Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
 • KONYA TURU ŞEB-İ ARÜS
 • KONYA TURU ŞEB-İ ARÜS
 • KONYA TURU ŞEB-İ ARÜS
 • KONYA TURU ŞEB-İ ARÜS
 • KONYA TURU ŞEB-İ ARÜS
 • KONYA TURU ŞEB-İ ARÜS
 • KONYA TURU ŞEB-İ ARÜS
 • KONYA TURU ŞEB-İ ARÜS
KONYA TURU ŞEB-İ ARÜS
 • KİŞİ BAŞI:
 • KONAKLAMA: 2 GÜN 1 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ:
 • KONAKLAMA YERİ: Dündar Hotel de Yarım Pansiyon Konaklama
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  KONYA TURU ŞEB-İ ARÜS Hakkında Genel Bilgiler

  MEVLANA ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ

  KONYA TURU

  BÜYÜK TÜRK MUTASAVVIF, ŞAİR VE DÜŞÜNÜRÜ Hz. MEVLANA’ NIN 748.VUSLAT YILDÖNÜMÜ’NDE KONYA’DAYIZ……

  07.ARALIK.2021 / SALI 

  Akşam saat 21:00’ de Ayvalık’ tan Konya’ ya Hareket ediyoruz. İzmir – Afyon Karayolu yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Konya’ ya varıyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER:
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: 08.ARALIK.2021 / ÇARŞAMBA
  Kahvaltı molamızın ardından ilk durağımız Mevlana Türbesi, Mevlana Müzesi ve Mevlevi Dergahı olacaktır. İkinci durağımız Mevlana’ nın can dostu olan ve çok yakın olduğu için Mevlana’ yı halktan uzaklaştırdığı düşünüldüğünden dolayı öldürüldüğü ileri sürülen Şems Türbesi ziyaret ediliyor. Türbe yanındaki Sadreddin Konevi Camisi ile yıldırım düşmesi sonucu yarım minareli olan İnce Minareli Camii, İplikçi Camii ve Medresesini karşıdan görüp, 1. Aleaddin Keykubad’ ın tamamladığı Aleaddin Tepesi üzerindeki Aleaddin Camii çevresinde panoramik tur yapıyoruz. Öğle yemeğinde Konya’ nın meşhur etli ekmeği, Mevlana pidesi ve tandırından yeme imkanı bulacaksınız. Daha sonra İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi' ni görüyoruz. Ardından Geleneksel Türk İslam sanatına uygun şekilde inşa edilen külliyenin müstakil bir kısmını oluşturan Konyanüma' ya gidiyoruz. Konya’ yı gösteren anlamına gelen Konyanüma; 13. yüzyıl Konya’ sını usta sanatçıların hazırladıkları eserleri içerisinde bulunduran panoramik müze ile sergilemektedir. Tur sonrası konaklayacağımız Dündar Hotel' e yerleşiyoruz. Dinlendikten sonrada akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası Konya İli Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün düzenlediği Hz. Mevlana’ yı Anma Törenleri’ ne gidiyoruz. 
  Yaşamını “Hamdım, Piştim, Yandım” sözleri ile özetleyen Hz. Mevlana 17Aralık1273 yılında vefat etmiştir. Ölümünü yeniden Doğuş olarak kabul eden ve Öldüğü zaman Sevdiğine yani Allah’ a kavuşacağını söyleyen Hz. Mevlana’nın vasiyeti üzerine Ölüm gününü Düğün günü manasına gelen “Şeb-i Arüs” olduğunu, ağlanmamasını istemiştir. Bu şekilde doğan Şeb-i Arüs gösterilerini günümüzde devam etmektedir.
  2. Gün: 09.ARALIK.2021 / ÇARŞAMBA

  Sabah kahvaltımızdan sonra saat 11:00 civarı otelden çıkışımızı yapıyoruz. Alışveriş için verilen serbest zaman sonrası Konya Tropikal Kelebek Bahçesi' ne gidiyoruz. 2015 yılında Konya ilinin Selçuklu ilçesinde açılan bir tropikal kelebek ve bitki evidir. Avrupa' nın en büyük kelebek uçuş alanına sahip olan bu yerde geçirdiğimiz keyifli zaman ve fotoğraf molamız sonrası Akşehir' e doğru yol alıyoruz.
  Akşehir dendiğinde ilk akla gelen Nasreddin Hoca dır. Nasreddin Hoca Sivrihisar’ da doğmuş ve sonra Akşehir’e gelip yerleşmiştir. Yaklaşık 800 yıl önce yaşamıştır. Yapmış olduğu nüktelerle güldürmüş ve aynı zamanda düşündürmüştür. Ününü bu şekilde bütün dünyaya yaymayı başarmıştır. Fıkraları da kültürlere göre değişimler göstermiştir. Arabistanlılar için "Cuha" olmuş Bulgaristan için "Tilki Peter'' olarak bilinmeye başlamıştır. 1284 yılında Akşehir' de hayata veda etmiştir. Nasreddin Hoca Türbesi' ni ziyaret ettikten sonra dönüş yolculuğumuza geçiyoruz.

