Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU

YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU Hakkında Genel Bilgiler

YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
5 GÜN 4 GECE KONAKLAMA

SELANİK - METEORA - KALAMBAKA - PREVEZE - PARGA YANYA - SEREZ - KAVALA - DRAMA - SKORPİOS - KEFALONYA - ITHAKA - LEFKADA

11.HAZİRAN.2020 – Perşembe
Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Edremit-Çanakkale yol güzergahı üzerinden  sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısında oluyoruz. 


 • GEZİLECEK YERLER: SELANİK - METEORA - KALAMBAKA - PREVEZE - PARGA YANYA - SEREZ - KAVALA - DRAMA - SKORPİOS - KEFALONYA - ITHAKA - LEFKADA
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: 12.HAZİRAN.2020 – Cuma / GÜMÜLCİNE / SELANİK

  İpsala Sınır Kapısında Gümrük İşlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gümrük işlemleri sonrasında Kipi Gümrük Kapısından Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Buradaki Pasaport kontrolünden sonra, Gümülcine’ ye doğru yol alıyoruz. Gümülcine’ de bulunan Çepelli Köyü’nde kahvaltı molası (extra) veriyoruz.
  Molamızdan sonra Kavala üzerinden Selanik’e doğru yol alıyoruz. Selanik’ te ilk ziyaret edeceğimiz Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitrios Kilise’si olacaktır.
            Bu gezimizden sonra ise hepimizi duygulandıracak olan Ulu Önder ATATÜRK’ÜN doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Buradan sonra öğle yemeği (extra) molası için Aristoteles Meydanı’ na gidiyoruz.
  Öğle yemeği molamızın ardında ise Kamara, Rotonda (Hortacı Süleyman Efendi) Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Venizelos Heykeli ve Meydan’ı geziyor, tek tek rehberimizden tarihlerini zevkle ve ilgiyle dinliyoruz. Daha sonra Selanik’in ünlü Aristoteles Meydanı’nda belirlenen saatte buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası sahilden yaya olarak Beyaz Kule ’ye gidiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılan, Osmanlılar tarafından Kale, Garnizon ve Hapishane olarak da kullanılan, günümüzde ise Selanik’in simgesi haline gelen Beyaz Kule, 1912 Balkan savaşlarında Yunanlıların eline geçmiş ve de sembolik bir vaftiz uygulaması olarak beyaza boyanmıştır. Ancak zamanla kule eski rengine dönmüştür. Burada yakalayacağımız harika fotoğraf karelerinin ardından Selanik’ te konaklamamızı yapacağımız PHİLİPPİON otel’ e gidiyoruz. Otelimize yerleşip belirlenen saate kadar dinlendikten sonra lobide tekrar buluşup akşam eğlencesi için tavernaya (extra) gidiyoruz. Eğlence sonrasında ise tekrar otelimize konaklamamızı yapmaya geri dönüyoruz.


  2. Gün: 13.HAZİRAN.2020 -Cumartesi (METEORA/KALAMBAKA/PREVEZE/LEFKADA )

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Meteora gezimiz için yola çıkıyoruz. Meteora  Kalambaka kasabası yakınlarında bulunan kayalık bir bölgedir.  Adı "havada asılı" anlamına gelmektedir. Bu inanılmayacak derecede uzun ve dik kayaları her görüşünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Yalnızca muazzam bir jeolojisi yoktur bunun yanı sıra hayal gücünüzü de genişletmektedir. Manastırlar, bu zirvelere dengelenmiştir. Bölgede çok sayıda Ortodoks Kilisesi bulunmaktadır. Bu bölge 1988 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girmiştir. Meteora gezimiz sonrasında otobüsümüze binip Preveze yolculuğumuza başlıyoruz. Preveze ,kuzeybatı Yunanistan’daki aynı isimli bölgenin başkentidir.İyonya kıyılarındaki kent Epirus bölgesinin en büyük şehridir.Çok stratejik konumda yer alan Preveze ,bu sebeple yüzyıllar boyunca birçok tarihi olayın merkezinde yer almıştır.Meşhur Preveze Deniz Zafer’nin gerçekleştiği yerdir.Ticari ve yoğun bir limana sahip olan kentin marinasi İyonya kıyılarındaki en büyüklerindendir.Burada göreceğimiz  yerler arasında Nicopolis antik kenti, Preveze Saat Kulesi, İc kale bulunmaktadır.(İç kale 17 yy duvarlarında yapım tarihi Osmanlıca yazmaktadır).Gezimiz sonrasında Konaklama yapacağımız  Lefkada adasına doğru yola çıkıyoruz.Konaklama Lefkada    İonion Star hotel.


