Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • DOĞU ANADOLU TURU EKİM
DOĞU ANADOLU TURU EKİM
 • KİŞİ BAŞI: 2649.00 TL
 • KONAKLAMA: 9 GÜN & 8 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 14 Ekim
 • KONAKLAMA YERİ: Taşhan Otel - Polat Otel - Işıl Park - Royal Palace - Avşar Otel - Buruciye Otel
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  DOĞU ANADOLU TURU EKİM Hakkında Genel Bilgiler

  DOĞU ANADOLU TURU
  9 GÜN / 8 GECE

  AMASYA - ERZİNCAN - ERZURUM - KARS - DOĞUBAYAZIT - VAN - BİTLİS - BİNGÖL - MUŞ - ELAZIĞ - MALATYA - SİVAS - ANKARA

  ÇIKIŞ GÜNÜ : 14.EKİM.2021 / PERŞEMBE
  Akşam saat 21:00' de Ayvalık' tan yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde sabah saatlerinde turumuzun ilk durağı olan elması ile meşhur Amasya' ya varıyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER: AMASYA - ERZİNCAN - ERZURUM - KARS - DOĞUBAYAZIT - VAN - BİTLİS - BİNGÖL - MUŞ - ELAZIĞ - MALATYA - SİVAS - ANKARA
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: 15.EKİM.2021 / CUMA (AMASYA)
  Amasya' ya varışımızın ardından kahvaltımızı yapıyor ve gezimize başlıyoruz. Gezimize Hazeranlar konağı, tarihi Amasya Yalı Boyu Evleri, Saat Kulesi, Şehzadeler Yolu, Sabuncuoğlu Bimarhanesi ile başlıyoruz. Ardından Kral Kaya Mezarları' nı panoramik olarak görüyoruz. Devamında Atatürk Anıtı, Amasya Kongre Binası, Amasya Arkeoloji ve Mumya müzesi, ve son olarak 1485-1486 yılları arasında Osmanlı Sultanı II. Bâyezid’in talimatıyla Amasya Sancak Beyi Şehzade Ahmed tarafından yaptırılan 2.Beyazid Camii ve Külliyesi geziyoruz. Ardından şehri doya doya yaşamanız için serbest zaman veriyoruz ve sonra Amasya' da bulunan Taşhan Otel' e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  2. Gün: 16.EKİM.2021 / CUMARTESİ (ERZİNCAN)
  Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından Erzincan' a doğru yola çıkıyoruz. Molalarla ile birlikte yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından Erzincan' a varıyoruz. Burada ilk önce öğle yemeği olarak bölgenin yöresel yaprak dönerinin tadına bakıyoruz. Yemek sonrası Erzincan' ın bakırcılar çarşısını gezip alışveriş yapıyoruz. Ardından yolumuz üzerinde bulunan Ekşisu Mesire Alanı' nı görüyoruz. Ekşisu, doğal maden suyunun çıktığı, geniş park alanlarının bulunduğu, yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği, Erzincan'ın en gözde mesire alanlarından biridir. Buradan ayrılıp bitki örtüsü, serin havası ve doğal güzellikleri ile bizleri büyüleyen Girlevik Şelalesi' ne gidiyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Tercan' da bulunan Mama Hatun Türbesi' ni ziyaret ediyoruz. Dilimli bir gövde ve külâha sahip Mama Hatun Kümbeti, onu kuşatan yuvarlak çevre duvarı ile birlikte Anadolu’ da başka örneğine rastlanmayan bir plan şeması ve mimari özelliğe sahiptir. Sonra konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Erzurum' a doğru yolculuğumuz başlıyor. Akşam saatlerinde Erzurum Palandöken' de Polat Otel' e varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  3. Gün: 17.EKİM.2021 / PAZAR (ERZURUM - SARIKAMIŞ)
  Sabah kahvaltısı sonrası tarihi Erzurum kale bölgesinde bulunan Üç kümbetler, Erzurum' un simgesi olan Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii' yi görüyor ve Tarihi Erzurum Evlerinde çay ve kahve molası veriyoruz. Gezimizin devamında Yakutiye Medresesi' ni ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Erzurum Kongre Binası' nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizde meşhur cağ kebabının tadına bakıp, kadayıf dolma ile ağzımızı tatlandırıyoruz. Yemek sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Meşhur oltu taşını almayı unutmayınız :) Erzurum' dan ayrılıp Kars' a yolculuğumuza başlıyoruz. Öncelikle Aras nehri üzerinde bulunan tarihi Çobandede Köprüsü nde fotoğraf molası veriyoruz. Sonra 37.000 Mehmetçiğimizin donarak şehit düştüğü Allah-u Ekber dağlarını aşıp Sarıkamış' a ulaşıyoruz. Burada Katerina Köşkü' nü panaromik olarak görüyoruz. Ardından Sarıkamış Şehitleri Yol Anıtı' nı ziyaret ediyoruz. Sonra konaklamamız için Kars' ta bulunan Işıl Park otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Akşam yemek sonrası dileyen misafirlerimiz ile Kars sokaklarında gece yürüyüşü yapıyoruz.

