanlar vardır. Doğuya doğru gittikçe derin vadilerde Datça’nın adını dünyaya duyuran endemik Datça Hurması ağaçları görünür. Eksera deresi, Hurmalıbük deresi, Karaalibükü deresi, Karasüleyman bükü deresi Datça hurmasının en yoğun olduğu yerlerdir. Doğa yürüyüşleri sayfalarımda buralara yaptığım gezileri görebilirsiniz. Yarımada’nın En Yüksek Dağı Kocadağ (Bozdağ) 1162 m, bu dağın kuzey yamaçları çok sık bitki örtüsüne, derin vadilere sahiptir. Yaban keçisi, karakulak, ayı gibi yaban hayvanlarının yaşadığı bilinmektedir. Emecik dağı 747 m, bu dağın çevresi ormanlarla kaplıdır, burada da yaban hayatı zengindir ama son yıllarda bilinçsizce doğaya bırakılan zararlı maddelerle yapılaşmalar yaban yaşamını tehdit etmektedir. Tuludağ 743 m, Karadağ 738 m, Yarıkdağ 615 m ile dikkati çeken yükseltilerdir. Datça ovaları: Kızlan, Karaköy, Mesudiye, Palamutbükü’dür. Kızlan, Karaköy ovaları Datça’nın sebze ihtiyacının büyük kısmını sağlar. Antik çağlarda insanlar bu verimli ovaların etrafında yerleşmişlerdir. Son yıllardaki yapılaşmanın hızı bu verimli ovaları tehdit etmektedir.

Ekonomik Durum Dikili Alanlar: Bademlikler: 1300 hektar Toplam Ürün (2013 yılı) – 500 ton iç badem 1000 ton çağla, Zeytinlik 800 hektar – 10 ton zeytinyağı, Domates 350 kektar ( Her yıl artıyor ) 13.500 ton, Hububat 150 hektar 400 ton , Sebzelik 60 hektar 900 ton ürün, kavun karpuz 35 hektar – alınan ürün 1250 ton, meyvelik 30 hektar – 300 ton, patates 30 hektar 750 ton, bağ 18 hektar 207 ton, turunçgiller 13 hektar 410 ton. 5 Adet zeytin sıkma tesisi ( mengen ) var, Kızlanda 2, Yaka, Sındı, Yazı köylerinde bir adet zeytinyağı tesisi bulunmakta. Bal üretimi: 25.000 adet kovandan 490 ton olarak gerçekleşti. İlçedeki büyükbaş hayvan sayısı 1200, küçükbaş hayvan sayısı 5500, arılı kovan 24. 875. Datça, doğal, tarihsel zenginlikleri ile önemli bir turizm kenti olmaya doğru gidiyor. Eko turizm için oldukça uygun şartlara sahiptir, mavi yolculuk güzergahı üzerinde olması açısından da önemli bir konumdadır. Trekking, windsurf, yelken, bisiklet gibi etkinlikler için ideal bir yerdir. Nemin az olması, bol oksijeni ile sağlık turizme için de çok uygun bir yerdir. İlçedeki konaklama tesisleri Kültür ve Turizm bakanlığı veya Yerel İşletme belgeli olarak hizmet vermektedir. Birçoğu aile işletmesi şeklindeki konaklama tesislerinde sizleri güleryüzlü bir hizmet beklemede. Datça limanından kalkan günübirlik gezi tekneleri ve ticari yatlarla birbirinden güzel koyları görme, denize girme imkanı bulabilirsiniz. Sualtı dalış sporları için 2 adet dalış teknesi faaliyet göstermekte.

Eğitim Durumu İlçede, 6 Anasınıfı, 1 anaokulu, 5 ilkokul, 5 ortaokul, 3 lise, 1 yüksekokul bulunmakta. Kazım Yılmaz Meslek Yüksekokulunda otel işletmeciliği, Muhasebe ve Vergi uygulamaları, Aşçılık Programı dersleri verilmekte.

