Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
ERZURUM-KARS-VAN TURU
 • KİŞİ BAŞI: 1799.00 TL
 • KONAKLAMA: 4 GÜN / 3 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 26 Şubat
 • KONAKLAMA YERİ: Tehran Boutique Hotel - Işıl Park Hotel
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  ERZURUM-KARS-VAN TURU Hakkında Genel Bilgiler

  UÇAKLA ERZURUM & KARS & DOĞUBAYAZIT & VAN TURU

  1. TUR 26.ŞUBAT.2020 / ÇARŞAMBA
  26  Şubat Çarşamba akşamı saat 23:45 de Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz gece molamızın ardından sabaha karşı İzmir Adnan Menderes Havalimanı' na varıyoruz.

   


 • GEZİLECEK YERLER: ERZURUM & KARS & DOĞUBAYAZIT & VAN TURU
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün:

  Havalimanındaki check in işlemlerimizden sonra Sunexpress Havayolları XQ9084 06:30 uçağı ile VAN Havalimanı' na hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası VAN' a varıyoruz. VAN Havalimanı’ ndaki çıkış işlemlerimizin ardından ilk önce kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltı sonrası VAN GÜMÜŞÇÜSÜ' ne uğruyoruz. Alışverişimizi yaptıktan sonra Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görmek üzere KEDİ EVİ’ ne geçiyoruz. İpeksi beyaz kürkü, değişik gözleri, mükemmel avcılığı ve suda oynamayı sevmesiyle en fazla ilgi gören kedilerden biri Van Kedisidir.
  Burada verdiğimiz fotoğraf ve serbest zamanın ardından ana kaya üzerine inşa edilmiş VAN KALESİ’ ne ulaşıyoruz. Van Kalesi, Urartu Krallığı tarafından kütle halindeki taştan yaptırılan ve Urartu başşehri Tuşpa'yı kuş bakışı gören bir istihkam yapıdır. Van Gölü kıyısında olup, Van şehrine 5 km uzaklıkta bulunan bu kale sarp bir kayalık üzerine inşa edilmiştir. Yapı 1800 m uzunluğunda, 120 m genişliğinde ve 80 m yüksekliğindedir.
  Öğle yemeği molası verip sonra AKDAMAR ADASI' na gidiyoruz. Ülkemizin en büyük ikinci adası hiç kuşkusuz ki Akdamar Adası’ dır. Birçok özelliklerinin bulunduğu bu harika ada aynı zamanda oldukça köklü bir geçmişe ev sahipliği yapmaktadır. Birçok birey tarafından çokça merak edilen bu harika ada aynı zamanda zengin tarihi geçmişi sayesinde ülkemizin tarihi kaynaklarında olduğu gibi birçok batı ülkelerinin tarihi arşivlerinde de oldukça önemli bir konuma sahiptir.
  Van' dan ayrılıp Çaldıran yolunu takip ederek MURADİYE ŞELALESİ’ ne ulaşıyoruz. Buradaki molamızın ardından DOĞUBAYAZIT' a ulaşıyoruz. Tehran Boutique Hotel' e yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

   


  2. Gün:

  Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra çıkışımızı yapıp, turumuza başlıyoruz. Manzaraların belleğimize kazınmasına yardımcı olan İSHAK PAŞA SARAYI' nı rehberimiz eşliğinde adım adım geziyoruz. İshak Paşa Sarayı yada İshak Paşa Külliyesi, Ağrı Dağı' nın yakınında, Doğubayazıt' ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Kürt yazar ve bilim adamı Ahmed- i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır. Külliye' de karşılaşacağımız taş işçiliğine hayran kalacaksınız.
  İshak Paşa Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra Iğdır yol güzergahı üzerinden yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası KARS' a varıyoruz.
  Kars' ta ilk önce öğle yemeği için mola veriyoruz. Burada Kaz Etinin tadına bakabilirsiniz. Ardından Kars merkezde yapacağımız geziye başlıyoruz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Tahtdüzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan VALİ KONAĞI, DEFTERDARLIK BİNASI, DEMİR KÖPRÜ, HEKİM EVİ (Opera Binası), ALEXANDER NEVSKİ KİLİSESİ (Fethiye Cami) ve GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA KONAĞI göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ, EBU-L HASAN HARAKANİ TÜRBESİ, Osmanlı hamamları ve KARS KALESİ' ni gezdikten sonra KARS ARKEOLOJİ ve ETNOGRAFYA MÜZESİ' ni ziyaret ediyoruz. Işıl Park Hotel' e yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Kars yöresine özgü yöresel yemeklerden oluşan KAFKAS GECESİ' ne katılabilirler. (extra) Otele dönüş konaklama.

