Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları
 • KARADENİZ TURU 6 GECELİK
 • KARADENİZ TURU 6 GECELİK
 • KARADENİZ TURU 6 GECELİK
 • KARADENİZ TURU 6 GECELİK
 • KARADENİZ TURU 6 GECELİK
 • KARADENİZ TURU 6 GECELİK
 • KARADENİZ TURU 6 GECELİK
 • KARADENİZ TURU 6 GECELİK
 • KARADENİZ TURU 6 GECELİK
KARADENİZ TURU 6 GECELİK
 • KİŞİ BAŞI: 4499.00 TL
 • KONAKLAMA: 7 GÜN / 6 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 07 Temmuz • 04 Ağustos
 • KONAKLAMA YERİ:
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  KARADENİZ TURU 6 GECELİK Hakkında Genel Bilgiler

  KARADENİZ TURU


  7 GÜN / 6 GECE


  KASTAMONU - SİNOP - SAMSUN - ORDU - BOZTEPE - UZUNGÖL - AYDER YAYLASI - (BATUM) FIRTINA VADİSİ - MENÇUNA ŞELALESİ - ARTVİN - BORÇKA - KARAGÖL - RİZE - MAÇKA SÜMELA MANASTIRI - TRABZON -GİRESUN - ORDU - SAMSUN - AMASYA

   

  TUR ÇIKIŞ TARİHLERİ

  7.TEMMUZ.2022 – PERŞEMBE

  4.AĞUSTOS.2022 – PERŞEMBE 

   

  ÇIKIŞ GÜNÜ
  Akşam Saat 19:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Balıkesir, Bursa yol güzergahı üzerinde sabah saatlerinde Kastamonu’ ya geliyoruz. (AYVALIK – KASTAMONU 790 Km)


 • GEZİLECEK YERLER: KASTAMONU - SİNOP - SAMSUN - ORDU - BOZTEPE - UZUNGÖL - AYDER YAYLASI - (BATUM) FIRTINA VADİSİ - MENÇUNA ŞELALESİ - ARTVİN - BORÇKA - KARAGÖL - RİZE - MAÇKA SÜMELA MANASTIRI - TRABZON -GİRESUN - ORDU - SAMSUN - AMASYA
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: CUMA / KASTAMONU - SİNOP - SAMSUN

  Kahvaltı molamızın ardından Kastamonu daki turumuza başlıyoruz. Kastamonu’ da bulunan yine Tarihi Safranbolu Evlerinin özelliklerini taşıyan tarihi yapıları seyrederek Arkeoloji Müzesini geziyoruz. Burayı gezdikten sonra Şerife Bacı Anıtını ve Osmanlı döneminden kalan mimari yapıları tarihi Nasurullah Cami ve köprüsünü de geziyoruz. Bölgeye özgü çekme helvalarımızı aldıktan sonra, ülkemizin en kuzey ucu olan SİNOP’ a hareket ediyoruz. (KASTAMONU – SİNOP 210 Km). Kente ulaştıktan sonra öğlen yemeğimizde  (meşhur sinop cevizli mantası ve nokulunu)tatma fırsatımız olacaktır. Yemek sonrası bir dönem Anadolu’nun ‘ Alkatrazı’ tabiri ile de tanınan ve 1999 yılındakapatılarak müzeye çevrilen, ayrıca Şiirlere, Şarkılarakonu olan Tarihi bir yapıya Sinop Cezaevi’ ne gidiyoruz. Üç yanı deniz olan ve Kale duvarları içeresinde yer alan Cezaevi’ne de ev sahipliği yapan 4000 yıllık geçmişi olan Sinop Kalesi’ ni ve Cezaevini geziyoruz. Daha sonra Sinop Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz, dileyen misafirlerimiz kendilerine maket gemiler (kotra) alabilirler. Ardından yönümüzü doğuya çevirip milli mücadelenin başladığı SAMSUN' a yolculuğumuza başlıyoruz. (SİNOP - SAMSUN 160 Km) Sahil yolundan hem denizi hem de Karadeniz' in eşsiz doğasını seyrederek meşhur Bafra Ovası' ndan ve Kızılırmak Nehri' nin üzerinden geçiyor, Samsun’ da konaklama yapacağımız 3* MES Otel’ e vb.otele giriş yapıyoruz. Otelimizde akşam yemeğimizi alıp, konaklamamızı gerçekleştiriyoruz.

