Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları
 • ZONGULDAK - AMASRA TURU
 • ZONGULDAK - AMASRA TURU
 • ZONGULDAK - AMASRA TURU
 • ZONGULDAK - AMASRA TURU
 • ZONGULDAK - AMASRA TURU
 • ZONGULDAK - AMASRA TURU
 • ZONGULDAK - AMASRA TURU
 • ZONGULDAK - AMASRA TURU
ZONGULDAK - AMASRA TURU
 • KİŞİ BAŞI: 8.999,00 TL
 • KONAKLAMA: 4 GÜN / 3 GECE
 • HAREKET TARİHLERİ: 25 Haziran
 • KONAKLAMA YERİ: Zonguldak Dedeman Otel / Zalifre Otel / The Sign Kocaeli Termal Otel
 • BAŞLANGIÇ YERİ: Ayvalık
 • GÜZERGAHLAR:
  • 0541 741 1831 0266 312 4152
  • HEMEN TALEPTE BULUNUN SİZİ ARIYALIM

  ZONGULDAK - AMASRA TURU Hakkında Genel Bilgiler

  ŞİLE – AĞVA – ZONGULDAK – AMASRA TURU

  4 GÜN / 3 GECE

  ŞİLE, AĞVA, ZONGULDAK, AMASRA, ABANT, YEDİGÖLLER, SAPANCA, MAŞUKİYE, ORMANYA


  ÇIKIŞ GÜNÜ : 25.HAZİRAN.2024 / SALI
  Akşam saat 23:30 da Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz molanın ardından devam edip, sabah saatlerinde Şile’ de oluyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER: ŞİLE / AĞVA / EREĞLİ / ZONGULDAK / AMASRA / SAFRANBOLU / ABANT / YEDİGÖLLER SAPANCA / MAŞUKİYE / ORMANYA / CAM TERAS
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün: 26.HAZİRAN.2024 / ÇARŞAMBA - (ŞİLE - AĞVA - EREĞLİ - ZONGULDAK)

  Şile’ deki sabah kahvaltı molamızın ardından, Şile’ deki turumuza başlıyoruz. Şile, doğal ve tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan, şirin küçük bir balıkçı kasabasıdır. Seyir terasında rehberimizden Şile tarihi konusunda gerekli bilgileri alıp, Ağlayan Kaya, Şile Feneri, Şile Kalesi’  ni panaromik olarak görüyoruz. Şile şehir merkezinde vereceğimiz alışveriş molamızın sonrasında Ağva' ya doğru hareket ediyoruz. Ağva' da ilk olarak Göksu deresi üzerinde (ekstra) tekne gezimizi gerçekleştiriyoruz. Teknede güzel fotoğraflar çekip manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Daha sonra Ağva merkeze geçiyoruz. Ağva' merkezde vereceğimiz serbest zaman sonrasında buradan ayrılıp Zonguldak’ a doğru yola çıkıyoruz.
  Yolumuz üzerinde bulunan Akçakoca’ da öğle yemeği için mola veriyoruz. Yemek molası sonrası Ereğli’ de çay molası verip, burada turumuza devam ediyoruz. Karadeniz Ereğli, sadece tarihi M.Ö. 2500 yıllarına uzanan çok eski bir kent değildir; Ereğli, aynı zamanda, Anadolu uygarlıklarının, binlerce yıla yayılan bir kesişme noktasıdır. O kadar ki, Yunan mitolojisinin en çarpıcı olaylarının yaşandığı kentler arasında Ereğli' de vardır. Burada ilk olarak Cehennemağzı Mağarası’ nı geziyoruz. İlçe merkezinde yer alan mağaranın, bulunduğu bölge Antik dönemde Achelon Vadisi’ olarak anılmaktadır. Ereğli Müzesi' ne bağlı ören yeri olarak faaliyet gösteren Cehennemağzı Mağaraları yan yana sıralanmış üç mağaradan oluşmaktadır.

