Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2024
DOĞU ANADOLU TURLARI 2024

DOĞU ANADOLU TURLARI 2024 Hakkında Genel Bilgiler

DOĞU ANADOLU TURU
9 GÜN / 8 GECESİVAS - ERZİNCAN - ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS - DOĞUBAYAZIT - VAN - MUŞ - ELAZIĞ - MALATYA - KAYSERİ - KAPADOKYA


TUR TARİHLERİ : 09.NİSAN.2024 SALI  /  20.MAYIS.2024 - PAZARTESİÇIKIŞ GÜNÜ :
Akşam saat 20:00' de Ayvalık' tan yola çıkıyoruz. Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Ankara yol güzergâhını takip ederek, yolda vereceğimiz molalar eşliğinde sabah saatlerinde turumuzun ilk durağı olan Sivas' a varıyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER: SİVAS - ERZİNCAN - ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS - DOĞUBAYAZIT - VAN - MUŞ - ELAZIĞ - MALATYA - KAYSERİ - KAPADOKYA
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: (SİVAS)

  Sabah kahvaltısı sonrası Cumhuriyet’ in ilanı sürecinde halkın birlik, beraberlik ve bütünlüğünün temellerinin atıldığı Sivas Kongresinin yapıldığı Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Şifaiye Medresesi ve Hükümet Konağı' nı görüyoruz. Daha sonra öğle yemeği için Sivas Köftesinin tadına bakıyoruz.
  Öğle yemeğinin ardından Buruciye Medresesi, Şifahane ve Çifte Minareli Medrese’ yi gezip Sivas Ulu Camii ile turumuza devam ediyoruz. Turumuzu bugünlük sonlandırıp alışveriş ve şehri keşfetmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonra Sivas 4* Buruciye vb. Otel’ e vb. yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

  2. Gün: ERZİNCAN - ERZURUM

  Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Erzincan’ a gidiyoruz. Erzincan’ da ilk olarak Bakırcılar Çarşısı’ nı gezip ardından bitki örtüsü, serin havası ve doğal güzellikleri ile bizleri büyüleyen Girlevik Şelalesi' ne gidiyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Erzurum’ a hareket ediyoruz. Tarihi Erzurum kale bölgesinde bulunan Üç kümbetler göreceğimiz yerler arasındadır. Erzurum' un simgesi olan Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii' yi görüp ve Tarihi Erzurum Evlerinde çay ve kahve molası veriyoruz. Gezimizin devamında Yakutiye Medresesi' ni ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Erzurum Kongre Binası' nı ziyaret ediyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Grand Çatalkaya vb. Otel’ e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  3. Gün: (ERZURUM - SARIKAMIŞ)

  Sabah Kahvaltımızdan sonra çıkışımızı yapıp Çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Meşhur oltu taşını almayı unutmayınız :)  Erzurum' dan ayrılıp Kars' a yolculuğumuza başlıyoruz. Aras Nehri’ ni takip ederek 37.000 Mehmetçiğimizin donarak şehit düştüğü Allah-u Ekber dağlarını aşıp Sarıkamış' a ulaşıyoruz. Burada Katerina Köşkü' nü panaromik olarak görüyoruz. Ardından Sarıkamış Şehitleri Yol Anıtı' nı ziyaret ediyoruz. Sonra konaklamamız için Kars' ta bulunan Kars Park veya Işıl Park vb. Otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Akşam yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Kars sokaklarında gece yürüyüşü yapıyoruz.

  4. Gün: (KARS - ÇILDIR GÖLÜ – ANİ ÖREN YERİ)

  Sabah kahvaltısı sonrası 1001 kiliseli şehir olarak anılan bu şehirde, Ermenistan sınırında bulanan tarihi Ani Ören Yeri' ni ziyaret ediyoruz. Yine burada bulunan Ermenistan ülke sınırı olan Arpaçay Nehrini görüp, ilk Türk İslam Camiisi olan Menuçehr Camii' ni fotoğraflıyoruz. Buradan ayrılıp yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Çıldır gölüne varıyoruz. Çıldır Gölü deniz seviyesinden 1956 metre yükseklikte ve 25 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Burada çay, kahve ve fotoğraf molası verdikten sonra Kars şehir merkezine geçip öğle yemeğimizi kaz, hengel, piti ve evelik çorbası gibi yöresel lezzetler ile yiyoruz. Yemek sonrası Kars sokaklarını arşınlayarak tarihi kale bölgesinde Kümbet Camiisi, tarihi hamamlar (cuma hamamı, mazlum ağa hamamı, muradiye hamamı) ve taş köprüyü gezip fotoğraf çekiyoruz. Ardından vatan şaiirimiz Namık Kemal' in dedesiyle bir süre yaşadığı yer olan evi görüyoruz. Sonrasında Çarlık Rusyanın 40 yıllık yönetimi altında geçen sürede inşa edilen yapıları görüp, Kars Kanlı Tabya Müzesi' ni geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Karst' a otelimizde olup, dileyen misafirlerimizle yemek sonrası Kafkas Gecesi (ekstra) eğlencesine gidiyoruz.

