Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
 • KİŞİ BAŞI: 299.00
 • KONAKLAMA: 5 GÜN 4 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 11 Haziran
 • KONAKLAMA YERİ:
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU Hakkında Genel Bilgiler

  YUNANİSTAN İYON ADALARI TURU
  5 GÜN 4 GECE KONAKLAMA

  SELANİK - METEORA - KALAMBAKA - PREVEZE - PARGA YANYA - SEREZ - KAVALA - DRAMA - SKORPİOS - KEFALONYA - ITHAKA - LEFKADA

  11.HAZİRAN.2020 – Perşembe
  Akşam saat 21:00 da, Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Edremit-Çanakkale yol güzergahı üzerinden  sabah saatlerinde İpsala Sınır Kapısında oluyoruz. 


 • GEZİLECEK YERLER: SELANİK - METEORA - KALAMBAKA - PREVEZE - PARGA YANYA - SEREZ - KAVALA - DRAMA - SKORPİOS - KEFALONYA - ITHAKA - LEFKADA
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: 12.HAZİRAN.2020 – Cuma / GÜMÜLCİNE / SELANİK

  İpsala Sınır Kapısında Gümrük İşlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Gümrük işlemleri sonrasında Kipi Gümrük Kapısından Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Buradaki Pasaport kontrolünden sonra, Gümülcine’ ye doğru yol alıyoruz. Gümülcine’ de bulunan Çepelli Köyü’nde kahvaltı molası (extra) veriyoruz.
  Molamızdan sonra Kavala üzerinden Selanik’e doğru yol alıyoruz. Selanik’ te ilk ziyaret edeceğimiz Unesco tarafından Dünya Kültür Mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitrios Kilise’si olacaktır.
            Bu gezimizden sonra ise hepimizi duygulandıracak olan Ulu Önder ATATÜRK’ÜN doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Buradan sonra öğle yemeği (extra) molası için Aristoteles Meydanı’ na gidiyoruz.
  Öğle yemeği molamızın ardında ise Kamara, Rotonda (Hortacı Süleyman Efendi) Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii, Bedesten, Venizelos Heykeli ve Meydan’ı geziyor, tek tek rehberimizden tarihlerini zevkle ve ilgiyle dinliyoruz. Daha sonra Selanik’in ünlü Aristoteles Meydanı’nda belirlenen saatte buluşmak üzere serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası sahilden yaya olarak Beyaz Kule ’ye gidiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılan, Osmanlılar tarafından Kale, Garnizon ve Hapishane olarak da kullanılan, günümüzde ise Selanik’in simgesi haline gelen Beyaz Kule, 1912 Balkan savaşlarında Yunanlıların eline geçmiş ve de sembolik bir vaftiz uygulaması olarak beyaza boyanmıştır. Ancak zamanla kule eski rengine dönmüştür. Burada yakalayacağımız harika fotoğraf karelerinin ardından Selanik’ te konaklamamızı yapacağımız PHİLİPPİON otel’ e gidiyoruz. Otelimize yerleşip belirlenen saate kadar dinlendikten sonra lobide tekrar buluşup akşam eğlencesi için tavernaya (extra) gidiyoruz. Eğlence sonrasında ise tekrar otelimize konaklamamızı yapmaya geri dönüyoruz.