  Ardından Gazi Alemdar Gemi Müzesi ile devam ediyoruz. Kurtuluş Savaşı sırasında işgal altındaki İstanbul'dan vatanseverler tarafından kaçırılan Alemdar isimli küçük bir savaş gemisi, Zonguldak'a ve Karadeniz' e hakim olan Fransızlar tarafından ele geçirilmek istenmiştir. 9 Şubat 1920 günü Alemdar'ı Karadeniz Ereğli limanına getiren vatanseverler gemiyi karaya oturtmuşlar ve Fransızlara teslim etmemişlerdir… Vatanseverlerin Karadeniz Ereğli'ye sığınmalarına kızan Fransızlar, kenti işgal etmek istemişler ancak Karadeniz Ereğli halkının mücadelesi sonucu başarılı olamamışlardır. Tarihi önemi olan bu olayı yaşatmak için Gazi Alemdar Gemisi’ nin bire bir örneği yapılarak 08.08.2008 tarihinde müze olarak hizmete açılmıştır.
  Fotoğraf molamızdan sonra Karadeniz Ereğli Müzesi ile turumuza devam ediyoruz., Halil Paşa Konağı olarak bilinen zemin + 3 katlı, orta sofalı plan tipinde ve kagir olan bir yapı içinde hizmet vermektedir. Halil Paşa Konağı 19'uncu yüzyıl sonlarında (tahminen 1870’li yıllar) Padişah 2. Abdülhamit döneminde sancak beyi (mirimiran) olan Halil Paşa Karamahmutoğlu tarafından yaptırılmıştır. Tarihte yaptığımız yolculuk sonrasında konaklamamızı yapacağımız Zonguldak Dedeman Otel’ e geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

  2. Gün: 27.HAZİRAN.2024 / PERŞEMBE (ZONGULDAK - AMASRA - SAFRANBOLU)

  Otelde aldığımız sabah kahvaltı sonrasında Zonguldak taki ilk durağımız Maden Müzesi olacaktır. Türkiye' nin ilk ve tek maden müzesidir. Zonguldak 'ın en önemli üretim kaynağı olan taş kömürü madenciliğinin kültürünü bir müze ile kalıcılaştırmak, 200 yıllık taş kömürü madenciliğinin hikâyesini tanıtmak amacıyla kurulmuştur. Buradaki gezimizin devamında Gökgöl Mağarası ile turumuza devam ediyoruz. Gökgöl Mağarası, Zonguldak' ın Üzülmez bölgesinde bulunan aktif bir damlataş mağarasıdır. Kollarıyla birlikte 3350 metre uzunluğunda olan Gökgöl Mağarası, Türkiye'nin en uzun onuncu mağarası ve 875 metrelik yürüyüş yolu ile de Türkiye'nin gezi alanı en büyük mağarasıdır. Bu eşsiz mağarayı gezdikten sonra Amasra’ ya gidiyoruz.
  Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı ve bağımsız adaları ile eşsiz bir görsel güzelliğe de sahip olan Amasra hem 3000 yıllık tarihi, hem çekicilik ve balıkçılığa dayanan yerel sanatları, hem  de kendini çevreleyen ormanlık alanları ile görülmeye değer yerlerden biridir.
  Çekicilik, bir ahşap oymacılığı sanatıdır. Zanaatkârların toplandığı Çekiciler Çarşısı Amasra' nın önemli merkezlerinden biridir. Yöreye özgü tahta kaşık, çatal, havan ve salata tabağı türü eşya satılmaktadır.
  Öğle yemeği sonrasında Amasra gezimizi sonlandırıp Safranbolu’ ya doğru gidiyoruz. Kanyonlarıyla ünlü Safranbolu’ nun en güzel kanyonlarından biri olan Tokatlı Kanyonu‘ nun üzerine kurulmuş olan Cam Teras' a doğru gidiyoruz. 

  Bu muhteşem doğal güzelliği havadan seyretmek isteyenlere için çok güzel bir mekan. Yerden yaklaşık 70 metre yükseğe kurulan terasın üzerinde gezerken kendinizi bir boşlukta gezermiş gibi hissediyorsunuz. Buradan Safranbolu merkeze geçiyoruz.
  Safranbolu, Karabük ilinin turistik bir ilçesidir. Ev örneklerine, BeypazarıGöynük, Araklı, Odunpazarı gibi Türkiye' nin birçok yerinde rastlanan Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihî Safranbolu evleri bu özelliği sayesinde 17 Aralık 1994  yılında Dünya Miras Listesi' ne girmiştir. Safranbolu ismini ise bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan safrandan alır. Burada sırasıyla Hıdırlık Tepesi, Cincihan, Eski Kaymakamlık Konağı, buram buram tarih kokan meşhur Safranbolu evleri  ve Safranbolu Lokum Evinde hem yörenin hem de Leziz Lokumunun tarihini anlatan slâyt gösterisini keyif ile seyrediyoruz.  Alışveriş sonrası Safranbolu’ da konaklama yapacağımız Zalifre Otel’ e yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. 

