Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
GİRİT ADASI TURU
 • KİŞİ BAŞI: 575.00
 • KONAKLAMA: 5 GÜN / 4 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 04 Kasım
 • KONAKLAMA YERİ: 4* Otellerde 4 Gece BB. Konaklama
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  GİRİT ADASI TURU Hakkında Genel Bilgiler

  03.11.2019 / PAZAR
  Akşam saat 18:00’ da Ayvalık’ tan yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varış. (330 km) Türkiye İpsala sınır kapısındaki ve Yunanistan Kipi Gümrük Sınır kapısındaki işlemlerimizin ardından, Yunanistan’ a girişimizi gerçekleştiriyoruz.

   

 • GEZİLECEK YERLER:
 • TUR PROGRAMI ⤵

  1. Gün: 04.11.2019 / PAZARTESİ - (SELANİK - HERAKLION)

  Sabah saatlerinde varacağımız Selanik’de Kamara, Rotonda (Hortacı Süleyman Efendi) Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Venizelos Heykeli ve Meydan’ı geziyor, tek tek rehberimizden tarihlerini zevkle ve ilgiyle dinliyoruz. Daha sonra Selanik’in ünlü Aristoteles Meydanı’nda belirlenen saatte buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Tekrar bir araya geldikten sonra Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası ise sahilden yaya olarak Beyaz Kule ’ye gidiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılan, Osmanlılar tarafından Kale, Garnizon ve Hapishane olarak da kullanılan, günümüzde ise Selanik’ in simgesi haline gelen BeyazKule, 1912 Balkan savaşlarında Yunanlıların eline geçmiş ve de sembolik bir vaftiz uygulaması olarak beyaza boyanmıştır. Ancak zamanla kule eski rengine dönmüştür. Burada yakalayacağımız harika fotoğraf karelerinin ardından havalimanına gidiyoruz ve işlemlerimizin ardından Ellinair Airlines hava yollarının 17:40 uçuşu ile Girit Adası Heraklion (Kandiye) şehrine uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 40 dk. lık bir uçuştan sonra 18:55 ‘de Girit Adası’ na iniyoruz ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.


  2. Gün: 05.11.2019 / SALI (HERAKLION - AYOS NIKOLAOS - RESMO )

  Otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrasında çıkışımızı yapıp, Adanın başkentinde panoramik turumuza başlıyoruz. Sırasıyla Venedik Limanı, Venedik Surları ve 1956 yılında Viyana' da Uluslararası Barış Ödülü' nü alan ve Lösemi hastalığından vefat eden Yunanlı Yazarın Kazancakis’ in Mezarı’ nı görüyoruz. Ardından Morosini Şadırvanı, Aziz Markos Kilisesi (Defterdarlık Camii), Loggia Binası (Defterdarlık), Girit’ in ilk Piskoposu olarak kabul edilen ve Adanın iki koruyucusundan biri olan (AgiosTitos) Aziz Titos Kilisesi (Vezir Camii), Türk Sebili, Adanın ikinci koruyanı olarak kabul edilen Aziz Minas Katedrali, Osmanlı Kışlası (Girit Valiliği Binası) ve özgürlük Meydanı ile bu günkü turumuzu tamamlıyor Girit’ in başlıca şehirlerinden biri olan ve ada’nın doğusunda bulunan, her bir köşesi eşsiz bir güzelliğe sahip ve her bir köşenin keşfedilmeyi bekleyen Ayos Nikolaos şehrine gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde bu güzel şehri keşfediyoruz. Bu hoş gezimizden sonra öğle yemeği molası için Elounda’ ya geçiyoruz. Buradaki harika ve sağlıklı Girit mutfağından çıkan orijinal öğle yemeğimizden sonra Plaka Köyü’ ne geçiyoruz. Bu güzel köyü gezdikten sonra hava şartları müsait olursa Spinalonga Adası’ na arzu eden misafirlerimizle geçiyoruz. Spinalonga adası Girit’in en meşhur ören yerlerindendir. Elunda körfezinde bulunur, Adaya ulaşım Ayos Nikolaos Elunda ve yakınında bulunan Plaka limanlarından kalkan teknelerle sağlanmaktadır bu kültür turumuzun ardında konaklamamızı yapacağımız Resmo’ daki otelimize gidiyoruz.