  2. Gün: 13.HAZİRAN.2020 -Cumartesi (METEORA/KALAMBAKA/PREVEZE/LEFKADA )

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Meteora gezimiz için yola çıkıyoruz. Meteora  Kalambaka kasabası yakınlarında bulunan kayalık bir bölgedir.  Adı "havada asılı" anlamına gelmektedir. Bu inanılmayacak derecede uzun ve dik kayaları her görüşünüzde gözlerinize inanamayacaksınız. Yalnızca muazzam bir jeolojisi yoktur bunun yanı sıra hayal gücünüzü de genişletmektedir. Manastırlar, bu zirvelere dengelenmiştir. Bölgede çok sayıda Ortodoks Kilisesi bulunmaktadır. Bu bölge 1988 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası listesine girmiştir. Meteora gezimiz sonrasında otobüsümüze binip Preveze yolculuğumuza başlıyoruz. Preveze ,kuzeybatı Yunanistan’daki aynı isimli bölgenin başkentidir.İyonya kıyılarındaki kent Epirus bölgesinin en büyük şehridir.Çok stratejik konumda yer alan Preveze ,bu sebeple yüzyıllar boyunca birçok tarihi olayın merkezinde yer almıştır.Meşhur Preveze Deniz Zafer’nin gerçekleştiği yerdir.Ticari ve yoğun bir limana sahip olan kentin marinasi İyonya kıyılarındaki en büyüklerindendir.Burada göreceğimiz  yerler arasında Nicopolis antik kenti, Preveze Saat Kulesi, İc kale bulunmaktadır.(İç kale 17 yy duvarlarında yapım tarihi Osmanlıca yazmaktadır).Gezimiz sonrasında Konaklama yapacağımız  Lefkada adasına doğru yola çıkıyoruz.Konaklama Lefkada    İonion Star hotel.


  3. Gün: 14.HAZİRAN.2020 - Pazar (LEFKADA-SKORPİOS ADASI-İTHAKA-KEFALONYA )

  Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Lefkada ‘da turumuza başlıyoruz. Nidri köyüne gidip İyon deniz turu için teknemize biniyoruz.Yunanistan’ın en güzel sahilleri arasında gösterilen ve adanın güneybatı bölümünde bulunan Porto Katsiki 'yi sahilini gördükten sonra Skorpios adasına devam ederek  Aleksandros körfezi karşısında bulunan 1963 senesinde milyarder Onasis’in satın aldığı ve 2012 yılında Rus Dimitri Rimbovleve satılan adada denize girdikten sonraki durağımız 1940 ta Papanikoli denizaltısının gizlendiği aynı adı taşıyan ünlü mağara olacak. Sonrasında Odissean’ın adası İTHAKA’ya gidiyoruz Kefalonya adasının kuzeydoğusunda bulunan 96 kilometre kare yüzölçümü olan 5000 kişinin yaşadığı başkentinin Vathi olduğu adaya varıyoruz. Dünyadaki cennet köşesini andıran bu adada kahve içmek için serbest  zaman veriyoruz.Sonrasında  Osmanlı’nın hiç ayak basmadığı Kefalonya adasına geçip İthakaya en yakın yer olan Fiskardo köyünü ziyaret edeceğiz 1953 depreminde zarar görmediği için eski mimarisini koruyan bu köyü görüp yemek molasının ardından Lefkada 'daki otelimize geri dönüyoruz.Konaklama Lefkada İonion Star hotel.


  4. Gün: 15.HAZİRAN.2020 – Pazartesi (PARGA – YANYA)

  Kahvaltı sonrasında Parga'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz.Manzaralı bir yolculuk ve bölgenin birbirinden güzel sahillerini görerek Parga' ya ulaşıyoruz. Osmanlı devlet adamı Pargalı İbrahim Paşa' nın memleketi olan Parga 3900 kisilik nüfusuyla Yunanistan’ ın Epir bölgesinde, idari olarak Preveze’ ye bağlı küçük bir balıkçı ve turistik bir kasabasıdır. Çevresi çam ormanlarıyla kaplı kasabada tam tepede kaleyi ziyaret edip eşsiz manzaraya tanık oluyoruz. Sonra yola devam edip Yanya'ya gidiyoruz. Yanya şehir turumuza başlıyoruz. Tepedelenli Ali Paşa ile özdeşleşmiş şehirde önemli eserleri görüyoruz. Önce Yanya Kalesini ve burada çok iyi halde korunan Aslan Paşa Camiini ziyaret ettikten sonra, Yanya Kalesinin bir bölümü olan İç Kaleye varıp Fethiye Camii ve Ali Paşanın Türbesini görüyoruz. Sonra hemen yanı başında bulunan Yanya adasına geçmek  gölün kıyısına  gidip tekneye biniyoruz. On dakikalık tekne yolculuğunun ardından Tepedelenli Ali Paşanın öldürüldüğü şimdi müze olan evini ziyaret ediyoruz. Şehiri tanıyıp ardından konaklamak üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Palladion Hotel