  4. Gün: 18.EKİM.2021 / PAZARTESİ (KARS - ÇILDIR GÖLÜ)
  Sabah kahvaltısı sonrası 1001 kiliseli şehir olarak anılan bu şehirde, Ermenistan sınırında bulanan tarihi Ani Ören Yeri' ni ziyaret ediyoruz. Yine burada bulunan Ermenistan ülke sınırı olan Arpaçay Nehrini görüp, ilk Türk İslam Camiisi olan Menuçehr Camii' ni fotoğraflıyoruz. Buradan ayrılıp yaklaşık 1,5 saatlik yolculuk sonrası Çıldır gölüne varıyoruz. Çıldır Gölü deniz seviyesinden 1956 metre yükseklikte ve 25 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Burada çay, kahve ve fotoğraf molası verdikten sonra Kars şehir merkezine geçip öğle yemeğimizi kaz, hengel, piti ve evelik çorbası gibi yöresel lezzetler ile yiyoruz. Yemek sonrası Kars sokaklarını arşınlayarak tarihi kale bölgesinde Kümbet Camiisi, tarihi hamamlar (cuma hamamı, mazlum ağa hamamı, muradiye hamamı) ve taş köprüyü gezip fotoğraf çekiyoruz. Ardından vatan şaiirimiz Namık Kemal' in dedesiyle bir süre yaşadığı yer olan evi görüyoruz. Sonrasında Çarlık Rusyanın 40 yıllık yönetimi altında geçen sürede inşa edilen yapıları görüp, Kars Kanlı Tabya Müzesi' ni geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Karst' a otelimizde olup, dileyen misafirlerimizle yemek sonrası Kafkas Gecesi (ekstra) eğlencesine gidiyoruz.

  5. Gün: 19.EKİM.2021 / SALI (DOĞUBAYAZIT)
  Sabah kahvaltısı sonrası çıkışımızı yapı, Iğdır ovasından geçerek ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı dağını seyrederek İshak Paşa Sarayı' na ulaşıyoruz. Doğubayazıt’ ın 7 kilometre güneydoğusunda, Eski Beyazıt’a ve ovaya hakim yüksek bir tepenin üzerine kurulmuş, pek çok bölümleri olan komple bir saraydır. Birinci Dünya Savaşı' na kadar Bayezid Sancağı bu saraydan yönetilmiştir. Rehberimizden bilgileri dinledikten sonra buradan ayrılıp Doğu Beyazıt' ta öğlen yemeğimizi (Abdigör köfte, kavurma vb.) alıp, 2644 metre rakımlı sönmüş volkanik bir dağ olan Tendürek dağ geçidini aşarak Van' ın Çaldıran ilçesini geride bırakıyor ve Muradiye ilçesindeki Muradiye Şelalesi' ne ulaşıyoruz. Tendürek Dağından beslenen Bend-i Mahi Çayı üzerindeki görkemli Muradiye Şelalesi nin yüksekliği 18 metredir. Bu güzel doğa harikasını gördükten sonra Van' ın Urartulardan kalan Savat işçiliği (Gümüş) ve Van kedilerini görüp, konaklama için Van' da bulunan Royal Palace Otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  6. Gün: 20.EKİM.2021 / ÇARŞAMBA (VAN - BİTLİS)
  Sabah kahvaltısından sonra Van Kalesi' ni panaromik olarak fotoğraflayıp, Van Müzesi' ni geziyor ve Van Gölü' nün içinde yer alan ikinci büyük ada olan Akdamar Adası ve Kilisesini görmek için teknemizi alacağımız Van' ın Edremit ilçesine doğru yola çıkıyoruz. İskele ye varıp tekneye biniyoruz yaklaşık yarım saat yolculuk sonrası Akdamar Adası na ulaşıyoruz. Akdamar Kilisesi Adanın güneydoğusuna kurulmuştur. Kutsal Haç adına Vaspurakan Kralı I. Gagik tarafından 915-921 yılları arasında Keşiş Manuel' e yaptırılmıştır. buradaki gezimizi bitirip geri dönüş yapıyoruz. iskele ye vardığımızda öğle yemeğimizi (İnci kefali, kaburga vb.) yedikten sonra Ahlat Selçuklu Mezarlığı' nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Bitlis' te İhsaniye Medresesi' ni ziyaret ediyoruz. Zamanımız kalırsa Bitlis çarşıda serbest zaman veriyoruz. Bitlis' ten ayrıldıktan sonra Fırat Irmak' ının en büyük kollarından biri olan Murad Nehri üzerindeki tarihi Murad Köprüsü' nü görüyoruz. Burada fotoğraf molası verdikten sonra otele. Konaklama yapacağımız otelimizin bulunduğu Muş veya Bingöl' e hareket ediyoruz. .................. Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.

