Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
DOĞU ANADOLU TURLARI 2022
 • KİŞİ BAŞI: 3499.00 TL
 • KONAKLAMA: 9 GÜN & 8 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 13 Eylül
 • KONAKLAMA YERİ: Buruciye Otel - Grand simay otel- Işıl Park otel - Ramada By Wyndham Otel - Muş Diyar Paris - Avşar Otel - Kayseri The Loft Otel -
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  DOĞU ANADOLU TURLARI 2022 Hakkında Genel Bilgiler

  DOĞU ANADOLU TURU


  9 GÜN / 8 GECE


  SİVAS - KEMALİYE - ERZİNCAN - ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS - DOĞUBAYAZIT - VAN - MUŞ - ELAZIĞ - MALATYA - KAYSERİ - KAPADOKYA


  TUR TARİHLERİ

  13.EYLÜL.2022

   

  ÇIKIŞ GÜNÜ

  13 EYLÜL SALI
  Akşam saat 20:00' de Ayvalık' tan yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde sabah saatlerinde turumuzun ilk durağı olan Sivas' a varıyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER: SİVAS - KEMALİYE - ERZİNCAN - ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS - DOĞUBAYAZIT - VAN - MUŞ - ELAZIĞ - MALATYA - KAYSERİ - KAPADOKYA
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: (SİVAS)

  Sabah kahvaltısı sonrası Cumhuriyet’ in ilanı sürecinde halkın birlik, beraberlik ve bütünlüğünün temellerinin atıldığı Sivas Kongresinin yapıldığı Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi, Şifaiye Medresesi ve Hükümet Konağı' nı görüyoruz. Daha sonra öğle yemeği için Sivas Köftesinin tadına bakıyoruz.
  Öğle yemeğinin ardından Buruciye Medresesi, Şifahane ve Çifte Minareli Medrese’ yi gezip Sivas Ulu Camii ile turumuza devam ediyoruz. Turumuzu bugünlük sonlandırıp alışveriş ve şehri keşfetmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Sonra Sivas Buruciye Otel’ e yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

   

  2. Gün: (KEMALİYE-KARANLIK KANYON-ERZİNCAN)

  Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Kemaliye’ ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk sonrasında öğle saatlerinde Erzincan' a bağlı Kemaliye ilçesine ulaşıyoruz. Kemaliye, eski adıyla Eğin, Erzincan ilinin dokuz ilçesinden biridir. Aynı zamanda "Orada bir köy var uzakta..." dizeleriyle tanınan şair Ahmet Kutsi Tecer' in Apçağa köyü de burada bulunmaktadır. Buradaki öğle yemeği molamızın ardından dolmuşlara binerek Dünyanın 2' nci büyük kanyonu olan Karanlık Kanyon' a gidiyoruz. Karanlık Kanyon, Munzur Dağları üzerinde Karasu Nehri' nin oluşturduğu bir kanyondur. Uzunluğunun 25 kilometre, yüksekliğininse ortalama 500-600 metre olduğu bilinmektedir. Bu güzel doğa harikasını görüp, Taş yolda yürüdükten sonra Kemaliye merkeze ulaşıyoruz. Oldukça keyifli bir yer olan Taş dibi mahallesinde yer alan Lökhane’ leri görüyoruz. Burada lök yapımını gördükten sonra Erzincan’ a gidiyoruz. Erzincan’ da ilk olarak Bakırcılar Çarşısı’ nı gezip ardından konaklamamızı yapacağımız grand simay otel' e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  3. Gün: (ERZURUM - SARIKAMIŞ)

