Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
GİRİT ADASI TURU
 • KİŞİ BAŞI:
 • KONAKLAMA: 5 GÜN / 4 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ:
 • KONAKLAMA YERİ: 4* Otellerde 4 Gece BB. Konaklama
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  GİRİT ADASI TURU Hakkında Genel Bilgiler

  03.11.2019 / PAZAR
  Akşam saat 18:00’ da Ayvalık’ tan yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varış. (330 km) Türkiye İpsala sınır kapısındaki ve Yunanistan Kipi Gümrük Sınır kapısındaki işlemlerimizin ardından, Yunanistan’ a girişimizi gerçekleştiriyoruz.

   


 • GEZİLECEK YERLER:
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: 04.11.2019 / PAZARTESİ - (SELANİK - HERAKLION)

  Sabah saatlerinde varacağımız Selanik’de Kamara, Rotonda (Hortacı Süleyman Efendi) Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Venizelos Heykeli ve Meydan’ı geziyor, tek tek rehberimizden tarihlerini zevkle ve ilgiyle dinliyoruz. Daha sonra Selanik’in ünlü Aristoteles Meydanı’nda belirlenen saatte buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Tekrar bir araya geldikten sonra Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası ise sahilden yaya olarak Beyaz Kule ’ye gidiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılan, Osmanlılar tarafından Kale, Garnizon ve Hapishane olarak da kullanılan, günümüzde ise Selanik’ in simgesi haline gelen BeyazKule, 1912 Balkan savaşlarında Yunanlıların eline geçmiş ve de sembolik bir vaftiz uygulaması olarak beyaza boyanmıştır. Ancak zamanla kule eski rengine dönmüştür. Burada yakalayacağımız harika fotoğraf karelerinin ardından havalimanına gidiyoruz ve işlemlerimizin ardından Ellinair Airlines hava yollarının 17:40 uçuşu ile Girit Adası Heraklion (Kandiye) şehrine uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 40 dk. lık bir uçuştan sonra 18:55 ‘de Girit Adası’ na iniyoruz ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.


  2. Gün: 05.11.2019 / SALI (HERAKLION - AYOS NIKOLAOS - RESMO )

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında çıkışımızı yapıp, Adanın başkentinde panoramik turumuza başlıyoruz. Sırasıyla Venedik Limanı, Venedik Surları ve 1956 yılında Viyana' da Uluslararası Barış Ödülü' nü alan ve Lösemi hastalığından vefat eden Yunanlı Yazarın Kazancakis’ in Mezarı’ nı görüyoruz. Ardından Morosini Şadırvanı, Aziz Markos Kilisesi (Defterdarlık Camii), Loggia Binası (Defterdarlık), Girit’ in ilk Piskoposu olarak kabul edilen ve Adanın iki koruyucusundan biri olan (AgiosTitos) Aziz Titos Kilisesi (Vezir Camii), Türk Sebili, Adanın ikinci koruyanı olarak kabul edilen Aziz Minas Katedrali, Osmanlı Kışlası (Girit Valiliği Binası) ve özgürlük Meydanı ile bu günkü turumuzu tamamlıyor Girit’ in başlıca şehirlerinden biri olan ve ada’nın doğusunda bulunan, her bir köşesi eşsiz bir güzelliğe sahip ve her bir köşenin keşfedilmeyi bekleyen Ayos Nikolaos şehrine gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde bu güzel şehri keşfediyoruz. Bu hoş gezimizden sonra öğle yemeği molası için Elounda’ ya geçiyoruz. Buradaki harika ve sağlıklı Girit mutfağından çıkan orijinal öğle yemeğimizden sonra Plaka Köyü’ ne geçiyoruz. Bu güzel köyü gezdikten sonra hava şartları müsait olursa Spinalonga Adası’ na arzu eden misafirlerimizle geçiyoruz. Spinalonga adası Girit’in en meşhur ören yerlerindendir. Elunda körfezinde bulunur, Adaya ulaşım Ayos Nikolaos Elunda ve yakınında bulunan Plaka limanlarından kalkan teknelerle sağlanmaktadır bu kültür turumuzun ardında konaklamamızı yapacağımız Resmo’ daki otelimize gidiyoruz.


