Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları
 • OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU
 • OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU
 • OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU
 • OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU
 • OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU
 • OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU
 • OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU
OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU
 • KİŞİ BAŞI: 799,00 EUR
 • KONAKLAMA: 7 GECE - 8 GÜN
 • HAREKET TARİHLERİ: 10 Ekim
 • KONAKLAMA YERİ: 4*- 5* Otellerde 7 Gece Konaklama
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU Hakkında Genel Bilgiler

  OTOBÜSLE ORTA AVRUPA TURU

  5 ÜLKE-5 BAŞKENT-7 GECE - 8 GÜN

  THY veya PGS İle 8 Gün Budapeşte & Viyana & Prag Turu - Fırsat Bu Fırsat

  Bulgaristan / Sofya- Sırbistan / Belgrad- Avusturya

  Viyana-Çek Cumhuriyeti / Prag – Macaristan / Budapeşte

  Tüm Gündüz Gezileri Dâhil !

  HAREKET: 11.10.2024 CUMA 20:00 

  GÜZERGÂH: Ayvalık, Gömeç, Ören, Burhaniye, Edremit, Akçay, Güre, Altınoluk, Küçükkuyu, Ezine, Çanakkale ,Keşan yol güzergahı üzerinden turumuza katılabilirsiniz.


 • GEZİLECEK YERLER: Bulgaristan / Sofya - Sırbistan / Belgrad - Avusturya / Viyana - Çek Cumhuriyeti / Prag – Macaristan / Budapeşte
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: 12.10.2024 / CUMARTESİ

  Kapıkule Sınır Kapısı, gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sofya' ya varışımızı takiben şehir turumuz başlıyoruz. Panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Cami bulunmaktadır.  Ardından Yolculuğumuz SIRBİSTAN-Belgrad-Novi Sad’ a doğru olacak. Akşam yemeği otel ya da otel dışı şehir restoranında set menü olarak alınabilir. Konaklama: SIRBİSTAN/ Novi Sad 4 * Leopoldns hotel vb.)

  2. Gün: 13.10.2024 / PAZAR

  Sırbistan-Macaristan/BUDAPEŞTE

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltımız sonrası Sırbistan’ dan ayrılıyoruz ve Budapeşte’ ye (Macaristan) doğru yol alıyoruz. Avrupa Birliğinin Schengen Bölgesine girmek üzere pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, Orta Avrupa  coğrafyasında, MACARİSTAN topraklarına ulaşıyoruz. Keyifli bir yolculuğun ardından, 145 yıl Osmanlı yönetiminde kalan, 1873 yılında Budin ve Peşte ’nin birleşmesi ile ortaya çıkan ülkenin başkenti BUDAPEŞTE ’ye ulaşıyoruz. Önce, şehrin ve ülkenin tarihinde önemli yer tutan, kentin ve Tuna Nehri’ nin muhteşem manzaralarını izleyebileceğimiz, Gellert Tepesi’ ne çıkıyoruz. Rehber anlatımlarının ardından, serbest zaman verdikten sonra panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin ortasından geçen Tuna Nehri üzerindeki Tarihi Köprüleri, Opera Binasını, Kraliyet Sarayını, kentin sembol yapısı olan mimarlık şaheseri Parlamento Binasını, şehri süsleyen Tarihi Meydanları, Bulvarları ve ülkenin tarihine yön vermiş önemli kişilerin heykellerini görerek, Kahramanlar Meydanı’ na ulaşıyoruz.Tarihi meydanda, Milenyum Anıtı ve Macar kahramanlarına ait heykelleri, rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra, otelimize gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Yemekli Macar-Çigan Gecesi için otelimizden ayrılıyoruz. İki saat sürecek programın ardından otelimize dönüyoruz.  Konaklama: MACARİSTAN/Budapeşte IBIS STYLE BUDAPEST CITYWEST vb.)