  5. Gün: (DOĞUBAYAZIT - VAN)

  Sabah kahvaltısı sonrası çıkışımızı yapı, Iğdır ovasından geçerek ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı dağını seyrederek İshak Paşa Sarayı' na ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ ın 7 kilometre güneydoğusunda, Eski Beyazıt’a ve ovaya hakim yüksek bir tepenin üzerine kurulmuş, pek çok bölümleri olan komple bir saraydır. Birinci Dünya Savaşı' na kadar Bayezid Sancağı bu saraydan yönetilmiştir. Rehberimizden bilgileri dinledikten sonra buradan ayrılıp Doğu Beyazıt' ta öğlen yemeğimizi (Abdigör köfte, kavurma vb.) alıp, 2644 metre rakımlı sönmüş volkanik bir dağ olan Tendürek dağ geçidini aşarak Van' ın Çaldıran ilçesini geride bırakıyor ve Muradiye ilçesindeki Muradiye Şelalesi' ne ulaşıyoruz. Tendürek Dağından beslenen Bend-i Mahi Çayı üzerindeki görkemli Muradiye Şelalesi nin yüksekliği 18 metredir. Bu güzel doğa harikasını gördükten sonra Van' ın Urartulardan kalan Savat işçiliği (Gümüş) ve Van kedilerini görüp, konaklama için Van' da bulunan 4* Royal Palas vb. Otel’ e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  6. Gün: (VAN - MUŞ)

  Sabah kahvaltısından sonra Van Kalesi' ni panaromik olarak fotoğraflayıp, Van Müzesi' ni geziyor ve Van Gölü' nün içinde yer alan ikinci büyük ada olan Akdamar Adası ve Kilisesini görmek için teknemizi alacağımız Van' ın Edremit ilçesine doğru yola çıkıyoruz. İskele ye varıp (ekstra) tekneye binip yaklaşık yarım saat yolculuk sonrası Akdamar Adası na ulaşıyoruz. Akdamar Kilisesi Adanın güneydoğusuna kurulmuştur. Kutsal Haç adına Vaspurakan Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yılları arasında Keşiş Manuel' e yaptırılmıştır. İskele ye geri vardığımızda öğle yemeğimizi (İnci kefali, kaburga vb.) yedikten sonra Ahlat Selçuklu Mezarlığı' nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra konaklama yapacağımız otelimizin bulunduğu Muş' a hareket ediyoruz. 4* Diyar Paris vb. Otel' e yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

  7. Gün: (ELAZIĞ - HARPUT - MALATYA)

  Sabah kahvaltısı sonrası çıkışımızı yapıp, Bingöl-Elazığ yolunda bulunan 33 Er Şehitliğini ziyaret ediyor ve Elazığ tarihi Harput yerleşimine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Harput' ta Ulu Camii ( Eğri minare), Sara Hatun Camiisi, Harput Kalesi, Arap Baba Türbesi' ni geziyor ve daha birçok tarihi yapıyı keşfetmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Kömürhan Köprüsü' nden geçerek kayısı diyarı Malatya' ya doğru yola çıkıyoruz. Malatya' da Battal Gazi, Ulu Camii, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı' nı görüp kayısı cenneti Şire pazarında günü noktalayıp alışverişimizi yapıp Malatya' da bulunan 4* Anemon vb. Otel' e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  8. Gün: (DARENDE - KAYSERİ)

  Sabah otelde aldığımız kahvaltıdan sonra 7000 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Malatya' nın güzel ilçesi Darende' ye yolculuğumuz başlıyoruz. Burada Somuncu Baba Türbesi' ni ziyaret ediyoruz. Ardından Darende' nin en fazla turistik olarak ziyaret edilen yerlerinden biri olan Tohma Kanyonu' nu görüyoruz. Güzel anılarla buradan ayrılıp Kayseri’ ye doğru hareket ediyoruz. Öncelikle Kayseri Kalesi’ nin bulunduğu alanda mola verip kaleyi fotoğraflıyoruz. Daha sonra Döner Kümbet, Saat Kulesi ve Gevher Nesibe Medresesi’ ni ziyaret ediyoruz. Rehberimiz güzel anlatımıyla bilgileri dinleyip bugünlük turumuzu sonlandırıyoruz. Kayseri 4* Newway / The Loft vb. Otel’ e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. 