  5. Gün: 16.HAZİRAN.2020 – Salı (SEREZ-KAVALA-DRAMA )

  Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrasında Serez’e doğru hareket ediyoruz. Özgürlük Meydanı, Vilayet Binası, Çandarlı İbrahim Paşa Bedesteni ve Zincirli Cami yürüyüş turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır.Sonrasında Kent merkezinde Osmanlı Dönemi yapılarından olan ve mübadele sonrası kiliseye çevrilen Beyazıt Cami’ni gördükten sonra, küçük ve dar sokaklardan oluşan çarşısını gezmek üzere serbest zaman veriyoruz. Daha sonra Ecdadın bıraktığı izleri taşıyan bunun yanında türkülere ve şiirlere konu olmuş sımsıcak bir şehir Drama’ya geliyoruz.Yunanistan’ın Doğu Makedonya bölümünün en göze çarpan yerleşimidir. Gezimiz sonrasında Selanik yol güzergahını takip ederek Kavala’ya geliyoruz. Kavala’ da 1530 yılında Pargalı Makbul İbrahim Paşa tarafından yapılan ve günümüzde halen Kilise olarak ayakta duran, XVI.yüzyılın en güzel eserlerinde birisi olan Pargalı İbrahim Paşa Cami’yi geziyoruz. Evliya Çelebi’nin tek tek sıraladığı İmaret, Halil Bey Camii ve Medresesi , Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın Evi  ve Heykeli , Mimar Sinan’ın eseri olan Su Kemeri ve Eski Şehir görüldükten sonra dönüş yolculuğumuza geçip Çanakkale, Edremit yol güzergahı üzerinden devam edip gece saatlerinde Ayvalık' ta oluyoruz. Başka bir MEİS Turizm Organizasyon’unda buluşmak dileğiyle……
  Not : Rehberimiz uygun gördüğünde tur programında değişiklik yapabilir.


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 4 gece Oda + Kahvaltı Konaklama
  • Gidiş & Dönüş Ulaşım Bedeli
  • Programda yer alan rehberlik  & kültür turları
  • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası 
  • Meis Turizm araç içi ikramlar

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle Yemekleri ve İçecekler
  • Ada geçişleri 
  • 4 Akşam Yemeği
  • Müze ve Ören Yeri vb. Giriş Ücretleri
  • Özel Harcamalar
  • 65 yaş üstü sigorta farkı
  • Skorpios adası –İthaka Adası-Kefalonya Adası Tekne Turu ücreti 25€

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih 2 Kişi Kişi Başı 3 Kişi Kişi Başı 4 Kişi Kişi Başı1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  11.06.2020299.00299.00 299.000 - 3 Yaş 100.00
  4 - 11 Yaş 199.00
  0 - 3 Yaş 100.00
  4 - 11 Yaş 199.00
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  NOT :  
  1- Meis Turizm, gerekli gördüğünde; tur güzergâhını, içeriği aynı kalmak şartı ile değiştirme hakkına sahiptir.
  2- Programlarda belirtilen geziler bölgeye varış saatine göre değişiklik gösterip, bir sonraki gün gerçekleştirilebilir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.
  4- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz.
  5- Tur sırasında unutulan, kaybolan ve çalınan eşyalardan Meis Turizm sorumlu değildir.
  7- Gümrük geçişlerinde oluşabilecek değişiklik ve gecikmelerden Meis Turizm sorumlu değildir.
  İPTAL ŞARTLARI: 
  ** Tüketici rezervasyonunu kendisinin veya 1. derecede akrabalarının rahatsızlıklarını ve ölümleri tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebep ile gezinin başlamasından 15-7 gün önce iptal- değişiklik talep etmesi halinde gezi bedelinin %35 ‘ini , 7 günden az bir süre kala ise tamamını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