  2. Gün: CUMARTESİ / SAMSUN - ORDU

  Sabah otelimizdeki kahvaltıdan sonra Samsun’ da GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün Samsun' da karaya ayak bastıktan sonra o dönem konakladığı ve günümüzde Gazi Müzesi olan tarihi Mantıka Palas' ı geziyoruz. Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ilk adımlarının atıldığı ATATÜRK ve çok değerlisilah arkadaşlarının karaya ayak bastığı Tütün İskelesi' mi ve kentin simgesi olan Onur Anıtı' nı ziyaret edip burada hatıra fotoğrafı çekiyor, gezimize Atatürk’ün Samsun’a çıktığı ‘Bandırma Vapuru’ turumuz ile devam ediyoruz. Öğlen yemeği (meşhur karadenizpidesi) için mola veriyor yemek sonrasında başka bir durağımız olan Ordu’ ya hareket ediyoruz. (SAMSUN-ORDU 150 Km)Ordu merkezde ilk olarak Teleferik ile BOZTEPE' ye çıkıyor kenti çay ve kahvelerimizi yudumlayarak fotoğraflarken temiz bir ORDU havası alıyoruz, serbest zamanımızın ardından konaklayacağımız Giresun Bal Hotel veya My Sunset Otel e giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  3. Gün: PAZAR / ORDU - UZUNGÖL - AYDER YAYLASI

  Sabah otelimizde yaptığımız kahvaltıdan sonra yola çıkıyoruz. Ayder Yaylası' na giderken göz kamaştıran güzelliği ile Karadeniz' i ve yeşilini seyrediyoruz. Sonra kısa bir mola verip bölgenin önemli butik çay üretim tesisini ziyaret ediyoruz. Çayın tarladan soframıza geliş öyküsünü dinliyor uygun olması halinde çayın üretim aşamalarını yerinde görüp dileyen misafirlerimizeçay satın almak için zaman tanıyoruz. Ordu - Giresun - Trabzon üzerinden Karadeniz’ in Cennet köşelerinden biri olan  ‘Uzun Göle’ Solaklı Vadisi' ni çay tarlalarını ve Karadeniz' in bölgesel mimarisini seyrederek çıkıyoruz. (ORDU - UZUNGÖL 350 Km) Yine emsalsiz bir manzaraya sahip olan cennet yurdumuzun bu köşesinde yapacağımız çevre gezimiz sonrası öğlen yemeğimizi burada yiyoruz. (alabalık, kuymak ve kuru fasulye). Hem göze, hem damağımıza hitap eden öğle yemeğimiz sonrasında (UZUNGÖL - AYDER YAYLASI 155 Km ) ARDAŞEN üzerinden Karadeniz’ in ünlü yayla şenliklerinin yapıldığı Ayder Yaylası’ na çıkıyoruz. Burada Ayder Konak Otel vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıp, konaklamamızı gerçekleştiriyoruz.

  4. Gün: PAZARTESİ / AYDER YAYLASI - FIRTINA VADİSİ - SARP - (GÜRCİSTAN) BATUM

  4.Günün sabahında otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası çıkışımızı yapıp Kaçkar Dağları' nın eteklerinde bulunan Ayder Yaylası' nda ki sağlık dolu güzel ve temiz havayı içimize çekip, yeşilin ayrı ayrı tonlarının bulunduğu muhteşem manzarası ile huzurumuza huzur katıyoruz.Sonrasında Fırtına Vadisi' ne iniyor, (EKSTRA) (AYDER - FIRTINA VADİSİ 40 Km)  Minimum 2.5 saatlik Zilkale, Palovit Şelalesi ve Tarihi Çinçiva’ yı geziyoruz. Fırtına Vadisi dere kenarında cesaretli misafirler zipline keyfi yapabilirler. Sonrasında Türkiye nin en Kuzey ucunda olan Eski Sovyetler Birliği, günümüzde Gürcistan sınırı olan Sarp Sınır Kapısı’ nı gidiyoruz. (FIRTINA VADİSİ - BATUM 116Km) Buradan BATUM’ a yeni kimlikle geçiş için çıkış işlemlerimizin ardından Gürcistan / Acara Bölgesi’ne geçiyoruz. İlk görülecek yerlerden olan ‘Gönye Apsaros Kalesi’ni ziyaret edip Batum Şehir merkezi’ ne doğru devam eden panoramik gezimizin sonunda ‘Sanat Galerisi’ ni geziyoruz. Buradan da Batum şehir merkezinde bulunan ‘Orta Camii’ yi rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından yine Sarp sınır kapısından Ülkemize geçişimizi yapıp Sarp Otel’ e yerleşiyoruz.