  3. Gün: 14.10.2024 / PAZARTESİ

  BUDAPETE-ESTERGON-VİSEGRAD-SZENTENDRE-BUDAPEŞTE

  Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından, Estergon&Szentendre Turu muza çıkıyoruz. İlk durağımız hem Macar, hem de Osmanlı tarihi açısından özel önem arz eden, Tuna’ nın “Muhafızı” Estergon Kalesi”… 1543 yılında Kanuni Sultan Süleyman komutasındaki Osmanlı ordusu tarafından zapt edilen Estergon Kalesi’ ni ve üzerine inşa edilen MACARİSTAN’ ın en büyük kilisesi unvanına sahip Esztergom Bazilikası’ nı ziyaret ediyoruz.Sonrası Tuna’ nın en güzel manzaraları ile doğudan gelen orduları durdurmak amacıyla inşa edilmiş olan Vişegrad Kalesi’ ni görüyoruz. MACARİSTAN’ ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağımız Szentendre Sanatçılar Köyü’ ne ulaştığımızda, rehberimizden ilgili anlatımları dinliyor ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Buluşmamızın ardından, Szentendre’ den ayrılıyor, ünlü Margit Adası’ nı ve Köprüsü’ nü görerek, Budapeşte şehir merkezinde Buda Kalesi’ ne çıkıyoruz. Şehrin mimari harikalarından olan tarihi Matthias Kilisesi’ ni ve Balıkçılar Burcu ziyaretimizi takiben, kentin en ünlü ve canlı caddesi olan Vasi Caddesi’ nde gezintisi için serbest zaman veriyoruz.Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek bir saatlik Tuna Nehri Tekne Turu’ muzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonunda, otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otel ya da otel dışı şehir restoranında set menü olarak alınabilir. Konaklama: MACARİSTAN/Budapeşte IBIS STYLE BUDAPEST CITYWEST vb.)

  4. Gün: 15.10.2024 / SALI

  BUDAPEŞTE-BRNO-PRAG/ÇEK CUMHURİYETİ

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Prag için yola çıkıyoruz. Macaristan’ dan ayrılarak, Slovakya/Bratislava güzergâhından geçerek, ÇEK CUMHURİYETİ’ ne giriyoruz.  Başkent PRAG’ dan sonra ikinci büyük şehri olan Brno üzerinden, yolda verilecek uygun ihtiyaç ve yemek molalarıyla, "Altın Şehir", "Masal Şehri", "Şehirlerin Anası" ve "Avrupa' nın Kalbi" gibi isimlerle anılan PRAG’ a varıyoruz.Panoramik şehir turun sonrasında, otelimize yerleşiyor ve kısa bir dinlenmenin ardından, programımıza gece turunu da içerecek şekilde kesintisiz devam etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz.

  Kısa bir panoramik turun ardından, Bohemya Kralları’ na, Kutsal Roma-Germen imparatorlarına ve Çekoslovakya Cumhurbaşkanları’ na ev sahipliği yapan Prag Kalesi’ ne ulaşıyor ve kaleden eski kent meydanına kadar, adım adım yapacağımız Prag Şaheserleri turumuza başlıyoruz.

   

  Eski Kraliyet Sarayı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Başpiskoposluğunun merkezi ve şehrin katedrali olan, 1344 yılında yapımına başlanan ve inşası altı yüz yıl süren, pek çok kral ve kraliçenin taç giyme törenine ev sahipliği yapan St. Vitus Kilisesi’ ni görerek programımıza devam ediyoruz. Simyacılar Sokağı, St. George Kilisesi, Malá Strana (Küçük Mahalle) Bölgesi, 13. yy.’ da Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan, üzerinde 30 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, Johannes Kepler’ in Evi, 15. yy.’ da inşa edilen, üzerinde 12 Havari ile şovlar gerçekleştirilen tarihi Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Yürüyüş turumuzu takiben yemek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. ÇEK CUMHURİYETİ’ nin en gözde ürünlerinden olan göz alıcı Granat ve Bohemya Kristalleri özellikle ilginizi çekecektir. Yeniden buluşmamızın sonrasında, arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek yemekli, show programlı muhteşem Ortaçağ Gecesi Programı mızı gerçekleştiriyoruz. Programımızı tamamlayarak otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Prag’ daki otelimizde. 