  7. Gün: 21.EKİM.2021 / PERŞEMBE (ELAZIĞ - MALATYA)
  Sabah kahvaltısı sonrası çıkışımızı yapıp, Bingöl-Elazığ yolunda bulunan 33 Er Şehitliğini ziyaret ediyor ve Elazığ tarihi Harput yerleşimine doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Harput' ta Ulu Camii ( Eğri minare), Sara Hatun Camiisi, Harput Kalesi, Arap Baba Türbesi' ni geziyor ve daha birçok tarihi yapıyı keşfetmeniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimizi yedikten sonra Kömürhan Köprüsü' nden geçerekn kayısı diyarı Malatya' ya doğru yola çıkıyoruz. Malatya' da Battal Gazi, Ulu Camii, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı' nı görüp kayısı cenneti Şire pazarında günü noktalayıp konaklama alışverişimizi yapıp Malatya' da bulunan Avşar Otel' e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  8. Gün: 22.EKİM.2021 / CUMA (DARENDE - SİVAS)
  Sabah kahvaltısı sonrası 7000 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Malatya' nın güzel ilçesi Darende' ye yolculuğumuz başlıyoruz. Burada Somuncu Baba Türbesi' ni ziyaret ediyoruz. Ardından Darende' nin en fazla turistik olarak ziyaret edilen yerlerinden biri olan Tohma Kanyonu' nu görüyoruz. Güzel anılarla buradan ayrılıp Sivas yolculuğumuz için yola çıkıyoruz. Sivas' a vardığımızda ilk önce öğle yemeği için Sivas Köftesinin tadına bakıyoruz. Yemek sonrası Şifahiye Medrese' si, Çifte Minareli Medrese, Kale Camii ve hamamı, Buruciye Medresesi ve Sivas Kongre Binası' nı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Buruciye Otel' e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  9. Gün: 23.EKİM.2021 / CUMARTESİ (ANKARA)
  Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra turumuzun son günü için başkentimiz Ankara' ya doğru hareket ediyoruz. Ankara' da ilk durağımız Atamızın ebedi istiratgahı olan Anıtkabir gezimiz olacaktır. Aslanlı yoldan hüzünlü bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Her ayrıntısı ince düşünülerek yapılmış Anıtkabir' i ziyaret ederken hem gururlanıp, hem de duygulanıyoruz. Ayrıca burada bulunan açık olması halinde Kurtuluş Savaşı Müzesi' ni de geziyoruz. Bu güzel anlarımızın ardından Anıtkabir' e veda ediyoruz. Sonrasında Ankara' nın Ulus Kentinde bulunan Gazi Mustafa Kemal' in yaşadığı dönemde yaptırılan Ankara' nın simgesi olan Ulus Heykeli ni görüyoruz. Tarihi İşbankası' nı fotoğrafladıktan sonra Eski Meclis ve Yeni Meclisi ziyaret ediyoruz... Tarihi Anklara tren garı' nı fotoğraflayıp başkent Ankara' ya veda edip bu güzel turumuzu noktalıyoruz. Bursa, Balıkesir istikametinden gece saatlerinde Ayvalık’ ta oluyoruz. Başka bir MEİS Turizm Organizasyonunda buluşmak dileğiyle…

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 8 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Ulaşım Bedeli
  • Rehberlik Hizmeti ve kültür turları
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • Meis Turizm Güvencesi

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle Yemekleri ve içecekler
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Kafkas Gecesi Eğlencesi

   

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  14.10.20212.649,00 TL3.399,00 TL 2.649,00 TL0 - 5 Yaş 1.249,00 TL
  6 - 11 Yaş 1.999,00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  1- Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
  2- Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
  3- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  4- Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
  5- Çocuk fiyatları 2 yetişkinin yanında 1 çocuk için geçerlidir.

