Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları
 • KARADENİZ TURLARI 2024
 • KARADENİZ TURLARI 2024
 • KARADENİZ TURLARI 2024
 • KARADENİZ TURLARI 2024
 • KARADENİZ TURLARI 2024
 • KARADENİZ TURLARI 2024
 • KARADENİZ TURLARI 2024
 • KARADENİZ TURLARI 2024
 • KARADENİZ TURLARI 2024
KARADENİZ TURLARI 2024
 • KİŞİ BAŞI: 16.500,00 TL
 • KONAKLAMA: 7 GÜN / 6 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 01, 21 Eylül
 • KONAKLAMA YERİ:
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  KARADENİZ TURLARI 2024 Hakkında Genel Bilgiler

   

   

  EŞSİZ KARADENİZ TURU
  BATUM ve YAYLALAR GEZİLERİ
  7 GÜN / 6 GECE  LÜX ARAÇLARLA ULAŞIM – 6 GECE OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
   


   

  AMASYA - SAMSUN - FATSA - ORDU - BOZTEPE - TİREBOLU - TRABZON SÜMELA MANASTIRI - UZUNGÖL - LUSTRA VE KARESTER YAYLASI - AYDER YAYLASI - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ - BORÇKA - KARAGÖL - GİRESUN - SİNOP - KASTAMONU - SAFRANBOLU


  TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ
   01.MAYIS.2024 – ÇARŞAMBA

  01.HAZİRAN.2024 – CUMARTESİ


  ÇIKIŞ GÜNÜ
  Akşam Saat 17:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Balıkesir, Bursa, Bolu yol güzergâhı üzerinden sabah saatlerinde Amasya’ ya varıyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER: AMASYA - SAMSUN - FATSA - ORDU - BOZTEPE - TİREBOLU - TRABZON SÜMELA MANASTIRI - UZUNGÖL - LUSTRA VE KARESTER YAYLASI - AYDER YAYLASI - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ - BORÇKA - KARAGÖL - GİRESUN - SİNOP - KASTAMONU - SAFRANBOLU
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: AMASYA – SAMSUN – FATSA

  Amasya’ da ilk önce kahvaltımızı edip, rehberimiz ile buluşuyoruz.
  Kahvaltımızın ardından Amasya Arkeoloji Müzesi, Etnografya (Mumyalar Müzesi), 2. Beyazıd Cami ve Külliyesi, Minyatür Amasya Müzesi, Yeşilırmak boyu ve Şehzade Büstleri (parkı) nı geziyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz Amasya (Harşena) Kalesi, Kral Kaya Mezarları ve Kızlar Sarayı sonrasında alışveriş için kısa bir mola veriyoruz ve ardından yürüyerek Saat Kulesi ve Tarihi Amasya yalı boyu evlerini görerek devamında Bimarhane (Sabuncuoğlu Şerafeddin Darüşşifası) yi geziyoruz. Daha sonra belirlenen saatte Samsun’ a hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında Samsun’ a varıyoruz. İlk olarak öğle yemeği için mola veriyoruz. (öğle yemeğinde yöresel kapalı Samsun pidesinin tadına bakabilirsiniz.) Samsun’ da GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK' ün Samsun' da karaya ayak bastıktan sonra o dönem konakladığı ve günümüzde Gazi Müzesi olan tarihi Mıntıka Palas' ı geziyoruz. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımlarının atıldığı ATATÜRK ve çok değerli silah arkadaşlarının karaya ayak bastığı (İlkadım Anıtı) Tütün İskelesi' ni ve kentin simgesi olan Onur Anıtı' nı ziyaret edip burada hatıra fotoğrafı çekiyoruz. Gezimize Atatürk’ ün Samsun’ a çıktığı ‘Bandırma Vapuru’ ziyareti ile devam ediyoruz. Tur sonrası Samsun’ dan ayrılıp konaklamamızı yapacağımız 4* Fatsa Termal vb. Otel’ e gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Fatsa Termal Otel https://www.fatsatermal.com/tr
  not : Bandırma Vapuru Müzesi kapalı olması veya bölge yoğunluğu nedeniyle dönüşte ziyaret edilebilir. 

