Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
ERZURUM-KARS-VAN TURU
 • KİŞİ BAŞI:
 • KONAKLAMA: 4 GÜN / 3 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ:
 • KONAKLAMA YERİ: Tehran Boutique Hotel - Işıl Park Hotel
 • BAŞLANGIÇ YERİ: AYVALIK
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  ERZURUM-KARS-VAN TURU Hakkında Genel Bilgiler

  UÇAKLA ERZURUM & KARS & DOĞUBAYAZIT & VAN TURU

  1. TUR 26.ŞUBAT.2020 / ÇARŞAMBA
  26  Şubat Çarşamba akşamı saat 23:45 de Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz gece molamızın ardından sabaha karşı İzmir Adnan Menderes Havalimanı' na varıyoruz.

   


 • GEZİLECEK YERLER: ERZURUM & KARS & DOĞUBAYAZIT & VAN TURU
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün:

  Havalimanındaki check in işlemlerimizden sonra Sunexpress Havayolları XQ9084 06:30 uçağı ile VAN Havalimanı' na hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası VAN' a varıyoruz. VAN Havalimanı’ ndaki çıkış işlemlerimizin ardından ilk önce kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltı sonrası VAN GÜMÜŞÇÜSÜ' ne uğruyoruz. Alışverişimizi yaptıktan sonra Van’ın simgesi olan Van Kedilerini görmek üzere KEDİ EVİ’ ne geçiyoruz. İpeksi beyaz kürkü, değişik gözleri, mükemmel avcılığı ve suda oynamayı sevmesiyle en fazla ilgi gören kedilerden biri Van Kedisidir.
  Burada verdiğimiz fotoğraf ve serbest zamanın ardından ana kaya üzerine inşa edilmiş VAN KALESİ’ ne ulaşıyoruz. Van Kalesi, Urartu Krallığı tarafından kütle halindeki taştan yaptırılan ve Urartu başşehri Tuşpa'yı kuş bakışı gören bir istihkam yapıdır. Van Gölü kıyısında olup, Van şehrine 5 km uzaklıkta bulunan bu kale sarp bir kayalık üzerine inşa edilmiştir. Yapı 1800 m uzunluğunda, 120 m genişliğinde ve 80 m yüksekliğindedir.
  Öğle yemeği molası verip sonra AKDAMAR ADASI' na gidiyoruz. Ülkemizin en büyük ikinci adası hiç kuşkusuz ki Akdamar Adası’ dır. Birçok özelliklerinin bulunduğu bu harika ada aynı zamanda oldukça köklü bir geçmişe ev sahipliği yapmaktadır. Birçok birey tarafından çokça merak edilen bu harika ada aynı zamanda zengin tarihi geçmişi sayesinde ülkemizin tarihi kaynaklarında olduğu gibi birçok batı ülkelerinin tarihi arşivlerinde de oldukça önemli bir konuma sahiptir.
  Van' dan ayrılıp Çaldıran yolunu takip ederek MURADİYE ŞELALESİ’ ne ulaşıyoruz. Buradaki molamızın ardından DOĞUBAYAZIT' a ulaşıyoruz. Tehran Boutique Hotel' e yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

   


  2. Gün:

  Sabah otelde alacağımız kahvaltıdan sonra çıkışımızı yapıp, turumuza başlıyoruz. Manzaraların belleğimize kazınmasına yardımcı olan İSHAK PAŞA SARAYI' nı rehberimiz eşliğinde adım adım geziyoruz. İshak Paşa Sarayı yada İshak Paşa Külliyesi, Ağrı Dağı' nın yakınında, Doğubayazıt' ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Kürt yazar ve bilim adamı Ahmed- i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır. Külliye' de karşılaşacağımız taş işçiliğine hayran kalacaksınız.
  İshak Paşa Sarayı gezimizi tamamladıktan sonra Iğdır yol güzergahı üzerinden yaklaşık 2,5 saatlik yolculuk sonrası KARS' a varıyoruz.
  Kars' ta ilk önce öğle yemeği için mola veriyoruz. Burada Kaz Etinin tadına bakabilirsiniz. Ardından Kars merkezde yapacağımız geziye başlıyoruz. 1877-78 Osmanlı-Rus savaşından sonra yaklaşık 40 yıl boyunca Rus yönetiminde kalan şehirde Ruslar, Tahtdüzü denilen mevkide Baltık üslubunda binaların bulunduğu ızgara planlı yeni bir şehir kurmuşlardır. Yapacağımız şehir turunda hala kullanılmakta olan yapılardan VALİ KONAĞI, DEFTERDARLIK BİNASI, DEMİR KÖPRÜ, HEKİM EVİ (Opera Binası), ALEXANDER NEVSKİ KİLİSESİ (Fethiye Cami) ve GAZİ AHMET MUHTAR PAŞA KONAĞI göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından günümüzde Kümbet Cami olarak bilinen ONİKİ HAVARİ KİLİSESİ, EBU-L HASAN HARAKANİ TÜRBESİ, Osmanlı hamamları ve KARS KALESİ' ni gezdikten sonra KARS ARKEOLOJİ ve ETNOGRAFYA MÜZESİ' ni ziyaret ediyoruz. Işıl Park Hotel' e yerleşme. Dileyen misafirlerimiz Kars yöresine özgü yöresel yemeklerden oluşan KAFKAS GECESİ' ne katılabilirler. (extra) Otele dönüş konaklama.