  3. Gün: 28.HAZİRAN.2024 / CUMA - (ABANT – YEDİGÖLLER)

  Oteldeki kahvaltıdan sonra Karabük, Gerede üzerinden yola çıkıp, birbirinden güzel ilkbahar doğa manzaralarını fotoğraflayacağımız Abant Gölü’ ne varıyoruz.
  Abant’ taki turumuza göl çevresinde yürüyüşle başlıyoruz. Abant Gölü, çam ve köknar ağaçlarının fazla olduğu bir Tabiat Parkı içinde, yaklaşık 1350 metre yükseklikte bulunan ve alanı 125 hektarı bulan bir heyelan set gölüdür. Gölü dolaştıktan sonra köy pazarı kurulu ise alışveriş yapabilir, faytona binme şansını yakalayabilirsiniz.
  Sonrasında Yedigöller Milli Parkı’ nı gezmeye başlıyoruz. Yedigöller, Batı Karadeniz Bölgemizin Milli Park statüsünde yer almaktadır. Yedigöller Orman Denizi’ ni andıran zengin bitki örtüsü, göllerde yaşayan alabalıkları, dere ırmak ve vadileri ile huzurlu bir tabiata sahiptir. Yedigöller adından da anlaşıldığı gibi yedi ayrı bölgeden oluşmaktadır. Göllerin isimleri sırasıyla Sazlıgöl, İncegöl, Nazlıgöl, Kurugöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl' dür…
  Hafızamızda güzel anılarla buradan ayrılıp konaklama yapacağımız Kocaeli' nde bulunan The Sign Kocaeli Termal Otel' e gidiyoruz. Otele varış, akşam yemeği ve konaklama. (otelde termal havuz, hamam, sauna vb. aktivitelerden yararlanabilirsiniz.)

  4. Gün: 29.HAZİRAN.2024 / CUMARTESİ - (SAPANCA - MAŞUKİYE - ORMANYA - CAM TERAS)

  Oteldeki kahvaltımızdan sonra belirlenen saatte çıkış yapıp, doğanın huzur verici dinginliğine sahip, kıyısında çeşitli restoranların bulunduğu Sapanca Gölü’ ne gidiyoruz. Derbent turna, yayın, sazan ve alabalığın bol olduğu bir göldür. Burada Sapanca Gölünün güzelliklerini gözlemliyoruz. Göl çevresinde yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilirsiniz. Güzel dakikaların ardından Maşukiye' ye doğru yol alıyoruz.
  Kocaeli' nin doğusunda yer alan Maşukiye ülkemizin en sevilen köylerinden birisidir. Soğuksu ve Çınarlı olmak üzere iki mahallesi bulunur. Yeşillikleri ve şelaleleri ile herkesi büyülemektedir. Bu doğa harikası yerde dileyen misafirlerimiz serbest atv turu (ekstra) yapabilir ve zipline (ekstra) keyfini yaşayabilirler. Maşukiye' den ayrılıp Cam Teras' a gidiyoruz. Ayrı gezegen diye adlandırılan Cam Seyir Terası 460 m2 lik bir alan içerisinde 100 m2 olarak yapılmış ve 185 metre yüksekliğe sahiptir.
  Fotoğraf molamızın sonrasında Ormanya' ya doğru hareket ediyoruz. Ormanya ya da tam adıyla Ormanya Doğal Yaşam Parkı Kocaeli' nin Kartepe ilçesinde bulunan bir doğal yaşam parkıdır. 10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 2 bin dönümlük alana sahip ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünyanın üçüncü, Avrupa’ nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. 53 farklı türden 467 hayvanı ve bitki türünü içerisinde barındırmaktadır. Ala geyikler, ceylanlar, karacalar gibi birçok canlı türü park içerisinde doğal yaşam alanlarında nesillerini sürdürmektedir. `Yüzüklerin Efendisi` ve ``Hobbitler`` filmiyle ünlenen Hobbit Evlerinin bulunduğu alanı da gezerek bu güzel anılarımızı fotoğraflayıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yine Bursa, Balıkesir yol güzergahı üzerinden gece saatlerinde Ayvalık’ a ulaşıyoruz.


