Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları

Midilli Pedra

Petra Lesvos adasının kuzeybatısında Molivos’a yakın bir yerleşimdir. Köyün etrafında yemyeşil bir vadi kıyıda ise uzun bir plaj vardır. Ana cazibe 40 m yüksekliğindeki kaya üstünde inşa edilen Meryem Ana kilisesi. Rivayete göre Meryem ana ikonunu taşıyan bir kaptan gece ikonunun kaybolduğunu anlamış, kayanın zirvesinde garip bir ışık fark etmiş, orada Meryem ana ikonunu bulmuş ve oraya kilise yaptırmaya karar vermiş.

Kiliseye gitmek istiyorsanız, 114 oyma taş basamakları tırmanmanız lazım. Ödülünüz ! Nefes kesen manzarası.Oraya yakın Hagios Nikolaos kilisesi görülmeye değerdir.

Petra 19 & 20 yüzyıla ait eski konaklar ve güzel bahçelerle doludur. Oldukça ilginç olan Varelcidena konağı, merkez meydanına çok yakındır. Yeni restore edilen bu konak muhteşem duvar resimleri ve iç tasarımı sayesinde benzersiz bir müze olmuştur.

Petra da çok gelişmiş bir turizm vardır. Ğeniş bir yelpaze gibi açılan oteller, odalar, pansiyonlar, restoranlar, kafeler ve barlar Petranın güzelliğini ve geleneksel karakterini bozmadan onu canlı bir yer yapıyor. Patra’nın plajı adanın en güzel ve düzenli yeridir. Patra’nın koyunda Hagios Giorgis, Mikro Nisi, Glaronisi ve Mirmingi adlı 4 adacık görülür. Bu adacıklar kuş gözlemevleri ayni zamanda yabani kuşların hayatını koruyan bölgeler olarak ilan edilmiştir.

Petra ‘ya bitişik kavak ve ceviz ağaçları arasında muhteşem manzaralı grafik Petri yer alır. Yol "Ahilleopigada" götürür.Orada bulunan kaynaktan Aşil ‘in su içtiği soyleniyor. Eğer biraz daha pastoral bir sahne istiyorsanız civardaki diğer pitoresk köyler ziyaret edebilirsiniz. Bunlar, Afionas, Skutaros, Stipsi ve İpsilometopo dur.

DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...