                          Başka bir MEİS TURİZM Organizasyonunda buluşmak dileğiyle…..

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • Ulaşım Bedeli ve Çevre Gezileri
  • Dündar Hotel de Yarım Pansiyon Konaklama
  • Seyahat Sigortası Hizmet Paketi
  • Rehberlik Hizmeti
  • Vuslat Töreni Giriş Bilet

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Müze & Ören & Milli Park Giriş Ücretleri
  • Öğle Yemekleri ve Otelde alınan içecekler

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  BALIKLIOVA-ILDIR-ALAÇATI-GERMİYAN KÖYÜ TURU
  GÜNÜBİRLİK TUR 10.12.2021
  BALIKLIOVA-ILDIR-ALAÇATI-GERMİYAN KÖYÜ TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMA / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından küçük balıkçı kasabası olan Balıklıova’ da turumuza başlıyoruz.Balıklıova’nın un kurabiyesi ve damat helvası oldukça meşhurdur.

  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  GÜNÜBİRLİK 11.12.2021
  ÇEŞME ALAÇATI TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından Alaçatı’ ya geliyoruz. Alaçatı, tarihî taş evleri ve yılın 360 günü rüzgar alması sebebiyle rüzgar sörfüne elverişli plajları ile ünlüdür. Son yıllarda taş evleri sayesinde çok fazla gelişmiştir.

  GÖLYAZI TİRİLYE MUDANYA CUMALIKIZIK
  GÜNÜBİRLİK 11.12.2021
  GÖLYAZI TİRİLYE MUDANYA CUMALIKIZIK
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 06:00’ de Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Susurluk, Balıkesir yol güzergahı üzerinden eşsiz bir güzelliğe sahip olan Gölyazı’ ya geliyoruz. Buradaki gezimizin ardından Tirilye’ ye doğru yola çıkıyoruz

  GÜNÜBİRLİK ŞİLE AĞVA MAŞUKİYE SAPANCA TURU
  GÜNÜBİRLİK 11.12.2021
  GÜNÜBİRLİK ŞİLE AĞVA MAŞUKİYE SAPANCA TURU
  249.00 TL Kişi Başı

  11.ARALIK.2021 - CUMARTESİ Gece saat 23:30’ de Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Balıkesir – Bursa yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde İstanbul' a varıyoruz.

  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  GÜNÜBİRLİK 11.12.2021
  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMERTESİ / GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00‘ da Ayvalık‘ tan hareket ediyoruz. Şakran’ daki molamızın ardından Türkiye’ nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ ye gidiyoruz.

  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  GÜNÜBİRLİK 11.12.2021
  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  149.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ Sabah saat 09:00' da siz değerli misafirlerimizle birlikte sosyal mesafemizi koruyarak Ayvalık' tan yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzdan sonra Şakran' da kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında rotamızı KOZBEYLİ KÖYÜ’ ne doğru çeviriyoruz.

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  GÜNÜBİRLİK 11.12.2021
  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER ÇARŞAMBA /CUMARTESİ GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00 de Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Çanakkale Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Buradan Eceabat' a geçiyoruz. Feribot yolculuğumuz yaklaşık 25 dakika sürüyor. Kilitbahir Kalesi' ni ve Namazgah Tabyası' nı karşıdan görerek ilk önce Mecidiye Tabyası' na ulaşıyoruz

  URLA SIĞACIK NAZARKÖY TURU
  GÜNÜBİRLİK 12.12.2021
  URLA SIĞACIK NAZARKÖY TURU
  149.00 TL Kişi Başı

  HER PAZAR - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ daki molanın ardından sahip olduğu tertemiz denizi, güzel kumsalları, çok eski dönemlere götüren tarihi kalıntılarıyla, bir anından bile sıkılmayacağımız, İzmir’ in büyülü ilçesi Urla’ ya varıyoruz.

  ASSOS BEHRAMKALE TURU
  GÜNÜBİRLİK 12.12.2021
  ASSOS BEHRAMKALE TURU
  140.00 TL Kişi Başı

  HER PAZAR GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Saat 11:00 civarı Behramkale’ ye varıyoruz. Behramkale Köyü, antik kent surları içinde yer alan ve sadece 150 haneli bir yerleşim yeridir.

  BOZCAADA TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 12.12.2021
  BOZCAADA TURU GÜNÜBİRLİK
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ GÜNÜBİRLİK Sabah 07:00’ de Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Çanakkale karayolu üzerinden Geyikli Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Feribotun hareket saatine göre iskeledeki çay bahçelerinde veya feribotun kafeteryasında kahvaltınızı edebilirsiniz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...