  5. Gün: SALI / BORÇKA - KARAGÖL - RİZE - TRABZON - SÜMELA MANASTIRI

  Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış yapıp, Borçka’ ya hareket ediyoruz. (ARTVİN - BORÇKA 35 Km) Daha sonra burada bizleri bekleyen minibüslere binerek kendini gizleyen ve korumayı başaran saklı cennet Karagöl (ekstra) turumuzu yapıyoruz. Tur sonrası yolumuz Rize üzerinden devam ederken kısa bir mola verip bölgenin geçmişten günümüze kadar bölgede yaygın olarak kullanılan Feritiko Rize Bezi Fabrika Satış Mağazası' na uğrayarak alışveriş molası veriyoruz. Yol üzerinde vaktimize uygun olarak öğlen yemeğimizi alıyor, (yöresel yemekler, pide ve döner))daha sonra Trabzon ili Maçka İlçe sınırları içinde yer alan eski Rum Ortodoks Manastırı olan Sümela Manastırı’ nı görmek üzere gidiyoruz. Bulutlarının arasındaki  ‘Sümela Manastırı’ nın o görkemli görüntüsünü gördükten sonra meşhur sütlacımızı tadıyor ve günü sonlandırmak için Trabzon’ daki. Arsen Otel, Aksular Otel vb yerleşiyoruz. (BORÇKA - TRABZON 195 Km) Serbest zaman akşam yemeği ve konaklama.

  6. Gün: ÇARŞAMBA / TRABZON - GİRESUN - ORDU - SAMSUN - AMASYA

  Sabah kahvaltı sonrası otelimizden çıkış yapıyoruz. Trabzon da bulunan ATATÜRK' ün Trabzon ziyaretinde kaldığı ve vasiyetinin bir bölümünü yazdığı Soğuksu mevkindeki Art Neuve (Yeni Sanat) tarzında Konstantin Kabayanidis’ in yaptırmış olduğu ve Trabzon halkının Ata’ya armağanı olan ‘Atatürk Köşkü’ nü geziyoruz. Ayrıca yanında bulunan çarşıda gümüş, telkari ve Trabzon hasır bileziğinin hayranlık uyandıran işçiliğiyle ilgili bilgi alıyoruz ve dileyen misafirlerimize alışveriş imkanı için serbest zaman veriyoruz.  Buradan da ‘Giresun’ a gidiyoruz. (TRABZON - GİRESUN 130 Km) Şehir merkezini geziyoruz ve yemek için Ordu' ya doğru yol alıyoruz. (GİRESUN - ORDU 50 Km) Öğle yemeğinde birçok seçeneğin sunulduğu restoranda pide, ızgara veya yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Daha sonra Samsun üzerinden Şehzadeler Şehri olan Yeşilırmak Nehri' nin can verdiği eşsiz tarihi ve kültürü olan Amasya’ ya geliyoruz. (ORDU - AMASYA 275 Km)  Amasya da konaklamamızı yapacağımız Emin Efendi Konakları Otel' e vb. yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  7. Gün: PERŞEMBE / AMASYA - AYVALIK
  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çıkışımızı yapıp Amasya' da Saraydüzü Kışla Binası, saat kulesi, II. Beyazid Külliyesi, minyatür Amasya müzesi, ve mumya bölümü, kaya mezarları, Bimarhane (şifahane - akıl hastalıkları hastanesi) geziyoruz. Sonra Bedesten, Hazeranlar Konağı, Torumtay Türbesi ve Gök Medrese, Burmalı Minare, Şehzadeler Konağı gibi yerleri bina dışından fotoğraflandıktan sonra öğlen yemeğimizi yiyoruz. Yemekte Amasya ' nın yöresel lezzetleri etli bamya, et döner, sulu ev yemekleri, keşkek gibi yemeklerin tadına bakabilirsiniz.Yemek sonrasında dönüş yolculuğumuza geçip Havza, Merzifon, Gerede, İzmit ve Bursa üzerinden devam edip gece saatlerinde Ayvalık’ ta oluyoruz. 
  (AMASYA – AYVALIK 960 Km)
   
   
  Başka bir MEİS TURİZMorganizasyonunda buluşmak üzere…
         ''GEZMEK, GEZDİRMESİNİ BİLENLER İLE GÜZELDİR ''

   

   

  NOT : REHBER GEREK GÖRDÜĞÜNDE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR.
  MÜZEKART ÇIKARILMASI (T.C KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINA BAĞLI MÜZELERDE ÜCRETSİZ GEÇİŞ İÇİN)
  SÖZ KONUSU MÜZELERDE 65 YAŞ ÜSTÜ ÜCRETSİZDİR.
  ÇOCUK İNDİRİMLERİ 2 YETİŞKİN YANINDA KONAKLAMADA GEÇERLİDİR.
  TÜRK VATANDAŞLARI GÜRCİSTAN' A YENİ KİMLİK İLE GİRİŞ YAPMAKTADIR.