   


  3. Gün:

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, geçmişte birçok kültürün ve dinin bir arada yaşadığı, bugün UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde yer alan ANİ ANTİK KENTİ’ ni karlar altındaki,  büyüleyici görüntüsü ile gezmeye gidiyoruz. Hani derler ya “Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. Uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir; 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. KENT SURLAR, ANİ KATEDRALİ, TİGRAN HONENTS KİLİSESİ; Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan MANUCEHR CAMİ’ ni gezdikten sonra, Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek,  ATEŞGEDE TAPINAĞI’ nın izlerini gözlemliyoruz. Bu etkileyici ören yerini rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra, fotoğraf makinemizle muhteşem kenti, hatıralarımıza ekliyoruz.
  Turumuzun devamında, kışın tamamen buz tutan, ÇILDIR GÖLÜ’ nü görmeye gidiyoruz. Önce, gölün kendi balığı olan Sarı Balık’ tan öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında buz tutmuş ÇILDIR GÖLÜ üzerinde AT KIZAĞI  keyfini yaşıyoruz. (Gölde buzlar erimişse gezintimiz göl kenarında olacaktır) Buzu kırıp ağ çeken balıkçılara katılıyor ve onlarla birlikte bizde balık avlıyoruz. Göl üzerinde,  çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında Kars Işıl Park Otele geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

   


  4. Gün:

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkışımızı yapıp, son günkü turumuza başlıyoruz.
  (Dileyen misafirlerimiz de KARS - ERZURUM arası TREN yolculuğu yapabilirler.)
  (Tren yolculuğu yapan misafirlerimiz göremeyeceği yerler SARIKAMIŞ, AV KÖŞKÜ ve ÇOBANDEDE KÖPRÜSÜ' dür.) 
  SARIKAMIŞ' a doğru hareket ediyoruz. Doğu Anadolu' da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve Allahuekber dağlarında donarak can veren 90 bin şehidimizin anısına yapılmış temsili SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ ANITI' nı ziyaret ediyor ve şehitlerimizin ruhlarını yâd ediyoruz. Devamında Rus İmparatoru II. Nikolanın eşi Katerina için yaptırmış olduğu AV KÖŞKÜ' nü ziyaret ediyoruz. Kışlık Av Köşkü, Sarıkamış ormanları içerisinde bulunan ve günümüze kadar özgün mimarisini koruyarak ulaşabilmiş tescilli taşınmazlardan birisidir. Bu güzel yapıyı ziyaret ettikten sonra Erzurum' a doğru yol alıyoruz.
  Yolumuz üzerinde bulunan ÇOBANDEDE KÖPRÜSÜ’ nü göreceğiz. Tarihi İpek Yolu güzergâhında bulunan köprü, İlhanlı Hükümdarı Gazan Han'ın (1295-1304) Veziri Salduzlu Emir Çoban Noyin tarafından 1298 yılında yaptırılmıştır. Yolumuza devam edip ERZURUM' a varıyoruz.
  Erzurum' da öğle yemeği için mola veriyoruz. Burada CAĞ Kebabının tadına bakabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından şehir merkezinde turumuza başlıyoruz. ÜÇ KÜMBETLER, ÇİFTE MİNARELİ MEDRESE ve ULU CAMİ ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Daha sonra Erzurum’ da ki ilk Osmanlı Camisi olan LALA MUSTAFA PAŞA CAMİ’ yi ziyaret ediyoruz. Sonra AZİZİYE TABYASI’ nı panoramik olarak görüyoruz. Aziziye Tabyası‘ nda gösterdiği kahramanlıkla tarihe geçen ve cesaret sembolü olarak tanınan Nene Hatun, 1955 yılında yılın annesi seçildikten hemen sonra 22 Mayıs 1955’ te Erzurum’ da vefat etmiş. Aziziye Anıtı’ nın yanına defnedilen Nene Hatun, ülkemiz tarihi için büyük bir değerdir. Ardından Pasinler Meydan Muharebesi’ nin yapıldığı, Pasinler Ovası’ ndan geçerken HASANKALE’ yi panoramik olarak görüyoruz. Burayla ilgili bilgileri rehberimizden edinirken yola devam edeceğiz. Burada ki gezimizin ardından otantik ERZURUM EVİ’ nde çay ve kahve molası veriyoruz. Turumuzu meşhur oltu taşı ve bu taştan yapılmış eserleri görüp alışveriş yapabileceğimiz TAŞ HAN ziyaretimiz ile sonlandırıp, Erzurum Havalimanı' na hareket ediyoruz. SunExpress Havayolları’ nın XQ9295 saat 20:40 İzmir uçuşuyla turumuzu sonlandırıyoruz. 22:55' te İzmir’ e iniş yapıyoruz. İşlemlerimizi tamamlayıp Ayvalık' a doğru transferimizi gerçekleştiriyoruz.