  3. Gün: 06.11.2019 / ÇARŞAMBA (RESMO - HANYA)

  Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında çıkışımızı yapıp, Ortaçağ kasabası Rethymnon' un merkezinde bulunan, yüzyıldardır gelen geçen kişilere su sağlayan ve Platanos Meydanı' nda 17. yüzyılda Venedikli Vali Rimondi tarafından yaptırılmış olan Rimondi Çeşmesi, Bahçesinde Portakal ağaçları ve pastorel dokusu ile Nerace Camii, Osmanlı Mektebi, Kara Mustafa Camii, Fortezza (Venedik Kalesi) ve Venedik Limanı’ nı geziyoruz.

  Daha sonra Resmo' dan ayrılıp, Hanya' ya doğru yola çıkıyoruz. Hanya da geçirdiğimiz serbest zamanın ardından 2 gece konaklamamızı yapacağımız otele yerleşiyoruz. Otelde konaklama.


  4. Gün: 07.11.2019 / PERŞEMBE (HANYA)

  Oteldeki kahvaltı sonrası, Osmanlı' nın adada ilk ele geçirdiği kent olan ve labirenti andıran kaldırım taşlı sokakları, cumbalı evleri, aşı boyalı binaların süslediği limanı ile rengarenk Kapalı Çarşısı ile tam bir Akdenizli olan Hanya’yı geziyoruz. Hanya’da, Venedik Tersaneleri, Aziz Nikoloas Kilisesi ( Hünkar Camii), Splantzia Meydanı, Kapalı Çarşı, Ağa Camii, Osmanlı Hamamı’ nı rehberimizden öğrendiğimiz bilgiler doğrultusunda görüyoruz. Bu kültür gezimizden sonra Kapalı Çarşısı ile aynı bizim Mısır Çarşı’ sına benzeyen çarşıda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Bu günlük turumuzu tamamlayıp otelimize geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Akşam Tavernada düzenlenen Girit gecesi için hazırlanıyoruz. (extra)  


  5. Gün: 08.11.2019 / CUMA ( HERAKLION –KANDİYE )

  Oteldeki sabah kahvaltı sonrasında çıkışımızı yapıp, Heraklion yani Kandiye’ ye hareket ediyoruz.  Girit den ayrılmadan önce Knosos Sarayı’ na hareket ediyoruz. Girit adasındaki Minos uygarlığının başkenti olan Knosos’da, güney, kuzey, doğu ve batı olmak üzere 4 adet girişi bulunan ve çok sayıda merdiven olan bu merdivenlerin  her birinin değişik amaçla kullanılan odalara ulaştığı görülen,gerek mimari açıdan gerekse işçilikaçısından tam tamına bir kompleks olana Knosos Sarayı’ nı geziyoruz.Bu sarayda Minos uygarlığını müthiş bir şekilde yansıtan çok sayıda duvar resmi ya da freskleri görüyoruz. Buradaki kültür gezimizin ardından Arhanes Köyünde kahve molası veriyoruz. Ardından, Havaalanı’ na hareket ediyor ve bizi bekleyen 19.45 uçuşu ile Selanik’e doğru havalanıyoruz. Yaklaşık 1 saat 40 dk.lık uçuşdan sonra Selanik’e iniyoruz. Havaalanında bizi bekleyen otobüsümüze binip, Çanakkale yolu üzerinden Ayvalık’a dönüş yapıyoruz. Bu güzel gezimizin sonuna geliyoruz.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 4* Otellerde 4 Gece BB. Konaklama
  • 1 Akşam Yemeği
  • Tüm Çevre Turları
  • 5 Gün Boyunca Rehberlik Hizmet
  • Ayvalık - Selanik Gidiş - Dönüş Ulaşım Bedeli
  • Selanik - Girit Gidiş - Dönüş Uçak Bileti
  • Girit Adasında ki Ulaşım ve Transferler
  • Havalimanı Vergileri
  • 65 Yaş Altı Yurtdışı Zorunlu Sigorta Bedeli
  • Meis Turizm Güvencesi