   

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • Otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama
  • (Sabah Kahvaltısı & Akşam Yemeği)
  • Ulaşım Bedeli
  • Rehberlik Hizmeti
  • Zorunlu Seyahat Sigortası
  • MEİS Turizm Güvencesi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle yemekleri
  • Yemeklerdeki içecekler
  • Müze ve Ören Giriş Ücretleri
  • Teleferik ve Minibüs Ücretleri
  • Batum Geçişte Yurt Dışı Çıkış Harcı

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  07.07.20224.499,00 TL5.349,00 TL 4.499,00 TL0 - 6 Yaş 2.249,00 TL
  7 - 12 Yaş 3.499,00 TL
  Taksitler »
  04.08.20224.499,00 TL5.349,00 TL 4.499,00 TL0 - 6 Yaş 2.249,00 TL
  7 - 12 Yaş 3.499,00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  AYVALIK TEKNE TURU
  GÜNÜBİRLİK 28.06.2022
  AYVALIK TEKNE TURU
  180.00 TL Kişi Başı

  HER GÜN Ayvalık merkezde gemilerin önünde saat 10:30 civarı buluşuyoruz. Bilet işlemlerinden sonra saat 11:30‘ da Ayvalık' ın eşsiz koylarını görmek için hareket ediyoruz. 12 ada bölgesinde bulunan koyların tanıtımını yaptıktan sonra, rüzgarın durumuna göre kaptanımız İLYOSTA, AKVARYUM, MADEN, PINAR ve KARAADA Koyları arasından uğrayacağımız yerleri belirliyor. Gün boyu canlı müzik, animasyon, eğlence ile birlikte 1’ er saat yüzme molası veriyoruz.

  KAZDAĞLARI ŞELALELER TURU
  GÜNÜBİRLİK 30.06.2022
  KAZDAĞLARI ŞELALELER TURU
  249.00 TL Kişi Başı

  HER PAZARTESİ, PERŞEMBE, CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:00’da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Dünya’ nın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış olan, Antik Dönemde de İda Dağı olarak adlandırılan Kazdağları’ na doğru hareket ediyoruz.

  ASSOS BEHRAMKALE TURU
  GÜNÜBİRLİK 30.06.2022
  ASSOS BEHRAMKALE TURU
  299.00 TL Kişi Başı

  HER PERŞEMBE, CUMARTESİ GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Saat 11:00 civarı Behramkale’ ye varıyoruz. Behramkale Köyü, antik kent surları içinde yer alan ve sadece 150 haneli bir yerleşim yeridir.

  ESKİŞEHİR BEYPAZARI TURU 1 gece
  2 GÜN 1 GECE 01.07.2022
  ESKİŞEHİR BEYPAZARI TURU 1 gece
  1249.00 TL Kişi Başı

  01.TEMMUZ.2022 / CUMA Akşam saat 23:30’da Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Balıkesir üzerinden yolumuza devam edip Susurluk’ da mola veriyoruz. Daha sonra sabah saatlerinde Bursa yol güzergahı üzerinden Sapanca Gölü’ nün kenarından geçiyoruz.

  MİDİLLİ ADASI HER CUMA 3 GÜN 2 GECE
  3 GÜN 2 GECE 01.07.2022
  MİDİLLİ ADASI HER CUMA 3 GÜN 2 GECE
  169.00 EUR Kişi Başı

  HER CUMA ÇIKIŞLI Sabah saat 08:00’da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’da Midilli Gümrük’te oluyoruz.

  BOZCAADA TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 01.07.2022
  BOZCAADA TURU GÜNÜBİRLİK
  349.00 TL Kişi Başı

  HER SALI,CUMA, PAZAR GÜNÜBİRLİK Sabah 07:00’ de Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Çanakkale karayolu üzerinden Geyikli Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Feribotun hareket saatine göre iskeledeki çay bahçelerinde veya feribotun kafeteryasında kahvaltınızı edebilirsiniz.

  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  GÜNÜBİRLİK 02.07.2022
  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  449.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Alaçatı’ ya geliyoruz. Alaçatı, tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgar alması sebebiyle rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

  MİDİLLİ ADASI TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 02.07.2022
  MİDİLLİ ADASI TURU GÜNÜBİRLİK
  55.00 EUR Kişi Başı

  HER CUMARTESİ Saat 08:00 da Ayvalık gümrüğünde buluşuyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından saat 09:00 civarında Midilli’ ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumuzu Ege Denizinin kucağında geçiriyoruz.

  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  GÜNÜBİRLİK 02.07.2022
  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  325.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ Sabah saat 09:00' da siz değerli misafirlerimizle birlikte sosyal mesafemizi koruyarak Ayvalık' tan yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzdan sonra Şakran' da kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında rotamızı KOZBEYLİ KÖYÜ’ ne doğru çeviriyoruz.

  URLA KARABURUN MORDOĞAN TURU
  GÜNÜBİRLİK 02.07.2022
  URLA KARABURUN MORDOĞAN TURU
  425.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00 da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran' da vereceğimiz mola sonrasında temiz havası, zeytini, enginarı, lezzetli deniz ürünleriyle Ege’nin güzel ilçelerinden biri olan Urla’ ya varıyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...