  Sabah Kahvaltımızdan sonra çıkışımızı yapıp bitki örtüsü, serin havası ve doğal güzellikleri ile bizleri büyüleyen Girlevik Şelalesi' ne gidiyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Erzurum’ a hareket ediyoruz. Tarihi Erzurum kale bölgesinde bulunan Üç kümbetler göreceğimiz yerler arasındadır. Erzurum' un simgesi olan Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii' yi görüp ve Tarihi Erzurum Evlerinde çay ve kahve molası veriyoruz. Gezimizin devamında Yakutiye Medresesi' ni ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Erzurum Kongre Binası' nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizde meşhur cağ kebabının tadına bakıp, kadayıf dolma ile ağzımızı tatlandırıyoruz. Yemek sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Meşhur oltu taşını almayı unutmayınız :)  Erzurum' dan ayrılıp Kars' a yolculuğumuza başlıyoruz. Aras Nehri’ ni takip ederek 37.000 Mehmetçiğimizin donarak şehit düştüğü Allah-u Ekber dağlarını aşıp Sarıkamış' a ulaşıyoruz. Burada Katerina Köşkü' nü panaromik olarak görüyoruz. Ardından Sarıkamış Şehitleri Yol Anıtı' nı ziyaret ediyoruz. Sonra konaklamamız için Kars' ta bulunan Işıl Park otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Akşam yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Kars sokaklarında gece yürüyüşü yapıyoruz.

  4. Gün: (KARS - ÇILDIR GÖLÜ – ANİ ÖREN YERİ)

  Sabah kahvaltısı sonrası 1001 kiliseli şehir olarak anılan bu şehirde, Ermenistan sınırında bulanan tarihi Ani Ören Yeri' ni ziyaret ediyoruz. Yine burada bulunan Ermenistan ülke sınırı olan Arpaçay Nehrini görüp, ilk Türk İslam Camiisi olan Menuçehr Camii' ni fotoğraflıyoruz. Buradan ayrılıp yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Çıldır gölüne varıyoruz. Çıldır Gölü deniz seviyesinden 1956 metre yükseklikte ve 25 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Burada çay, kahve ve fotoğraf molası verdikten sonra Kars şehir merkezine geçip öğle yemeğimizi kaz, hengel, piti ve evelik çorbası gibi yöresel lezzetler ile yiyoruz. Yemek sonrası Kars sokaklarını arşınlayarak tarihi kale bölgesinde Kümbet Camiisi, tarihi hamamlar (cuma hamamı, mazlum ağa hamamı, muradiye hamamı) ve taş köprüyü gezip fotoğraf çekiyoruz. Ardından vatan şaiirimiz Namık Kemal' in dedesiyle bir süre yaşadığı yer olan evi görüyoruz. Sonrasında Çarlık Rusyanın 40 yıllık yönetimi altında geçen sürede inşa edilen yapıları görüp, Kars Kanlı Tabya Müzesi' ni geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Karst' a otelimizde olup, dileyen misafirlerimizle yemek sonrası Kafkas Gecesi (ekstra) eğlencesine gidiyoruz.

  5. Gün: (DOĞUBAYAZIT - VAN)

  Sabah kahvaltısı sonrası çıkışımızı yapı, Iğdır ovasından geçerek ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı dağını seyrederek İshak Paşa Sarayı' na ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ ın 7 kilometre güneydoğusunda, Eski Beyazıt’a ve ovaya hakim yüksek bir tepenin üzerine kurulmuş, pek çok bölümleri olan komple bir saraydır. Birinci Dünya Savaşı' na kadar Bayezid Sancağı bu saraydan yönetilmiştir. Rehberimizden bilgileri dinledikten sonra buradan ayrılıp Doğu Beyazıt' ta öğlen yemeğimizi (Abdigör köfte, kavurma vb.) alıp, 2644 metre rakımlı sönmüş volkanik bir dağ olan Tendürek dağ geçidini aşarak Van' ın Çaldıran ilçesini geride bırakıyor ve Muradiye ilçesindeki Muradiye Şelalesi' ne ulaşıyoruz. Tendürek Dağından beslenen Bend-i Mahi Çayı üzerindeki görkemli Muradiye Şelalesi nin yüksekliği 18 metredir. Bu güzel doğa harikasını gördükten sonra Van' ın Urartulardan kalan Savat işçiliği (Gümüş) ve Van kedilerini görüp, konaklama için Van' da bulunan Ramada By Wyndham Otel’ e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  6. Gün: (VAN - MUŞ)

