Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
 • KİŞİ BAŞI: 275.00 EUR
 • KONAKLAMA: 5 GÜN 4 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 22 Aralık
 • KONAKLAMA YERİ:
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU Hakkında Genel Bilgiler

  ...CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL...

   YUNANİSTAN TURU

   4 GECE - 5 GÜN

   SELANİK - KAVALA - GÜMÜLCİNE - ATİNA - METEORA - YANYA - SEREZ - DRAMA

  22.ARALIK.2021 / ÇARŞAMBA

  Ayvalık tan akşam saat 19:00’ da hareket ediyoruz. Edremit – Çanakkale yol güzergahı üzerinden

  yolumuza devam edip gece yarısı İpsala Sınır Kapısında Gümrük çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.

  Sonrasında Kipi Gümrük Kapısında ki giriş işlemlerimizin ardından Yunanistan’ a giriş yapıyoruz ve

  Gümülcine’ ye doğru yol alıyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER: SELANİK - KAVALA - GÜMÜLCİNE - ATİNA - METEORA - YANYA - SEREZ - DRAMA
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: 23.ARALIK.2021 / PERŞEMBE (GÜMÜLCİNE - KAVALA - SELANİK)
  Öncelikle Gümülcine’ de Cepelli Köyü’ nde kahvaltı molası (extra) veriyoruz. Gümülcine gezimizin ardından Kavala’ ya gidiyoruz.
  Kavala’ da 1530 yılında Pargalı Makbul İbrahim Paşa tarafından yapılan ve günümüzde halen Kilise olarak ayakta duran, XVI.yüzyılın en güzel eserlerinde birisi olan Pargalı İbrahim Paşa Cami’ yi geziyoruz. Evliya Çelebi’nin tek tek sıraladığı İmaret, Halil Bey Camii ve Medresesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’ nın Evi  ve Heykeli, Mimar Sinan’ ın eseri olan Su Kemeri ve Eski Şehir görüldükten sonra Selanik’ e doğru yol alıyoruz.
  Selanik’ te ilk ziyaret edeceğimiz Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitrios Kilise’ si olacaktır. Bu gezimizden sonra ise hepimizi duygulandıracak olan Ulu Önder ATATÜRK’ ÜN doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Fotoğraf molamızın ardından öğle yemeği (extra) molası için Aristoteles Meydanı’ na gidiyoruz.
  Yemek sonrası Kamara, Rotonda (Hortacı Süleyman Efendi) Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Venizelos Heykeli ve Meydan’ı geziyor, tek tek rehberimizden bilgileri ilgiyle dinliyoruz. Serbest zaman sonrası sahilden yaya olarak Beyaz Kule’ ye gidiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılan, Osmanlılar tarafından Kale, Garnizon ve Hapishane olarak da kullanılan, günümüzde ise Selanik’ in simgesi haline gelen Beyaz Kule, 1912 Balkan savaşlarında Yunanlıların eline geçmiş ve de sembolik bir vaftiz uygulaması olarak beyaza boyanmıştır. Ancak zamanla kule eski rengine dönmüştür. Ardından konaklamamızı yapacağımız  PHILIPPION HOTEL’ e gidiyoruz. Otelimize yerleşip belirlenen saate kadar dinlendikten sonra lobide tekrar buluşup akşam yemeği için tavernaya (extra) gidiyoruz. Eğlence sonrasında ise tekrar otelimize dönüş ve konaklama.
  2. Gün: 24.ARALIK .2021 / CUMA (ATİNA)
  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra otobüsümüze geçip Atina‘ ya doğru yola çıkıyoruz. (500km) Rehberimiz eşliğinde öncelikle Atina şehir merkezi turuna başlıyoruz. Bu turumuzda Agora, Zeus tapınağı, Parlemento Binası, Syntagma-Omonia Meydanları Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Ulusal Galeri, Savaş Müzesi, Panepistemiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği için verdiğimiz serbest zaman sonrasında Zeus Tapınağı' nı geziyoruz. Yunan topraklarının en büyük tapınağı olarak kabul edilen Zeus Tapınağı, Atina turları sırasında mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biridir. Tapınak 108 metre uzunluğunda olup, 43 metre genişliğindedir. Antik Yunan Tanrısı Zeus’ a adanan tapınak ilk yapıldığı sıralarda 108 adet sütunla çevrilmiş. Günümüzde ise bu sütunların sadece 15’i hala ayaktadır. Serbest zaman sonrasında 2 gece konaklama yapacağımız otelimize gidiyoruz. 
   
  3. Gün: 25.ARALIK .2021 / CUMARTESİ (ATİNA)

  Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra, Dünyanın yedi harikasından biri Atina Akropolisi' ne gidiyoruz. Atina’ nın tam merkezinde yer aldığı için kolayca ulaşılacak bir noktadadır. İçerisinde birçok antik yapı da bulunmaktadır. Parthenon, Erehtion, Propileya ve Athena Nike Tapınağı Akropolis’ in günümüzde varlığını sürdüren en önemli kalıntılarıdır. Akropolis gezimizin ardından bizdeki Nişantaşı’ nın bir benzeri olan Kolonaki’ ye gidiyoruz. Atina turlarında göreceğiniz en havalı yerler arasındadır. Christmas için süslenen sokakları ve mağazaları geziyoruz. Alışveriş için verilen serbest zaman sonrası otele dönüş.