  5. Gün: 16.10.2024 / ÇARŞAMBA

  PRAG-KARLOVY VARY-PRAG

  Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından, 18. ve 19. yüzyıllarda Avrupa sosyetesinin gözdesi meşhur şehri, KARLOVY VARY’ ye gidiyoruz. Burada önce, Atatürk’ ün 1918’ de tedavi için geldiği dönemde kaldığı Rudolf’ s Hof Oteli’ ni görerek başlıyoruz. Kentin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş muhteşem konakları, her yıl düzenlenen Karlovy Vary Uluslararası Film Festivali' ne ev sahipliği yapan tarihi Grand Pupp Oteli, Çar Petro, Goethe, Beethoven gibi dünya değerlerinin kaldıkları evleri görerek, termal galerileri ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanda, Çek geleneksel lezzetlerini tatma ve kristal, porselen, granat ve kehribar taşlarının yanı sıra diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkânına sahip oluyoruz. Turumuzu tamamlıyor ve akşam erken saatlerde otelimize dönüyoruz. Geceleme, PRAG’ da otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek yemekli, Vltava Nehri Tekne Turu için otelimizden ayrılıyor ve kent merkezine geçiyoruz. İki saat sürecek tekne turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. (ÇEK CUMHURİYETİ / Prag 4 * Hotel Duo)

  6. Gün: 17.10.2024 / PERŞEMBE

  PRAG-CESKY KURUMLOV-HALLSTATT-VİYANA

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ilk ziyaretimizi yaklaşık 180 km. mesafedeki bir ortaçağ kasabası olan Cesky Kurumlov .Çek Cumhuriyeti’ nin değerli bir mücevheri aynı zamanda UNESCO tarafından dünya mirasları listesinde. Artık Çek Cumhuriyeti sınırlarına veda ediyor, AVUSTURYA’ ya giriş yapıyoruz. Viyana’daki otelimize yerleşiyoruz. (Konaklama AVUSTURYA/Viyana Leonardo Otto Wanger Hotel) 

  7. Gün: 18.10.2024 / CUMA

  VİYANA-BUDAPEŞTE-BELGRAD

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından, Habsburg Hanedanlığı’ nın 640 yıllık iktidarına sahne olmuş, dev bir imparatorluğun merkezi olan VİYANA’yı geziyoruz. Müzik, mimarlık, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya Savaşlarının zorlu günlerine zarafetinden bir şey kaybetmeyerek direnen ve Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouveau sanat akımlarının benzersiz bir sentezini sunan, uzun bulvarlarıyla adeta bir açık hava müzesi olan şehirde panoramik bir tur yapıyoruz. Bristol Hotel,  Devlet Opera Binası, Maria Theresia Meydanı, Sanat Tarihi Müzesi, Doğa tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Sarayı (Rathaus) ve Viyana Üniversitesine ait muhteşem yapılar ile Hoffburg Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Viyana’dan ayrılıyor, Macaristan dâhilinde Budapeşte, Macaristan-Sırbistan Sınır Kapısı’ na ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben, Avrupa Birliği’ nin Schengen Bölgesi’ nden çıkıyor ve SIRBİSTAN’ a giriyoruz. SIRBİSTAN’ ın başkenti BELGRAD’ a ulaşıyoruz. Sırpçada “Beyaz Şehir” anlamına gelen Belgrad, Pannonian Ovası’ nın Balkanlar ile buluştuğu, Sava ve Tuna Nehirleri’ nin birleştiği noktada kurulmuş, aynı zamanda adı gibi ferah, aydınlık bir kenttir. Kentin tarihi katedrali olan Aziz Sava Kilisesi’ ni, Tarihi Meydanları’ nı, 1999’ da NATO Kuvvetlerince yapılan bombardımanın bugün de izlerini taşıyan Askeri Binalarını, Bakanlıklar ve Elçilikler Binalarını, Eski Kraliyet Sarayını, Sırbistan Parlamentosunu, Ulusal Müze ve Tarihi Terazi Çeşmesi’ ni göreceğimiz panoramik turumuzu yapıyoruz. Sonrasında, yürüyüş turumuza başlıyor ve eski kentin Tuna ve Sava Nehirlerinin birleşme noktasına hâkim olarak kurulmuş kalesini ziyaret ediyoruz. Leopold ve Zindan KapılarınıTuna Nehri ve Sava Nehirlerinin buluştuğu noktayı, Büyük Savaş AdasınıSokollu Mehmet Paşa Çeşmesi’ ni, Damat Ali Paşa Türbesi’ ni, Açık Hava Silah Müzesi’ ni ve Fransa’ ya Şükran Anıtı’ nı göreceğimiz yürüyüş turumuzun sonunda; BELGRAD’ ın “İstiklal Caddesi” özelliğini taşıyan Mihailova Caddesi’ nde gezinti, alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Programımızı tamamlayarak, otelimize yerleşiyoruz. ( Konaklama SIRBİSTAN/Belgrad Abba Hotel )