  Sabah kahvaltısından sonra Van Kalesi' ni panaromik olarak fotoğraflayıp, Van Müzesi' ni geziyor ve Van Gölü' nün içinde yer alan ikinci büyük ada olan Akdamar Adası ve Kilisesini görmek için teknemizi alacağımız Van' ın Edremit ilçesine doğru yola çıkıyoruz. İskele ye varıp tekneye biniyoruz yaklaşık yarım saat yolculuk sonrası Akdamar Adası na ulaşıyoruz. Akdamar Kilisesi Adanın güneydoğusuna kurulmuştur. Kutsal Haç adına Vaspurakan Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yılları arasında Keşiş Manuel' e yaptırılmıştır. İskele ye geri vardığımızda öğle yemeğimizi (İnci kefali, kaburga vb.) yedikten sonra Ahlat Selçuklu Mezarlığı' nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra konaklama yapacağımız otelimizin bulunduğu Muş' a hareket ediyoruz. Muş Diyar Paris Otel' e yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

  7. Gün: (ELAZIĞ - HARPU - MALATYA)

  Sabah kahvaltısı sonrası çıkışımızı yapıp, Bingöl-Elazığ yolunda bulunan 33 Er Şehitliğini ziyaret ediyor ve Elazığ tarihi Harput yerleşimine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Harput' ta Ulu Camii ( Eğri minare), Sara Hatun Camiisi, Harput Kalesi, Arap Baba Türbesi' ni geziyor ve daha birçok tarihi yapıyı keşfetmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Kömürhan Köprüsü' nden geçerek kayısı diyarı Malatya' ya doğru yola çıkıyoruz. Malatya' da Battal Gazi, Ulu Camii, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı' nı görüp kayısı cenneti Şire pazarında günü noktalayıp alışverişimizi yapıp Malatya' da bulunan Avşar Otel' e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  8. Gün: (DARENDE - KAYSERİ)

  Sabah otelde aldığımız kahvaltıdan sonra 7000 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Malatya' nın güzel ilçesi Darende' ye yolculuğumuz başlıyoruz. Burada Somuncu Baba Türbesi' ni ziyaret ediyoruz. Ardından Darende' nin en fazla turistik olarak ziyaret edilen yerlerinden biri olan Tohma Kanyonu' nu görüyoruz. Güzel anılarla buradan ayrılıp Kayseri’ ye doğru hareket ediyoruz. Öncelikle Kayseri Kalesi’ nin bulunduğu alanda mola verip kaleyi fotoğraflıyoruz. Daha sonra Döner Kümbet, Saat Kulesi ve Gevher Nesibe Medresesi’ ni ziyaret ediyoruz. Rehberimiz güzel anlatımıyla bilgileri dinleyip bugünlük turumuzu sonlandırıyoruz. Kayseri The Loft Otel’ e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. 

  9. Gün: (KAPADOKYA)

  Sabah kahvaltımızdan sonra Kayseri’ deki otelimizden ayrılıp Nevşehir’ e doğru yola çıkıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi yiyoruz ve ardından Üçlü, birleşik ve tek peri bacalarının olduğu Paşabağ’ a geliyoruz. Burada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Dervent Vadisi’ ne geçiyoruz. Kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğrayıp şekil aldığı bölgeyi görüyoruz. Güzel anılarla buradan ayrılıp Göreme’ den geçerek Güvercinlik Vadisi' ne geliyoruz. Uçhisar ve Göreme arasındaki bu geniş vadi, adını gerçekten de güvercinlerden alır. Rivayete göre, 9. Yüzyılda başlayan güvercin yetiştiriciliği ile beraber burada yaşayanların dikkatini çeken üzüm yetiştiriciliğinde güvercin gübresinin çok faydalı olduğudur. 
  Çanak Çömlek Atölyelerini ve Onyx Taşı Atölyeleri’ ni geziyoruz. Alışveriş için verdiğimiz serbest zaman sonrasında Ayvalık’ a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.
  Başka bir MEİS Turizm Organizasyonunda buluşmak dileğiyle…

   

  PİYASALARININ DURUMUNDAN DOLAYI FİYATLARDA GÜNCELLEME YAPILABİLİR.

