Meis Turizm - Yurtiçi &Yurtdışı Turları -
KISA BALKAN TURU

KISA BALKAN TURU Hakkında Genel Bilgiler

KISA BALKAN TURU
YUNANİSTAN & MAKEDONYA & BULGARİSTAN
(4 GÜN & 3 GECE)

1. TUR 15.MAYIS.2020 / CUMA 

(AYVALIK & İPSALA) Akşam saat 21:00 da, buluşup yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varış. (320 km) Türkiye İpsala sınır kapısındaki ve Yunanistan Kipi Gümrük Sınır kapısındaki işlemlerimizin ardından, Yunanistan’ a girişimizi gerçekleştiriyoruz.


 • GEZİLECEK YERLER: YUNANİSTAN & MAKEDONYA & BULGARİSTAN
 • TUR PROGRAMI ⤵


  1. Gün:

  YUNANİSTAN  (Kavala - Selanik)
  Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Gümülcine' de Çepelli Köyünde sabah kahvaltımızı alıyoruz, kahvaltımızın ardından çok kısa sürecek bir yolculuk sonrasında KAVALA’ ya ( 100 km) varış. Kavala’ da sırasıyla Pargalı İbrahim Paşa Camii,İmaret, Kavalalı Mehmet Ali Paşanın evi,heykeli, Mimar Sinan eseri olan su kemeri ve Eski Şehir ziyaretinden sonra Kavala da öğle yemeği için serbest zaman.Sonra SELANİK’ e hareket ediyoruz.
  ( 153km)  Selanik’ te ki ilk durağımız Unesco tarafından Dünya kültür mirası olarak kabul edilen Aziz Dimitri Kilisesi,sonrasında aynı cadde üzerinde bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün Evi Ziyareti,Kamara,Rotonda - Hortacı Süleyman Efendi Camii, Bey Hamamı, Hamza Bey Camii,bedesten, Venizelos Heykeli ve Meydanı gördükten sonra Selanik’ in ünlü Aristoteles Meydanı’nda serbest zaman,belirlenecek saatte buluştuktan sonra sahilden yaya olarak Beyaz Kule’ ye gidiyoruz. Kule ziyaretimiz ve fotoğraf molamızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz (ekstra) düzenlenecek yemekli taverna gecesine katılabilirler.


  2. Gün:

  MAKEDONYA  (Manastır - Ohri)
  Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra, Florina şehri üzerinden Bitola (Manastır) Sınır Kapısından Manastır şehrine giriyoruz. Buradaki ilk ziyaretimiz Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün okulu ve şimdilerde müze olan Manastır Askeri Rüştiyesi.... Sonrasında Şirok sokak, Saat Kulesi, Haydar Kadir ve İsakiye camii, Bedesten, tarihi Osmanlı evleri göreceğimiz yerler arasındadır. Manastır ziyaretimizden sonra yolumuz OHRİ’ ye devam edecek, yolumuz üzerinde bulunan Resneli Niyazi’ nin evi ziyaretinden sonra Ohri’ ye varış. 
  Unesco Dünya kültür mirası listesindeki OHRİ GÖLÜ, tipik çarşısı, Osmanlı Evleri, Haydar Paşa Camii, Hacı Turgut Camii ziyaretinden sonra öğle yemeğini bir balık restoranında alıyoruz. Ohrid’ e özel alabalıklı menü. Ohri gölünde yapılacak (ekstra) 1 saatlik tekne gezisinden sonra otele varış, akşam yemeği ve konaklama.


  3. Gün:

  MAKEDONYA  (Üsküp)
  Oteldeki kahvaltımızdan sonra çıkış yapıp, Üsküp' e gidiyoruz. İlk önce yolumuzun üzerinde bulunan (Tetova) Kalkandere ye uğruyoruz. Sonrasında ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’ nın doğum yeri olan Üsküp’ e varıyoruz. Üsküp’ te Vardar Nehri’ nin kıyısında cafe, bar restoranların arasından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi Mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Makedonya Meydanını, Osmanlı Köprüsü nü ve Davut Paşa Hamamı nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısına gidiyor ve buradaki tarihi eserleri görüyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk çarşısının içerisinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 han binası inşa edilmiş olan Üsküp’ te, günümüzde sadece 3 han binası kalmıştır. 15.YY’ ın 2. yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Han’ ı ziyaretlerinin ardından Üsküp’ ün sembol eserlerinden biri olan 16.YY da inşa edilmiş Saat Kulesi ni 14.YY da yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii' ni ziyaret ediyoruz. Otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.