  8. Gün: 19.04.2024 / CUMARTESİ

  SOFYA-EDİRNE-AYVALIK

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltısının ardından, Ayvalık’ a hareket ediyoruz Belgrad, Niş, Pirot, Sofya, Plovdiv, Svilengrad yolunu takip ederek kapıkule sınır kapımıza ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ve Freeshop alışverişi için serbest zamanın ardından Türkiye’ ye geçiyoruz. Sabah saatlerinde Ayvalık’da oluyoruz.

   

  **İSTEĞE BAĞLI ORTA AVRUPA EĞLENCE PROGRAMLARI

  *İsteğe Bağlı Macar Gecesi Turu (65 €): Yemekli-Limitsiz Şarap İkramlı Macar Gecesi; şehrin gerek mimarisi, gerekse dekorasyonu ile en otantik restoranlarından birinde gerçekleştirilmektedir. Meşhur Macar Gipsy Orkestrası’ nın müzikleri eşliğinde, Macar mutfağının geleneksel tatlarından oluşan yemeğimizin ve geleneksel kıyafetlerle yapılacak Macar danslarının tadını çıkaracağımız programımız iki saat sürecektir.

  *İsteğe Bağlı, Tuna Nehri Tekne Turu (45 €): Budapeşte, başarılı gece aydınlatması ile dünyanın önde gelen şehirlerindendir. Avrupa’ nın en güzel nehir turlarının başında gösterilen Tuna Nehri Tekne Turu muz, muhteşem gece manzaraları ve ilgili anlatımlar eşliğinde, özel tekne ile ve bir içki/içecek servisiyle gerçekleştirilecektir. Bu keyifli turumuz 1 saat sürecektir.

  *İsteğe Bağlı, Ortaçağ Gecesi Turu (65 €): Yemekli, Limitli İçkili, Show Programlı Ortaçağ Gecesi, tarihi restoranda gerçekleştirilmektedir. Hem yemeğimizin hem de zengin görsel şovların tadını çıkaracaksınız. Masalsı ortaçağ atmosferi yaklaşık iki buçuk saat sürecektir.

  *İsteğe Bağlı, Vltava Nehri Tekne Turu (50 €): Şehri tam ortasından ikiye bölen ve kente hayat veren kanallarıyla ünlü Vltava Nehri... Açık büfe yemekli ve limitli içkili turumuzda, şehrin gece aydınlatmalarıyla sunduğu muhteşem görüntüler sizleri bekliyor. Kanallardan geçerken teknemizin havuzlar içerisinde yükselme ve alçalmalarını heyecan verici. Charles Köprüsü altından geçerken dilek tutmayı unutmayın. Turumuz iki saat sürecektir.