  3. Gün: 06.11.2019 / ÇARŞAMBA (RESMO - HANYA)

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında çıkışımızı yapıp, Ortaçağ kasabası Rethymnon' un merkezinde bulunan, yüzyıldardır gelen geçen kişilere su sağlayan ve Platanos Meydanı' nda 17. yüzyılda Venedikli Vali Rimondi tarafından yaptırılmış olan Rimondi Çeşmesi, Bahçesinde Portakal ağaçları ve pastorel dokusu ile Nerace Camii, Osmanlı Mektebi, Kara Mustafa Camii, Fortezza (Venedik Kalesi) ve Venedik Limanı’ nı geziyoruz.

  Daha sonra Resmo' dan ayrılıp, Hanya' ya doğru yola çıkıyoruz. Hanya da geçirdiğimiz serbest zamanın ardından 2 gece konaklamamızı yapacağımız otele yerleşiyoruz. Otelde konaklama.


  4. Gün: 07.11.2019 / PERŞEMBE (HANYA)

  Oteldeki kahvaltı sonrası, Osmanlı' nın adada ilk ele geçirdiği kent olan ve labirenti andıran kaldırım taşlı sokakları, cumbalı evleri, aşı boyalı binaların süslediği limanı ile rengarenk Kapalı Çarşısı ile tam bir Akdenizli olan Hanya’yı geziyoruz. Hanya’da, Venedik Tersaneleri, Aziz Nikoloas Kilisesi ( Hünkar Camii), Splantzia Meydanı, Kapalı Çarşı, Ağa Camii, Osmanlı Hamamı’ nı rehberimizden öğrendiğimiz bilgiler doğrultusunda görüyoruz. Bu kültür gezimizden sonra Kapalı Çarşısı ile aynı bizim Mısır Çarşı’ sına benzeyen çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu günlük turumuzu tamamlayıp otelimize geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Akşam Tavernada düzenlenen Girit gecesi için hazırlanıyoruz. (extra)  


  5. Gün: 08.11.2019 / CUMA ( HERAKLION –KANDİYE )

  Oteldeki sabah kahvaltı sonrasında çıkışımızı yapıp, Heraklion yani Kandiye’ ye hareket ediyoruz.  Girit den ayrılmadan önce Knosos Sarayı’ na hareket ediyoruz. Girit adasındaki Minos uygarlığının başkenti olan Knosos’da, güney, kuzey, doğu ve batı olmak üzere 4 adet girişi bulunan ve çok sayıda merdiven olan bu merdivenlerin  her birinin değişik amaçla kullanılan odalara ulaştığı görülen,gerek mimari açıdan gerekse işçilikaçısından tam tamına bir kompleks olana Knosos Sarayı’ nı geziyoruz.Bu sarayda Minos uygarlığını müthiş bir şekilde yansıtan çok sayıda duvar resmi ya da freskleri görüyoruz. Buradaki kültür gezimizin ardından Arhanes Köyünde kahve molası veriyoruz. Ardından, Havaalanı’ na hareket ediyor ve bizi bekleyen 19.45 uçuşu ile Selanik’e doğru havalanıyoruz. Yaklaşık 1 saat 40 dk.lık uçuşdan sonra Selanik’e iniyoruz. Havaalanında bizi bekleyen otobüsümüze binip, Çanakkale yolu üzerinden Ayvalık’a dönüş yapıyoruz. Bu güzel gezimizin sonuna geliyoruz.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 4* Otellerde 4 Gece BB. Konaklama
  • 1 Akşam Yemeği
  • Tüm Çevre Turları
  • 5 Gün Boyunca Rehberlik Hizmet
  • Ayvalık - Selanik Gidiş - Dönüş Ulaşım Bedeli
  • Selanik - Girit Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
  • Girit Adasında ki Ulaşım ve Transferler
  • Havalimanı Vergileri
  • 65 Yaş Altı Yurtdışı Zorunlu Sigorta Bedeli
  • Meis Turizm Güvencesi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Müze – Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Spinalango Adasına gidiş
  • Knosos Sarayı Girişi
  • Yunan Gecesi Eğlencesi
  • Yurt dışı çıkış fonu: 50 TL

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  NOT :  
  1 -  Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
  2 -  Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
  3-  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  4 -  Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
  5 -  Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.
  6 -  Pasaport ve vize zorunludur. Yeşil pasaporta vizeye gerek yoktur. Pasaport süresi 6 aydan fazla olmalıdır.
  7 - 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  8 - Çocuk ücretleri 2 yetişkinin yanında 0-2 yaş için geçerlidir. 
  9 - Kategorisi aynı kalmak kaydıyla otellerde değişiklik olabilir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup,
  3.yatak standart yataktan küçüktür.
  10 - Meis Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Jolly Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
  11 -  18.Ekim.2019 tarihine kadar tüm tur ödemeleri yapılmalıdır.