  2. Gün: ORDU – BOZTEPE – TRABZON – SÜMELA MANASTIRI

  Oteldeki sabah kahvaltı sonrası çıkış yapıp Ordu’ ya hareket ediyoruz. Ordu merkezden ilk olarak teleferik ile Boztepe' ye çıkıyor kenti çay ve kahvelerimizi yudumlayarak seyrediyoruz. Temiz bir Ordu havası alıp ardından serbest zaman veriyoruz. Ardından Trabzon’ a geçiyoruz. (yolumuz üzerinde bulunan Akçaabat’ ta öğle yemeği molasında Akçaabat Köftesi yenebilir) yemek sonrası Trabzon merkezde Ayasofya Camii (eski kilise ve Müze) ile turumuza devam ediyoruz. Cami ile ilgili bilgileri rehberimizden dinleyip akabinde Sümela Manastırı’ na doğru yola çıkmak için (Ekstra) transfer araçlarına geçiyoruz. Bulutlarının arasındaki Sümela Manastırı’ nın o görkemli görüntüsünü görüp rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Çaykara sınırları içinde 3* Grand Çaykaram vb. Otel’ e vb. gidiyoruz. Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.
  https://www.grandcaykaram.com/

  3. Gün: UZUNGÖL - LUSTRA VE KARESTER YAYLASI - AYDER YAYLASI - ÇAY FABRİKASI

  Kahvaltı sonrası belirlenen saatte otelden ayrılıp Uzungöl’ e hareket ediyoruz. Öncelikle burada bizleri bekleyen (EKSTRA) dolmuşlara binip ortalama 2300 mt deniz seviyesinden yukarıda bulunan Lustra ve Karester Yaylası’ na çıkıyoruz. Yaylada kısa bir yürüyüş yapıp, çay ve kahve molası veriyoruz. Uzungöl’ ü yukarıdan kuşbakışı seyredip fotoğraflarımızı çekiyoruz.
  Not : Havanın sisli veya yağmurlu olması durumunda  Demirkapı (Haldizen) Yaylası  programı gerçekleştirilecektir.
  Ardından Uzungöl’ e geliyoruz. Yine emsalsiz bir manzaraya sahip olan cennet yurdumuzun bu köşesinde yapacağımız çevre gezimiz sonrası öğlen yemeğimizi burada yiyoruz. (alabalık, kuymak ve kuru fasulye). Hem göze, hem damağımıza hitap eden öğle yemeğimiz sonrasında yol güzergahı üzerinde bulunan bir çay fabrikasını ziyaret edip, çayın tarladan sofralarımıza yolculuğunu yerinde görüp, çay alışverişi yapıyoruz. Daha sonra Ayder Yaylası’ na çıkıp, konaklama yapacağımız Ayder Natura Lodge Otel veya Sis Otel vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama

  4. Gün: ÇAMLIHEMŞİN - ZİLKALE - PALOVİT ŞELALESİ - ÇİNÇİVA KÖPRÜSÜ - FIRTINA VADİSİ - BATUM

  Oteldeki kahvaltı sonrası Çamlıhemşin merkeze iniyoruz ve ZİLKALE, PALOVİT ŞELALESİ ve ÇİNÇİVA (Şenyuva) Köprüsü turu için (Ekstra) dolmuşlara binip, turumuza başlıyoruz yada asıl adıyla Zirkale, Çamlıhemşin ilçesinde, Fırtına Deresi Vadisi' nde yer alan, ilk inşa tarihi kesin olarak bilinmeyen bir kaledir. 14. veya 15. yüzyılda inşa edilen kale, 1800'lü yılların sonuna kadar kullanılmıştır. Sekiz burç ve bir gözetleme kulesinden oluşmaktadır.
  Palovit Şelalesi, 15 metre yüksekten akan şelale burada bulunan debisi en yüksek şelaledir.
  Çinçiva (Şenyuva) Köprüsü, Çamlıhemşin ilçesinde bulunan bir kemer köprüdür. 40 metre uzunluğunda olan köprü, 20 metre yüksekliğindedir. Fırtına Deresi üzerine konumlanmış ve 1696 yılında inşa ettirilmiştir.
  Bu güzel turlarımız sonrasında Fırtına Vadisi’ ne gelip bölgenin yöresel lezzetlerinden tatmak için mola veriyoruz.(muhlama, lahana sarma, alabalık). Ardından Batum için Sarp Sınır Kapısı’ na yolculuğumuz başlıyor. Sınır kapısındaki işlemlerin sonrasında Batum’ ulaşıp, turumuza başlıyoruz. Avrupa Meydanı, Medea Anıtı, Astronomik Saat, Tiyatro Meydanı, Poseidon Anıtı, Tiyatro Binası, Batum Bulvarı, sahil, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli’ ni gördükten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Türkiye’ ye dönüş yapıp Hopa’ da konaklama yapacağımız Arhavi Resort veya Sarp vb. Hotel’ e varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. 