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 8 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Ulaşım Bedeli
  • Rehberlik Hizmeti ve kültür turları
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Meis Turizm Güvencesi

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle Yemekleri ve içecekler
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Kafkas Gecesi Eğlencesi

   

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  13.09.20223.499,00 TL4.299,00 TL 3.499,00 TL0 - 5 Yaş 1.349,00 TL
  6 - 11 Yaş 2.499,00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  1- Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
  2- Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
  3- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  4- Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
  5- Çocuk fiyatları 2 yetişkinin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

   

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  MİDİLLİ ADASI HER CUMA 3 GÜN 2 GECE
  3 GÜN 2 GECE 27.05.2022
  MİDİLLİ ADASI HER CUMA 3 GÜN 2 GECE
  149.00 EUR Kişi Başı

  HER CUMA ÇIKIŞLI Sabah saat 08:00’da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’da Midilli Gümrük’te oluyoruz.

  GÖKÇEADA TURLARI 2022
  2 GÜN & 1 GECE 28.05.2022
  GÖKÇEADA TURLARI 2022
  799.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 07:00’ da Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Eceabat’ a feribotla geçişimizi yapıp sonra Kabatepe' den de saat 13:00 feribotuyla Gökçeada’ ya geçiyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik deniz yolculuğumuz sonrasında GÖKÇEADA' ya varıyoruz.

  SAMOS ADASI 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 28.05.2022
  SAMOS ADASI 2 GÜN 1 GECE
  109.00 EUR Kişi Başı

  Cumartesi sabaha karşı saat 03:30 civarı Ayvalık, Salihleraltı, Dikili ,Bergama, İzmir’e doğru yolca çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kısa molanın ardında sabah saat 07.00’de Sığacık Teos Marina’da Check-in işlemlerimiz için hazır oluyoruz

  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  GÜNÜBİRLİK 28.05.2022
  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  325.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00‘ da Ayvalık‘ tan hareket ediyoruz. Şakran’ daki molamızın ardından Türkiye’ nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ ye gidiyoruz.

  URLA KARABURUN MORDOĞAN TURU
  GÜNÜBİRLİK 28.05.2022
  URLA KARABURUN MORDOĞAN TURU
  299.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00 da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran' da vereceğimiz mola sonrasında temiz havası, zeytini, enginarı, lezzetli deniz ürünleriyle Ege’nin güzel ilçelerinden biri olan Urla’ ya varıyoruz.

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  GÜNÜBİRLİK 28.05.2022
  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  299.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00 de Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Çanakkale Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Buradan Eceabat' a geçiyoruz. Feribot yolculuğumuz yaklaşık 25 dakika sürüyor. Kilitbahir Kalesi' ni ve Namazgah Tabyası' nı karşıdan görerek ilk önce Mecidiye Tabyası' na ulaşıyoruz

  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  GÜNÜBİRLİK 28.05.2022
  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  249.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ Sabah saat 09:00' da siz değerli misafirlerimizle birlikte sosyal mesafemizi koruyarak Ayvalık' tan yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzdan sonra Şakran' da kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında rotamızı KOZBEYLİ KÖYÜ’ ne doğru çeviriyoruz.

  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  GÜNÜBİRLİK 28.05.2022
  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  299.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Alaçatı’ ya geliyoruz. Alaçatı, tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgar alması sebebiyle rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 28.05.2022
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 EUR Kişi Başı

  HER CUMARTESİ / (MERKEZ & GERA & AGIASOS) Sabah saat 08:00’ da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’ da Midilli Gümrük’ te oluyoruz.

  MİDİLLİ ADASI TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜ BİRLİK 28.05.2022
  MİDİLLİ ADASI TURU GÜNÜBİRLİK
  55.00 EUR Kişi Başı

  30 NİSAN CUMARTESİ Saat 08:00 da Ayvalık gümrüğünde buluşuyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından saat 09:00 civarında Midilli’ ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumuzu Ege Denizinin kucağında geçiriyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...