  ** Tüketici turu gezinin başlamasından 30 gün öncesine kadar istediği kişiye devredebilir veya iptal edebilir. 

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ TURU
  GÜNÜBİRLİK 16.04.2020
  BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ TURU
  119.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 07.00 ‘da Ayvalık ‘tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından çiçeğin başkenti olan Bayındır’ a geliyoruz.

  URLA ENGİNAR FESTİVALİ
  GÜNÜBİRLİK 17.04.2020
  URLA ENGİNAR FESTİVALİ
  99.00 TL Kişi Başı

  URLA ENGİNAR FESTİVALİ /Sabah saat 07:00’de Ayvalık’tan hareket ediyoruz.Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında İzmir’in batısında yer alan, her tarafı zeytinlikler ve narenciye bahçeleriyle kaplı olan

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  SAKIZ ADASI PASKALYA ( ROKET SAVAŞLARI )
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  SAKIZ ADASI PASKALYA ( ROKET SAVAŞLARI )
  149.00 Kişi Başı

  17 NİSAN CUMA’ yı 18 NİSAN CUMARTESİ’ ye bağlayan gece saat 02:00‘ da Ayvalık’tan Çeşme’ye yola çıkıyoruz.

  EGE`NİN KÖYLERİ
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  EGE`NİN KÖYLERİ
  449.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 06:00 da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Ve ilk durağımıza doğru yola çıkıyoruz. Şakran’ da kahvaltı molamızı verip, İzmir yol güzergâhı üzerinden İzmir’in en tanınmış, en ‘farklı’ köylerinden olan, adını bir köyde ilk kez kurulan tiyatrosu ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesi ile farklı ve çağdaş yapısını yansıtan Bademler Köyü’ ne ulaşıyoruz.

  BOZCAADA TURU KONAKLAMALI
  2 GÜN & 1 GECE 18.04.2020
  BOZCAADA TURU KONAKLAMALI
  425.00 TL Kişi Başı

  Sabah 07:00’ de Ayvalık'tan hareket ediyoruz. Çanakkale karayolu üzerinden geyikli feribot iskelesine geliyoruz.

  MANİSA MESİR MACUNU ŞENLİKLERİ
  GÜNÜBİRLİK 19.04.2020
  MANİSA MESİR MACUNU ŞENLİKLERİ
  99.00 TL Kişi Başı

  19.NİSAN.2020 / PAZAR Ayvalık’ tan sabah saat 07:00’ da misafirlerimizi alarak Bergama, Soma üzerinden yola çıkıyoruz. Bir kahvaltı molasının ardından Manisa’ya ulaşıyoruz.

  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  3 GÜN 2 GECE 30.04.2020
  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  695.00 TL Kişi Başı

  Akşam saat 23:00’da Ayvalık’ tan yola çıkıyoruz. Balıkesir, ardından Bursa sonra Eskişehir’e varıyoruz.

  EGE`NİN İNCİSİ BODRUM TURU
  3 GÜN & 2 GECE 30.04.2020
  EGE`NİN İNCİSİ BODRUM TURU
  575.00 TL Kişi Başı

  30.NİSAN.2020 / PERŞEMBE saat 23:45 de siz değerli konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Egenin İncisi Bodrum’ a varıyoruz.

  KAKAVA ŞENLİKLERİ
  GÜNÜBİRLİK 04.05.2020
  KAKAVA ŞENLİKLERİ
  149.00 TL Kişi Başı

  04.MAYIS.2020 / PAZARTESİ Akşam saat 23:00’ da Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ ye geliyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...