  Bir başka MEİS TURİZM organizasyonunda görüşmek dileğiyle...


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 1 Gece Doğubayazıt' ta Yarım Pansiyon Konaklama
  • 1 Gece Kars' ta Oda + Kahvaltı Konaklama
  • 1 Gece Kars' ta Yarım Pansiyon Konaklama
  • Ayvalık - İzmir/İzmir - Ayvalık Havalimanı Transferi
  • İzmir - Van Uçak Bileti (Sunexpress)
  • Erzurum - İzmir Uçak Bileti (Sunexpress)
  • Programımızda Belirtilen Turlar
  • Rehberlik Hizmeti
  • 1618 nolu Seyahat Sigortası
  • Dostluk Güleryüz

   

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Öğle Yemekleri
  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • 2. gün Akşam Yemekli Kafkas Gecesi
  • Çıldır Gölü Kızak Ücreti
  • Akdamar Adası Geçiş Ücreti
  • Özel Harcamalar

   

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ TURU
  GÜNÜBİRLİK 16.04.2020
  BAYINDIR ÇİÇEK FESTİVALİ TURU
  119.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 07.00 ‘da Ayvalık ‘tan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından çiçeğin başkenti olan Bayındır’ a geliyoruz.

  URLA ENGİNAR FESTİVALİ
  GÜNÜBİRLİK 17.04.2020
  URLA ENGİNAR FESTİVALİ
  99.00 TL Kişi Başı

  URLA ENGİNAR FESTİVALİ /Sabah saat 07:00’de Ayvalık’tan hareket ediyoruz.Şakran’ da vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuz sonrasında İzmir’in batısında yer alan, her tarafı zeytinlikler ve narenciye bahçeleriyle kaplı olan

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  SAKIZ ADASI PASKALYA ( ROKET SAVAŞLARI )
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  SAKIZ ADASI PASKALYA ( ROKET SAVAŞLARI )
  149.00 Kişi Başı

  17 NİSAN CUMA’ yı 18 NİSAN CUMARTESİ’ ye bağlayan gece saat 02:00‘ da Ayvalık’tan Çeşme’ye yola çıkıyoruz.

  EGE`NİN KÖYLERİ
  2 GÜN 1 GECE 18.04.2020
  EGE`NİN KÖYLERİ
  449.00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 06:00 da Ayvalık' tan hareket ediyoruz. Ve ilk durağımıza doğru yola çıkıyoruz. Şakran’ da kahvaltı molamızı verip, İzmir yol güzergâhı üzerinden İzmir’in en tanınmış, en ‘farklı’ köylerinden olan, adını bir köyde ilk kez kurulan tiyatrosu ile duyuran, halk kütüphanesi ve çocuk oyuncakları müzesi ile farklı ve çağdaş yapısını yansıtan Bademler Köyü’ ne ulaşıyoruz.

  BOZCAADA TURU KONAKLAMALI
  2 GÜN & 1 GECE 18.04.2020
  BOZCAADA TURU KONAKLAMALI
  425.00 TL Kişi Başı

  Sabah 07:00’ de Ayvalık'tan hareket ediyoruz. Çanakkale karayolu üzerinden geyikli feribot iskelesine geliyoruz.

  MANİSA MESİR MACUNU ŞENLİKLERİ
  GÜNÜBİRLİK 19.04.2020
  MANİSA MESİR MACUNU ŞENLİKLERİ
  99.00 TL Kişi Başı

  19.NİSAN.2020 / PAZAR Ayvalık’ tan sabah saat 07:00’ da misafirlerimizi alarak Bergama, Soma üzerinden yola çıkıyoruz. Bir kahvaltı molasının ardından Manisa’ya ulaşıyoruz.

  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  3 GÜN 2 GECE 30.04.2020
  ESKİŞEHİR & ANKARA & BEYPAZARI TURU
  695.00 TL Kişi Başı

  Akşam saat 23:00’da Ayvalık’ tan yola çıkıyoruz. Balıkesir, ardından Bursa sonra Eskişehir’e varıyoruz.

  EGE`NİN İNCİSİ BODRUM TURU
  3 GÜN & 2 GECE 30.04.2020
  EGE`NİN İNCİSİ BODRUM TURU
  575.00 TL Kişi Başı

  30.NİSAN.2020 / PERŞEMBE saat 23:45 de siz değerli konuklarımızı alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Egenin İncisi Bodrum’ a varıyoruz.

  KAKAVA ŞENLİKLERİ
  GÜNÜBİRLİK 04.05.2020
  KAKAVA ŞENLİKLERİ
  149.00 TL Kişi Başı

  04.MAYIS.2020 / PAZARTESİ Akşam saat 23:00’ da Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ ye geliyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...