  9. Gün: (KAPADOKYA)

  Sabah kahvaltımızdan sonra Kayseri’ deki otelimizden ayrılıp Nevşehir’ e doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi yiyoruz ve ardından Üçlü, birleşik ve tek peri bacalarının olduğu Paşabağ’ a geliyoruz. Burada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Dervent Vadisi’ ne geçiyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğrayıp şekil aldığı bölgeyi görüyoruz. Güzel anılarla buradan ayrılıp Göreme’ den geçerek Güvercinlik Vadisi' ne geliyoruz. Uçhisar ve Göreme arasındaki bu geniş vadi, adını gerçekten de güvercinlerden alır. Rivayete göre, 9. Yüzyılda başlayan güvercin yetiştiriciliği ile beraber burada yaşayanların dikkatini çeken üzüm yetiştiriciliğinde güvercin gübresinin çok faydalı olduğudur.
  Çanak Çömlek Atölyelerini ve Onyx Taşı Atölyeleri’ ni geziyoruz. Alışveriş için verdiğimiz serbest zaman sonrasında Ayvalık’ a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

     Başka bir MEİS Turizm Organizasyonunda buluşmak dileğiyle…


  ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 18.749 TL

  TEK KİŞİLİK ODA FİYATI : 24.499 TL

  0 - 6 YAŞ : 6.499 TL   &    7 - 11 YAŞ : 12.749 TL

   

   

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 8 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Ulaşım Bedeli
  • Rehberlik Hizmeti ve kültür turları
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Meis Turizm Güvencesi

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle Yemekleri ve içecekler
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Kafkas Gecesi Eğlencesi
  • Akdamar Adası Ulaşım

   

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  NOT :

  1- Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.

  2- Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
  3- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  4- Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
  5- Çocuk fiyatları 2 yetişkinin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 13.06.2024
  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  1.249,00 TL Kişi Başı

  HER PERŞEMBE / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 06:00' da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran' da kahvaltı molası verip sonra yolumuza devam ediyoruz. Manisa – Salihli yol güzergâhı üzerinden Kula’ya hareket ediyoruz. Kula, Sandal, Divlit Volkan Krateri

  MİDİLLİ ADASI GÜNÜBİRLİK PETRA MOLYVOS MANDAMADOS TURU
  GÜNÜBİRLİK 13.06.2024
  MİDİLLİ ADASI GÜNÜBİRLİK PETRA MOLYVOS MANDAMADOS TURU
  60,00 EUR Kişi Başı

  HER GÜN ÇIKIŞLI Saat 08:00 da Ayvalık gümrüğünde buluşuyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından saat 09:00 civarında Midilli’ ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumuzu Ege Denizinin kucağında geçiriyoruz.

  YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
  5 GÜN 4 GECE 13.06.2024
  YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
  325,00 EUR Kişi Başı

  Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Edremit-Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısında oluyoruz.

  KAZDAĞLARI ŞELALELER TURU
  GÜNÜBİRLİK 13.06.2024
  KAZDAĞLARI ŞELALELER TURU
  749,00 TL Kişi Başı

  HER PAZARTESİ – PERŞEMBE – CUMARTESİ / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Dünya’ nın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış olan, Antik Dönemde de İda Dağı olarak adlandırılan Kazdağları’ na doğru hareket ediyoruz. Zeytinli Köyü’ ndeki molamızın ardından Beyoba Köyü üzerinden

  MİDİLLİ ADASI HER CUMA 3 GÜN 2 GECE
  3 GÜN 2 GECE 14.06.2024
  MİDİLLİ ADASI HER CUMA 3 GÜN 2 GECE
  199,00 EUR Kişi Başı

  HER CUMA ÇIKIŞLI (MERKEZ & GERA & AGIASOS ) Sabah saat 08:00’da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’da Midilli Gümrük’te oluyoruz. Valizleri otobüsün bagajına yerleştiriyoruz.

  HER SALI ve CUMA ÇIKIŞLI 3 GÜN 2 GECE 5 YILDIZLI MYTHİCAL COAST HOTEL
  3 GÜN - 2 GECE 14.06.2024
  HER SALI ve CUMA ÇIKIŞLI 3 GÜN 2 GECE 5 YILDIZLI MYTHİCAL COAST HOTEL
  239,00 EUR Kişi Başı

  HER SALI VE CUMA ÇIKIŞLI Sabah saat 08:00’ da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz.

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 15.06.2024
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  139,00 EUR Kişi Başı

  HER CUMARTESİ ÇIKIŞLI (MERKEZ & GERA & AGIASOS) Sabah saat 08:00’ da Ayvalık gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz.

  ASSOS BEHRAMKALE TURU
  GÜNÜBİRLİK 15.06.2024
  ASSOS BEHRAMKALE TURU
  899,00 TL Kişi Başı

  HER PERŞEMBE, CUMARTESİ GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Saat 11:00 civarı Behramkale’ ye varıyoruz. Behramkale Köyü, antik kent surları içinde yer alan ve sadece 150 haneli bir yerleşim yeridir.

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  GÜNÜBİRLİK 15.06.2024
  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  999,00 TL Kişi Başı

  HER ÇARŞAMBA - CUMARTESİ / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00 de Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Çanakkale Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Buradan Eceabat' a geçiyoruz.

  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  GÜNÜBİRLİK 15.06.2024
  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  999,00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Alaçatı’ ya geliyoruz. Alaçatı, tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgar alması sebebiyle rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...