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Müze – Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Spinalango Adasına gidiş
  • Knosos Sarayı Girişi
  • Yunan Gecesi Eğlencesi
  • Yurt dışı çıkış fonu: 50 TL

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  04.11.2019575.00699.00 575.00-Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  NOT :  
  1 -  Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
  2 -  Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
  3-  Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  4 -  Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
  5 -  Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.
  6 -  Pasaport ve vize zorunludur. Yeşil pasaporta vizeye gerek yoktur. Pasaport süresi 6 aydan fazla olmalıdır.
  7 - 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
  8 - Çocuk ücretleri 2 yetişkinin yanında 0-2 yaş için geçerlidir. 
  9 - Kategorisi aynı kalmak kaydıyla otellerde değişiklik olabilir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup,
  3.yatak standart yataktan küçüktür.
  10 - Meis Turizm yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Jolly Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur.
  11 -  18.Ekim.2019 tarihine kadar tüm tur ödemeleri yapılmalıdır.

   

  Birde Bu Turlara Bakın

  23 EKİM UÇAKLI GAP TURU
  6 GÜN & 5 GECE 23.10.2019
  23 EKİM UÇAKLI GAP TURU
  1849.00 TL Kişi Başı

  22 EKİM 2019/ SALI gece saat 23:45 civarında Ayvalık’ dan İzmir’ e doğru yola çıkıyoruz.

  BATI KARADENİZ TURU
  3 GÜN 2 GECE 24.10.2019
  BATI KARADENİZ TURU
  650.00 TL Kişi Başı

  23.10.2019 / ÇARŞAMBA Akşam Saat 21.00’da Ayvalık’tan hareket ediyoruz. Balıkesir , Bursa, İzmit, Bolu, Tosya yol güzergâhı üzerinden KASTAMONU’ya geliyoruz.(AYVALIK – KASTAMONU 794 Km)

  KAŞ & MEİS ADASI TURU
  2 GÜN & 1 GECE 25.10.2019
  KAŞ & MEİS ADASI TURU
  99.00 Kişi Başı

  25.EKİM.2019 / CUMA Akşam saat 23:00 da siz değerli konuklarımızı Ayvalık dan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir –Muğla yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Kaş’a varıyoruz.

  AKDENİZ TURU
  3 GÜN & 2 GECE 25.10.2019
  AKDENİZ TURU
  649.00 TL Kişi Başı

  24.EKİM.2019 / PERŞEMBE Akşam saat 23:00 da siz değerli konuklarımızı Ayvalık dan alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 26.10.2019
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  ÇANAKKALE TURU
  GÜNÜBİRLİK 26.10.2019
  ÇANAKKALE TURU
  100.00 TL Kişi Başı

  HER ÇARŞAMBA / CUMARTESİ ÇIKIŞLI

  SAKIZ ADASI TURU
  2 GÜN 1 GECE 26.10.2019
  SAKIZ ADASI TURU
  119.00 Kişi Başı

  Sabaha karşı 4:00’ de Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz dinlenme molasının ardından sabah saatlerinde Çeşme’ ye varıyoruz.

  ROMANYA ŞATOLAR & BULGARİSTAN SAHİLİ TURU
  5 GÜN & 4 GECE 29.10.2019
  ROMANYA ŞATOLAR & BULGARİSTAN SAHİLİ TURU
  275.00 Kişi Başı

  29.EKİM.2019 / SALI- (AYVALIK - BULGARİSTAN) Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' tan hareket ediyoruz.