  4. Gün: 26.ARALIK .2021 / PAZAR (METEORA - YANYA)

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkışımızı yapıp Meteora gezimiz için yola çıkıyoruz. Meteora Kalambaka kasabası yakınlarında bulunan kayalık bir bölgedir.  Adı "havada asılı" anlamına gelmektedir. Bu inanılmayacak derecede uzun ve dik kayaları her görüşünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Muazzam bir jeolojisi olan bu yerde manastırlar bu zirvelere dengelenmiştir. Bölgede çok sayıda Ortodoks Kilisesi bulunmaktadır. 1988 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girmiştir. Buradaki öğle yemeği molamızdan sonra yola devam edip Yanya' ya gidiyoruz. İlk olarak şehir turumuzu yapıyoruz. Tepedelenli Ali Paşa ile özdeşleşmiş şehirde önemli eserleri görüyoruz. Önce Yanya Kalesi' ni ve burada çok iyi halde korunan Aslan Paşa Cami' ini ziyaret ettikten sonra, Yanya Kalesi' nin bir bölümü olan iç kaleye varıp Fethiye Camii ve Ali Paşanın Türbesi' ni görüyoruz. Sonra hemen yanı başında bulunan Yanya Adası' na geçmek için gölün kıyısına gidip tekneye biniyoruz. On dakikalık tekne yolculuğunun ardından Tepedelenli Ali Paşa' nın öldürüldüğü ve şimdi müze olan evini ziyaret ediyoruz. Şehri tanıyıp ardından Palladion Otel' e gidip odalarımıza yerleşiyoruz.

  5. Gün: 27.ARALIK .2021 / PAZARTESİ (SEREZ - DRAMA)
  Otelimizdeki kahvaltımızdan sonra Selanik üzerinden Serez' e doğru hareket ediyoruz. Özgürlük Meydanı, Vilayet Binası, Çandarlı İbrahim Paşa Bedesteni ve Zincirli Camii yürüyüş turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Kent merkezinde Osmanlı Dönemi yapılarından olan ve mübadele sonrası kiliseye çevrilen Beyazıt Cami’sini gördükten sonra, küçük ve dar sokaklardan oluşan çarşısını gezmek üzere serbest zaman veriyoruz. Sonra Ecdadın bıraktığı izleri taşıyan bunun yanında türkülere ve şiirlere konu olmuş sımsıcak bir şehir Drama’ ya geliyoruz. Yunanistan ’ın Doğu Makedonya bölümünün en göze çarpan yerleşimidir. Burada Noel için süslenen sokaklar dikkatimizi çekmekte olup şehrin merkezi konumundaki park içerisinde kurulan Noel Baba Köyü' nü geziyoruz. Sonra dönüş yolculuğumuza geçip gümrük işlemlerimizin ardından İpsala, Çanakkale, Edremit yol güzergahı üzerinden devam edip sabaha karşı Ayvalık' ta oluyoruz.
   
  Başka bir MEİS Turizm Organizasyonu’ nda buluşmak dileğiyle……

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • ULAŞIM BEDELİ
  • REHBERLİK HİZMETLERİ
  • 4 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA
  • SEYAHAT SİGORTASI
  • ŞEHİR VERGİLERİ

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ
  • MÜZE & ÖREN GİRİŞ ÜCRETLERİ
  • 50 TL YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI
  • 65 YAŞ ÜSTÜ SEYAHAT SİGORTA FARKI
  • VİZE ÜCRETİ (130 €URO) 

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  22.12.2021275,00 349,00 275,00 0 - 5 Yaş 75,00
  6 - 11 Yaş 140,00
  0 - 5 Yaş 75,00
  6 - 11 Yaş 140,00
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  KIBRIS TURU ARALIK 2021
  3 GÜN 2 GECE 21.12.2021
  KIBRIS TURU ARALIK 2021
  2649.00 TL Kişi Başı

  21.ARALIK.2021 / SALI Salı gecesini Çarşambaya bağlayan gece yarısı saat 01.00’ de Ayvalık’ dan İzmir Havaalanı’ na hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz moladan sonra sabaha karşı saat 05.00 civarı havalimanında oluyoruz.

  CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
  5 GÜN 4 GECE 22.12.2021
  CHRİSTMAS TATİLİNE ÖZEL YUNANİSTAN TURU
  275.00 EUR Kişi Başı

  22.ARALIK.2021 / ÇARŞAMBA Ayvalık tan akşam saat 19:00’ da hareket ediyoruz. Edremit – Çanakkale yol güzergahı üzerinden yolumuza devam edip gece yarısı İpsala Sınır Kapısında Gümrük çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Kipi Gümrük Kapısında ki giriş işlemlerimizin ardından Yunanistan’ a giriş yapıyoruz ve Gümülcine’ ye doğru yol alıyoruz.

  2022 YILBAŞI YUNANİSTAN TURU
  3 GÜN 2 GECE 30.12.2021
  2022 YILBAŞI YUNANİSTAN TURU
  149.00 EUR Kişi Başı

  30.ARALIK.2021/ PERŞEMBE Akşam saat 20.30’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Ayvalık - Edremit - Çanakkale - Keşan yol güzergahı üzerinden İpsala Sınır Kapısına geliyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...