   

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  BALIKLIOVA-ILDIR-ALAÇATI- GERMİYAN KÖYÜ TURU
  GÜNÜBİRLİK TUR 01.10.2021
  BALIKLIOVA-ILDIR-ALAÇATI- GERMİYAN KÖYÜ TURU
  160,00 TL Kişi Başı

  HER CUMA / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından küçük balıkçı kasabası olan Balıklıova’ da turumuza başlıyoruz.Balıklıova’nın un kurabiyesi ve damat helvası oldukça meşhurdur.

  KAZDAĞLARI ŞELALELER TURU
  GÜNÜBİRLİK 26.09.2021
  KAZDAĞLARI ŞELALELER TURU
  125,00 TL Kişi Başı

  HER SALI / CUMA / PAZAR - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:00’da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Dünya’ nın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış olan, Antik Dönemde de İda Dağı olarak adlandırılan Kazdağları’ na doğru hareket ediyoruz.

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  GÜNÜBİRLİK 25.09.2021
  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  175,00 TL Kişi Başı

  HER ÇARŞAMBA /CUMARTESİ GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00 de Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Çanakkale Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Buradan Eceabat' a geçiyoruz. Feribot yolculuğumuz yaklaşık 25 dakika sürüyor. Kilitbahir Kalesi' ni ve Namazgah Tabyası' nı karşıdan görerek ilk önce Mecidiye Tabyası' na ulaşıyoruz

  BOZCAADA TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 25.09.2021
  BOZCAADA TURU GÜNÜBİRLİK
  175,00 TL Kişi Başı

  HER PAZARTESİ / PERŞEMBE / CUMARTESİ GÜNÜBİRLİK Sabah 07:00’ de Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Çanakkale karayolu üzerinden Geyikli Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Feribotun hareket saatine göre iskeledeki çay bahçelerinde veya feribotun kafeteryasında kahvaltınızı edebilirsiniz.

  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  GÜNÜBİRLİK 25.09.2021
  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  175,00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Alaçatı’ ya geliyoruz. Alaçatı, tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgar alması sebebiyle rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  GÜNÜBİRLİK 25.09.2021
  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  175,00 TL Kişi Başı

  HER CUMERTESİ / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00‘ da Ayvalık‘ tan hareket ediyoruz. Şakran’ daki molamızın ardından Türkiye’ nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ ye gidiyoruz.

  URLA SIĞACIK NAZARKÖY TURU
  GÜNÜBİRLİK 25.09.2021
  URLA SIĞACIK NAZARKÖY TURU
  149,00 TL Kişi Başı

  HER PAZAR - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ daki molanın ardından sahip olduğu tertemiz denizi, güzel kumsalları, çok eski dönemlere götüren tarihi kalıntılarıyla, bir anından bile sıkılmayacağımız, İzmir’ in büyülü ilçesi Urla’ ya varıyoruz.

  GÖLYAZI TİRİLYE MUDANYA CUMALIKIZIK
  GÜNÜBİRLİK 25.09.2021
  GÖLYAZI TİRİLYE MUDANYA CUMALIKIZIK
  175,00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 06:00’ de Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Susurluk, Balıkesir yol güzergahı üzerinden eşsiz bir güzelliğe sahip olan Gölyazı’ ya geliyoruz. Buradaki gezimizin ardından Tirilye’ ye doğru yola çıkıyoruz

  GÖKÇEADA TURLARI 2021
  2 GÜN & 1 GECE 25.09.2021
  GÖKÇEADA TURLARI 2021
  575,00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 05:30’ da Ayvalık dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Eceabat’ a feribotla geçişimizi yapıp sonra Kabatepe' den de saat 09:00 feribotuyla Gökçeada’ ya geçiyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik deniz yolculuğumuz sonrasında GÖKÇEADA' ya varıyoruz.

  BODRUM TURU
  2 GÜN & 1 GECE 25.09.2021
  BODRUM TURU
  599,00 TL Kişi Başı

  25.09.2021 / CUMARTESİ Sabah saat 05:00 da siz değerli konuklarımızı Ayvalık dan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir yol güzergahı üzerinden Bodrum’ a varıyoruz. Pek çok şiire, sözlere ve şarkılara konu olmuş maviler ülkesi Bodrum karşımızda…

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...