  29 EKİM SALI GÜNÜBİRLİK MİDİLLİ
  GÜNÜBİRLİK TUR 29.10.2019
  29 EKİM SALI GÜNÜBİRLİK MİDİLLİ
  55.00 Kişi Başı

  29 EKİM SALI GÜNÜBİRLİK MİDİLLİ ADASI (LESVOS) Saat 08:00 da Ayvalık gümrüğünde buluşuyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından saat 09:00 / 09:30 civarında Midilli’ye hareket ediyoruz.

  DATÇA & MARMARİS TURU
  2 GÜN & 1 GECE 01.11.2019
  DATÇA & MARMARİS TURU
  425.00 TL Kişi Başı

  01.KASIM.2019 / CUMA Akşam saat 23:30’ da Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk olarak ŞAKRAN’ da mola veriyoruz. Burada ki moladan sonra İzmir, Aydın yol güzergâhı üzerinden yolumuza devam ediyoruz.

  EDİRNE TURU 1 GECE KONAKLAMALI
  2 GÜN 1 GECE 02.11.2019
  EDİRNE TURU 1 GECE KONAKLAMALI
  399.00 TL Kişi Başı

  02 KASIM 2019 / CUMARTESİ Sabah saat 05:00 Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ ye geliyoruz.

  KESTANE FESTİVALİ 2-3 KASIM
  2 gün 1 gece 02.11.2019
  KESTANE FESTİVALİ 2-3 KASIM
  99.00 Kişi Başı

  16.KASIM.2019 / CUMARTESİ ( MERKEZ & THERMI & MANDAMADOS & MOLIVOS & PETRA ) Sabah saat 08:00’ da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz.

  GİRİT ADASI TURU
  5 GÜN / 4 GECE 04.11.2019
  GİRİT ADASI TURU
  575.00 Kişi Başı

  03.11.2019 / PAZAR Akşam saat 18:00’ da Ayvalık’ tan yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varış.

  10 KASIM SELANİK
  2 GÜN 1 GECE 08.11.2019
  10 KASIM SELANİK
  99.00 Kişi Başı

  08.KASIM.2019/ CUMA Ayvalık acente önünden akşam saat 20.00’ da hareket ediyoruz.

  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  3 GÜN 2 GECE 08.11.2019
  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  625.00 TL Kişi Başı

  07.KASIM.2019 / PERŞEMBE Akşam saat 23:00’da Ayvalık’ tan yola çıkıyoruz. Balıkesir, ardından Bursa sonra Eskişehir’e varıyoruz.

  ESKİŞEHİR ANKARA TURU
  2 GÜN 1 GECE 09.11.2019
  ESKİŞEHİR ANKARA TURU
  375.00 TL Kişi Başı

  08.KASIM.2019 / CUMA Akşam saat 00:00’da Ayvalık’tan yola çıkıyoruz. Balıkesir, ardından Bursa sonra Eskişehir’e varıyoruz.

  BENELÜX TURU
  7 GECE 8 GÜN 15.11.2019
  BENELÜX TURU
  599.00 Kişi Başı

  Ayvalıkdan gece 2:00 İzmir’e doğru yolu çıkıyoruz.Adnan Menderes Havalimanı dışhatlar gidiş terminalinde saat 06:00’dacheck in işlemlerimizi yaptırıyoruz.

  18 KASIM UÇAKLI GAP TURU
  6 GÜN & 5 GECE 18.11.2019
  18 KASIM UÇAKLI GAP TURU
  1849.00 TL Kişi Başı

  17.KASIM.2019 PAZAR GÜNÜNÜ, 18.KASIM.2019 PAZARTESİ’YE BAĞLAYAN Gece saat 01:00 civarında Ayvalık’ dan İzmir’ e doğru yola çıkıyoruz.

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...