   


  3. Gün:

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, geçmişte birçok kültürün ve dinin bir arada yaşadığı, bugün UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde yer alan ANİ ANTİK KENTİ’ ni karlar altındaki,  büyüleyici görüntüsü ile gezmeye gidiyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. KENT SURLAR, ANİ KATEDRALİ, TİGRAN HONENTS KİLİSESİ; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan MANUCEHR CAMİ’ ni gezdikten sonra, Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek,  ATEŞGEDE TAPINAĞI’ nın izlerini gözlemliyoruz. Bu etkileyici ören yerini rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra, fotoğraf makinemizle muhteşem kenti, hatıralarımıza ekliyoruz.
  Turumuzun devamında, kışın tamamen buz tutan, ÇILDIR GÖLÜ’ nü görmeye gidiyoruz. Önce, gölün kendi balığı olan Sarı Balık’ tan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında buz tutmuş ÇILDIR GÖLÜ üzerinde AT KIZAĞI  keyfini yaşıyoruz. (Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır) Buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor ve onlarla birlikte bizde balık avlıyoruz. Göl üzerinde,  çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Kars Işıl Park Otele geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

   


  4. Gün:

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkışımızı yapıp, son günkü turumuza başlıyoruz.
  (Dileyen misafirlerimiz de KARS - ERZURUM arası TREN yolculuğu yapabilirler.)
  (Tren yolculuğu yapan misafirlerimiz göremeyeceği yerler SARIKAMIŞ, AV KÖŞKÜ ve ÇOBANDEDE KÖPRÜSÜ' dür.) 
  SARIKAMIŞ' a doğru hareket ediyoruz. Doğu Anadolu' da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve Allahuekber dağlarında donarak can veren 90 bin şehidimizin anısına yapılmış temsili SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANITI' nı ziyaret ediyor ve şehitlerimizin ruhlarını yâd ediyoruz. Devamında Rus İmparatoru II. Nikolanın eşi Katerina için yaptırmış olduğu AV KÖŞKÜ' nü ziyaret ediyoruz. Kışlık Av Köşkü, Sarıkamış ormanları içerisinde bulunan ve günümüze kadar özgün mimarisini koruyarak ulaşabilmiş tescilli taşınmazlardan birisidir. Bu güzel yapıyı ziyaret ettikten sonra Erzurum' a doğru yol alıyoruz.
  Yolumuz üzerinde bulunan ÇOBANDEDE KÖPRÜSÜ’ nü göreceğiz. Tarihi İpek Yolu güzergâhında bulunan köprü, İlhanlı Hükümdarı Gazan Han'ın (1295-1304) Veziri Salduzlu Emir Çoban Noyin tarafından 1298 yılında yaptırılmıştır. Yolumuza devam edip ERZURUM' a varıyoruz.
  Erzurum' da öğle yemeği için mola veriyoruz. Burada CAĞ Kebabının tadına bakabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından şehir merkezinde turumuza başlıyoruz. ÜÇ KÜMBETLER, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE ve ULU CAMİ ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Erzurum’ da ki ilk Osmanlı Camisi olan LALA MUSTAFA PAŞA CAMİ’ yi ziyaret ediyoruz. Sonra AZİZİYE TABYASI’ nı panoramik olarak görüyoruz. Aziziye Tabyası‘ nda gösterdiği kahramanlıkla tarihe geçen ve cesaret sembolü olarak tanınan Nene Hatun, 1955 yılında yılın annesi seçildikten hemen sonra 22 Mayıs 1955’ te Erzurum’ da vefat etmiş. Aziziye Anıtı’ nın yanına defnedilen Nene Hatun, ülkemiz tarihi için büyük bir değerdir. Ardından Pasinler Meydan Muharebesi’ nin yapıldığı, Pasinler Ovası’ ndan geçerken HASANKALE’ yi panoramik olarak görüyoruz. Burayla ilgili bilgileri rehberimizden edinirken yola devam edeceğiz. Burada ki gezimizin ardından otantik ERZURUM EVİ’ nde çay ve kahve molası veriyoruz. Turumuzu meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılmış eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz TAŞ HAN ziyaretimiz ile sonlandırıp, Erzurum Havalimanı' na hareket ediyoruz. SunExpress Havayolları’ nın XQ9295 saat 20:40 İzmir uçuşuyla turumuzu sonlandırıyoruz. 22:55' te İzmir’ e iniş yapıyoruz. İşlemlerimizi tamamlayıp Ayvalık' a doğru transferimizi gerçekleştiriyoruz.

  Bir başka MEİS TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle...