   

  EKSTRA TUR PAKETİ TOPLAM 225 EURO YERİNE 200 EURO

  NOT:Tur çıkmadan ofisimizden almanız gerekmektedir!

   

  ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI :799 €     
  TEK KİŞİLİK ODA : 1099 €
  0-2 YAŞ : 250 €   -  7-12 YAŞ : 749 €

  15 OCAK 2024 ‘e ÖDEME YAPILIRSA 20 € İNDİRİM

   

  GENEL ŞARTLAR / BİLGİLENDİRMELER

  • **Rehberimiz, hava, yol koşulları gibi gezinin seyrini etkileyebilecek durumları göz önünde bulundurarak, tüm ziyaretleri gerçekleştirmek koşuluyla programda ve güzergâhlarda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
  • **Fiziki koşulların bir ziyaretin gerçekleşmesini imkânsız hale getirmesi durumunda (yol, hava durumu, doğal afet v.b.) bu ziyaretin gerçekleşmemesi sebebi ile acentemiz sorumlu tutulamaz.
  • **Meis Turizm, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Meis Turizm’in sorumluluğunda değildir.
  • **Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir.
  • ** Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye'den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hat firmanızdan kontrol ediniz.
  • **İlk rezervasyon esnasında kişi başı 100,00 € kaparo ödemesi ile ön kayıt yaptırıp bu fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
  • **Çocuk indirimleri, 2 yetişkin ile birlikte katılım ve konaklama durumunda geçerli olmaktadır.
  • **3 kişi konaklama seçenekleri ile ilgili otel - oda müsaitliği doğrultusunda rezervasyon alınacaktır. 3 kişi – tek oda olarak katılmayı planlayan misafirlerimiz bu doğrultuda bilgilendirilecektir

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 1. 4*- 5* Otellerde 7 Gece Konaklama
  • 2. Otellerde Alınacak 7 Sabah Kahvaltısı
  • 3. Programda Belirtilen Tüm Şehir ve Kültür Turları
  • 4. KARLOVY VARY/ESTERGON/VİSEGRAD/SZENTENDRE CESKY KURUMLOV ÖZEL TURLARI
  • 5. Novi Sad ya da Belgrat’ ta Otelde 1 Gece Konaklama
  • 6. Viyana’ da Otelde1 Gece Konaklama
  • 7. Budapeşte’ de Otelde 2 Gece Konaklama
  • 8. Prag’ da Otelde 2 Gece Konaklama
  • 9. Belgrad’ ta Otelde 1 Gece Konaklama
  • 10. Ülke-Şehir Giriş ve Turist Konaklama Vergileri
  • 11. Lüks Otobüsü İle Ulaşım Hizmeti/Araç İçi İkramlar
  • 12. Tüm Otoban-Check Point ve Otopark Ücretleri
  • 13. Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmeti.

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • 1. Schengen Vizesi ve Servis Hizmeti Ücret 150 € (Geçerli vizesi olan veya YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR)
  • 2. Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası… € - 65 Yaş üstü yolculardan 30 €   alınır.
  • 3. Yurtdışı Çıkış Harç Bedeli.(150 TL) - (Misafirler Tarafından Turdan Önce İlgili Bankalara Yatırılır)
  • 4. Programda İsteğe Bağlı Olarak Gerçekleştirilecek, Eğlence Paketi (20 Kişiye Ulaşması Durumunda Yapılabilir)
  • 5. İlk Gün Kahvaltı/Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri
  • 6. Her Türlü Kişisel Harcamalar, Otel Ekstraları, Bahşişler ve Müze Ören Yerleri Girişler
  • *Meis turizm, Tüm Etkinlikleri Gerçekleştirmek Kaydı İle Program Akışında Değişiklik Yapabilir. 

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  10.10.2024Müsait799,00 €1.099,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
  3 - 12 Yaş 759,00 €
  0 - 2 Yaş 250,00 €
  3 - 12 Yaş 759,00 €
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...