  Başka bir Meis Turizm Organizasyonunda buluşmak dileğiyle...

  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • Gidiş – Dönüş Ulaşım Bedeli
  • 4 gün Rehberlik Hizmeti
  • 3 gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • The Sign Otelde termal havuz hamam sauna
  • Abant Giriş Ücreti
  • Zorunlu Seyahat Sigortası

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
  • Öğle Yemekleri
  • Akşam yemeklerindeki İçecekler
  • Yedigöller Minibüs ve Giriş Ücreti

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  25.06.2024Müsait8.999,00 TL11.499,00 TL8.999,00 TL0 - 6 Yaş 3.999,00 TL
  7 - 11 Yaş 5.999,00 TL
  Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  İSTANBUL TURU 2024
  2 GÜN / 1 GECE 24.05.2024
  İSTANBUL TURU 2024
  3.999,00 TL Kişi Başı

  ÇIKIŞ GÜNÜ : CUMA Gece saat 23:45’ de Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Balıkesir – Bursa yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde İstanbul' a varıyoruz.

  GÖKÇEADA TURLARI 2024
  2 GÜN & 1 GECE 01.06.2024
  GÖKÇEADA TURLARI 2024
  3.549,00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 07:00’da Ayvalık' dan hareket ediyoruz. Çanakkale yol güzergâhı üzerinden Eceabat’a feribotla geçişimizi yapıp sonra Kabatepe' den de saat 13:00 feribotuyla Gökçeada’ya geçiyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik deniz yolculuğumuz sonrasında GÖKÇEADA' ya varıyoruz.

  KARADENİZ TURLARI 2024
  7 GÜN / 6 GECE 01.06.2024
  KARADENİZ TURLARI 2024
  14.999,00 TL Kişi Başı

  ÇIKIŞ GÜNÜ Akşam Saat 17:00’ da Ayvalık’ tan hareket ediyoruz. Balıkesir, Bursa, Bolu yol güzergâhı üzerinden sabah saatlerinde Amasya’ ya varıyoruz.

  MARMARİS SELİMİYE BOZBURUN
  3 GÜN & 2 GECE 11.06.2024
  MARMARİS SELİMİYE BOZBURUN
  5.999,00 TL Kişi Başı

  ÇIKIŞ GÜNÜ Akşam saat 23:45 da siz değerli konuklarımızı Ayvalık’ tan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir - Muğla yol güzergâhı üzerinden sabah saatlerinde Gökova Körfezinden geçerek, müsaitliğe göre eski Marmaris yolu üzerinde bulunan okaliptüs ağaçlarını da görebileceğiniz tesislerde kahvaltı için mola veriyoruz.

  AVŞA ADASI TURU
  2 GÜN 1 GECE 23.06.2024
  AVŞA ADASI TURU
  2.999,00 TL Kişi Başı

  Sabah saat 06:00’de Ayvalık’ dan hareket ediyoruz. Balıkesir Susurluk arası otobanda Yasa tesislerinde kahvaltı molası veriyoruz. Kahvaltı sonrası Bandırma yol güzergahını takip ederek saat 10:00 civarı Erdek’ e geliyoruz ve saat 11:00 feribotuna binerek, yaklaşık 2 saatlik deniz yolculuğu sonrası Avşa Adası’ na varıyoruz.

  KAPADOKYA TURLARI
  3 GÜN 2 GECE 12.09.2024
  KAPADOKYA TURLARI
  5.999,00 TL Kişi Başı

  ÇIKIŞ GÜNÜ : Akşam saat 21:00’ de hareket ediyoruz. Yolda vereceğimiz mola sonrası Menemen - Manisa - Uşak - Afyon karayolu üzerinden sabah saatlerinde Konya’ ya ulaşıyoruz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...