  3. Gün: 14.HAZİRAN.2020 - Pazar (LEFKADA-SKORPİOS ADASI-İTHAKA-KEFALONYA )

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Lefkada ‘da turumuza başlıyoruz. Nidri köyüne gidip İyon deniz turu için teknemize biniyoruz.Yunanistan’ın en güzel sahilleri arasında gösterilen ve adanın güneybatı bölümünde bulunan Porto Katsiki 'yi sahilini gördükten sonra Skorpios adasına devam ederek  Aleksandros körfezi karşısında bulunan 1963 senesinde milyarder Onasis’in satın aldığı ve 2012 yılında Rus Dimitri Rimbovleve satılan adada denize girdikten sonraki durağımız 1940 ta Papanikoli denizaltısının gizlendiği aynı adı taşıyan ünlü mağara olacak. Sonrasında Odissean’ın adası İTHAKA’ya gidiyoruz Kefalonya adasının kuzeydoğusunda bulunan 96 kilometre kare yüzölçümü olan 5000 kişinin yaşadığı başkentinin Vathi olduğu adaya varıyoruz. Dünyadaki cennet köşesini andıran bu adada kahve içmek için serbest  zaman veriyoruz.Sonrasında  Osmanlı’nın hiç ayak basmadığı Kefalonya adasına geçip İthakaya en yakın yer olan Fiskardo köyünü ziyaret edeceğiz 1953 depreminde zarar görmediği için eski mimarisini koruyan bu köyü görüp yemek molasının ardından Lefkada 'daki otelimize geri dönüyoruz.Konaklama Lefkada İonion Star hotel.


  4. Gün: 15.HAZİRAN.2020 – Pazartesi (PARGA – YANYA)

  Kahvaltı sonrasında Parga'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.Manzaralı bir yolculuk ve bölgenin birbirinden güzel sahillerini görerek Parga' ya ulaşıyoruz. Osmanlı devlet adamı Pargalı İbrahim Paşa' nın memleketi olan Parga 3900 kisilik nüfusuyla Yunanistan’ ın Epir bölgesinde, idari olarak Preveze’ ye bağlı küçük bir balıkçı ve turistik bir kasabasıdır. Çevresi çam ormanlarıyla kaplı kasabada tam tepede kaleyi ziyaret edip eşsiz manzaraya tanık oluyoruz. Sonra yola devam edip Yanya'ya gidiyoruz. Yanya şehir turumuza başlıyoruz. Tepedelenli Ali Paşa ile özdeşleşmiş şehirde önemli eserleri görüyoruz. Önce Yanya Kalesini ve burada çok iyi halde korunan Aslan Paşa Camiini ziyaret ettikten sonra, Yanya Kalesinin bir bölümü olan İç Kaleye varıp Fethiye Camii ve Ali Paşanın Türbesini görüyoruz. Sonra hemen yanı başında bulunan Yanya adasına geçmek  gölün kıyısına  gidip tekneye biniyoruz. On dakikalık tekne yolculuğunun ardından Tepedelenli Ali Paşanın öldürüldüğü şimdi müze olan evini ziyaret ediyoruz. Şehiri tanıyıp ardından konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Palladion Hotel


  5. Gün: 16.HAZİRAN.2020 – Salı (SEREZ-KAVALA-DRAMA )

  Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Serez’e doğru hareket ediyoruz. Özgürlük Meydanı, Vilayet Binası, Çandarlı İbrahim Paşa Bedesteni ve Zincirli Cami yürüyüş turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır.Sonrasında Kent merkezinde Osmanlı Dönemi yapılarından olan ve mübadele sonrası kiliseye çevrilen Beyazıt Cami’ni gördükten sonra, küçük ve dar sokaklardan oluşan çarşısını gezmek üzere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Ecdadın bıraktığı izleri taşıyan bunun yanında türkülere ve şiirlere konu olmuş sımsıcak bir şehir Drama’ya geliyoruz.Yunanistan’ın Doğu Makedonya bölümünün en göze çarpan yerleşimidir. Gezimiz sonrasında Selanik yol güzergahını takip ederek Kavala’ya geliyoruz. Kavala’ da 1530 yılında Pargalı Makbul İbrahim Paşa tarafından yapılan ve günümüzde halen Kilise olarak ayakta duran, XVI.yüzyılın en güzel eserlerinde birisi olan Pargalı İbrahim Paşa Cami’yi geziyoruz. Evliya Çelebi’nin tek tek sıraladığı İmaret, Halil Bey Camii ve Medresesi , Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın Evi  ve Heykeli , Mimar Sinan’ın eseri olan Su Kemeri ve Eski Şehir görüldükten sonra dönüş yolculuğumuza geçip Çanakkale, Edremit yol güzergahı üzerinden devam edip gece saatlerinde Ayvalık' ta oluyoruz. Başka bir MEİS Turizm Organizasyon’unda buluşmak dileğiyle……
  Not : Rehberimiz uygun gördüğünde tur programında değişiklik yapabilir.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 4 gece Oda + Kahvaltı Konaklama
  • Gidiş & Dönüş Ulaşım Bedeli
  • Programda yer alan rehberlik  & kültür turları
  • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası 
  • Meis Turizm araç içi ikramlar