   

  Birde Bu Turlara Bakın

  RODOS & SİMİ TURU
  3 GÜN - 2 GECE 26.05.2020
  RODOS & SİMİ TURU
  249.00 Kişi Başı

  26.MAYIS.2020 / SALI (Ayvalık –Marmaris) Gece saat 23.30’da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Şakran’ daki molamızın ardından, İzmir, Aydın ve Muğla yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Marmaris Liman'a ulaşıyoruz.

  BALKAN TURLARI 2020
  8 GÜN & 7 GECE 30.05.2020
  BALKAN TURLARI 2020
  399.00 Kişi Başı

  Akşam saat 21:00 da, buluşup yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varış. ( 330 km ) Türkiye İpsala sınır kapısındaki ve Yunanistan Kipi Gümrük Sınır kapısındaki işlemlerimizin ardından, Yunanistan’ a girişimizi gerçekleştiriyoruz.

  GÖKÇEADA MAYIS & HAZİRAN TURLARIMIZ
  2 GÜN & 1 GECE 30.05.2020
  GÖKÇEADA MAYIS & HAZİRAN TURLARIMIZ
  375.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 04:00’ da Ayvalık dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Eceabat’ a feribotla geçişimizi yapıp sonra Kabatepe' den de saat 09:00 feribotuyla Gökçeada’ ya geçiyoruz.

  BATUMLU KARADENİZ TURLARI 2020
  8 GÜN / 7 GECE 02.06.2020
  BATUMLU KARADENİZ TURLARI 2020
  2049.00 TL Kişi Başı

  Akşam Saat 21:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Bursa, İzmit, Bolu, Mengen, Devrek, Çaycuma, Bartın yol güzergâhı üzerinden Amasra’ ya geliyoruz. (AYVALIK – AMASRA 756 Km)

  EDİRNE TURU 2020
  2 GÜN 1 GECE 05.06.2020
  EDİRNE TURU 2020
  475.00 TL Kişi Başı

  05.HAZİRAN.2020 / CUMA Akşam saat 23:45’de Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ ye geliyoruz.

  YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
  5 GÜN 4 GECE 11.06.2020
  YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
  299.00 Kişi Başı

  11.HAZİRAN.2020– Perşembe Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Edremit-Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısında oluyoruz.

  OTOBÜSLE TİFLİS&BATUM TURU ( KARADENİZ , İÇ ANADOLU , DOĞU ANADOLU)
  11 GÜN - 10 GECE 14.06.2020
  OTOBÜSLE TİFLİS&BATUM TURU ( KARADENİZ , İÇ ANADOLU , DOĞU ANADOLU)
  2550.00 TL Kişi Başı

  10 MART 2020 SALI Saat 16:00’da Ayvalık -Edremit Balıkesir -Susurluk –Bursa –Ankara yol güzergahı üzerinden gerekli molaları vererek Sivas’a varıyoruz.

  EGE`NİN KÖYLERİ
  2 GÜN 1 GECE 20.06.2020
  EGE`NİN KÖYLERİ
  449.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 06:00 da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Ve ilk durağımıza doğru yola çıkıyoruz. Şakran’ da kahvaltı molamızı verip, İzmir yol güzergâhı üzerinden İzmir’in en tanınmış, en ‘farklı’ köylerinden olan, adını bir köyde ilk kez kurulan tiyatrosu ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesi ile farklı ve çağdaş yapısını yansıtan Bademler Köyü’ ne ulaşıyoruz.

  GÖKÇEADA TEMMUZ & AĞUSTOS TURLARIMIZ
  2 GÜN & 1 GECE 08.07.2020
  GÖKÇEADA TEMMUZ & AĞUSTOS TURLARIMIZ
  399.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 04:00’ da Ayvalık dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Eceabat’ a feribotla geçişimizi yapıp sonra Kabatepe' den de saat 09:00 feribotuyla Gökçeada’ ya geçiyoruz.

  GÖKÇEADA EYLÜL TURLARIMIZ
  2 GÜN & 1 GECE 02.09.2020
  GÖKÇEADA EYLÜL TURLARIMIZ
  375.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 04:00’ da Ayvalık dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Eceabat’ a feribotla geçişimizi yapıp sonra Kabatepe' den de saat 09:00 feribotuyla Gökçeada’ ya geçiyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...