Sosyal Durum ilçede deniz sporlarına ve futbola ilgi büyük, Datça Belediyespor futbol takımı, 1. amatör kümede faaliyet göstermektedir, Reşadiye mahallesinde 1000 kişi kapasiteli futbol sahası, Kargı Yolunda çim futbol sahası ve kapalı spor salonu vardır. İlçe merkezindenki Anfi tiyatro’da yaz aylarında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Kışları etkinliklerin adresi Bülent Ecevit Kültür merkezi olmaktadır. Bu merkezde yıl boyunca Datça Belediyesi ve Halk Eğitimi merkezi işbirliği ile değişik dallarda kurslar düzenlenmekte. Yıl boyu birçok etkinlik düzenleniyor bunların bazıları Datça’ya ait etkinliklerdir, bunların arasında Çocuk şenliği, uçurtma şenliği, kış yüzme maratonu, Akdeniz’den Ege’ye doğa ve dostluk yürüyüşü, gibi etkinlikler var. Sanat Galeri, sanatsal kurslar veren atölyeler son yıllarda oldukça çoğaldı, birçok kişi boş zamanlarını güzel uğraşlarla geçirmektedir. Datça Belediyesi’ne ait sergi salonlarında yaz boyu sergiler açılmakta, bu salonlardan biri Datça Yat Limanında diğeri Cumhuriyet Meydanında bulunuyor.

 

ÜCRETLER

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 325.00₺
TEK KİŞİLİK ODA 395.00₺
0 - 6 YAŞ 99.00₺
7 - 12 YAŞ 245.00₺

Mail Order Ödeme Formu

pdf ikon word ikon
PDF FORMATI WORD FORMATI
BANKA HESAP NUMARALARI

banka hesap numaralari

REHBER TAVSİYESİ

REHBERİMİZDEN TAVSİYELER

 • Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Havlu, Plaj Terliği ve Mayonuzu Almayı Unutmayın!)
 • Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı kesinlikle unutmayın!
 • Fotoğraf/Video çekiyorsanız makinayı unutmuyoruz :)
 • Herhangi bir hastalığınız varsa ilaçlarınız

simge2

  

Tatiliniz Güvende
2004'ten beri Meis Turizm'e güvenen misafirlerimizin arasına sizde katılın

  

simge1

  

Müşteri Memnuniyeti
Meis Turizm olarak mutluluğunuz için tur esnasın da yanınızdayız oluyoruz

  

simge4

  

Taksit Avantajı
Meis Turizm; tur ödemesi konusun da  taksit ile satın alma imkanı sunuyor

  

simge3

  

Güvenli Alışveriş
Meis Turizm yapılabilecek farklı ödeme yöntemleri ile bilgileriniz güvenle saklanıyor

simge2

  

Tatiliniz Güvende
2004'ten beri Meis Turizm'e güvenen misafirlerimizin arasına sizde katılın

     
simge1   Müşteri Memnuniyeti
Meis Turizm olarak mutluluğunuz için tur esnasın da yanınızdayız oluyoruz
     
simge4   Taksit Avantajı
Meis Turizm; tur ödemesi konusun da  taksit ile satın alma imkanı sunuyor
     
simge3   Güvenli Alışveriş
Firmamız yapacağınız farklı ödeme yöntemleri ile bilgilerinizi güvenle saklıyor
simge2

  

Tatiliniz Güvende
2004'ten beri Meis Turizm'e güvenen misafirlerimizin arasına sizde katılın

   simge1    Müşteri Memnuniyeti
Meis Turizm olarak mutluluğunuz için tur esnasın da yanınızdayız oluyoruz
             
simge4    Taksit Avantajı
Meis Turizm; tur ödemesi konusun da taksit ile satın alma imkanı sunuyor
   simge3    Güvenli Alışveriş
Firmamız yapacağınız farklı ödeme yöntemleri ile bilgilerinizi güvenle saklıyor
saat

  

MÜŞTERİ HİZMETLERİ
7 Gün / 08:30 - 21:00

  m temsilcisi

0545 529 63 63
Destek ve Rezevasyon Hattı

saat

  

MÜŞTERİ HİZMETLERİ
7 Gün / 08:30 - 18:30

  m temsilcisi

0545 529 63 63
Destek ve Rezevasyon Hattı

  Whatsapp Hattımız

0545 260 10 10
Whatsapp Hattımız

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

7 Gün / 08:30 - 21:00

0545 529 63 63

Destek ve Rezevasyon Hattı

0545 260 1010

Whatsapp Hattımız

Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin! Güncel tur ve fırsatlardan önce siz haberdar olun.

facebook twitter gplus2 instagram youtube visalogo mastercard tursab