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle Yemekleri ve İçecekler
  • Ada geçişleri 
  • 4 Akşam Yemeği
  • Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
  • Özel Harcamalar
  • 65 yaş üstü sigorta farkı
  • Skorpios adası –İthaka Adası-Kefalonya Adası Tekne Turu ücreti 25€

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  NOT :  
  1- Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
  2- Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
  4- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  5- Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
  7- Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.
  İPTAL ŞARTLARI: 
  ** Tüketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının rahatsızlıklarını ve ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile gezinin başlamasından 15-7 gün önce iptal- değişiklik talep etmesi halinde gezi bedelinin %35 ‘ini , 7 günden az bir süre kala ise tamamını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

  ** Tüketici turu gezinin başlamasından 30 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir veya iptal edebilir. 

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  AYVALIK TEKNE TURU
  GÜNÜBİRLİK 14.07.2020
  AYVALIK TEKNE TURU
  80.00 TL Kişi Başı

  HER GÜN Ayvalık merkezde gemilerin önünde saat 10:30 civarı buluşuyoruz. Bilet işlemlerinden sonra saat 11:30‘ da Ayvalık' ın eşsiz koylarını görmek için hareket ediyoruz.

  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  GÜNÜBİRLİK 14.07.2020
  TİRE ÖDEMİŞ BİRGİ BOZDAĞ TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  15 GÜNDE BİR SALI ÇIKIŞLI Sabah saat 07:00‘da Ayvalık‘ tan hareket ediyoruz. Şakran’ daki molamızın ardından Türkiye’nin en güzel ilk on kasabası arasında yer alan Tire’ ye gidiyoruz.

  DİKİLİ TEKNE TURU
  GÜNÜBİRLİK TUR 14.07.2020
  DİKİLİ TEKNE TURU
  149.00 TL Kişi Başı

  HER SALI / PERŞEMBE - GÜNÜBİRLİK Sabah saat 09:30 da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Dikili' ye doğru yola çıkıyoruz. Ardından saat 11:00’ da kalkacak teknemize binmek üzere Dikili İskele' ye geçiyoruz.

  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 15.07.2020
  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  175.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 05:00' da Ayvalık’tan hareket ediyoruz. Şakran' da kahvaltı molası verip sonra yolumuza devam ediyoruz.

  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  GÜNÜBİRLİK 15.07.2020
  ESKİ FOÇA YENİ FOÇA KOZBEYLİ KÖYÜ TURU
  125.00 TL Kişi Başı

  HER ÇARŞAMBA ÇIKIŞLI Sabah saat 09:00'da Ayvalık'tan hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzdan sonra Şakran' da kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrasında rotamızı KOZBEYLİ KÖYÜ’ ne doğru çeviriyoruz.

  FOÇA TEKNE TURU
  GÜNÜBİRLİK 17.07.2020
  FOÇA TEKNE TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER CUMA ÇIKIŞLI Ayvalık’ tan sabah saat 08:30 da hareket ediyoruz. Şakran' da vereceğimiz molanın ardından aracımıza binip, Eski Foça' ya varıyoruz. İzmir' in şirin kasabası Foça' nın eşsiz güzellikteki kıyılarını görmek için teknemize geçiyoruz.

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  GÜNÜBİRLİK 18.07.2020
  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK TURU
  150.00 TL Kişi Başı

  HER CUMARTESİ / PAZAR ÇIKIŞLI Sabah saat 07:00 de Ayvalık'tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Çanakkale Feribot İskelesi' ne geliyoruz. Buradan Eceabat'a geçiyoruz.

  EGE`NİN KÖYLERİ
  2 GÜN 1 GECE 18.07.2020
  EGE`NİN KÖYLERİ
  649.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 06:00 da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Ve ilk durağımıza doğru yola çıkıyoruz. Şakran’ da kahvaltı molamızı verip, İzmir yol güzergâhı üzerinden İzmir’in en tanınmış, en ‘farklı’ köylerinden olan, adını bir köyde ilk kez kurulan tiyatrosu ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesi ile farklı ve çağdaş yapısını yansıtan Bademler Köyü’ ne ulaşıyoruz.

  LAVANTA & SALDA GÖLÜ TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 18.07.2020
  LAVANTA & SALDA GÖLÜ TURU GÜNÜBİRLİK
  225.00 TL Kişi Başı

  18.TEMMUZ.2020 - CUMARTESİ Akşam saat 22:00 da Ayvalık' tan yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir - Aydın yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Isparta' nın Keçiborlu ilçesine bağlı Lavanta üretimi ile meşhur Kuyucak Köyü ve yakınındaki Seyri Alem Seyir Tepesi' ne ulaşıyoruz.

  KUŞADASI EFES ŞİRİNCE MERYEMANA TURU
  GÜNÜBİRLİK 19.07.2020
  KUŞADASI EFES ŞİRİNCE MERYEMANA TURU
  175.00 TL Kişi Başı

  HER PAZAR ÇIKIŞLI Sabah saat 07:00'da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Şakran' da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından yola devam ederek Şirince' ye geliyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...