  4. Gün:

  BULGARİSTAN  (Sofya - Plovdiv)
  Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Bulgaristan’a ( 223km) hareket ediyoruz. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ ya vardıktan sonra Sofya şehir turumuzu yapıyoruz. Bu turumuzda St.Nedelya Kilisesi, Rus kilisesi, Ayasofya Kilisesi,  Alexander Neski Katedrali, Başbakanlık Parlamento Binası, Sofya Üniversitesi, Banya Başi Camii ve Ulusal Kültür Sarayı ‘nı görüp, rehberimiz eşliğinde bilgilerimizi alarak geziyoruz. Turumuzun sonunda öğle yemeği ve ardından ise Plovdiv-Filibe ye hareket ediyoruz. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri ve koruma altında bulunan bu eski şehri gezdikten sonra şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesini gezerek,  eski kiliseler ile Hüdavendigar - Ulu Cami gibi Osmanlı eserlerini görüp Svilengrad-Haskovo üzerinden sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Kontrollerimizin ve freeshop alışverişinin ardından Türkiye’ ye giriş yapıyoruz. Çanakkale yol güzergahından devam ederek gece saatlerinde Ayvalık’ ta oluyoruz.
  Başka bir Meis Turizm Organizasyonunda buluşmak dileğiyle…

  NOT : REHBER GEREK GÖRDÜĞÜ TAKDİRDE PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPABİLİR….


  Fiyata Dahil Olan Hizmetler


  • 2 Gece Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
  • 1 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama
  • Lüks Otobüslerle Ulaşım
  • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • Programda belirtilen Turlar
  • Zorunlu Sigorta Bedeli
  • Araç içi ikramlar

  Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler


  • Yurt Dışı Çıkış Harcı
  • Vize Ücreti
  • Öğle ve Akşam Yemekleri
  • Yemeklerde Alınan İçecekler
  • Otellerdeki Ekstra Harcamalar
  • Müze ve Ören Yeri Girişleri
  • Ohri Tekne Turu

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  2 GÜN 1 GECE 01.08.2020
  MİDİLLİ ADASI HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE
  99.00 Kişi Başı

  HER CUMARTESİ 2 GÜN 1 GECE / (MERKEZ GERA,AGIASOS ,KALLONI,PETRA, MOLIVOS,MANDAMADOS,THERMI)

  MİDİLLİ ADASI HER CUMA 3 GÜN 2 GECE
  3 GÜN 2 GECE 07.08.2020
  MİDİLLİ ADASI HER CUMA 3 GÜN 2 GECE
  149.00 Kişi Başı

  HER CUMA 3 GÜN 2 GECE MİDİLLİ ADASI TURU Sabah saat 07:45’da Ayvalık Gümrük’ te bulunan MEİS TURİZM ofisinde buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10:30’da Midilli Gümrük’te oluyoruz.

  BALKAN TURLARI 2020
  8 GÜN & 7 GECE 14.08.2020
  BALKAN TURLARI 2020
  399.00 Kişi Başı

  Akşam saat 21:00 da, buluşup yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varış. ( 330 km ) Türkiye İpsala sınır kapısındaki ve Yunanistan Kipi Gümrük Sınır kapısındaki işlemlerimizin ardından, Yunanistan’ a girişimizi gerçekleştiriyoruz.

  KAŞ & MEİS ADASI TURU
  2 GÜN & 1 GECE 25.09.2020
  KAŞ & MEİS ADASI TURU
  99.00 Kişi Başı

  Akşam saat 23:00 da siz değerli konuklarımızı Ayvalık dan alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar eşliğinde İzmir -Muğla yol güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Kaş’a varıyoruz.

  OTOBÜSLÜ İTALYA TURU
  12 GÜN 11 GECE 16.10.2020
  OTOBÜSLÜ İTALYA TURU
  799.00 Kişi Başı

  10.NİSAN .2020 – CUMA İPSALA-SELANİK-YANYA-İGOUMENİTSA-BARİ Akşam saat 18:00 da, buluşup yola çıkıyoruz. Çanakkale yol güzergahı üzerinden Keşan’ da bulunan İpsala Sınır Kapısına varış.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie)
  Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.
  Anladım

  DÜNYANIN EN İYİ VE EN BÜYÜK HAVA YOLU FİRMALARI BİLETLERİ "MEİS TURİZM'DE"
  Artık o firmada şu firmada bilet arayıp zaman kaybetmeyin hemen biletinizi bizden alın...