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 1 Gece Doğubayazıt' ta Yarım Pansiyon Konaklama
  • 1 Gece Kars' ta Oda + Kahvaltı Konaklama
  • 1 Gece Kars' ta Yarım Pansiyon Konaklama
  • Ayvalık - İzmir/İzmir - Ayvalık Havalimanı Transferi
  • İzmir - Van Uçak Bileti (Sunexpress)
  • Erzurum - İzmir Uçak Bileti (Sunexpress)
  • Programımızda Belirtilen Turlar
  • Rehberlik Hizmeti
  • 1618 nolu Seyahat Sigortası
  • Dostluk Güleryüz

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • 2. gün Akşam Yemekli Kafkas Gecesi
  • Çıldır Gölü Kızak Ücreti
  • Akdamar Adası Geçiş Ücreti
  • Özel Harcamalar

   

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  26.02.20201799.00 TL1949.00 TL 1799.00 TL0 - 2 Yaş 199.00 TL
  2 - 5 Yaş 1249.00 TL
  6 - 11 Yaş 1499.00 TL
  0 - 2 Yaş 199.00 TL
  2 - 5 Yaş 1249.00 TL
  6 - 11 Yaş 1499.00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  GÜNÜBİRLİK ULUDAĞ TURU
  GÜNÜBİRLİK TUR 30.01.2020
  GÜNÜBİRLİK ULUDAĞ TURU
  120.00 TL Kişi Başı

  GÜNÜBİRLİK ULUDAĞ TURU / Sabah saat 06:00’da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Balıkesir – Susurluk da vereceğimiz molanın ardından yolumuza devam ederek ULUDAĞ’ a doğru yol alıyoruz.

  BALIKESİR ÇOCUK KÖYÜ
  günübirlik tur 31.01.2020
  BALIKESİR ÇOCUK KÖYÜ
  49.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 09.00’ da Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir yolculuktan sonra Balıkesir Çocuk Köyü’ne varıyoruz.

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 01.02.2020
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  GÜNÜBİRLİK 01.02.2020
  KULADOKYA TURU GÜNÜBİRLİK
  130.00 TL Kişi Başı

  10.KASIM.2019 / PAZAR Sabah saat 05:00' da Ayvalık’tan hareket ediyoruz.

  BURSA ULUDAĞ TURU
  2 GÜN 1 GECE 01.02.2020
  BURSA ULUDAĞ TURU
  375.00 TL Kişi Başı

  25.OCAK.2020 - CUMARTESİ ULUDAĞ’ DA KAYAK GÜNÜ Sabah saat 06:30’ de Ayvalık acente önünden hareket ediyoruz.

  KUŞADASI & EFES & ŞİRİNCE & MERYEMANA
  GÜNÜBİRLİK 02.02.2020
  KUŞADASI & EFES & ŞİRİNCE & MERYEMANA
  100.00 TL Kişi Başı

  HER PAZAR GÜNÜBİRLİK Sabah saat 07:00'da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. İzmir Otobandan Selçuk'a oradan da Şirince 'ye geliyoruz.

  GÖNEN YILDIZ TERMAL OTEL
  4 GÜN - 3 GECE 03.02.2020
  GÖNEN YILDIZ TERMAL OTEL
  825.00 TL Kişi Başı

  03.ŞUBAT.2020 – PAZARTESİ Sabah saat 08:00 de Ayvalık acenta önünden hareket ediyoruz.

  DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
  2 GÜN & 1 GECE 07.02.2020
  DATÇA BADEM ÇİÇEĞİ FESTİVALİ
  449.00 TL Kişi Başı

  Akşam saat 23:30’ da Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Yolculuğumuz sırasında ilk olarak ŞAKRAN’ da mola veriyoruz. Burada ki moladan sonra İzmir, Aydın yol güzergâhı üzerinden yolumuza devam ediyoruz.

  BANSKO KAYAK TURU
  3 GÜN - 2 GECE 13.02.2020
  BANSKO KAYAK TURU
  199.00 Kişi Başı

  13.ŞUBAT.2020 - PERŞEMBE Akşam saat 22:00' da Ayvalık' dan çıkış yapıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Edirne Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben sabah saatlerinde Bulgaristan' a girişimizi yapıyoruz.

  14 ŞUBAT BALIKESİR AGİROS TERMAL HOTEL
  3 GÜN 2 GECE 14.02.2020
  14 ŞUBAT BALIKESİR AGİROS TERMAL HOTEL
  449.00 TL Kişi Başı

  14.ŞUBAT.2020 / CUMA Sabah saat 08:00 de Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Balıkesir yol güzergahı üzerinden yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında 2 gece konaklama yapacağımız AGIROS TERMAL HOTEL' e girişimizi yapıyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...