  TÜRK VATANDAŞLARI GÜRCİSTAN' A YENİ KİMLİK İLE GİRİŞ YAPMAKTADIR. ESKİ KİMLİK GEÇERLİ DEĞİLDİR.
  BEBEK DAHİL KİMLİKLERDE MUTLAKA FOTOĞRAF OLMALIDIR

   

  5. Gün: BORÇKA - KARAGÖL - RİZE BEZİ FABRİKASI - TİREBOLU

  Oteldeki kahvaltıdan sonra Borçka’ ya hareket ediyoruz ve bizleri bekleyen dolmuşlar ile (Ekstra) Karadeniz’ in bir başka doğa harikası Borçka Karagöl’ e yolculuğumuza başlıyoruz. Borçka - Camili karayolu üzerinde olup, Borçka ilçesine 27 km. uzaklıktadır. 1800' lü yıllarda bugünkü Klaskur Yaylası’ nın yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur Deresi’ nin önünü kapatması ile oluşmuş göllerdir. Zengin orman örtüsü ve flora çeşitliliği ile ilgi çekmekte olup kamp turizmi için sayılı yerlerdendir. Göl çevresinde size serbest zaman vererek doğanın tadını çıkarıyoruz.

  Serbest zaman sonrası tekrar dolmuşlara binip otobüsümüz ile buluşuyoruz. Arhavide yöresel yemeklerden oluşan öğle yemeği molamızın ardından Rize Bezi Fabrika satış mağazasına uğrayıp, tanıtım ve alışveriş yapıyoruz. Alışveriş sonrasında Of ilçesinde yada Sürmene’ de bıçak tanıtımız ve alışverişi için tekrar mola veriyoruz. Mola sonrası yola devam edip Trabzon’ daki Atatürk Köşkü ile devam ediyoruz. Yirminci yüzyılın hemen başında yaptırılmış 1923' ten sonra hazineye kalmıştır. Mustafa Kemal Atatürk 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde, bu köşkte konuk edilmiştir.
  Ardından Kazaziye Sanatı işçiliğini görmek için çarşıya gidiyoruz. Kazaziye Sanatı tamamen el emeğine dayalı bir sanattır. Tarihi geçmişi bulunan bu sanatın Mezopotamya uygarlığından günümüze kadar ulaştığı tahmin edilmektedir. Mağazaya uğrayıp bilgi ve alışveriş için vakit ayırıyor ve ardından Tirebolu’ da bulunan 3* Bal Otel vb. giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
  http://www.balotel.net/

   

  6. Gün: SİNOP – GİRESUN

  Oteldeki sabah kahvaltımızın ardından çıkışımızı yapıp, Samsun, Bafra karayolu üzerinden Sinop’ a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Giresun’ u panoramik olarak görüp Sinop’ a ulaşıyoruz.
  İlk olarak meşhur Sinop Cevizli Mantısı ve Nokulunu tadıyoruz. Ardından açık olması halinde Tarihi Sinop Cezaevi geziyoruz. Ardından Sinop Liman’ ı ve Kalesi’ ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Sonra Sinop’ tan ayrılıp Kastamonu’ ya hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz moladan sonra konaklamamızı yapacağımız 3* Armoni Park vb. Otel’ e giriş yapıyoruz Akşam yemeği ve konaklama. https://armoniparkotel.com.tr/

   

  7. Gün: KASTAMONU - SAFRANBOLU

  Burada ilk olarak öğle yemeği molası verip sonrasında Nasrullah Camii, Şadırvanı ve Nasrullah Köprüsü’ nü görüyoruz. Nasrullah Camii, Kadı Nasrullah tarafından 1506 yılında inşa edilmiş dini yapıdır. Osmanlı İmparatorluğu' nun Kastamonu' da inşa ettiği ilk anıtsal eserlerden biridir ve Nasrullah Camii, Kastamonu' nun en önemli sembollerinden biridir. Nasrullah Köprüsü ise 16. Yüzyıl köprüsüdür. Köprü Kastamonu merkezde kenti ikiye ayıran Karaçomak çayı üzerindedir.
  Turumuza Türk kadınının Kurtuluş Savaşı' nda verdiği mücadelenin sembol isimlerinden biri olan Şerife Bacı anısına dikilen Şerife Bacı Anıtı ile devam ediyoruz. Panoramik Saat Kulesi ve Kastamonu Kalesi’ ni gördükten sonra Kastamonu Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimiz sonrasında Safranbolu’ ya doğru hareket ediyoruz.

  Emsalsiz evleri ile meşhur, adını bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan ‘Safran’ dan alan SAFRANBOLU’ ile başlıyoruz. Burada sırasıyla Hıdırlık Tepesi, Cincihan, Eski Kaymakamlık Konağı, buram buram tarih kokan meşhur Safranbolu evleri ve Safranbolu Lokum Evinde hem yörenin hem de Leziz Lokumunun Tarihini anlatan slâyt gösterisini keyif ile seyrediyoruz. Buradaki gösteri sonrasında 7 günlük turumuzu sonlandırıp dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

  Başka bir MEİS TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere…


  ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 14.999 LİRA
  TEK KİŞİLİK ODA : 19.499 LİRA
  0 - 6 YAŞ : 5.999 LİRA    /    7 - 12 YAŞ : 9.999 LİRA

  ÇOCUK İNDİRİMLERİ 2 YETİŞKİN YANINDA KONAKLAMADA GEÇERLİDİR.


   

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • Otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama                   
  • (Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği)                               
  • Ulaşım Bedeli                                                                     
  • Rehberlik Hizmeti                                                             
  • Zorunlu Seyahat Sigortası             
  • MEİS Turizm Güvencesi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle yemekleri ve İçecekler
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri
  • Teleferik ve Minibüs Ücretleri
  • Yurtdışı Çıkış Harcı

   

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  01.09.2024Müsait16.500,00 TL20.999,00 TL16.500,00 TL0 - 6 Yaş 6.999,00 TL
  7 - 11 Yaş 10.999,00 TL
  Taksitler »
  21.09.2024Müsait16.500,00 TL20.999,00 TL16.500,00 TL0 - 6 Yaş 6.999,00 TL
  7 - 11 Yaş 10.999,00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 13.06.2024
  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  1.249,00 TL Kişi Başı

  HER PERŞEMBE / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 06:00' da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran' da kahvaltı molası verip sonra yolumuza devam ediyoruz. Manisa – Salihli yol güzergâhı üzerinden Kula’ya hareket ediyoruz. Kula, Sandal, Divlit Volkan Krateri

  MİDİLLİ ADASI GÜNÜBİRLİK PETRA MOLYVOS MANDAMADOS TURU
  GÜNÜBİRLİK 13.06.2024
  MİDİLLİ ADASI GÜNÜBİRLİK PETRA MOLYVOS MANDAMADOS TURU
  60,00 EUR Kişi Başı

  HER GÜN ÇIKIŞLI Saat 08:00 da Ayvalık gümrüğünde buluşuyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından saat 09:00 civarında Midilli’ ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumuzu Ege Denizinin kucağında geçiriyoruz.

  YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
  5 GÜN 4 GECE 13.06.2024
  YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
  325,00 EUR Kişi Başı

  Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Edremit-Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısında oluyoruz.

  KAZDAĞLARI ŞELALELER TURU
  GÜNÜBİRLİK 13.06.2024
  KAZDAĞLARI ŞELALELER TURU
  749,00 TL Kişi Başı

  HER PAZARTESİ – PERŞEMBE – CUMARTESİ / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Dünya’ nın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış olan, Antik Dönemde de İda Dağı olarak adlandırılan Kazdağları’ na doğru hareket ediyoruz. Zeytinli Köyü’ ndeki molamızın ardından Beyoba Köyü üzerinden

  MİDİLLİ ADASI HER CUMA 3 GÜN 2 GECE
  3 GÜN 2 GECE 14.06.2024
  MİDİLLİ ADASI HER CUMA 3 GÜN 2 GECE
  199,00 EUR Kişi Başı

  HER CUMA ÇIKIŞLI (MERKEZ & GERA & AGIASOS ) Sabah saat 08:00’da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’da Midilli Gümrük’te oluyoruz. Valizleri otobüsün bagajına yerleştiriyoruz.

  HER SALI ve CUMA ÇIKIŞLI 3 GÜN 2 GECE 5 YILDIZLI MYTHİCAL COAST HOTEL
  3 GÜN - 2 GECE 14.06.2024
  HER SALI ve CUMA ÇIKIŞLI 3 GÜN 2 GECE 5 YILDIZLI MYTHİCAL COAST HOTEL
  239,00 EUR Kişi Başı

  HER SALI VE CUMA ÇIKIŞLI Sabah saat 08:00’ da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz.

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 15.06.2024
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  139,00 EUR Kişi Başı

  HER CUMARTESİ ÇIKIŞLI (MERKEZ & GERA & AGIASOS) Sabah saat 08:00’ da Ayvalık gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz.

  ASSOS BEHRAMKALE TURU
  GÜNÜBİRLİK 15.06.2024
  ASSOS BEHRAMKALE TURU
  899,00 TL Kişi Başı

  HER PERŞEMBE, CUMARTESİ GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Saat 11:00 civarı Behramkale’ ye varıyoruz. Behramkale Köyü, antik kent surları içinde yer alan ve sadece 150 haneli bir yerleşim yeridir.

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  GÜNÜBİRLİK 15.06.2024
  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  999,00 TL Kişi Başı

  HER ÇARŞAMBA - CUMARTESİ / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00 de Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Çanakkale Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Buradan Eceabat' a geçiyoruz.

  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  GÜNÜBİRLİK 15.06.2024
  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  999,00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Alaçatı’ ya geliyoruz. Alaçatı, tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgar alması sebebiyle rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...